چطوری از دخترم نمونه ادرار بگیرم

خواص دارویی و گیاهی

چطوری از دخترم نمونه ادرار بگیرم
چطوری از دخترم نمونه ادرار بگیرم

صفحه درخواستی شما وجود ندارد!

در سایت دکتر همه تلاش می شود تا با فراهم نمودن اطلاعات به روز، صحیح و کارشناسانه در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمان بیماریها و برطرف کردن تصورات نادرست به بالا بردن سطح سلامت کشور کمک کنیم.

تمامی حقوق این وب سایت برای دکترهمه مرجع بهداشت درمان، سلامت و تغذیه محفوظ است.

Powered and Protected by FIP-CO

چطوری از دخترم نمونه ادرار بگیرم

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید


چطوری از دخترم نمونه ادرار بگیرم


اینستاگرام


تلگرام مطالب علمی 


تلگرام جوابدهی


تلگرام همکاران


در ابتدای امر باید گفت که وجود مقدار کمی چربی در بافت کبد معمول و طبیعی است . ولی زمانی که میزان چربی کبد از 5 درصد تا 10 درصد بیشتر شود ، فرد را مبتلا به کبد چرب می گویند . که در چنین شرایطی بیمار باید منتظر عواقب وخیم آن باشد برای پیشگیری از بروز مشکلات و عوارض کبد چرب ، اولین اقدام بررسی علائم ظاهری بوده پس از آن به کمک آزمایش کبد چرب می توان تشخیص قطعی را صادر نمود . ادامه مطلب

در برخی موارد افراد با مشاهده هریک از علائم پرکاری تیروئید به پزشک مراجعه می نمایند که پزشک برای تشخیص بیماری های تیروئید آزمایش تیروئید را تجویز می نماید در این آزمایش هورمون  TSH و هورمون های غده تیروئید T3 , T4  که توسط غده تیروئید ترشح می شوند مورد بررسی قرار می گیرند ادامه مطلب

به مجموعه بررسی سونوگرافی و بررسی آزمایشگاهی که در مرحله اول و مرحله دوم باردرای انجام می شود غربالگری گفته می شود ، غربالگری را پزشکان توصیه می کنند مادران باردار در مراحل مختلفی که پزشک توصیه نموده است انجام دهند ، با انجام این تست ها می توان متوجه شد که  آیا نوزاد به نقایص جنینی و سندرم مبتلا است یا خیر ادامه مطلب

مسمومیت با سرب یعنی بالا رفتن میزان این فلز در بدن که ارزش بیولوژیکی هم نداشته و عواقبی به همراه می آورد . فلز سرب در هر جایی پیدا می شود به عنوان مثال هوای آلوده در اثر دود ماشین ها ، آلودگی زمینی ، مواد دو مصالح ساختمانی و اشیای کاربردی در اطراف ما موجب پرآکنده شدن این ماده در محیط زندگی ما می شود که با آلوده شدن آب و مواد غذایی وارد بدن انسان شده و فرد را محکوم به مرگ می کند ادامه مطلب

آزمایشگاه پاتوبیولوژی عماد با هدف ارائه خدمات تشخیصی و آزمایشگاهی با کیفیتی متمایز به بیماران و جامعه پزشکی کشور به همت جناب آقای دکتر پورشفیع در سال 1388 تاسیس گردید.

ادامه …

بخش بیوشیمی بخش بیوشیمی آزمایشگاه شامل دو بخش بیوشیمی ادرار و بیوشیمی خون می باشد…

بخش هماتولوژی این بخش که  دارای دستگاههای دقیق و کالیبر شده است که کلیبراسیون آنها…

بخش هورمون یکی دیگر از بخش های پیشرفته این آزمایشگاه بخش هورمون شناسی می باشد.این…

بخش میکروب شناسی در بخش میکروب شناسی کشت انواع نمونه ها از جمله کشت خون…

مواردی که با تست پاپ اسمیر مشخص نمی‌گردد : تست پاپ اسمیر همان……چطوری از دخترم نمونه ادرار بگیرم

رمزگشایی پاپ اسمیر غیرطبیعی : در آزمایشگاه، متخصص ظاهر میکروسکوپی سلول‌ها را بر……

از کارمندان آزمایشگاه هستم واز هر شخصی که  به نحوه ی انجام تست شک دارد دعوت می نمایم با انجام آزمایش خود از نزدیک  آشنا شود و ادعا میکنم در یکی از دقیق ترین مراکزبا افتخار خدمت می نمایم و ممنونم ازکلیه  زحمات مدیران و  کارمندان محترم.

‌تعیین دقیق دوز وارفارین باعث بهبود فشار خون پدرم شد که ازفشار خون رنج می برد. به همگی این آزمایشگاه را توصیه می کنم.

ممنونم از راهنمایی های که به دور از هرگونه منفعت طلبی برایم انجام دادید.

نمونه گیری در منزل ایده بسیارخوبی بود که سرساعت انجام و جواب به موقع درب منزل ارسال شد. ممنونم از زحمات

چند جا آزمایش دادم برای تیروئید ولی پزشک دقیق ترین جواب را برای این آزمایشگاه تایید کرد.

در غربالگری حرف اول را میزنند عضو انجمن غربالگری ایران هستند و در تمام مراحل پشتیبانم بودند و به محض آماده شدن جواب مرا از نگرانی درآوردند.

من جواب آزمایشم رو دقیق دریافت کردم از شما سپاسگذارم

آزمایشگاه آزادی محیط کاملا تمیز و منظم با جواب دهی دقیقی بود .به همه پیشنهاد میکنم

لطفا در ارتباط با انواع آزمایشاتی که انجام میشه توضیح بدید با تشکر

ممنون از زحمات تمام کارکنان آزمایشگاه آزادی

انواع آزمایشات اورژانسی در آزمایشگاه آزادی با داشتن کادری متخصص و مجرب ، صورت میگیرد.که میتوانید نتیجه آزمایشات خود …


کتابچه آزمایشگاه آزادی

جهت دریافت نتیجه آنلاین آزمایشات میتوانید بر دکمه جوابدهی آنلاین در منوی بالای سایت کلیک فرمایید تا از نتیجه آنلاین آزمایشات خود مطلع …

برای ارائه خدمات بهتر به شما بیمارن و مراجعان گرامی دعوت میگردد تا در نظرسنجی عملکرد پرسنل مشارکت نمائید…

آزمایشگاه آزادی با سالها تجربه با انجام انواع آزمایشات دقیق و پیشرفته با مدرنترین دستگاه ها در خدمت هموطنان عزیز کشور …
خانه

موبایل

 

یکی از نمونه های ساده از نظر تهیه و با ارزش از نظر ارزیابی سلامتی بدن خصوصا سیستم داخلی و کلیه ها ومجاری ادرار ، نمونه ادرار است .بااین وجود عدم دقت در نمونه گیری درست باعث اشتباه در ارزیابی سلامتی بیمار میشود .پس شناخت روشهای درست نمونه گیری یک ادرار ساده کمک زیادی به خود بیمار ،آزمایشگاه و پزشک می کند .چطوری از دخترم نمونه ادرار بگیرم

برای این کار بهتر است انواع نمونه ادرار را کمی توضیح دهمـ نمونه ادرار برای آزمایش کامل ادرار : آزمایش کامل ادرار شایعترین نمونه ادرار است که مورد آزمایش قرار میگیرد برای این آزمایش نیازی به استریل بودن ظرف ادرار نیست اما باید ظرف کاملا تمیز و عاری از هر گونه تمیز کننده های شیمیایی باشد. اکنون آزمایشگاهها اغلب از ظروف پلاستیکی یک بار مصرف برای این کار استفاده میکنند .

1ـ نمونه ادرار برای کشت ادرار : پس از آزمایش کامل ادرار شایعترین آزمایش ادرار مورد تقاضا است . برای این آزمایش الزاما باید ظرف استریل باشد . جالب است بدانید با جوشاندن ، ظرف استریل نمیشود حتی اگر آنرا از قبل با بهترین مواد شوینده شستشو داده باشید.بنا براین باید ظرف استریل ادرار را فقط از آزمایشگاه تهیه کنید .

2ـ نمونه ادرار 24ساعته : اغلب برای ارزیابی کار کلیه ها و و یا بیماریهایی نظیر فشار خون و یا بیماریهای استخوانی سایر بیماریهای داخلی بیمار باید ادرار خود را در یک ظرف واحد در طول24 ساعت جمع آوری کند .

3ـ نمونه های اتفاقی : برای آزمایشهایی که وجود یا عدم وجود ماده ای خاص مورد آزمایش قرار میگیرد مانند ارزیابی بیماریهای ارثی متابولیک اطفال و نوزادان مانند PKU یا همان فنیل کتونوری و یا در افراد مبتلا به دیابت یا بیماری قندبرای ارزیابی وجود قند در ادرار.

روش نمونه گیری ادراربرای نمونه های مختلف ادرار ، روش نمونه گیری متفاوت است اما مشابهت هایی در اساس دارد  .مثلا در نمونه ادرار برای کامل ادرار و کشت ادرار بهتر است نمونه ، اولین ادرار صبحگاهی باشد زیرا ادرار صبح بیشترین غلظت را دارد و برای این آزمایشها بهترین است .

برای نمونه گیری ادرار در آقایان باید سر آلت شستشو داده شود و بعد جریان ادرار برقرار شده آنرا دور ریخته سپس ادرار قطع شود و نمونه وسط ادرار جمع آوری شود .حجم نمونه ادرار برای این آزمایش 50 سی سی ( تا وسط لیوان ادرار ) کافی است . نمونه آخر ادرار هم دوباره دور ریخته شود .

در مورد خانمها باید دقت بیشنری کنند زیرا معمولا نمونه ادرار با ترشحات تناسلی آلوده شده برای بیمار و برای آزمایشگاه و جواب ایجاد اشکال میکند . برای همین باید ابتدا ناحیه تناسلی از جلو به عقب با آب به خوبی شسته شده با یک دستمال تمیز ناحیه را خشک کرده سپس با یک دست چینهای تناسلی از هم باز شده ، مختصری ادرار آزادانه جریان یافته ، سپس جر یان ادرار قطع شده با کمک دست دیگر اقدام به جمع آوری ادرار در ظرف و لیوان ادرار کرده و بازهم پس از جمع آوری ادرار تا نیمه لیوان جریان ادرار را قطع کرده و لیوان ادرار را در جای دیگری غیراز کف توالت قراربدهید در برخی از آزمایشگاهها طاقچه کوچکی برای این منظور تعبیه شده که در دسترس می باشد ..

در مورد کشت ادرار معمولا ظرف و لیوان ادرار دارای در ، میباشد .هرگز سطح داخلی در ظرف ادرار را با دست لمس نکنید و یا درب لیوان ادرار را روی زمین توالت و یا روشویی قرار ندهید.رعایت این نکات ساده برای با ارزش بودن نمونه ، بسیار اهمیت دارد .آنرا سرسری نگیرید .اگر درمنزل ادرار را جمع آوری کرده اید باید توجه داشته باشید که نمونه باید هرچه سریعتر به آزمایشگاه ارسال شود و این زمان نباید بیش از نیم ساعت طول بکشد در صورت عدم امکان ، باید ادرار را تا زمان رساندن آن به آزمایشگاه در یخچال قرار داد.

در مورد نوزادان کیسه های ادراری اطفال وجود دارد که در دو نوع پسرانه و دخترانه وجود دارد و به آنها چسبیده و پس از اینکه نوزاد ادرار کرد و کیسه به اندازه کافی پر شد آنرا به آزمایشگاه ارسال کنید .

در مورد ادرار 24 ساعته باید سر ساعتی مشخص مثلا 8 صبح دستشویی رفته و ادرار خود را دور بریزید و از آن به بعد ادرار خود را در ظرفی که آزمایشگاه به شما میدهد جمع آوری کنید . بسیار اهمیت دارد که حتی کمی از ادرار خود را دور نریزید و یا فراموش نکنید هر جاییکه در طول این 24 ساعت میروید ظرف ادرار همراه شما باشد زیرا شما نمیتوانید کاملا حدس بزنید ، کی به دستشویی نیاز پیدا می کنید و ممکن است مجبور شوید ادرار خود را دور بریزید که نهایتا باعث پاسخ نادرست می شود .

در فواصلی که ادرار را میگیرید تا نوبت بعدی ، ادرار باید در یخچال باشد . آخرین ادرار را درست در همان ساعت دیروز ( 8 صبح )در داخل ظرف ریخته و به آزمایشگاه ارسال کنید 0 هنگام نمونه گیری مراقب باشید زیرا ممکن است مواد نگهدارنده ای را آزمایشگاه به ظرف ادرار، اضافه کرده باشد که برای پوست شما تحریک کننده باشد .پس مراقب باشید ترشحات داخل ظرف به شما نپاشد .

در مواردیکه ادرا راندوم یا اتفاقی مد نظر است دستورالعمل خاصی لازم نیست .گاهی ادرار را در مورد آقایان برای ارزیابی کار پروستات مورد آزمایش قرار میدهند ، که در این صورت پس از ماساژ پروستات اولین قسمت ادرار جمع آوری میشود .در صورتیکه بیماریهای بالای سیستم مجاری ادرار مد نظر باشد باید قسمت انتهای ادرار را جمع آوری کرد .منبع:drmodarreslab.ir


بیشتر بخوانید تا سالم بمانید

فروش ویژه لوازم ساختمانی

تخفیف مواد غذایی تا 30 درصد

وسایل بازی پلاستیکی با تخفیف ویژه

30 % تخفیف ویژه ویدئوت با کد تخفیف : beytoote

خرید انلاین محصولات زناشویی،60 درصد تخفیف

خرید بلیط زیر قیمت بازار

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

چطوری از دخترم نمونه ادرار بگیرم
چطوری از دخترم نمونه ادرار بگیرم
9

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *