بچه ای که هشت ماهه به دنیا میاد

خواص دارویی و گیاهی

بچه ای که هشت ماهه به دنیا میاد
بچه ای که هشت ماهه به دنیا میاد

The online version of the Iranian daily Hamshahri

همشهری آنلاین:
سن نوزاد هم مشخصه زمانی است که بر او گذشته است و هم شاخصی از میزان رشد و نمو اوست.

یک نوزاد نارس، بر عکس نوزاد فول‌ترم (که دوران بارداری کامل گذرانده است) را می‌توان به شیوه‌های متفاوت تعریف کرد. در نتیجه ممکن است والدین دچار سردرگمی شوند.هنگامی که رشد و نمو نوزادتان را دنبال می‌کنید، باید تفاوت میان این “سن‌های” متفاوت را بدانید:

سن بارداری (gestational) که برای سن جنین به کار می‌رود که از اولین روز آخرین دوره قاعدگی مادر اندازه‌گیری می‌شود. این عدد برای تعیین سن نوزاد نارس و میزان رشد و نمو در هنگام تولد نیز به کار می رود. این عدد در واقع معادل سن بارداری است.

 سن پس از لقاح برای سن نوزاد به کار می‌رود و از اولین روز آخرین چرخه قاعدگی مادر شروع می‌شود (همان سن بارداری است، اما با نامی متفاوت). این عدد ممکن است در ابتدای زندگی نوزاد نارس شما برای تخمین زدن میزان رشد و نمو او به کار رود.

بچه ای که هشت ماهه به دنیا میاد

سن تقویمی: از روز تولد نوزاد اندازه گیری می‌شود.

سن تصحیح‌شده: سن تقویمی نوزاد یا کودک منهای هفته‌ها یا ماه‌هایی است که او زودتر ار موقع معمول به دنیا آمده است. برای مثال اگر نوزاد شما یک ساله است و سه ماه زودتر از حد معمول به دنیا آمده است، می‌توانید انتظار داشته باشید که او شبیه یک نوزاد 9 ماه باشد و مانند او رفتار کند. (سن تصحیح‌شده). این عدد هنگامی رشد و نمو کودک‌تان را در 2 سال اول پس از تولد دنبال می‌کنید،‌ می‌تواند برای شما اطمینان‌بخش باشد.

تعریف نوزاد نارس

بارداری به طور طبیعی حدود 40 هفته طول می‌کشد. نوزادی که 3 هفته یا بیشتر زودتر از این زمان متولد شود، نارس به حساب می‌آید. نوزادانی که نزدیک به زمان 40 هفته به دنیا بیایند، مشکلات کمتری خواهد داشت.

نوزادانی که زودتر و نزدیک به 32هفتگی (اندکی بیش از 7 ماهگی) متولد می‌شوند،‌ نمی‌توانند به خودی خود بخورند، تنفس کنند، گرمای بدن‌شان را حفظ کنند. اما پس از اینکه به این نوزادان زمان داده شد تا رشد کنند، اغلب آنها می‌توانند بیمارستان را ترک کنند.

نوزادانی که در کمتر از 26 هفتگی (اندکی زیر شش ماه)‌ متولد می‌شوند با احتمال بیشتری ممکن است دچار مشکلات جدی شوند. اگر نوزاد شما با وزن بسیار کم متولد شد و یا بیمار باشد،‌ ممکن است با مشکلات بسیار جدی و مرگباری مواجه شود.

رشد نوزاد نارس

اغلب نوزادان نارس بین 32 تا 37 هفتگی زمان بارداری متولد می‌شوند. اگر نوزاد نارس شما پس از زایمان مشکل نداشته باشد (دچار کمبود اکسیژن،‌عفونت شدید، یا آسیب مغزی یا ریوی) احتمال معلولیت یا تاخیر رشد در او کم است.

ممکن است در طول 2 سال اول زندگی نوزاد نارس، به نظر رسد که او از لحاظ رشدی نسبت به نوزادان رسیده همسن عقب‌ماندگی دارد. اما انتظار بر این است که نوزاد شما همان توالی شاخص‌های رشدی هر کودک دیگری را بگذراند.این تاخیر در رشد نوزاد نارس در حدود 2 سالگی از سن تقویمی به تدریج جبران خواهد شد.

هنگامی کودک به سنین پیش از مدرسه رسید، 2 تا 4 ماه تفاوت از لحاظ سن یا رشد مشکلی برای کودک در میان همسالانش ایجاد نمی‌کند. هنگامی که کودک‌تان مدرسه را به طور رسمی آغاز کرد، در مورد هر مشکل در یادگیری، خواندن، و ریاضیات به خاطر نارس بودن هشیار باشید، زیرا ممکن است برای این مشکلات برای اولین بار در سال‌های اول مدرسه خود را نشان دهد.

اغلب نوزادان نارس بدون اینکه دچار تاخیر رشدی یا ناتوانی جدی شوند، بزرگ می‌شوند. به طور کلی هر چه نوزاد هنگام زایمان نارس‌تر، با وزن کمتر، و بیمارتر بوده باشد، با احتمال بیشتری امکان دارد که دچار تاخیر رشد یا معلولیت شدید شود.

اگر نوزاد شما هنگام تولد بسیار نارس (قبل از هفته 26 بارداری به دنیا آمده است) یا وزنش بسیار کم بوده است (800 گرم یا کمتر)، با احتمال بیشتری ممکن است دچار معلولیت شدید شود. در مورد نوزادان بسیار نارس یا با وزن بسیار کم،‌این معلولیت‌ها ممکن است رخ دهد:

 

برخی از نوزادانی که با وزن بین 1500 تا 2500 گرم متولد می‌شوند، در مقایسه با نوزادان رسیده بعدها دچار تفاوت در ضریب ‌هوش می‌شوند، اما این تفاوت‌ها معمولا کم است.

نوزادان نارسی که با وزن بالای 2500 گرم متولد می‌شود،‌تنها در معرض خطر اندک معلولیت‌های رشدی هستند. نوزادانی که دارای نشانه‌های تاخیر رشدی هستند،‌ احتمالا با کمک یک زندگی خانگی غنی و مراقبانی که به نوزاد توجه دارند، بهبود پیدا می‌کنند.چرا نوزاد نارس دچار مشکل می‌شود؟

نوزاد نارس را ممکن است نتوان از راه دهان تغذیه کرد،‌ تنفس بدون وقفه نداشته باشد یا نتواند بدنش را گرم نگه د ارد. این نوزادان نیاز به زمان بیشتری برای رشد و نمو کامل دارند. پس از اینکه آنها مشکلات ناشی از تولد زودرس را از سر گذراندند،‌ اغلب آنها را می‌توان بدون خطر از بیمارستان مرخص کرد.

داشتن یک نوزد نارس ممکن است تنش‌زا و ترساننده باشد. برای اینکه بتوانید از عهده این کار برآیید،‌شما و همسرتان باید مراقب خودتان و مراقب یکدیگر باشید. ممکن است صحبت کردن با یک مشاور، روحانی یا مددکار اجتماعی به شما کمک کند. همچنین ممکن است بتوانید یک گروه پشتیبان از والدین دیگری که تجربه مشابهی داشته‌اند پیدا کنید.

علل تولد نوزاد نارس

تولد نارس ممکن است مشکلاتی در جنین، مادر یا هر دوی آنها باشد. اغلب علت زایمان زودرس پیدا نمی‌شود.شایع‌ترین علت تولد نارس اینها هستند:

 

درمان‌هایی که نوزاد نارس به آنها نیاز دارد

نوزادان نارسی که به واحد مراقبت‌های ویژه نوزادان (NICU) منتقل می‌شوند به دقت از لحاظ عفونت و تغییرات در تنفس و ضربان قلب تحت مراقبت قرار می‌گیرند. تا زمانی که این نوزادان نتوانند درجه حرارت بدن‌شان را حفظ کنند،‌با استفاده از تخت‌‌های مخصوصی آنها را گرم نگه می‌دارند.

این نوزادان معمولا از راه لوله بینی یا تزریق داخل وریدی تغذیه می‌شوند. تغذیه از راه لوله تا زمانی که نوزاد آنقدر بالغ شود که بتواند نفس بکشد، بمکد، و ببلعد و از راه پستان یا بطری تغذیه شود، ادامه پیدا می‌کند.

نوزادان بسیار نارس و بیمار بسته به مشکلات پزشکی‌شان نیاز به درمان اختصاصی دارند. نوزادانی که نیاز به کمک برای تنفس دارند را زیر لوله اکسیژن یا ماشین تنفس (ونتیلاتور) – که به ورود و خروج هوا به ریه‌ها کمک می‌کند- قرار می‌دهند. درمان‌های دارویی و جراحی بسته به وضعیت نوزاد ممکن است لازم باشد.

شیر مادر باعث حفاظت بیشتر نوزاد در برابر عفونت می‌شود. بنابراین پزشکان ممکن است از شما بخواهند شیر خود را بدوشید و دست کم در چند هفته اول پس از زایمان آن را برای نوزاد به بیمارستان بیاورید.

پزشکان و پرستاران NICU متخصص مراقبت از نوزادان نارس هستند. اگر نوزاد شما در NICU بستری است، می‌توانید در مورد چگونگی مراقبت از نوزادتان چیزهایی زیادی از آنها یاد بگیرید.

هنگامی که نوزاد نارس را به خانه می‌برید

هنگامی که نوزاد نارس را به خانه می‌برید،‌ از اینکه نوزادتان در دوره‌های کوتاه‌تر از انتظار شما می‌خوابد، شگفت‌زده نشوید. نوزادان نارس نسبت به نوزادان رسیده اغلب جز دو‌ره‌های کوتاهی بیدار نیستند، اما تعداد موارد بیدار شدن‌شان از نوزادان دیگر بیشتر است.

از آنجایی که نوزاد شما تنها برای دوره‌های کوتاهی بیدار است،‌ ممکن است به نظر رسد که مدت درازی طول می‌کشد تا به شما پاسخ دهد.

نوزادان نارس بسیار ساده‌تر از نوزادان رسیده بیمار می‌شوند. ترتیبی دهید که نوزادتان مورد معاینات دوره‌ای و واکسیناسیون منظم برای پیشگیری از بیماری‌های جدی قرار گیرد.

همچنین توجه داشته باشید که سندروم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) در میان نوزادن نارس شایع‌تر است. بنابراین مراقب باشید که نوزاد روی پشتش بخوابد. این کار احتمال بروز این سندروم را کاهش می‌دهد.

WebMD

همشهری آنلاین:
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از تدوین برنامه اقدام ملی حفاظت از فُک خزری خبر داد و گفت: با همکاری نهادها و ارگان‌های دریایی برنامه منسجمی برای حفاظت از فک خزری انجام می‌شود.

همشهری آنلاین:
محققان دریافتند سالمندانی که مدت زمان خواب عمیق‌شان کم است با ریسک بالا ابتلا به آلزایمر روبرو هستند.

همشهری آنلاین:
مطالعه جدید نشان می‌دهد مصرف مکمل ویتامین D می‌تواند حملات مرگبار ریوی را در بیماران مبتلا به «بیماری مزمن انسداد ریوی» کاهش دهد.

بچه ای که هشت ماهه به دنیا میاد

همشهری آنلاین:
کارگران در صنایع گوناگون در معرض مواد شیمیایی خطرناکی قرار می‌گیرند که می‌توانند از راه پوست جذب شوند.

همشهری آنلاین:
عباس آخوندی: یادداشت امروز آقای سلطانی تحت عنوان گام برداشتن در مسیر باد حاوی نکات ارزشمندی بود.

همشهری آنلاین:
تعطیلی دولت فدرال آمریکا جمعه شب با پشت سر گذاشتن ۲۱ روز به طولانی ترین رویداد مشابه در تاریخ ایالات متحده تبدیل شد.

همشهری آنلاین:
بارش شدید برف در آلمان، نروژ و سوئد، جاده‌ها را بسته، قطارها را متوقف کرده و مدارس را به تعطیلی کشانده است.

همشهری آنلاین:
تصویری از حاضران در نمایشگاه کالاهای مصرفی الکترونیکی ۲۰۱۹ در لاس‌ وگاس آمریکا که با دوربین‌های تصویربرداری حرارتی با وضوح بالای ‌FLIR گرفته شده است.

همشهری آنلاین:
۶۵ هزار کیلومتر سفر در پنج ایالت آمریکا با جت شخصی ۶۵ میلیون دلاری و لیموزین و بالگرد، اقامت در هتل‌های پنج‌ستاره و قرارهای شبانه در چند ماه اخیر می‌تواند مهم‌ترین دلیل رقم خوردن گران‌ترین جدایی تاریخ بشر باشد.

همشهری آنلاین:
یکی از قدرتمندترین و پولسازترین مردان هالیوود اظهار نظر خود را درباره نسل هزاره سوم تکذیب و روزنامه دیلی‌استار بریتانیا را به انتشار یک گفتگوی ساختگی متهم کرد.

همشهری آنلاین – مهدی فروتن:
ستون‌نویس روزنامه گاردین معتقد است همان‌گونه که کتاب‌ها او را از دنیای تنگ و تاریک دوران کودکی و نوجوانی رها کردند، گوشی و لپ‌تاپ و تبلت همان کارکرد را برای بچه‌های امروز دارند.

حقوق همشهری‌آنلاین متعلق به موسسه همشهری است

Copyright © 2018 HamshahriOnline, All rights reserved

“),t.close()},t.write(‘

نوزاد من در 8ماهگی به دنیا آمد. الان 8 ماهش است و تازه به روی شکم می خوابه.تو روروئک هم قرارش میدم تکون نمیخوره. چکارش کنم؟ … ادامه خبر

جستجوگر خبر فارسی، بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است (قانون تجارت الکترونیک). برای مشاهده متن خبری که جستجو کرده‌اید، “ادامه خبر” را زده، وارد سایت منتشر کننده شوید (بیشتر بدانید …)

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

می پسندم

بچه ای که هشت ماهه به دنیا میاد

2

سایر خبرها

ویتامین های محلول در چربی است ٬ که به رشد و استحکام استخوان ها از طریق کنترل تعادل کلسیم و فسفر کمک می کند.این ویتامین با ایجاد افزایش جذب فسفر و کلسیم از روده ها و کاهش دفع از کلیه به متابولیسم استخوان ها کمک می کند و همچنین از طریق ترجمه ژنهای هسته سلول به رشد سلول کمک می کند. منبع اصلی دریافت این ویتامین بجز منابع گیاهی مثل غلات و حیوانی مثل ماهی ساردین و شیر ٬ نور آفتاب است. کمبود …

وزن و مقدار اشتباهی رخ نداده باشد. در صورت موافق مشتری طلا بسته بندی و لاک و مهر می شود و بعد از آن به خزانه می رود تا بایگانی شود، در این مرحله مشتری پشت باجه پرداخت می رود و وام خود را به همراه اصل قرارداد دریافت می کند؛ طبق اذعان رئیس شعبه و البته گفتگو با مردم حاضر در شعبه تمام این فرایند 30 دقیقه طول می کشد. اما اگر فردی قبلاً تسهیلات گرفته و الآن زمان سررسید آن باشد باید …

دانشگاه ها به سوی اعتلا حرکت می کنند و خودبه خود از دل کرسی های نظریه پردازی، نظریات جدیدی که می تواند راه و نقشه راه را به سوی توسعه و سعادت نشان بدهد ایجاد می شود. من گفتم که الان ما از تولید علم در کشور ناراضی نیستیم به خاطر اینکه سرعت رشد خیلی عالی است اما ببینید که ما علی رغم همه این محدودیت ها جزو کشورهایی هستیم که سرعت رشد ما خیلی بالاست. اما اگر واقعا این امکان در دانشگاه ها و مراکز علمی …

سوال مخاطب نی نی بان: دختر 2 ماه ای دارم وزن زمان تولد 2770بود الان 5250 از زمان تولد مدفوعش سبز بوده تا الان شیر خودم حساسیت داشت و شیرخشک می خوره به دکترش که گفتم گفتند موردی نداره آیا واقعا این موضوع نگران کننده نیست؟ من از شیراز مسافرت به بندرعباس اومدم از وقتی اومدم دخترم بعد از شیر خوردن استفراغ های پنیرکی و کمی خلطی داره، امکان داره به خاطر آب باشه چون شیرش همون نان هست و تغییری ندادم. …

فشار نمی آورد، دقت کنند. نکته مهم دیگر این که هرگز نباید با پای برهنه حتی در منزل راه بروند و حتما جوراب و کفش مناسبی در خانه بپوشند و نکته آخر این که اگر یک زخم کوچک در پایشان ایجاد شد، سریع به پزشک متخصص داخلی یا عفونی مراجعه کنند. همیشه به خاطر داشته باشیم زخم های دیابتی علت مشخص دارند و قابل پیشگیری هستند. …

…. افغانستان در این دور از مسابقات با 3 نماینده در 2 رشته حضور یافته است. توفیق بخشی در وزن 100 کیلوگرم به نمایندگی از جودوی افغانستان در المپیک شرکت کرده است. یکی دیگر از نمایندگان افغانستان در المپیک برزیل عبدالوهاب ظاهری قهرمان مسابقات دوی افغانستان است. کیمیا یوسفی نیز تنها بانوی افغانستانی است که با ثبت زمان 14 ثانیه و 34 صدم ثانیه ضمن کسب مقام …

کنند که می توانند با این قیمت تمام شده آن را به فروش برسانند؟ این در حالی است که در معمولی ترین رستوران شما برای خوردن این غذاها باید نزدیک به 10 هزار تومان و در رستوران های مدرن تر و شیک تر بالای 20 هزار تومان هزینه کنید. سری به برخی از این تهیه غذاها زدیم تا سر از کارشان دربیاوریم. از مرغ مرده استفاده می کنند. آخر چطور می شود مرغ کیلو هشت هزارتومان را 4500 تومان آن هم با برنج بدهند …

…: اگر یک خبرنگار لایق باشم باید هم و غمم، خاص مخاطبان شریف و همسو با آنان قرار گیرم تا از آنچه که به خاطر القای فرهنگ غلط و مسمومی که الآن به غایت ملموس است، قلم زنم و دیدگاهم را در مسیر روشنفکری و تیز رایی اسلام ناب محمدی(ص) تقویت نمایم و با توجه به فرمایش مولای متقیان(ع) که می فرمایند: حق را بگویید و لو این که تلخ باشد ، جز حقیقت نگویم. وی یادآور شد: حقیقتی که دردها را آنگونه که هست …

سوال مخاطب نی نی بان: نوزادی دارم که با وزن 2700 گرم به دنیا آمد الان چهار ماهشه و5600 هست و هر وقت که شیر می خوره همه اون شیرو بالا میاره، من باید چی کار کنم؟ پاسخ دکتر مجید شهبازی، متخصص اطفال: به احتمال خیلی زیاد نوزاد شما یا رفلاکس دارد که در این سن طبیعی است و یا اینکه خود شما تکنیک شیردهی را بلد نیستید به صورتی که سینه را به درستی در دهان نوزاد قرار نمی دهید، هوا هنگام شیر …

به نظر شما آیا برای نگاه صحیح به هستی در رشته های علوم انسانی لازم است رشته های علوم انسانی در یک واحد درسی ارائه شود؟ برای رسیدن به چنین نگاهی باید چه منابعی را مطالعه کنیم؟ گاهی می خواهیم بگوییم فرد باید متخصص فلسفه شود، این معنا مراد نیست و روشن است و الا همه باید در همه علوم متخصص شوند تا بتوان به یک نتیجه واحدی برسیم. مقدار لازم، بحث دستیابی به تصویر هستی و انسان در هستی و معادلات …

37 هفته ای متولد شود نارس به شمار می رود. زایمان زودرس با نارسایی دستگاه های بدن نوزاد و وزن کم به هنگام تولد همراه است. طبق آمار به دست آمده از مرکز ملی آمارهای بهداشتی متوسط دوره بارداری برای نوزادان دوقلو 36.2 هفته و برای نوزادان یک قلو 39.3 هفته می باشد. تاخیر رشد درون رحمی نوزادی که نسبت به سن بارداری وزنی کمتر از حد معمول آن سن داشته باشد دچار تاخیر رشد شده است. از نظر آماری …

بود که اصلاح طلبان و روحانی ایجاد کردند. استراتژی ای که استمرار تحریم ها را برای ایران خطرناک نشان می داد و خیلی هم خوب نه تنها از سوی مردم که حتی از سوی برخی از اصولگرایان هم پذیرفته شد اما الان شرایط عوض شده. برجام امضا شده. دولت که به گفته شما بر اساس خصلت پراگماتیستی و عمل گرایی اش باید روی برجام مانور دهد، اما اصلاح طلبان چه راهبردی را باید در قبال آینده خودشان و دولت، انتخاب کنند؟ …

سلامت نیوز : قرار این بود که آدم روی بدنش یک لایه جادویی داشته باشد؛ لایه ای که در سرما و گرما مراقبش باشد و نگذارد سیستم پیچیده ای که زیر لایه مشغول زنده نگه داشتن اوست، آسیب ببیند. قرار نبود خود این لایه که اسمش پوست است، بشود بلای جان بعضی ها؛ پوستی که قرار بود از بدن دفاع کند، خودش بشود بی دفاع ترین. با وجود همه این قرار و مدارها حالا بعضی ها از رنجی که به خاطر پوستشان می برند، حسرت یک خواب …

سوال مخاطب نی نی بان: دختر من 22 ماهشه و قدش 84، وزنش 11 کیلو هستش؛ اشتهاشم خوبه ولی اصلا وزن اصافه نمی کنه چی کارکنم؟ پاسخ دکتر مجید شهبازی، متخصص اطفال: به هرحال دختر شما تا این سن وزن گرفته است و این معنای این است که تغذیه اش خوب بوده است اما از این هفته به بعد به شما توصیه می کنم که بیشتر مراقب دختر خود باشید و حواستون به تغذیه اش باشد و هفته ای یک بار به متخصص نوزادان مراجعه کنید تا وزن او تخمین زده شود. همچنین شما باید در کنار غذاهای رنگارنگ و متنوعی که برای دختر خود درست می کنید با ترفند های متفاوتی مانند بازی و سرگرم کردن او، بهش غذا دهید تا وزن گیری بهتری داشته باشد. …

ها در این فراکسیون دیده می شد و و حال هم استیضاح ربیعی. نظر شما در مورد این فراکسیون چیست و اینکه اکثریت مجلس را کدام فراکسیون تشکیل داده است؟ موسوی لارگانی: در بحث فراکسیون ها، تعداد راه یافتگان اصولگرا شاید به ظاهر در انتخابات کمتر از اصلاح طلبان بود. دلیل آن را هم این می دانم که اصولگرایان آن اتحاد و انسجامی که اصلاح طلبان داشتند را درپیش نگرفته اند. در بحث انتخابات شاید از 8 ماه قبل …

ممکن است بخواهید از یک ماما برای اینکار استفاده کنید. فقط به خاطر داشته باشید که فرد مورد نظر باید اطلاعات و تجربه کافی در این زمینه را داشته باشد. اضافه وزن زیادی نداشته باشید: معمولا درد زایمان برای افرادی که اضافه وزن زیادی ندارند کمتر است. این افراد با مشکلات کمتری روبرو می شوند و کمتر از سایرین به دارو نیاز خواهند داشت. بنابراین از پزشک خود بخواهید وزن شما را به طور مرتب …

… پاسخ محمد حسن خسروی فارسانی، متخصص اطفال: دوست عزیز، الان راجع به آینده کودک شما با چنین شرایطی نمی توان قضاوت کرد. باید سیر رشد تکاملی کودک را طی یک سال آینده ارزیابی کرد. مغز کودک در این سن امکان جبران نواقص را در بسیاری از موارد دارد. لذا به خدا توکل کنید و به امید خدا کودکتان رشد و تکامل نرمالی خواهد داشت. …

میوه ها علاوه بر ویتامین های مفید، آنتی اکسیدان ها و فیبر، حاوی کالری، کربوهیدرات و قند هم هستند. از اینرو تعجب آور نیست که عامل چاقی باشند. به گفته اَبی لانگر، متخصص تغذیه در کانادا، همه چیز چاق کننده است و حتی میوه ها هم از این قاعده مستثنی نیستند. وی برای نحوه درست میوه ها به منظور جلوگیری از چاقی، چند توصیه دارد. اولین توصیه وی این است که باید نسبت به مصرف میوه در هر …

همسرشان آشنا هستند و آمادگی همسر دلخواه شدن را تمرین کرده اند. دخترانی هم که برادر داشته اند با ویژگی های هرچند کم اما مشترک با مردان بزرگ شده اند و همسرداری برایشان آسان تر است. سیاست های همسرانه یک تازه وارد به جمع خانواده شما اضافه می شود و در جایگاه عروس یا داماد خانواده قرار می گیرد و در نقش انیس خواهر یا برادر خانواده، نقش همسری را برای او ایفا می کند. در اینجا ممکن …

اگر کودک سالم شما کمتر از 5 ماه سن دارد و بیش از سه ساعت در روز و بیشتر از سه روز در هفته به صورت مداوم گریه می کند، ممکن است مبتلا به کولیک باشد. به خاطر داشته باشید که پیدا کردن روش های مناسب برای آرام کردن این کودکان ممکن است به آزمون و خطا نیاز داشته باشد زیرا شرایط همه کودکان با هم یکسان نیست. برای اینکه مطمئن شوید کودکتان بیماری زمینه ای یا مشکل جسمی ندارد باید با یک پزشک متخصص مشورت کنید …

خوب ، لباس ، کفش و اسباب بازی نو خریده بود امّا هزاران افسوس که درعالم واقعیت حتّی حسرت داشتن یک عروسک، سالیان سال بود که بر دلم مانده بود. خوب به خاطر دارم که یک روز در خیابان یکی از دوستان همکلاسی ام را دیدم. آن موقع تازه اول ابتدایی بودیم. دوستم خرس پشمالوی سفید رنگی در دست داشت. از پدر خواستم که یکی از آن خرس ها را برایم بخرد امّا چنان کتکی خوردم که به غلط کردن افتادم. حسرت داشتن یک …

حضوری این مطالب را مطرح کرد. مجید ملانوروزی مدیرکل هنرهای تجسمی و سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران که این روزها به خاطر امضای قرارداد موزه هنرهای معاصر تهران با موزه های برلین و رم و سفر گنجینه موزه سوال و جواب های تازه ای را در دوره مسئولیتش تجربه می کند، حرف اول و آخرش یکی است بردن بخش خارجی گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران به موزه های دنیا از این نظر اهمیت دارد که نشان دهیم موزه هنرهای …

کالباس و جگر. البته آن زمان کتلت و کوکو هم جزو غذاهای ثابت این صنف بود. فضای آن زمان را به خوبی به خاطر دارد و آن را این گونه توصیف می کند: آن موقع هنوز اینجا خاکی بود و شهرداری تازه داشت بنا می شد. به جای مسجد نبوت هم یک سینما بود. آن زمان مغازه را قسطی خریدم و از آن موقع تا الان از این مغازه نان می خورم. حسین آقا البته کمی عقب تر هم می رود و یاد آن زمانی را می کند که سال 1336 تا 1345 در …

سلامی داغ خدمت همه شما عزیزان. به شماره دویست و 85 رسیده ایم. بسیار خوشحالیم از این که در این مدت انگیزه ما بودید و باعث شدید که در کنار یکدیگر این شماره مرتفع را فتح کنیم! خب دیگر، بس است. برویم سراغ عکس ها: مریلا زارعی و شهرام مکری، محو در هنر ناب و آواز خاص ناظری ها در کنسرت چند شب پیششان. کنسرتی که از لغو نشدنش بسیار خوشحال شدیم. آقا کریم باقری و پسر عزیزش که آدم را یاد …

، اجرایی همبشود. به نظر شما چگونه می توان ارتباط میان این سه سطح را ایجاد کرد؟ در حوزه مدیریت فرهنگی ما دستگاه های فرهنگی را داشتیم که عمل می کردند و الان هم دارند فعالانه عمل می کنند؛ البته با توجه به اینکه همان نگاهِ بخشی به فرهنگ همچنان امتداد دارد و حالا کمی هم پیرو بحث های مهندسی فرهنگی و پیوست های فرهنگی یک قسمت هایی دارد نگاه بخشی اصلاح می شود و فرهنگ به صورت وسیع تری دیده می شود …

نوش آفرین ستاری متخصص زنان و زایمان درباره چاقی دوران بارداری، اظهار کرد: اضافه وزن در دوران بارداری جزو یکی از مهمترین مسائل برای خانم های باردار است که نادیده گرفتن آن تهدید جدی برای سلامت مادران باردار است. این متخصص زنان و زایمان با بیان اینکه تمامی مادران باردار دچار اضافه وزن می شوند، افزود: افزایش وزن طی دوره بارداری، وضعیتی طبیعی است اما اگر از مرز بگذرد خطر ابتلا به دیابت …

…> خیلی زیاد. من همین الآن که در مرداد 95 روبروی شما نشسته ام. رسماً 16 ماه است که از سوریه برگشته ام. عین این 16 ماه را همسرم می گوید به خاطر ما برگشته است؛ اما فقط جسمش آمده است؛ اما هنوز فکر و اندیشه و باورش آنجاست. نمی گویم هر شب اما خیلی از شب ها خواب آنجا را می بینم. خبرنگار شیفت شب شدم که مزاحم مسئولین نباشم بیشتر از یک سال است که دوباره برگشته اید؟ حال و هوای این روزهای کاری شما …

توجه به اینکه مقام معظم رهبری برای ما حد مشخص کردند و فرمودند تا وقتی تهدیدی هست، همان تهدید شما است بنابراین جلوتر از آن حرکت نکنید، ما در مسیر طی شده به حدود مشخص رسیدیم. می توانیم بگوییم که ما در این فناوری ها باز هم جای رشد داشتیم و با توجه به این موضوع از این فناوری ها در حوزه های دیگر استفاده کردیم. در این راستا یک بحث این بود که از این فناوری ها در حوزه های غیر هوافضا استفاده کنیم و …

در بعضی ها کمبود وزن به شدت آشکار است. افرادی با اندام لاغر و کشیده ولی خب، لاغری این افراد از روی این نیست که این ها کم غذا میخورند اتفاقا غذای خوبی هم دارند ورزش هم میکنند ولی چاق نمیشوند. برای شما و هر کسی ممکن است سوال پیش بیاید که آیا این افراد دچار بیماری خاصی هستند؟ در ادامه این مطلب قصد داریم پاسخ سوال شما را بدهیم. با ما همراه باشید. به گزارش دکتر سلام به نقل از روزنامه جام جم …

کتاب معروفش “به طرز وحشتناکی ساده”، توضیح داده که روش کار استیو به چه شکل بوده است. در یکی از داستان های کتاب می خوانیم که جابز تصمیم گرفته بود با آژانس تبلیغاتی اپل جلسات هفتگی برگزار کند. در یکی از این جلسات یک مرتبه یک عضو تازه وارد دید. سیگل می نویسد: “استیو خشکش زد. نگاهش روی آن خانم که تنها مورد غیرعادی اتاق بود ثابت شد و گفت: “ببخشید شما؟” لوری در کمال آرامش توضیح داد که در پروژه …

“),t.close()},t.write(‘

بچه ای که هشت ماهه به دنیا میاد
بچه ای که هشت ماهه به دنیا میاد
9

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *