چگونه بکنیم ولی حامله نشویم

خواص دارویی و گیاهی

چگونه بکنیم ولی حامله نشویم
چگونه بکنیم ولی حامله نشویم

جلوگیری از بارداری بدون استفاده از کاندوم راه هایی گوناگونی دارد. شما می توانید با دکتر خانوادگی خود در این مورد مشورت کنید و برای انتخاب داروهای مختلف، نسخه دریافت کنید  و یا می توانید روش طبیعی را انتخاب کنید. البته این را هم در نظر بگیرید که کاندوم فوائدی هم غیر از باردار نشدن به دنبال دارد، جلوگیری از بیماری های STIs (انتقال عفونت به صورت جنسی). همچنین تنها راهی که ۱۰۰% تضمین می کند که باردار نشوید پرهیز از رابطه جنسی است. تمام روشهای مهم دیگر هم احتمال حاملگی را کاهش می دهند، اما برای جلوگیری از حاملگی هیچ تضمینی وجود ندارد.

روش اولاز داروها برای جلوگیری از بارداری بدون کاندوم استفاده کنید

۱ قرصهای هورمونی ضد بارداری مصرف کنید.

اگر شما خانمی هستید که می خواهید بدون کاندوم از حاملگی جلوگیری کنید، یکی از معمولترین گزینه های آن مصرف قرص ضد بارداری است. نام این قرصها نزد دکتر خانوادگی شما موجود است، این قرص ها مرکب از ترکیب استروژن و پروژسترون ویا تنها پروژسترون هستند. شما به طور معمول روزی یک عدد تا ۲۱ روز مصرف می کنید و ۷ روز را با قرص قند همراه می کنید (در این مدت بدن شما خون ریزی ندارد).

چگونه بکنیم ولی حامله نشویم

۲ یک IUD (دستگاه داخل رحمی) داخل داشته باشد.

IUD یک دستگاه کوچک طرحی شده به شکل T است که در امتداد داخل مهبل به سوی رحم شما قرار می گیرد ( که تا چند سال آینده در آنجا قرار می گیرد و حکم عملکرد همان قرص کنترل تولد را دارد). آنها بیش از ۹۹% برای جلوگیری از بارداری مؤثر هستند.

 ۳از گزینه های داروهای هورمونی ضد بارداری دیگر استفاده کنید.

داروهای هرمونی دیگر مانند حلقه مهبل vaginal ring، تزریقات دپو پروورا Depo-Provera ، و چسب های ضد بارداری contraceptive patches. آنها با نسخه دکتر خانوادگی شما موجود هستند.

۴ گزینه کشتن منی را انتخاب کنید.

اسپرم کش ها Spermicide ژل یا کف هایی هستند که داخل مهبل قرار گرفته و به صورت تله می شوند سپس با یک فعالیت شیمیایی، سمی به سوی اسپرم می رود و (منی) را می کشد. این محصول را می توان از داروخانه محلتان تهیه کنید. در صد ناموفق شدن این عمل در حدود ۲۲% است.

۵ انتخاب دیگر عقیم کردن است.

یکی از مطمئن ترین راهایی که برای جلوگیری از بارداری هم برای زن و هم برای مرد (و یا هر دو) وجود دارد عقیم شدن است. گرچه دانستن این مهم است که این روش همیشگی است. این عمل نباید انجام شود مگر اینکه شما کاملا مطمئن باشید که در آینده فرزندی از طرف خود نمی خواهید.

روش دوماستفاده از روش های طبیعی برای کاهش خطر احتمال بارداری

۱ روش عقب نشینی را امتحان کنید.

یکی از راه های کاهش احتمال بارداری بدون استفاده از کاندوم این است که از روش عقب نشینی استفاده کنید. این روش بدین صورت است که مرد قبل از انزال آلت خود را بیرون می آورد، در نتیجه منی دیگر شانس وارد شدن در مهبل زن را ندارد که منجر به بارداری شود.

۲ از روش تقویم استفاده کنید.

به طور مکانیکی، تنها چند روز از ماه زن در واقع می تواند باردار شود. بیشتر زنان چرخه ۲۸ روزه را دارند، که از روز اول این دوره شروع می شود. به طور متوسط، کار تخمدان در روز ۱۴ ظاهر می شود، اما یک زن می تواند چند روز قبل و بعد از آن بارور شود.

۳ پیگیری باروری خود را با استفاده از نشانگرهای فیزیولوژیکی انجام دهید.

یکی از راه های پیشگیری باروری، استفاده از نشانگرهای فیزیو لوژیکی مانند اندازه گیری دمای پایه بدن، و/یا مشاهده ترشحات مخاط دهانه رحم، برای کمک به تشخیص روز های خاص زمانی که باروری زن به اوج خود می رسد. شما در آن زمان هایی که باروری زن بالا است می توانید از سکس صرف نظر کنید.

۴ این را بدانید که در روش های طبیعی همچنان احتمال خطر باردار شدن وجود دارد.

هر دو روش عقب نشینی کردن و تقویم به طور اساسی کمتر از روش های پزشکی برای جلوگیری از بارداری تأثیر گذار هستند. این بسیار مهم است که اگر چنانچه شما دنبال راهی هستید که از بارداری جلوگیری شود به این روش ها اعتماد نکنید. به این دلیل:

روش سومدرک ارزش افزوده با استفاده از کاندوم

۱ این را در نظر بگیرید که با استفاده از کاندوم خطر ابتلا به بیماریهای STI کاهش می یابد.

قبل از این که تصمیم بگیرید مطلبی را باید بدانید و آن ارجح  بودن استفاده کاندوم است، این مسئله حائض اهمیت است که کاندوم می تواند هم در کاهش بیماری های STI و هم در جلوگیری از بارداری به خوبی مؤثر باشد. حتی اگر شما از وسایل جلوگیری از بارداری دیگری استفاده می کنید، مانند استفاده از روشهای هورمونی ضد بارداری، دیگر روش ها برای جلوگیری از بیماری های STI (انتقال عفونت به طور جنسی) کاری انجام نمی دهند. در نتیجه کاندوم برای تمرین سکس سالم بسیار با صرفه است.

۲ اگر کاملا به شریک جنسی خود اعتماد ندارید از کاندوم استفاده کنید.

اگر شما در یک رابطه تک همسری بلند مدت متعهد هستید، شما می دانید که شریک شما  به طور مداوم از ضد بارداری های مختلف مانند قرص و یا استفاده از IUD استفاده می کند از آنجایی که شما یک رابطه قابل اعتماد را جلو بردید و احتمالا در باره بهترین استراتژی ضد بارداری باهم مشورت کردید. گرچه اگر شما یک شریک جنسی تازه پیدا کرده اید به طوری که هنوز به اندازه کافی از او شناخت پیدا نکرده اید که کاملا به او اعتماد داشته باشید، این حائض اهمیت است که بدانید کاندوم می تواند یکی از قابل اعتماد ترین روش های جلوگیری از بارداری باشد.

۳ اگر کاندوم شما پاره شده و یا در عملکرد آن اختلال ایجاد شده باشد دنبال راه حل های اورژانسی جلوگیری از بارداری باشید.

کاندوم ها ۸۲% برای جلوگیری از آبستن مؤثرند. اگرچه کاندوم شما در حین سکس پاره شد، این مهم است که شما سریعا به دنبال فرم اورژانسی جلوگیری از بارداری باشید.

۴ از کاندوم برای پشتیبانی از بارداری های غیر قابل پیش بینی استفاده کنید.

چگونه بکنیم ولی حامله نشویم

از آنجایی که هر روشی مقداری درصد ناموفقی هم دارد، روش زیرکانه این است که از ترکیب چند روش بهرمند شوید، به عنوان مثال هم استفاده از کاندوم و هم قرص ضد بارداری در مواقعی که شما نیت بچه دار شدن را ندارید، توصیه می شود. بهتر است که از حامله شدن  احتیاط کنید ، در این صورت باید منتظر عواقب آن باشید.

گزینه ۴ باید راحت‌ترینش باشه

با سلام شرمنده من هفته ای یک بار سکس دارم چطور از قرص ld استفاده کنم چه موقعی مصرف کنم هر روز از قرص بخورم یا اینکه قبل یکس و بعد سکس هنون روز مصرف کافی هست؟

با سلام .هر بسته حاوی ۲۱ قرص می باشد. اولین قرص را از روز سوم تا پنجم پریود آغاز نمایید. در صورت اتمام خونریزی و یا ادامه خونریزی، در هر دو حال روزانه یک قرص مصرف کنید، تا بسته قرص تمام شود. بهتر است قرص را پس از شام و پیش از خواب میل نمایید تا عوارض گوارشی ایجاد نکند. پس از اتمام بسته قرص، هفت روز کامل قرص نخورید و در روز هشتم بسته بعدی را بدون توجه به روز شروع قاعدگی آغاز نمایید.

با درود و‌عرض ادب
تقریبا روزی یک تا دو بار سکس دارم میخوام بدونم برای خودم و خانومم ضرری نداره

با سلام،خیر مشکلی ندارد

خدا برکتت بده ایشالا عجب کمری داری تو

سلام .ببخشید ما دوساله روش جلوگیری طبیعی رو انجام میدیم و من ۲۳ سالمه و شوهرم ۳۱ سالشه.ایا احتمال ناباروری وجود داره ؟؟ چون شنیدم در جلوگیری طبیعی باعث ضعیف شدن مرد میشود

سلام میشه دقیقا بفرمایید چه تاریخی تخمک آزاد میشود؟یعنی بعد از قائدگی میشود رابطه ی بدون جلوگیری داشت؟

با سلام. ۱- روز چهاردهم برای خانوم هایی که سیکل بیست و هشت روزه دارند روز تخمک گذاری است.و اگر نزدیک به زمان تخمک گذاری رابطه داشته باشید شانس باردار شدن بیشتری دارید.
۲- خیر در هر صورت باید از یک روش پیشگیری مطمئن استفاده کنید

سلام بعد از یک بار نزدیکی چطور از قرص ال دی استفاده کنم ؟حتما باید ۲۱عدد قرص بخورم؟

با سلام برای جلوگیری اورژانسی باید ۴عدد قرص ال دی یک جا در اولین فرصت و چهار عدد دوازده ساعت بعد یکجا مصرف کنید
لازم به ذکر است که در برخی کشورها استفاده از دو عدد قرص اچ دی در اولین فرصت و دو عدد دوازده ساعت بعد استفاده می شود که به دلیل داشتن دوز هورمون بالا و عوارض کمتر توصیه می شود.

سلام
ایا ممکن است که در شب زفاف باردار شویم؟

با سلام. بله. هر زمان که بدون کاندوم و پیشگیری رابطه جنسی داشته باشید باردار خواهید شد

سلام من دیروز بعداز ۲۴ساعت دخول قرص اورژانسی خوردم ولی امروز نزدیکی داشتیم فکر کردیم امن هست منی داخل ریخته شد… آیا امکان باروری هست؟ باید دوباره قرص بخورم؟ از اتمام پریود قبلیم ۴روز میگذره ممنون میشم راهنمایی کنید

با سلام. هر قرص لونژیل تنها برای یک اتفاق اورژانسی است. لطفا در اولین فرصت به یک پزشک مراجعه کنید

با سلام
بعد از مقاربت و بدون راه های پیش گیری ، چه روش اورژانسی استفاده کنم ؟ و بعد از چه مدتی تاثیر داره ؟
منتظر جوابتون هستم اگه سریع تر لطف کنید

با سلام. از قرص لونژیل یک و نیم استفاده کنید. و این قرص تنها تا سه روز پس از مقاربت می تواند از بارداری جلوگیری کند.

برایه جلوگیری اورژانسی چه قرص هایی ب چه صورت باید مصرف بشه

با سلام. مقاله طریقه مصرف انواع قرص ضد بارداری به شما کمک خواهد کرد.

همسر طی دوماه پیش یک ماه پریود نشد ولی ماه پریود شده اشکال از چیه ممنون میشم پاسخ بدین

با سلام. احتمالا این اتفاق چیز غیرطبیعی نیست اما حتما به دیدن یک پزشک بروید

سلام منو همسرم هردو از کاندوم بدمون میاد و از هیچ قرص ضدبارداری هم استفاده نمیکنم فقط روش عقب نشینی میخواستم بدونم امکان بارداری با منی قبل انزال وجود داره اخه شوهرم همیشه میترسه

با سلام. بله. بسیار زیاد هم وجود دارد. تحت هر شرایطی از کاندوم استفاده کنید

با سلام من در سه هفته ۳تا قرص اورژاتس مصرف کردم درد در قسمت پهلوهام زیاده ایا امکان داره باردار باشم چه علایمی داره بارداری

با سلام.شما با انجام این کار ضرر های بی شماری به بدن خود وارد کرده اید.لطفا هر چه سریعتر به یک پزشک زنان مراجعه کنید

سلام خسته نباشید من دوماه و یک هفته است که زایمان کردم و به تازگی سکس بدون جلوگیری داشتم بعدش قرص های جلوگیری زمان شیردهی رو شروع کردم خواستم ببینم تاثیری داره؟میتونم قرص اورژانسی مصرف کنم؟

با سلام.متاسفانه باید اورژانسی مصرف کنید

باسلام خسته نباشید دکتر من از یه دکتر حتی از یه روان شناس شنیدم که گفتن استفاده از روش عقب نشینی از لحاظ روحی برای زن و شوهر خوب نیست یا حتی احتمال اینکه زن ارضا نشه وجود دارد ایا واقعیت داره؟باتشکر

بله.چنین چیزی ممکن است

باسلام .شما در متن فرمودید اگر زن نخواهد باردار شود ۱۰۰ درصد حق سقط بااوست . ولی سقط جنین گناه محسوب میشه جنینی که بوجود آمد نباید سقط بشه مگر اینکه از نظر شرع مشکلی داشته باشه

منظور از ردز ۱۴ چیست؟!
یعنی ۱۴ روز بهد از اولین روز قاعدگی تخمک آزاد می شود، یا اینکه ۱۴ روز بعد از ِخرین روز قاعدگی؟!

با سلام جواب این سوال کاملا به سیکل شما مربوط است.و با توجه به سیکل پریود خودتان باید این را بفهمید

ببخشید دو روزه پیش با دوست دخترم رابطه داشتم اما پرده بکارتش سالمه دوس دخترم مشکوکه که ایا حمله اس یا نه؟چون من رابطه مقعدی داشتم

با سلام.احتمال حاملگی صفر درصد است

اگر لباس زیر زن کاملاً اغشته به اسپرم شده باشد اما زن پرده بکارت داشته باشد امکان حملگی چقدر است؟

صفر درصد

چگونه میتوانیم از حاملگی بعد از چند روز از سکس جلوگیری کنینم

با سلام.پس از گذشت هفتادو دو ساعت هیچ راهی وجود ندارد.

سلام من درست یک روز بعد از اتمام پریودیم نزدیکی داشتم ولی منی داخل ریخته نشد و قرص اورژانس هم مصرف کردم بلافاصله یک عدد و هشت ساعت بعد هم یک عدد دیگر ایا امکان بارداری هست لوونورژسترل بود قرص اورژانس

با سلام.خیر

واقعا کاندومی هست که با ان بشه باردار شد

سلام یه سوال داشتم.
بعد از مصرف قرص های ضد بارداری در اولین فرصت و داشتن نزدیکی محافظت نشده (قرص های ضد بارداری فقط برای یک رابطه جنسی محافظت نشده موثر است یا اگه بعد از مصرف قرص باز هم رابطه جنسی صورت و فردا انروز رابطه جنسی بدون کاندوم انجام بشه ۴ عدد قرص در طی ۲ روز کافی است‌.یا به طور خلاصه قرص ها برای ۲روز رابطه بدون کاندوم موثر است یا عقط برای یک رابطه؟
لطفا جواب بدید با تشکر چون خیلی پیچیدست.

سلام من ۳ماهی هست ک عمل واریکسل انجام دادم و قبل عمل سکس بدون کاندوم داشتیم اماحاملگی درکار نبود.حالا بعد عمل باز سکس داشتیم اما خیلی میترسم چون
احساس میکنم اسپرمم خیلی قوی ترازگذشته شده برای همین قرص اروژانسی انداخته و باقرصی ک پزشک تجویز کرده پریودش قطع شده.باز امکانش هست حامله بشه؟وبرای جلوگیریش باید چیکار کرد؟

سلام…دکتر جان من با کاندوم نزدیکی داشتم اما بعد بدون کاندوم دوباره پشتش رابطه داشتم و اصلا ارضا نشدم آیا احتمال هست حامله بشه همسرم؟؟؟؟

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟

نام

آدرس ایمیل


Current [email protected] *


Leave this field empty

ناباروری به این معناست که مرد و زن پس از 1 سال داشتن رابطه جنسی محافظت نشده، قادر به باردار…

وقتی دهانه رحم فرد ضعیف باشد، جنین در خطر زایمان زودرس قرار خواهد داشت، زیرا دهانه رحم کوتاه شده و…

کاندوم زنانه وسیله ای برای پیشگیری از بارداری است که همانند سدی مانع از ورود اسپرم به رحم می گردد،…

سونوگرافی در بارداری یکی از تست های پریناتال می باشد که در مورد اغلب خانم های باردار توصیه می شود….

آیا از جای جوش بر روی پوست خود ناراحت هستید؟ آیا به دنبال روش های موثری برای خلاص شدن از آنها هستید؟ شما همیشه رویای یک  پوست صاف و بدون جوش را می بینید. به همین دلیل انواع مختلف لوازم آرایشی و بهداشتی را خریداری می کنید. به جای استفاده از مواد شیمیایی مضر، از درمان های مختلفی که وجود دارد نیز می توانید استفاده کنید. این مقاله از بخش زیبایی دکتر سلام، 20 روش سریع  برای چگونگی از بین بردن جای جوش از صورت، …

بیماری های مرتبط با سن، معمولا حیواناتی را که به سن پیری رسیده اند، تحت تاثیر قرار می دهند. همستر که معمولا عمر کوتاهی دارند پس از یک سالگی، از این بیماری های مزمن رنج می برند. این بیماری های مزمن می تواند زندگی این حیوان خانگی زیبا را مختل کرده و باعث برو مشکلات جدی در سلامتی او شود. اگر زود این بیماری ها را تشخیص دهید، بهتر و سریع تر هم درمان می شوند. در این مقاله از بخش حیوانات خانگی دکتر سلام …

ممکن است هنگامی که می بینند که سگشان غذا نمی خورد، دچار ناراحتی شوید و برایتان سوال باشد چرا اشتهایی برای غذا خوردن ندارد؟ اولین چیزی که بعد از غذا نخوردن سگ به ذهنتان می رسد این است که احتمال دارد، مریض شده باشد یا از درد رنج ببرد، اما احتمال این موضوع بسیار کم است. در این مقاله از بخش حیوانات خانگی دکتر سلام به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت با ما همراه باشید. دلایل غذا نخوردن سگ معمولا، غذا نخوردن سگ به علت ریزه …

آیا ناخن هایتان فاقد زیبایی طبیعی هستند؟ آیا رشد ناخن هایتان از حد متوسط کندتر است؟ چگونه باعث افزایش رشد ناخن ها شویم؟ همانطور که می دانیم، همه خواهان این هستند که  ناخن هایشان  به سرعت رشد کنند، زیرا باعث زیبایی دستهایشان می شود. به غیر از این، رشد سالم ناخن، نشان دهنده سلامت عمومی بدن می باشد. راه های آسانی برای کمک به رشد سریع ناخن ها وجود دارد. در این مقاله از بخش زیبایی دکتر سلام بهترین نکات در مورد نحوه رشد سریع …

تردیدی نیست که بسیاری از شما درباره رژیم سوانک در رابطه با بیماری ام اس ، چیزهایی شنیده باشید. یکی از شایع ترین رژیم های غذایی و مکملی برای مدیریت بیماری به شمار می رود. رژیم سوانک برای بیماری ام اس، شامل یک رژیم غذایی کم چربی است که بر روی مصرف دانه ها، میوه ها، سبزیجات و پروتئین های کم چربی، تأکید دارد. در این مقاله از بخش تغذیهدکتر سلام به شما می گوییم که چه تغذیه ای برای این بیماران مناسب است و …

چگونه بکنیم ولی حامله نشویم

آیا از کمر درد رنج می ‌برید؟ اگر پاسختان به این سوال آری است، احتمال دارد که به بیماری دژنراتیو دیسک مبتلا شده باشید. این بیماری چیست و …

آیا برای کاهش وزن، رژیم کالری منفی را امتحان کرده اید؟ بهترین غذاها برای رژیم کالری منفی چه هستند؟ غذاهای کالری منفی غذاهایی هستند که کالری پایینی دارند …

آیا بازسازی بافت های بدن با گیاهان امکان پذیر است؟ هنگامی که بیمار می شوید، فرآیندهای احیا کننده بدن به وسیله فرآیندهایی که دژنراتیو می کنند، مغلوب می …

آیا از جای جوش بر روی پوست خود ناراحت هستید؟ آیا به دنبال روش های موثری برای خلاص شدن از آنها هستید؟ شما همیشه رویای یک  پوست صاف …

خیلی‌ها فکر می‌کنند حتما باید دسته جمعی سفر کرد، چون تنهایی سفر کردن آنقدرها که باید خوش نمی‌گذرد. وقتی تنهایی، معاشری نداری و باید خودت را با شرایط …

احتمالا وحشتناک ترین کلمه ای که ممکن است مادران باردار با آن روبرو شوند، سقط جنین می باشد. این وضعیت تاسف انگیز و وحشتناک …

از جمله پرخطرترین و پرمسئله ترین دوران بارداری، سه ماهه سوم بارداری می باشد. اکثر زنان باردار در این دوران دچار درد و بی …

آلوئه ورا به علت خواص ضد باکتری و ضد التهابی، برای درمان زخم ها به طور طبیعی مفید است. همچنین باعث آبرسانی به پوست شده و چربی بیش از حد پوست را از بین می برد. علاوه بر این، یک نرم کننده طبیعی است که مرمت پوست آسیب دیده کمک می کند.

لیمو به عنوان یک سفید کننده طبیعی عمل می کند و لکه و زخم جوش را از بین می برد و باعث روشن شدن پوست می شود. لیمو دارای خواص اسیدی است که می تواند باعث از بین بردن باکتری های پوست شده و از چرب شدن بیش از حد پوست نیز جلوگیری می کند.

خمیر دندان نه تنها باعث تمیزی دندان های شما می شود بلکه جای جوش را نیز به سرعت از بین می برد. به یاد داشته باشید از خمیر دندان سفید به جای ژل خمیر دندان استفاده کنید. به این منظور، مقداری خمیر دندان سفید را قبل از خواب بر روی پوست آسیب دیده بگذارید و صبح صورت خود را با آب بشویید.

ویتامین C به درست شدن بافت آسیب دیده کمک می کند و پوست را در برابر مضرات نورخورشید محافظت می کند. مواد غذایی مانند فلفل دلمه ای، بروکلی، سبزیجات دارای برگ سبز تیره، آویشن، جعفری، ریحان، گشنیز، کلم فندقی و مرکبات مانند لیمو ترش، پرتقال، توت فرنگی، کیوی و آناناس منابع غنی از ویتامین C هستند.

امگا 3 برای درمان آکنه یا جوش بسیار مفید است. آنها دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند که برای کاهش التهاب و حفظ انعطاف پذیری پوست مناسب می باشند. غذاهایی که حاوی اسیدهای چرب هستند عبارتند از ماهی آزاد، شاه ماهی، ساردین، ماهی کولی، ماهی قزل آلا، ماهی تن و ماهی خال مخالی

ناخن های شما به مواد مغذی مناسبی برای بلند شدن و استحکام نیاز دارند. ویتامین C برای تولید کلاژن مورد نیاز است تا بدن  از آن برای رشد ناخن ها استفاده کند. از آنجا که بدن شما نمی تواند این ویتامین را تولید کند، از ویتامین ها یا مواد غذایی که حاوی این ویتامین هستند استفاده کنید تا با کمبود آن مواجه نشوید. برای جلوگیری از شکنندگی ناخن، بیشتر از سبزیجات دارای برگ سبز، گوشت قرمز بدون چربی وآجیل ها مصرف کنید که شامل ویتامین های مهمی برای ناخن هستند.

همانطور که می دانیم، ناخن ها از پروتئینی به نام کراتین ساخته شده اند. برای رشد سریع تر ناخن می توانید پروتئین بیشتری را در رژیم غذایی تان بگنجانید.کمبود پروتئین منجر به بروز لکه های سفیدی بر روی ناخن ها می شود و آنها را ضعیف می کند. با خوردن گوشت گاو، تخم مرغ، گوشت بره، ماهی و مرغ  مقدار پروتئین دریافتی خود را افزایش دهید. سبزیجات سبز، اسفناج، دانه، آجیل و حبوبات دارای پروتئین هستند و برای گیاهخواران انتخاب خوبی است.

فیبروز کیستی (CF) یک بیماری ژنتیکی است که موجب تشکیل مخاطی ضخیم در ریه ها می شود که بدن قادر به پاکسازی آن ها نیست. موکوس زمینه پرورش دهنده مناسبی برای باکتری ها می شود، در نتیجه کودک را مستعد ابتلا به عفونت های ریه می کند. CF هیچ درمانی ندارد، اما پزشکی مدرن به افراد مبتلا به CF کمک می کند تا زندگی عادی بدون مشکلی را داشته باشند.

در رژیم جنیفر لوپز مقدار مصرف نمک و شکر تا حد ممکن محدود شده است و همین یکی از دلایلی چاق نبودن او است. نمک سبب تجمع آب در بدن شده و در نتیجه ی تجمع آب، وزن بدن زیاد می شود. شکر نیز نوعی سیگار جدید به شمار می رود. مصرف آن را قبل از اینکه دچار اضافه وزن شوید و دچار بیماری های مرتبط با چاقی شوید، متوقف کنید.

برای داشتن اندامی موزون و بدون هیچ گونه لایه های چربی اضافی، باید از آجیل استفاده کنید. آجیل سرشار از ویتامین های ضروری، چربی های سالم، فیبر و مواد معدنی می باشد. آجیل ها باعث افزایش سطح انرژی شده و چربی های سالم موجود در آنها، باعث کاهش التهاب می شوند در نتیجه سطح استرس را نیز کاهش می دهند.

ورزش کگل به عنوان تمرین کف لگن شناخته می شود و شامل انقباض و استراحت مکرر عضلات کف لگنی است و گاهی اوقات به طور …

فعالیت جسمی و ورزش در سنین کودکی و نوجوانی باعث رشد بهتر و تناسب اندام ایده آل برای کودک و نوجوان می شود،یکی از …

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است

شاید شما آمادگی برای بارداری دارید و مشتاق هستید باردار شوید و یا شاید می خواهید بچه شما در زمان خاصی به دنیا بیاید. دراینجا 4 ترفند وجود دارد که با انجام ان زودتر در حاملگی موفق می شوید. اگر حداقل یک ماه قبل از تلاش برای بارداری شروع به مصرف اسید فولیک نمایید، خطرات جدی تولد به طور چشم گیری کاهش خواهد یافت.

اگر فیزیک مناسبی برای بارداری داشته باشد به احتمال زیاد شما بارداری موفقی خواهید داشت. باید بدانید آیا فیزیک بدن شما مناسب بارداری هست یا خیر؟! ( یاد بگیرید چه تغییراتی در این راستا به شما کمک خواهد کرد. (یک برنامه ی چکآپ قبلی با دکتر یا ماما. می تواند مفید باشد. ممکن است قادر به گرفتن وقت از ماما یا حل مشکلات بهداشتی به طورسریع نشوید اما برداشتن این قدم ها در اسرع وقت به بارداری سریع کمک خواهد کرد.

بارداری میتواند به گذشته ی ژنتیکی و تاریخچه ی قومی بستگی داشته باشد بدین منظور پزشک از شما آزمایش غربالگری خواهد گرفت تا شاید که شما و یا همسرتان بیماری های ارثی مانند فیبروز کیستیک  -بیماری سلول داس  و بیماری های دیگر به ارث نبرده باشید. انجام این آزمایش ها  نیاز به بزاغ دهان یا نمونه خون هر کدام از شما دارد که میتواند تنها راه مطمئن و مهم برای کمک به اطمینان داشتن یک فرزند سالم باشد که شما میتوانید انجام دهید و البته از این لحاظ تحت پوشش بیمه سلامت هستید.

 

چگونه بکنیم ولی حامله نشویم

بزرگترین راز بارداری دانستن زمان تخمک گذاری است (آزاد شدن تخمک از تخمدان) فکرکنید تخمک هدف و اسپرم ها به صورت تیری هستند. تخمک گذاری به هر بار دوره قاعدگی بستگی دارد فقط چند روز بعد از هر دوره زمانی که شما نزدیکی میکنید در واقع میتواند به حاملگی بیانجامد. دانستن زمان تخمک گذاری این معنا را میدهد که شما و همسرتان میتوانید قلب هدف را تشخیص دهید و به هدف بزنید به جای اینکه بی مقصود شلیک کنید و هیچ اتفاقی نیافتد. برای یافتن زمان تخمک گذاری چند راه حل وجود دارد. اگر شما دوره ی ماهانه ی نامنظم دارید نشانه ی تخمک گذاری سخت است و باید به پزشک خود مراجعه نمایید.

 

حالا شما میدانید که زمان آزاد کردن تخمک از تخمدان چه زمانی است شما میتوانید برای نزدیکی در طول روز ازادانه برنامه ریزی کنید. از 3 روز قبل از زمان تخمک گذاری شروع کنید ضرری نخواهد داشت. بعضی از خانم ها با نزدیکی که 6 روز قبل از تخمک گذاری اتفاق افتاده بود باردار شده اند. (ما یک محدود زمانی برای بارداری داریم چون اسپرم ها میتوانند بین 3-6 روز در بدن شما زنده بمانند و تخمک  فقط برای یک روز زنده میماند). این به این معنی است اگر شما دوشنبه نزدیکی داشته اید اسپرم ها میتوانند در لوله های فالوپ زنده بمانند و انتظار تخمک شناور را تا حدود روز پنجشنبه یا شاید حتی یکشنبه بکِشند. اگر مطمئن نیستید محدوده باروری شما چه زمانی است هر روز نزدیکی کنید. داشتن نزدیکی در اغلب روز ها یعنی شما اسپرم های سالمی دارید که هرروز در لوله های فالوپ منتظر و حاضر به عملیات هستند تا زمانی که تخمک ازاد شود. (اگر شما میخواهید هرروز نزدیکی داشته باشید، این به حاملگی شما کمک نخواهد کرد. ولی ضرر هم نخواهد داشت.

 

اسپرم زمانی می تواند بهترین باروری را داشته باشد که سالم و قوی وفراوان باشند. مواردی که زوج شما به وسیله آن می تواند اسپرم هایش را تقویت کند درادامه آمده است :

در همین رابطه بخوانید: دلایل ناباروری در مردان

هرچه سریعتر همسر شما این تغییرات را انجام دهد بهتر است. اگر امروز شروع به انجام موارد فوق کنید تا 3 ماه آینده دارای اسپرم های قوی با قابلیت باروری بالا خواهید داشت.

اگرقصد بارداری به صورت طبیعی دارید معمولاً در 3 ماه اول این اتفاق خواهد افتاد.  کسانی که این روش را امتحان کرده اند از میان 10 جفت 6 جفت در 3 ماه اول باردار شده اند.

بعد از این سه ماه اینکه چه مدت باید تلاش کنید و بعد از آن به پزشک مراجعه نمایید دقیقاً به سن شما بستگی دارد. اگر 40 سال به بالا هستید همین الان به متخصص مراجعه کنید و اگر بین 35 تا 40 سال سن دارید بعد از 6 ماه تلاش و عدم موفقیت با پزشک خود تماس بگیرید. و اگر کمتر از 35 سال دارید قبل از گرفتن کمک تا یکسال تلاش کنید و در صورت عدم موفقیت کمک بگیرید.

البته اگر شما به توانایی باروری خود و یا شریکتان شک دارید یک وقت ملاقات با پزشک خود ترتیب دهید. دلیلی برای صبر کردن وجود ندارد. برای یادگیری مطالب مرتبط با بارداری، در کانال تلگرام بارداری عضو شوید. سوالات خود را نیز در بخش نظرات بنویسید تا کارشناس مامایی سایت، پاسخ دهد.

برای یادگیری چیزهای درباره نوزاد و کودکان نیز در کانال تلگرام نی نی کده و در اینستگرام با اکانت ninikadeh ما را فالو کنید.

سلام،من و همسرم براي بچه دار شدن اقدام كردين ولي بعد از هر نزديكي مني همسرم از واژنم خارج ميشه ،بايد چي كار كنم؟يعني اين خارج شدن باعث ميشه اسپرم ها به تخمك نرسن؟؟

سلام طبیعیه که مقداری از مایع منی از واژن شما بیرون بریزد وجای نگرانی ندارد.
وجود یک اسپرم برای بارداری کافی است

متن پیام …باسلام من 15 سالمه چهار ماه ک ازواج کردم من و شوهرم خيلى دوست داريم بچه دار شيم لطفا کمکمون ميکنيم ممنون

سلام بارداری های زیر ۱۸ سال وبالای ۳۵ سال جزء بارداری های پرخطر محسوب میشوند بهتره صبر کنید بعد از ۲ سال دیگر کم کم تصمیم به بارداری بگیرید

سلام من ٢٠سالمه و دوماه ك اقدام ب بارداري كردم ولي موفق نشدم و هر ماه ٩روز پريودم و بين ٢٩يا ٣٠يا گاهي اوقات ٣١پريود ميشم و چيزي از كيت و سيكل نميدونم اگه امكانش هست ميشه جواب بديد بهترين زمان براي تخمك گذاري و بارداري كي هستش ممنون اگه جواب بديد

سلام بهتره از روز ۱۴ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید باید از روز اول پریود حساب کنید

سلام
من 14 هر ماه پریود می شم می خواستم زمان دقیق تخمک گذاری ام رو بدونم و اینکه دو سه ماهه می شه که ، دو روز قبل موعدپریودیم درد وحشتناکی زیر شکمم احساس می کنم آیا مشکل خاصی هست؟
ممنونم

شما روز ۱۶ سیکل قاعدگی تخمک گذاری دارید اما بهتره از روز ۱۴ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

سلام من 22 سالمه و تقریبا 8 ماه که اقدام به بارداری کردم ولی نتیجه نگرفتم و همچنین پریود نامنظمی دارم حتی گاهی 3ماه پریود نمیشم .به پزشک مراجعه کردم و گفت که سنوگرافی انجام بده .سنو که انجام دادم گفت مشکلی نداری فقط تخمدانها بزرگ تر از حد نرمالند..متاسفانه اضافه وزن شدید دارم .نمیدونم باید چیکار کنم خیلی نگرانم لطفا راهنماییم کنید ممنونم

بهتره وزن خود را با ورزش و رژیم غذایی مناسب کاهش دهید به این شکل تخمدانهای شما فعال میشوند وبا مشورت پزشکتان از داروهایی که باعث فعال شدن تخمدانها میشود استفاده کنید

سلام مرسي از سايت خوبتون
من بين بيست وهشت تا بيست و نهم دوره پريودمه. ميخوام بدونم روز دقيق تخمك گذاري من كي هست

بهتره از روز ۱۲سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

با عرض سلام و وقت به خير من هميشه پريودام نامنظم بود دكتر گفت پلي كيستيكم قرص پروژسترون مصرف ميكنم دوره پريودم ٢٠ روزه شده براي بارداري اقدام كردم ولي تاريخ تخمك گذاريم و نميتونم محاسبه كنم ممنون ميشم راهنماييم كنيد?

سلام اگر شما ۲۰ روز پاک هستید و۷ روز پریود یعنی سیکل قاعدگی شما ۲۷ روزه میباشد بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

سلام من 29 سالمه و 4 ماهه اقدام به بارداری کردم ولی نتیجه ای نداده پریودم منظمه و دوره سیکلم بین 27 و 28 هست نمیدونم چه کار کنم لطفا راهنماییم کنین ممنون از سایت خوبتون

سلام شما تا ۶ ماه برای باردار شدن زمان دارید بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

سلام
چند ماهه که واسه بارداری اقدام میکنم اما متأسفانه موفق نمیشم ۱۲/۲۳ پریود شدم ۱/۱۷ هم پریود شدم چند روزه که زیر شکمم درد دارم موقعی که صبح از خواب بیدار میشم درد شدیدی تو کمرم حس میکنم بنظرتون چیکار کنم باردار بشم

بهتره از روز ۱۰ سیکل قاعدگی تا ۱۶سیکل یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

سلام من ۲۰سالمه و سه ماهه اقدام به بارداری کردم ولی نتیجه ای نگرفتم .میخوام زودتر باردار شم من ۷روز از ماه رو پریود هستم تخمک گذاری من کی اتفاق میوفته؟؟لطف میکنید زودتر جواب من رو بدین با تشکر

شما باید برای ما بگید که سیکل های قاعدگی شما چند روزه میباشد یعنی هر ماه چه تاریخی پریود میشوید

سلام ،
من برج یازده ،هفتم پریود شدم ، برج دوازده ششم و این ماه یکم پریود شدم ، میشه راهنمایی کنید تمک گذاریه من کی هست ‌ ، متشکرم

شما بهتر است از روز ۱۰ سیکل قاعدگی تا ۱۶ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

سلام در صورت عدم دخول اگه اسپرم بروی دهانه واژن بریزه احتمال بارداری چند درصده

چگونه بکنیم ولی حامله نشویم

سلام احتمال بارداری کمه

سلام من 18 سالمه..هشت ماهه ازدواج کردم..منو همسرم خیلی دوسداریم بچه دار بشیم اما نتیجه ایی نداده..و چن روزی هس ک زیردلم درد میگیره و تندتند ادرار میکنم..و علائم عادت ماهانه رو دارم..راهنماییم کنید مچکرم؟

سلام بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

سلام. من 18سالمه الان نزدیک 5 ماهه برا بچه دار شدن تلاش میکنیم اما متاسفانه بعد از عادت ماهانه ام 8 روز میگذره بعدا پریود میشم کمکم کنید

سلام بهتره از روز ۱۸ سیکل قاعدگی تا ۲۴ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

درود من الان هفت ماهه که نزدیکی میکنم ولی باردار نشدم از چی هست نه عفونت دارم نه چیز دیگه ای در ضمن بعد هفت سال جلوگیری حالا بچه می خوام در ضمن شوهرم آزمایش اسپرم داده همه چیز ش خوب بود فقط گفتن که جهش رو به جلوش کمه چه کنم خواهش می کنم جواب مو بدین پسر هم می خوام

باید به پزشک مراجعه نمایید تا علت آن بوسیله آزمایشات وسونوگرافی بررسی شود بهتره همسرتان هم زیر نظر متخصص ارولوژی باشد تا در صورت نیاز دارو مصرف کند

سلام من 10 ماهه اقدام به بارداری کردم 18 سالمه ولی نتیجه نگرفتم شوهرم تو نونوایی کار میکرده فکر میکنم اسپرم های اون ضعیفه همسرم باید چکار کنه ؟من پریودی منظم دارم سونوگرافی هم دادم راهنماییم کنین

سلام همسر شما باید آزمایش اسپرم بدهد

سلام
درد زیر شکم بخاطر چیه عفونت هم ندارم باید چیکار کنم

سلام علتهای مختلفی میتواند داشته باشد مثل تخمک گذاری قبل پریودی، عفونت ادراری، عفونت زنان و بارداری.
باید بررسی شوید تا علت مشخص شود

سلام من ۲۶سالمه دو ماهه اقدام کردم اما موفق نشدم و ازاخرین بار ک اقدام کردم دل درد دارم به صورتی ک درد تو شکمم یه جای ثابت نیست و اینکه شکمم کمی باد کرده و با کمی فشار درد میگیره حتی با پوشیدن شلوار . مشکل از چیه؟ممنون از راهنماییتون

سلام اگر تاخیر در پریود داشتید میتوانید از تست بیبی چک استفاده کنید
در زمان قبل پریودی ودر زمان بارداری به علت بالارفتن هورمون پروژسترون نفخ شکم و کمی ورم در ناحیه شکم طبیعی است

مشکل اینجاس پریود شدم اما شرایطم همونطوره من پریودم ده روزه هست ولی الان روز چهارم هستم و تقریبا میشه گفت خونریزی ندارم و زیر نافم سفت شده

اگر اقدام به بارداری داشته اید و تا چند روز اینده به خون ریزی نیفتادید میتوانید از تست بیبی چک استفاده کنید

اگر اقدام به بارداری داشته اید و تا چند روز اینده به خونریزی نیفتادید، میتوانید از تست بیبی چک استفاده کنید

سلام..من هر ماه 2_3پریود میشم موقع تخمک گذاری من کی هست..هفت روز ازماه پریود میشم..

سلام شما بین روز ۱۵ تا ۱۶ سیکل قاعدگی تخمک گذاری دارید اما بهتر است از روز ۱۴ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

.سلام.خانم دکتر متولد 77هستم دوساله نیم عروسی کردم وفقط دوماه جلوگیری کردم اوایل دکتر میرفتم میگفت سنت کمه وهنوز وقت داری واسه بچه دار شدن بعد خودم رو به بی خیالی زدم الان که داره سه سال میشه ومن بدون هیچ جلوگیری باردار نشدم عفونت دارم وچندسال از قرص اعصاب بسیار قوی استفاده میکنم وشوهرم خبرنداره بخاطر مشکلات بچگی همیشه افسرده هستم چند بار دکتر رفتم واسه عفونتم دارونوشت ولی دارو هابعداز یه مدت دیگه نمیخوردم 60کیلو وزن دارم هرماه پریود میشم یه بار دکتر گفت تنبلی تخمدان نداری فقط عفونت داری که اگه دارو بخوری خوب میشی وسریع باردار میشی اما من دارو به معدم نمیسازه الان اطرافیانم فکرمیکنن من مشکل جدی دارم که باردار نمیشم خیلی ناراحتم لطفا کمکم کنید.مرسی

سلام عفونت مانع بارداری نمیشود بهتره هم خودتان وهم همسرتان آزمایشات چکاب را انجام دهید تا علت آن بررسی شود

سلام.من پریودم 25 روزه اس دیروزم پریود شدم میخواستم بدونم زمان تخم‌گذاری کیه.ممنون

سلام شما روز ۱۱ سیکل قاعدگی تخمک گذاری دارید اما بهتره از روز ۱۰ سیکل قاعدگی تا ۱۴یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

سلام من ۲۱سالمه سیکل ماهانم ۲۷ روزه برای داشتن پسر چه زمانی نزدیکی کنم وزمان تخمک گذاریم کی هست

سلام زمان تخمک گذاری شما روز ۱۳ سیکل قاعدگی میباشد اما بهتر است از روز ۱۱ سیکل قاعدگی تا ۱۵یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید تعیین جنسیت از روی تخمک گذاری صد در صد نیست و نمیشود به آن اکتفا کرد

باسلام،من ٦ماه به طور طبيعي جلوگيري كردم الان تصميم به بارداري دارم ازمايش هم من و همسرم انجام داديم خداروشكر مشكلي نبوده و دكتر گفت روز ١٤تخمكگذاري داشتم با توجه به اينكه پريوديه من ٧ روزه است وگاهي ٢٨ گاهي ٢٧ گاهي ٢٩ پريود ميشوم ميخواستم بدانم چه زماني نزديكي كنم كه باردار شوم؟ايا ممكن است روز تخمكگذاري نزديكي كنيم اما باز هم باردار نشويم؟

بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۶ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

سلام من متولد۷۷هستم هفت ماهه ازدواج کردم وتقریباچهارماهه که اقدام به بچه شدن کردیم ولی هنوزنتیجه ای نگرفتیم دوره پریودمم هر ۲۴/۲۵روز،خودشم ۶الی۷روزپرویودمیشم میخواستم ببینم بایدچیکارکنم که بارداربشم

سلام بهتره از روز ۱۰ سیکل قاعدگی تا ۱۴ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

سلام من 23سالمه و سه ماهه که ازدواج کردم شوهرم اصرار داره که بچه دارشیم ماه اول من نخواستم و جلو گیری کردیم ولی ماه دوم و سوم هیچ جلوگیری نکردیم ولی متأسفانه نتیجه منفی بود. لطفا راهنماییم میکنید بدون رفتن به پزشک حامله شم؟!
و اینکه میتونم خودم فولیک اسید بگیرم مصرف کنم روز یک قرص؟
و اینکه دوره قاعدگی من 24روزه از اولین باری که پرید شدم اینطوره ینی از اولین روزه قاعدگیم تا اولین روز قاعدگی ماه بعدم 24روزه.
قبل ازدواجم من یک ازمایش هورمن دادم که هیچ اختلالی تو هورمون هام نیس.
نه عفونت و نه کیست تخمدان دارم.
تو خانواده من ینی خاله هام و مادرم سابقه دوقلو زایی دارن
ولی نمیدونم چرا حمله نمیشم.
تو خانواده پدرم هم نازا نداریم.
ولی تو خانواده شوهرم،مادرشوهرم چهارسال بچه دارنشده اوایل بعد چها سال بچه دارشده. برادر شوهرم 9ساله ازدواج کرده و تقریبا میشه گفت دکتر گفته عقیمه،و من از این قضیه میترسم و میخوام هرچه زود حامله بشم شما راهنماییم کنید قبل رفتن به پزشک باردارشم

سلام زمان تخمک گذاری شما روز ۱۰ سیکل قاعدگی میباشد روزی یک عدد قرص اسید فولیک یک میلی گرمی استفاده کنید با توجه به اینکه برادر همسر شما این مشکل را دارد اگر بعد از ۶ ماه باردار نشدید بهتره همسر شما آزمایش اسپرم بدهد

باسلام من ٦ماه ازدواج كردم اين مدت جلوگيري طبيعي داشتم الان تصميم به بارداري دارم ازمايش داديم هم من هم همسر خداروشكر مشكلي نبود ماه پيش توي دوره ي تخمكگذاري اقدام كردم اما نشد با توجه به اينكه پريودي منظم دارم گاهي يكي ٢روز عقب جلو ميشود پريودي من ٧روزه است ميخواستم ببينم چه موقع اقدام كنم تا أنشالله درست شود؟؟؟

سلام بستگی به سیکل قاعدگی شما دارد که شما ذکر نکرده اید که چند روزه میباشد اگر سیکل قاعدگی شما بین ۲۴ تا ۳۲ روز میباشد بهتره از روز ۱۰ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

سلام من شانزده سالم هست یه سال هس ک ازدواج کردم . یه سال هس قصدبارداری داشتم اما متأسفانه اتفاق نیوفتاد. دکترهم رفتم گفت تخمدان هات ضعیفه قرصم دادخوردم ولی هنوز باردار نشدم
روز پریودم بیستوپنجم اما اینبار از یازدهم تا شانزدهم بود. میخواستم بدونم روز تخمک گزاریم کی هست؟
لطفا راهنماییم کنید

سلام عزیزم شما باید به ما سیکل قاعدگیتان را بگوئید که چند روزه میباشد یعنی از اولین روز قاعدگی شما تا اولین روز قاعدگی بعدی چند روزه میباشد

سلام من21 سالمه و سه ماه که عروسی کردم والان دوماهه که واسه بارداری اقدام کردم وهرماه24پریود میشم خواستم بدونم چ زمانی تخمک گذاری من انجام میشه ؟

سلام روز ۱۶ سیکل قاعدگی شما تخمک گذاری دارید اما بهتره از روز ۱۴ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

سلام من٣١ سالمه تيروييدم بالاست و قرص مصرف ميكنم. اما يك و نيم سال كه تصميم دارم حامله بشم و من كلاً پريودام هشت روزه است و اين آخريه ١٧ روزه شده
من چي كار كنم كه زود حامله بشم من و شوهرم هر دو از نظر پزشكي سالم هستيم و روز تخمك گذاري من كي است؟ ممنونم

سلام باید با مشورت پزشک معالج خود از داروهای تحریک تخمک گذاری استفاده کنید تا زودتر نتیجه بگیرید

سلام، من سيكل ماهانم نامنظمه و تاريخ دقيقى نداره رفتم سونو ميگه تنبلى دارم الان دوماه رژيم پسر دار شدن گرفتم، خواستم ببينم اگه روز تخمك گذاريمو با سونو واژينال تعيين كنم و امپول hcg بزنم احتمال اينكه همون ماه اول باردار شم چقدره؟

سلام نمیشه در صد تعیین کرد شما باید پروسه درمانی خود را ادامه دهید وبرای بارداری اقدام کنید تا نتیجه بگیرید

سلام من اخرای ۳۵ سال رو دارم وبرای بارداری دومم بعد از ۷ سال و نیم میخوام اقدام کنم البته دوماهه پیشگیری نکردم کم تنبلی تخمدان دارم الان باید چکار کنم

سلام در تایم تخمک گذاری خود برای بارداری اقدام کنید تا نتیجه بگیرید اگر بعد از ۴ ماه باردار نشدید بهتره به پزشک مراجعه نمایید تا دارو مصرف کرده و زودتر باردار شوید روزی یک عدد قرص اسید فولیک مصرف نمایید

سلام خانم دکتر
خسته نباشید
من دوتا سوال داشتم از خدمتتون
1- قبل از بارداری چه آزمایشاتی لازم هست برای چکاپ(قبلا من برای بارداری به پزشک مراجعه کردم و گفتم چکاب بنویسه برام ننوشت )
2- من این ماه برای بارداری اقدام کردم اما علایم بارداری رو ندارم شش روز دیگه موعد پریودیمه من می تونم از کرم واژینال کلوتریمازول 1% استفاده کنم چون دچار عفونت شدم.
متشکرم

سلام باید دندان های شما سالم باشد پوسیدگی نداشته باشد و عفونت زنان نداشته باشید. اگر نیاز باشد خود پزشک برای شما ازمایش مینویسد. میتوانید از کرم کلوتریمازول استفاده کنید

سلام من٢٧سالمه ۴ ساله ازدواج کردم الان ٣ ماهه اقدام به بارداری کردم که نشده تاریخ ها ی پریود من ۴بهمن ٨ اسفند ٢ فروردین ٣ اردیبهشت زمان تخمک گداری من کی هست چهروز هایی نزدیکی بهتر است ؟ در ضمن من اخرین سنوگرافی که رفتم بیه من گفتند رحم دوشاخ دارم ایا بدون بارداری تشخیص رحم دو شاخ امکان پذیره ؟ با این وجود من برای بارداری شدن مشکلی پیدا نمیکنم ؟

سلام بهتره از روز ۱۰ سیکل قاعدگی تا ۲۰یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید بله میتوانید باردار شوید

با سلام.من سی سالمه .دقیقا دوساله ازدواج کردم.نزدیک به هشت ماهه اقدام کردم برای بارداری اما نتیجه نداده.جلوگیریم هم توی این دو سال طبیعی بوده.تمام آزمایشات هورمونی خودم و چکاب و اسپرم همسرم و سونو گرافی هم انجام شده و همه چیز کاملا نرمال بوده.حتی یک فولیکول به قطر 15در تخمدان راستم دیده شده نزدیکی هم به اندازه کافی بوده همه چیز مرتبط و به زمان مناسب بوده و رعایت شده وحتی هم خودم هم همسرم داروهای زینک و ویتامین ایی مصرف میکنیم اما هنوز باردار نشدم .خیلی نگرانم.به نظر شما مشکل من چیه…ممنونم

سلام نگران نباشید تا یک سال برای باردار شدن زمان دارید

سلام من 22 سالمه ،هشت روز دیگه پریود میشم، پریودی ماه قبلمو بدلیل مسافرت عقب انداختم باقرص ال دی و بعد ازیک روز بلافاصله شدم. هفت روزه پاک میشوم، ماتصمیمم گرفتیم بگذاریم بچه دارشیم این سیکل چه موقع خوبه بنظرشما مشاور گرامی، راستی من ۳ماه پیش آزمایش کلی دادم سالم بودم خداروشکر. بنظرتون آیا قبل ازاقدام باید به پزشک مراجعه کنم؟

سلام فعلا نیازی به مراجعه به پزشک ندارید روزی یک عدد قرص اسید فولیک مصرف کنید ودر زمان تخمک گذاری خود یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

سلام، من 27 سالمه و 3 ساله که ازدواج کردم تازه دو ماهه اقدام به بارداری کردیم دقیقا همزمان با تخمک گذاری اقدام به بارداری کردیم اما هنوز باردار نشدم آزمایشات چکاپ هم دادم مشکلی ندارم علت چی میتونه باشه؟؟؟

سلام شما تا یک سال برای باردار شدن زمان دارید نگران نباشید

سلام من 25سالمه. دو سال ازدواج کردم میخوام اقدام کنم ولی نمیدونم چطوری و کی؟پریودمم مرتب بوده همیشه فقط یکی دو بار بی نظم شد،15هرماه پریود میشم البته بعضی وقتها اینور و اونور شده،میخواستم بدونم روز تخمک گذاریم کیه؟

سلام بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

سلام..من دوم هرماه پریود میشم ..و7روز طول میکشه .
سیکل قاعدگی من 16 هست؟..بعدازپریودیم ک تموم شد یکی دوروز بعدش علائم. خونریزی داشتم..مشکل ازچیه؟؟

سلام سیکل قاعدگی شما ۳۰ روزه میباشد وروز ۱۶ سیکل قاعدگی تخمک گذاری دارید

سلام من باید 17 اردیبهشت پری میشدم اما امروز که 12 اردیبهشته لکه قهوه ای دیدم چند روز بود دل درد و کمر درد داشتم که بعد دیدن این لکه خوب شد من دارو مصرف میکنم برای بارداری یعنی احتمال بارداری من هست ؟؟

سلام بله احتمال بارداری وجود دارد صبر کنید اگر تاخیر در پریود داشتید آن وقت میتوانید از تست بیبی چک استفاده کنید

سلام هفت ماه ميشه ازدواج كردم من ٢٤سالمه وشوهرم ٢٥اقدامواسه بچه دارشدن كرديم امانتيجه اي نگرفتيم هردومون ازمايشم خون داديم گفتن مشكلي نداريم من هربيست روزيابيست وچهاروزكه ميگذره پريودميشم وشش روزه س

سلام تا ۶ ماه دیگر صبر کنید اگر باردار نشدید به پزشک مراجعه نمایید ضمنا برای چکاب آزمایشات هورمونی وسونوگرافی در زمان تخمک گذاری انجام میشود واز آقا آزمایش اسپرم گرفته میشود نه آزمایش خون که فعلا نیازی به این اقدامات نیست و میتوانید تا ۶ ماه دیگر صبر کنید

سلام..من دوم ماه پریود شدم بعد پریودم دوباره علائم پریودی داشتم..وتندتند میرم دستشویی…مشکل ازچیه؟؟

سلام زود به زود دستشویی رفتن ربطی به پریود ندارد ممکن است دچار عفونت ادراری شده باشید

سلام خسته نباشید
من و زنم الان پنج ماهه که برای بچه دار شدن اقدام میکنیم ولی متاسفانه نتیجه ای نمیگیریم فقط زنم در ماه دوم یکم زمانه پریودیش دیر شد و تو اون دوره زباد لخته های بزرگ خون ازش اومد و بعد از اون دوره قاعدگیش منظم شده
به نظر شما ما برای بچه دار شدن چیکار باید بکنیم

شما شرح حال کاملی از همسر خود نداده اید بهتره شرح حال کامل همسر خود را برای ما بفرستید تا بهتر بتوانیم راهنماییتان کنیم

سلام، من 25سالمه دو سال ازدواج کردم. میخوام اقدام به بارداری کنم ولی نمیدونم چطوری و کی؟پریودمم مرتب بوده 15هر ماه پریود میشم،البته دو سه روز اینور اونور میشه مثلا این دفعه 12شدم، میخواستم بدونم روز تخمک گذاریم کیه؟ممنون

سلام بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

سلام خانوم مشاورجونم من الان یه سال هس اقدام به بارداری اما متأسفانه هنوزباردارنشدم دکترهم رفتم دکترگفت سونوبده دادم توسونونوشته فولیکول ریز درتخمدان هام هس بعدنوشته توفضای کلدوساک مایه مشهود نیس دکتر گفت تخمدان هایت ضعیفه قرصم داد الان سه ماه گزشته اما هنوزباردارنشدم لطفا بگین مشکلم چیه

سلام عزیزم شما باید دارو مصرف کنید تا تخمدانهای شما فعال شوند تخمک گذاری صورت بگیرد و باید سیر درمانی خود را کامل کنید نگران نباشید مشکل شما درمان دارویی دارد

سلام توروخدا به من كمك كنيد
من ٦ ماه هست اقدام كردم براي بارداري ولي باردار نشدم جايي زندگي ميكنم كه كمتر از يك سال و نيم تلاش براي بارداري نميگردن برات دنبال دليل ولي يك دكتر خصوصي بهم گفته جفتتون از همه نظر سالميد من نميدونم بايد چيكار كنم ٢٤ سالمه
و به شدت منتظر بارداري هستم هر روز هم نزديكي دارم اما توي اين ٦ ماه فقط پريود هام نامنظم شده يعني اصلا تاريخش رو نميتونم بردارم كه باهاش زمان تخمك گذاري رو محاسبه كنم
ممنون

سلام بهتره شما زیر نظر پزشک دارو مصرف نمایید تا هم پریود شما منظم شود وهم به زودتر باردار شدن شما کمک شود موفق باشید

سلام.روز تخم گذاری رو از روزی که پریود تموم میشه حساب میکنن؟یا روزی که شروع میشه؟یعنی من 5 این ماه پریود شدم و 4روز دیگه تموم شد و گفتین روز تخم گذاریم 11 سیکل هست حالا من از چه روزی حساب کنم؟

سلام باید از روز اول پریود حساب کنید بیایید جلو

سلام 32ساله هستم وتصمیم به بارداری دارم اسپرم شوهرم کم فعال بود بادرمان و آزمایش مجدد،متخصص گفت همه چیز از لحاظ جسمی خوبه من خودم مشکل لک بینی دارم و بعد از یک هفته تازه خونریزیم شروع میشه تا یک هفته البته روزهای آخرهم باز به صورت لکه هست به هر متخصصی مراجعه کردم گفت فقط باید بچه دار بشی نمیدونم کی اقدام کنم درضمن همسرم سردمزاجه آیا هفته ای یکبار میتونه باعث بارداری بشه هیچ راهی نتونست شوهرمو گرم مزاج کنه

سلام شما باید دارو مصرف کنید تا هم لکه بینی، های قبل پریود شما از بین برود وهم اینکه به زودتر باردار شدن شما کمک شود برای باردار شدن باید در تایم تخمک گذاری یک شب در میان اقدام داشته باشید

سلام.خسته نباشید.
من ۳۰ سالمه و ۶ ماهه ازدواج کردم.پریود ۲۸ روزه دارم.فروردین ۱۸ ام پریود شدم.۱۳ پریودی ۳۰ فروردین آمپول hcg زدم و ۳۰ ام و ۳۱ ام و ۱ و ۲ نزدیکی داشتم.همه نشانه های بارداری داشتم ولی ۱۴ اردیبهشت پریود شدم.برای اولین بار اقدام کرده بودم.برای بار دوم چکاری باید انجام بد م؟

سلام با توجه به اینکه این ماه ۴ روز جلو انداختید بهتره از روز ۱۰ سیکل قاعدگی تا ۱۶یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید و از قرص تحریک تخمک گذاری استفاده کنید نیازی نیست این ماه آمپول هاش سی جی تزریق کنید

سلام من 2هر ماه پریود میشم الان هفت روزه از پریودیم گذشته و توی این چند روز ب بارداری اقدام کردم چند روزه کمر درد شدید دارم گاهی وقتام معدم نفخ میکنهو درد دارم ممکن باردار باشم .میشه روز تخمک گذاریم بهم بگین ممنون

سلام شما در روز ۱۶ سیکل قاعدگی تخمک گذاری دارید اما بهتره از روز ۱۲سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید وبعد تا زمان پریود بعدی خود صبر کنید اگر تاخیر در پریود داشتید آن وقت از تست بیبی چک استفاده کنید

سلام من ۲۰ سالمه. شوهرمم ۲۹ سالشه. دوره ی قاعدگی من ۶ روزه . ۸ ماهه اقدام به بارداری کرده ام، ولی باردار نمیشم. هر ماه ۷ پریود میشم . من آزمایش تیروئد هم دادم؛ سالمم، کیست هم ندارم اصلا هم از روشهای جلوگیری استفاده نکردم. لطفا بفرمایید سیکل قاعدگی من چندمه؟ و چیکار کنم تا زودتر باردار شم ؟؟

سلام شما روز ۱۶ سیکل قاعدگی تخمک گذاری دارید اما بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید اگر تا ۴ ماه آینده باردار نشدید همسرتان باید آزمایش اسپرم بدهد موفق باشید

سلام ببخشید اگه ندونی حامله هستی یانه بعد قرص لتروزول بخوری ضرری داره؟؟

سلام دوست عزیز قرص لتروزول در زمان پریود باید مصرف شود و این طور نیست که شخص در زمان مصرف قرص لتروزول باردار باشد

سلام
من اقدام به بارداری کردم و علائم بارداری رو هم دارم خستگی زیاد خواب الودگی…. یبوست…. تکرر ادرار…. درد تو ناحیه تخمدانها… ولی هرماه 16 هم پریود میشدم امروز هم متوجه شدم که پریود شدم .. پریود انچنانی نه خیلی کم خون ریزی دارم و ماه پیش اقدام داشتم . امکان باردار بودن من هست؟

دوست عزیز اگر به خون ریزی افتادید احتمال بارداری وجود ندارد

با سلام .من برای بارداری اقدام کردم الان هشت ماه ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم به دکتر متخصص رجوع کردم ولی باز هم نتیجه ای نمیگیرم به منم گفتن ایرادی نداری .تیرویید هم دارم نمیدونم به خاطر اون هس یا چاقی که دوره قاعدگی ام نامرتب شده .یه راهنمایی کنید لطفا

دوست عزیز اگر اضافه وزن دارید بهتره وزن خود را کاهش دهید تا تخمدانها شما فعال تر شوند برای منظم شدن پریود خود باید دارو مصرف کنید با مصرف دارو شما زودتر نتیجه میگیرید

با سلام.من متولد73هستم. 8ماهه ازدواج کردم ماه قبل اقدام کردم به بارداری با 2-3بار نزدیکی. اما نشد. دوره ی قاعدگی من معمولا بین28تا31روزه هست، پریودهامم7روزه….لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم سریع تر باردار بشم؟

دوست عزیز شما باید از روز ۱۴ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

سلام من سه ماه اقدام کردم قبلا هم ازتون سوال کردم ولی بی بی چک زدم منفی بود الان چند روزه تو شکمم سمت چپ لرزش یا نبض احساس میکنم از چی میتونه باشه؟

سلام احساس شما ربطی به بارداری ندارد نبض شکم خودتان است که شما آن را احساس میکنید

سلام خانوم مشاورگلم من شانزده سالم هست الان یه سال دوماه واسه بارداری تلاش کردم اما نشدشوهرم گفت شایدازعفونت بدنت بچه دار نمیشی آخه من عفونت بدنم خیلی زیاد هس دکتررفتم قرص دادخوردم خوب نشدم میخواستم بگم شما چ دارویی درنظرداریدواسه عفونت یه سوال دیگه فولیکول ریز یعنی چی وکلدوساک حاوی مایع مشهودنیس یعنی چی میخوام دقیق توضیح بدید یه سوال دیگه من پریودهام همیشه ۷ روزه بوده و۲۵یا۲۶روز پاک هستم میشه بگین روز تخمک گزارییم کی هس ممنون میشم گلم

سلام شما مشکل تخمک گذاری دارید زیرا فولیکول شما ریز بوده است و احتیاج به قرص های تحریک تخمک گذاری دارید در کلدوساک نباید مایع دیده نشود که برای شما طبیعی بوده است با توجه به سیکل قاعدگی شما بهتره از روز ۱۶ سیکل قاعدگی تا ۲۰ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

سلام 17 سالمه و چند بار برای جلوگیری قرص اورژانسی استفاده کردم و الان 2 ماهه جلوگیری ندارم ولی باردار نشدم چکاب قبل بارداری هم انجام دادم فقط قندم لب مرز بود و مشکلی نبوده ولی بازم باردار نشدم چیکار کنم خیلی نگرانم

سلام دوست عزیز شما تا یک سال برای باردار شدن زمان دارید
جای نگرانی ندارد

سلام خسته نباشید..من 20سالمه اقدام به بارداری کردم …پریودیم عقب جلو میافته ….دوستدارم باردار بشم .میشه یه کمکی کنید به من چه باید کرد

سلام دوست عزیز لطف کنید شرح حال کاملی از خودتان به ما بگید که سیکل های قاعدگی شما چند روزه میباشد و چند ماه است که برای بارداری اقدام کردید

سلام برای چی بعد از نزدیکی روزش هی می رم دست شویی یک کم هم سوزانم در ضمن جلوگیری هم ندارم زودتر جواب بدین

سلام اگر سوزش ادرار و تکرر ادرار دارید ممکن است نشان دهنده عفونت ادراری ویا عفونت زنان در شما باشد بهتره به پزشک مراجعه نمایید تا معاینه زنان شوید و برای شما آزمایش ادرار درخواست شود

سلام.۲۲سالمه.۴سال ازدواج کردم پارسال سونو گرفتم دکتر گفت تخمدان سمت راست پوست اورده.شوهرم ب دلیل سابقه خانوادگی ازمایش اسپرم داد خداروشکر سالم بود باردار شدم هفته۸ هنورز صدای قلب نشنیده بودم ب طور طبیعی خون ریزی افتادم وسقط شد.الان دو ماهه اقدام ب بارداری کردم اما نتیجه نگرفتم.۲۳اسفند.۲۱فروردین.۱۸اردیبهشت.۷روز طول میکشه.الان دوماهه قرص اسیدفولیک مصرف میکنم.روزتخمک گذاری کیه؟ب نظر شما مشکلی میتونه باشه!

سلام دوست عزیز روز تخمک گذاری شما روز ۱۴ سیکل قاعدگی میباشد اما بهتر است از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۶ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

من الان حدود 1ماه ونيمه ازدواج کردم ماه ديگه تصميم به بارداري دارم،چون زمان عروسي مجبوربه مصرف قرص ضد بارداري شدم ايا واسه اقدام به بارداري واسم مشکلي پيش نمياد؟؟ و يک سوال ديگه اينکه برنامه ام قبل مصرف قرص خيلي نامنظم شده بود بايدچکارکنم واسه اقدام به بارداري؟؟؟

دوست عزیز مصرف ماه گذشته قرص ال دی ایرادی ندارد و میتوانید برای بارداری اقدام کنید

سلام خانوم دکتر خسته نباشید وتشکر فراوان بابت سایت خوبتون.من سه ماه هست جلوگیری نمیکنم و باردار نشدم.این ماه سوزش ادرار دارم.فکر کنم عفونت باشه.سوالم اینه که اول ایا عفونت باعث جلوگیری از بارداری میشه؟؟دوم اینکه قرص مترو مندازول بخوام مصرف کنم باعث جلو گیری از بارداری میشه یا بی تاثیر هست؟؟

سلام دوست عزیز اگر سوزش ادرار دارید بهتر است به پزشک مراجعه نمایید تا برای شما آزمایش ادرار درخواست دهد ممکن است عفونت ادراری داشته باشید عفونت وقرص مترو نیدازول مانعی برای بارداری نیستند اما بهتر است سرخود دارو مصرف نکنید موفق باشید

سلام خسته نباشید،25 سالمه،من میخواستم ماه دیگه اقدام کنم، این ماه 12 پرید شدم ولی ماه پیش 15شدم،روز تخمک گذاریم کی میشه؟واسه پسر شدن بچه کی باید اقدام کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید؟

سلام دوست عزیز زمان تخمک گذاری شما روز ۱۳سیکل قاعدگی شما می باشد اما بهتر است از روز ۱۰ سیکل قاعدگی تا ۱۶ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید تعیین جنسیت به این روش صد در صد نمیباشد تنها روشی که در صد خطای ان کمتر است اما باز هم صد در صد نیست روش پی جی دی میباشد که آن هم هزینه خیلی زیادی دارد

با سلام من ۲۰ سالمه و دو ماه اقدام ب بارداری کردیم اما نتیجه نگرفتیم این ماه قرص فولیک اسید میخوریم هم من هم همسرم..نمیدونم چیکار کنم که سریعتر باردار بشوم من هشتم ب هشتم پریود میشم..

سلام من ٢٤سالم ٣سال ازدواج كردم اما حامله نشدم و پرويد ماهنه هم خيلي تعقيير ميكند نميدونم چيكار كنم تا حامله شوم

سلام باید به پزشک مراجعه نمایید تا با انجام سونوگرافی و آزمایشات هورمونی علت آن بررسی شود وزیر نظر پزشک خود دارو مصرف کنید تا زودتر نتیجه بگیرید

با سلام من 29 سالمه وهشت ماه هست که ازدواج کردم و تا الان جلوگیری طبیعی داشتم و دوره پریودیم 15 هر ماه هست و 7 روزه هست لطفا راهنمایی کنید چکار کنم که سریع تر باردار بشم …

سلام بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

باسلام من 5ماه ازدواج کردم. و 3ماه تصمیم گرفتیم بچه دار بشیم اما پریودم عقب و جولو میزنه که این بار پریود شدم ک 7روزه بودم الان 14روزشده و نگرانم لطفا راهنمایی کنید

سلام بعضی وقت ها به علت استرس واضطراب وتغییرات آب و هوایی ویا تغذیه طول دوره پریود ممکن است زیادتر شود این اتفاق برای یک ماه طبیعی است اما اگر ماه بعدی هم تکرار شد به پزشک مراجعه نمایید و نیاز به درمان دارید

سلام خانم دکتر عزیز خدا قوت.ببخشید من یکسال و دوماه هست ازدواج کردم دوماه اول جلوگیری طبیعی داشتم بعد از دوماه قصد بارداری داشتم که هر چی اقدام میکردم نتیجه ای نمیگرفتم رفتم ازمایش و سونو و پاپ اسمیر ازمایشم مشکلی نداشت با پاپ اسمیر ولی سونو گفت چند تا کیست ریز نشون داده طبیعیه تو خانم های جوان خودش رفع میشه در ضمن تیروئید کم کار هم دارم دیگه رفتم دکتر زنان یک عالمه قرص داد صبح ظهر شب هر روز بخور و تحت نظر بودم هر ماه میرفتم دارو میداد بعد بهم گفت تخمدانت هم ضعیفه تا اینکه بعد از شش ماه باردار شدم بعد از سه ماه به خانه بهداشت مراجعه کردم سونو هیچی بهم نداد گفت دوماهگی گذشت ازت سونو حالا صبر کن تا چهار ماه غربالکری هم گفت سن شما نمیخواد25سالمه تا این یه هفته به چهار ماه افتادم رو خونریزی رفتم سونو گفت بچت تا دوماه رشد داشته بعد دوماه رشدش متوقف شده و قلبش تشکیل نشده الان میخوای سقط کنی بعد از کلی خونریزی سقط نشد کورتاژم کردن بعد از اون باز تحت نظر بودتا دوماه گفتن جلوگیری کن بعدش اقدام کنید الان باز سه چهار ماه اقدام میکنیم نتیجه ای نمیگیریم پریودم هم یه ماه میبینی21روز هستش یا دو سه ماه دنبال هم 21روز میشم یه ماه میبینی28روز تغییر میفته و هفت روز هم عادتم اون ماه حالا 28روز اومد این ماه که امروزه 21روز .الان قید دکتر و زدم بخدا معدم داغون شد از بس دارو دادن خوردم دیگه چند ماهه دکتر نمیرم گفتم اگه قسمته خدا میخواد نی نی میده بهمون خانم دکتر بنظر شما چکار کنم ایا مشکلی دارم باز باردار نمیشم خیلی میترسم حامله نشم تازگی همه ازمایشات دادم هیچ مشکلی نداشتم حتی تیروئیدم هم خوب شده بود ولی گفتن یه ماهی دوباره دارو بخور ازمایش بده.الهی به ما و همه اونهایی کی نی نی میخوان نی نی ندارن نی نی سالم و صالح نصیب کن به حق این روز عزیز ان شالله.جوابم بدین ممنونتون میشم.مرسی

سلام عزیزم نگران نباشید توکلتون به خدا باشه شما تا ۲ ماه اینده صبر کنید واز روز ۱۰ سیکل قاعدگی تا ۱۶ قاعدگی یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید اگر باردار نشدید آن وقت میتوانید از قرص کلومیفن استفاده کنید موفق باشید

سلام.وقت بخیر.من دی ماه 28 ام. بهمن 25 اسفند 20( البته خیلی استرس داشتم اسفند ماه و حالم خوب نبود زود شدم)فروردین 17 و اردیبهشت این ماه 14 پریود شدم.سه ماهه اقدام کردم ولی باردار نشدم.تخمک گذاری من این ماه کی هست ? من 25 سالمه.

سلام ممنون. شما بهتر است از روز ۱۰ سیکل قاعدگی تا ۱۶ قاعدگی یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

سلام من 10روزدیگ پریود میشم توی این ماه بارداری اقدام کردم الان دوست روزه معده درد دارم . امروزم صب وقتی رفتم دستشویی درد شدیدی زیردلم پیچید ک اصلان نمیدونستم بشینیم بعد کمتر شد ولی رحمم گاهی وقتا تیر میکشه ایاامکان بارداری هست؟؟؟

سلام دوست عزیز بله امکان بارداری هست اما باید صبر کنید اگر تاخیر در پریود داشتید آن وقت از تست بیبی چک استفاده کنید تا صد در صد باردار بودن یا باردار نبودن شما مشخص شود موفق باشید

سلام من چهار ساله و دو ماهه ک عروسی کردم و الان دوماهه تصمیم به بارداری گرفتیم و ولی باردار نشدم? فاصله بین پاک شدن و پریود مجددم هم بیست روزه و پریودم هفت الی هشت روز طول میکشه میخاستم زمان دقیق تخمک گذاریم رو بدونم ممنون

سلام نگران نباشید شما تازه دو ماهه که برای بارداری اقدام کرده اید هنوز فرصت دارید بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۶ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

سلام خانم دکتر من ۸ماه هست که اقدام به بارداری کردم و ۱۹ ساله ام پریودم قبل ازدواج هر۳۰ روز یه بار به مدت یک هفته بود ولی بعد ازدواج نامنظم شد قرص بارداری هم مصرف کردم همسرم آزمایشم داده همه چیز نرمال بود منم نه عفونت دارم نه قارچ ونه کیست سالم هستم به نظرشمامشکل چی میتونه باشه چیکارکنم تازودترباردار شم البته روزهای تخمک گذاری هم منظم رابطه داریم لطفا کمک کنید

سلام میتوانید با مشورت پزشک معالج خود از قرصهای تحریک تخمک گذاری استفاده کنید تا زودتر نتیجه بگیرید

متن پیام …سلام خسته نباشید من سه سال میشه که باردارنمیشم توی همه ی آزمایشات وسونوگرافی هم خودم وهم همسرم سالم بودیم همیشه چندروزقبل موعودپریودمیشم 6و5هرماه میخواستم روزدقیق تخمک گذاری روبدونم واینکه چون همسرم دوسال پیش آزمایش اسپرم دادن ممکنه ضعیف شده باشه

سلام ممنون. بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید واز داروهای تحریک تخمک گذاری استفاده کنید تا زودتر نتیجه بگیرید در اثر آزمایش اسپرم ضعیف نمی شود بهتره هم خود شما وهم همسرتان از قرص ویتامین ای زیر نظر پزشک استفاده نمایید

سلااام خسته نباشید من 18 روز مونده به پریودیم بعضی از علائم بارداری رو دارم مثل نفخ شدید معده سردرد حالت تهوع ولی امروز بی بی چک گذاشتم منفی بود احتمال بارداری من هست یا نه؟؟؟ درضمن من این ماه قرص لتروزول مصرف کردم

ممنون. باید صبر کنید زمان پریودی شما فرا برسد اگر تاخیر در پریود داشتید آن وقت میتوانید از تست بیبی چک استفاده کنید شما خیلی زود تست را انجام داده اید ونمیشود به جواب آن اعتماد کرد

سلام من سه سال ازدواج کردم دوسال جلوگیری طبیعی داشتم الان نزدیک هشت ماه ک جلوگیری ندارم میخوام بارداربشم.دوماه قبل هم خونریزی کم شده امروزهم پریودشدم اما زودترازوقت ۲۸روزه بوده.ماه قبل آزمایش خون دادم مشکلی نداشتم .برازودترباردارشدن چکارکنم لطفاراهنماییم کنید‌.ممنون

میتوانید زیر نظر پزشک زنان از داروهای کمک باروری استفاده کنید تا زودتر باردار شوید

سلام خسته نباشید
چرا احتمال بارداری توی ماه اول کمتره،و معمولا ماه دوم شانس بارداری بیشترمیشه یا حتی ماه های بعد؟؟
امکانش هست که کسی همون ماه اول باردار بشه؟؟

در هر ماه ۲۵ درصد احتمال بارداری وجود دارد وهر خانم تا یک سال فرصت دارد تا باردار شود بعضی از افراد ممکن است در ماه اول اقدام به بارداری باردار شوند و بعضی از افراد تا چند ماه باردار شدنشان طول میکشد و این مسئله در همه افراد یکسان نیست

سلام هشت ماهه واسه بارداري اقدام كردم امانتيجه اي نگرفتم هر٢١روزكه مگذره پريودميشم دوره پريودم شش روزه س زمان تخمك گذاريم كي ميشه .واگرتوزمان تخمك گذاري اقدام كنيم نتيجه اي نگيريم ايامشكلي وجوددارد.

شما بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۶ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید اگر تا ۳ ماه آینده باردار نشدید باید به پزشک مراجعه نمایید تا علت آن بررسی شود

با سلام.من 20 سالمه و ده ماهه كه براي بارداري اقدام كردم اما نتيجه اي نگرفتم ..پريودهاي من منظم بود و28روزه بود اما از وقتي اقدام كردم بعضي وقتها 31..32..35…24…38..30 روزه شده و نامنظم شده..دوران تخمك گذاري من كي هست؟ در ضمن من آزمايش پيش از بارداري رفتم و همه چيز نرمال بود…سونوگرافي شكمي هم رفتم و تخمدانها و رحمم نرمال بودند..آيا لازم است آزمايشهاي ديگري هم بروم؟

باید از روز ۱۰ سیکل قاعدگی تا ۲۰ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید اگر تا ۳ ماه آینده باردار نشدید بهتره همسر شما آزمایش اسپرم بدهد

از كجا بفهمم تنبلي تخمدان دارم؟چون من قبل از اقدام براي بارداري پريودم كاملا منظم بود و فقط از زماني كه براي بارداري اقدام كرده ام پريودهايم عقب جلو ميشود…

اگر بیشتر از ۱۰ روز پریود شما عقب یا جلو می افتد و اینکه تخمک گذاری نداشته باشید نشان دهنده تنبلی تخمدان میباشد

سلام. من ۲۴سالمه ۲بار لاپاراسکوپی کردم یه سقط داشتم کیست تخمدان داشتم و pcoهستم قرص لتروزول استفاده میکنم به مدت۴ماه تخمک گذاری هم دارم ولی خبری از بارداری نیست لطفا راهنمایی کنیدتاریخ پریودی.۲۳.۲۰.۱۸

با توجه به تاریخ پریود شما بهتره از روز ۱۴سیکل قاعدگی تا ۲۰ سیکل قاعدگی یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید اگر تا ۶ ماه اینده باردار نشدید بهتره زیر نظر پزشک معالج خود عکس رنگی از رحم ولوله های رحمی خود بیاندازید و همسر شما نیز آزمایش اسپرم بدهد

سلام من 25سالمه هر دوره پریودیم سه روز عقب میزنه مثلا ماه پیش 30شدم این ماه 27
آیا به نظرتون مشکلیه؟نمیدونم تخمک گذاری کی هست و میخوام اقدام به بارداری کنم
من دو ماه ازدواج کردم عفونت کردم دکتر بهم قرص و پماد واژینال دادن اینا واسه بارداری مشکلی ایجاد نمیکنه؟

سلام بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۶ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید خیر استفاده از کرمهای واژینال مشکلی ایجاد نمیکند اما بهتر است درمان خود را تمام کنید بعد اقدام به بارداری داشته باشید زیرا اگر همزمان از کرم واژینال استفاده کنید و نزدیکی داشته باشید ممکن است از ورود اسپرم به داخل دهانه رحم جلوگیری شود

سلام خسته نباشید
من این ماه بعد پریودم نزدیکی داشتم دقیقا توی دوران تخمک گذاری وقبل وبعدش
الان توی هفته چهارم پریودم هستم ،یه سری علائم دارم : بعضی وقتا زیر دلم تیر میکشه یا درد میکنه یا اگه بهش فشار وراد بکنم درد میگیره .(مثلا اگه عطسه کنم خیلی درد میگیره) و نوک سینه هام بعضی اوقات میسوزه یا تیر میکشه و وقتی به سینم فشار خفیف وارد میکنم درد میگیره مخصوصا زیر سینه ام
میخواستم بدونم ممکنه باردار باشم؟

سلام ممنون ‌. بله احتمال بارداری وجود دارد اما باید صبر کنید تا زمان پریودی شما فرا برسد اگر تاخیر در پریود داشتید ان وقت از تست بیبی چک استفاده کنید

سلام من ۲۳ سالمه.حدود یکساله که ازدواج کردم.قصد بارداری دارم.
تاریخ های عادت ماهانه من اسفند ماه۱۴ و فروردین ۱۶ و اردیبهشت ۱۷ بوده.
میخوام ببینم چه زمانی تخمک گذاری من هست???
چ قرص هایی باید قبل از اقدام ب بارداری مصرف کنم???

سلام بهتره از روز ۱۴سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید هر روز یک عدد قرص اسید فولیک یک میلی گرمی مصرف کنید

سلام برای چی از وقتی که اقدام برای بارداری کردم هر دفعه عادتیم یا جلو میوفته یا دنبال سه تا پنج روز برای بچه دوم بعد هفت سال چه کنم که زودتر حامله بشم در ضمن آزمایش اسپرم دادیم میگه حرکتش کمه چه کنم پسر می خوام این دفعه دوهفته به عادتیم سینه هام حساس شدن و متورم از چی بوده ممنون میشم زودتر جواب مو بدین الان این دفعه شش روز زودتر عادت شدم. الان هشت ماهه که اقدام کردم ولی حامله نمیشم. چه کنم

سلام بهتره از داروهای تحریک تخمک گذاری استفاده کنید و همسر شما هم زیر نظر متخصص ارولوژی دارو مصرف کنند تا زودتر باردار شوید

سلام.من 25سالمه یه دختر 9 ساله دارم دوسال پیش دوباره ناخواسته حامله شدم و با شیاف سقط کردم و الان 3 ماهه اقدام به بارداری کردم ولی نتیجه نگرفتم میخواستم بدونم آیا ممکنه بخاطر سقطی که کردم باشه یا من دارم عجله میکنم لطفا راهنماییم کنین ممنون

سلام سقط عمدی عوارض زیادی دارد اما باید صبر کنید اگر تا ۸ ماه آینده باردار نشدید آن وقت نیاز به مداخله پزشکی میباشد

سلام خسته نباشید من ۱۸ساله .من ۵هر ما پریود میشم میخواستم .زمان دقیقه تخمک گذاریمو بدونم

سلام ممنون. شما روز ۱۶ سیکل قاعدگی خود تخمک گذاری دارید اما بهتر است از روز ۱۴ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

سلام خانوم دکترخسته نباشین من۲۱سالمه سه ساله ازدواج کردم دوماهه اقدام به بارداری کردم امانتیجه ندادرفتم دکترگفتن کیست داری تخمدانتم تنبله اماداروی بهم ندادلطفابگین چیکارکنم

سلام ممنون. عزیزم شما تازه ۲ ماه هست که اقدام کردید هنوز زمان دارید در زمان تخمک گذاری خود یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید صبر کنید اگر تا ۶ ماه آینده باردار نشدید آن وقت می توانید زیر نظر پزشک زنان از قرصهای تحریک تخمک گذاری استفاده کنید

سلام خانوم دکتر جون،من یکم عفونت داشتم که دکتر ماما برام دارو تجویز کرده دارم استفاده میکنم،خانوم دکتر من دیشب وقتی رابطه داشتم یهو زیر دلم. یه درد وحشتناک گرفت حدود یک ساعتی این دردو داشتم خیلی شدید بود، میخواستم بدونم از چی بود عفونت یا کیست بوده؟ممنون.

سلام بله ممکن است به علت وجود عفونت شما درد داشته اید مصرف داروهای خود را ادامه دهید تا کاملا درمان شوید

سلام
من بیست و یک سالمه سه ماهه ازدواج کردم همیشه پریودم منظم بوده و مثلا اگر بیستم پریود شدم ماه بعد پونزدهم میشم و هفت روز طول میکشه فقط این ماه پنج روز عقب افتاد فک کردم باردارم اما پریود شدم
من دوم پریود شدم و هفت روز طول می کشه
چندم برای بارداری اقدام کنم و تا چندروز؟؟

سلام بهتر است از روز ۱۰ سیکل قاعدگی تا ۲۰ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

سلام.آيا ترشحات تخمك گذاري هميشه كشدار است؟ من مدتي بود كه ترشحات كشدار نداشتم اما اين ماه داشتم. و من قبلا بعضي وقتها قرص اورژانسي ميخوردم آيا بخاطر همين است كه ده ماهه كه باردار نشدم؟ الان يكسال است كه هيچ قرصي نخورده ام

سلام بله اکثر اوقات ترشحات سفید و قوام ان مانند سفیده تخم مرغ میباشد اگر یک سال هست که برای بارداری اقدام کرده اید و نتیجه نگرفتید بهتر است به پزشک مراجعه نمایید تا برای شما آزمایشات هورمونی وسونوگرافی در خواست شود تا علت بررسی شود وبا تجویز دارو شما سریعتر باردار شوید

سلام من بیست و دو سالمه یه ساله نیمه ازدواج کردم جلوگیری طبیعی میکردم واسه بارداری الان میخوام باردار بشم رفتم دکتر سونوگرافی واژینال رفتم چند بار گفتن تو تخمدان سمت چپم کیست دارم سه ماهه خم اقدام به بارداری کردم ولی نشدم دهم هرماه پریود میشم پریودمم منظمه دهم هرماه پریود میشم پنج روز الانم نزدیک پریودمه نمیدونم باردارم یا نه علایم پریود و دارم الان بنظرتون از بی بی چک استفاده کنم جواب میگیرم؟چند روز قبل کردم منفی بود

سلام باید صبر کنید اگر تاخیر در پریود داشتید ان وقت از تست بیبی چک استفاده کنید

سلام من 30 سالمه و 2 سال و 6 ماه ازدواج کردم ماه پیش برای بارداری اقدام کردم و درست روز تخمک گذاری نزدیکی داشتم (روز تخمک گذاریم در قسمت تخمدان هام احساس درد دارم به همین دلیل زمان تخمک گذاریم رو متوجه میشم) ولی باردار نشدم علتش چی میتونه باشه
در ضمن ماه قبلش از جلوگیری اورژانس استفاده کرده بودم میتونه به خاطر اون باشه

سلام بهتر است از قرص های اورژانسی استفاده نکنید عوارض زیادی دارد شما تازه اقدام به بارداری را شروع کرده اید و طبیعی است و تا ۶ ماه فرصت دارید که باردار شوید

سلام خسته نباشید، من 24 سالمه و یک ماهه جلوگیریمو برای بارداری کنار گذاشتم،ماه اول موفق به بارداری نشدم در حالی که طبق روزهای تخمک گذاری عمل کردم.
آزمایش های قبل بارداری هم دادم هیچ مشکلی نداشتم فقط تنها مشکلی که حدود 5 ساله دارم اینه که قبل پریودم که دقیقا توی روزها ی4و5 هر ماه می باشد به مدت 2روز لکه ها ی قهوه ای دارم و بعد آن پریود اصلیم شروع میشه.ولی الان 3ماهه من تقریبا 4 روز قبل پریود یعنی از روز یکم ماه تا 5 ماه لکه بینی دارم.آیا ممکنه این مورد در بارداری من مشکلی ایجاد کنه؟
(سونو هم 6-7 ماه پیش رفتم دکتر سونو خودش گفت چیز خاصی نیست خیلی کم کیست های ریز داری که اصلا مهم نیست و همه خانم ها دارن و پیش دکتر هم رفتم همینو گفت)

ممنون. دوست عزیز شما تازه اقدام به بارداری را شروع کرده اید نگران نباشید برای باردار شدن تا ۶ ماه وقت دارید

سلام خانوم دکتر نماز روزتون قبول.من چند ماه پیشم پیام دادم بهتون که گفتم خودم و شوهرم هردو کم خونی منور داریم.والان من گزاشتم باردارشدم و دو روز هست فهمیدم باردار هستم.و متخصق خون هم رفتم و دارو بهم ویتامینB-complexوزینک وcalcigenon بهم داد من الان دو روز هست که مصرف نمی کنم بنظر شما علاوه بر فولیک اسید قرصfemibion1 خطر داره مصرف کنم.ایا اون داروها بخوام مصرف کنم خطر داده برا جنین. تا قبل از سه ماهگی که بخوام ازمایش بند ناف بدم.می دونم اینجا نباید سوال میکردم ولی ببخشید چون واقعا هیچ کس دیگه نمی شناختم

سلام ممنون. دوست عزیز بهتر است در ۳ ماهه اول بارداری فقط قرص اسید فولیک توسط خانم باردار مصرف شود میتوانید از قرص B – complex هم استفاده کنید از هفته ۱۶ بارداری به بعد میتوانید قرص femibion را مصرف کنید

من ٢٧ سالمه ٢ سال وسه ماه هست ازدواج كردم الان نزديك دو ماه است كه اقدام به بارداري كردم ولي باردار نشدم
مصرف قرص فوليك اسيد هم از حدود ٥ ماه بيش دارم
حدود شش ماه بيش دو بار سونو شكمي و دو بار سونو واژينال انجام دادم
به فاصله هاي مختلف ١١ ،١٢،١٥
با سونو شكمي روز ١١ م پريودي سايز فوليكولم ١١ و تا روز ١٥ م به اندازه ١٥ يا ١٦ رسيد
بقيه فوليكول سايز ٧ و ٨ و ٩ و١٠ بودند
دوره هاي قايدكي منظم ٢٨ روزه داشتم سابقه كيست هم نداشتم از نظر سايز رحم و تخمدان همجي نرمال ولي دكتر كفت تخمدان تنبل هست
سوالم اينه تا كي بايد مراجعه به متخصص داشته باشم
ميتونم بعد از ماه سوم در صورت باردار نشدن مراجعه كنم
تو اين دوماه كه اقدام كردم ماه اول ٣٤ روزه پريود شدم
ماه دوم كه الان دوروز لكه بيني دارم فقط و درد زير شكم فراوان
دقيقا علايم بريودي
ولي تا قبل اين به جز اوايل قاءدگي كه از ١٣ سالكي شروع شده تا تقريبا ١٨ سالكي
دوره هاي بي نظمي داشتم ولي نه اندازه اي كه دوماه بريود نشم

دوست عزیز بهتره تا ۳ ماه دیگر برای بارداری اقدام کنید از روز ۱۴ سیکل قاعدگی تا ۲۲ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید فعلا نیازی به مراجعه به پزشک ندارید اگر تا ۳ ماه آینده باردار نشدید آن وقت میتوانید زیر نظر پزشک زنان از داروهای تحریک تخمک گذاری استفاده کنید تا زودتر نتیجه بگیرید

باسلام..ببخشيد من 3ماه پيش تخمدان راستم به شدت درد ميكرد و مقعدم تير كشيد به طوري ك نميتوانستم از جايم بلند شوم و بعدش بالا آوردم رفتم دكتر گفت احتمالا كيست تخمدان است.يك ماه بعدش سونوگرافي شكمي در روز 24 سيكلم رفتم اما فقط يك فوليكول 14ميليمتري در تخمدان راستم داشتم و كيست نداشتم..دكتر گفت شايد اين درد بخاطر همين فوليكول است الان چند هفته از سونوگرافي ميگذرد اما بعضي وقتا تخمدان را ستم تير ميكشد روزي يا هر دوروز حتما يه بار تير ميكشد مشكل چيست؟

سلام بهتره یک سونوگرافی شکم ولگن دقیق انجام بدهید

سلام..ببخشيد من ترشحات تخم مرغي ندارم يعني تخمك گذاري ندارم؟پريودهامم بيشتر از 10 روز عقب نيفتاده تاحالا..در حال اقدامم و ماه پيش سونوگرافي شكمي رفتم مشكلي نبود..تنبلي تخمدان در سونوگرافي شكمي معلوم ميشود؟در سونوگرافي نوشته بود اندازه تخمدانها طبيعي است ويك فوليكول 14 ميلي در تخمدان راست ديده شد.البته در روز24 سيكلم رفتم سونو..نظر شما چيست؟

دوست عزیز شما تخمک گذاری مطلوبی ندارید باید در زمان تخمک گذاری سایز تخمک شما بین ۱۷ تا ۲۳ باشد اگر تا ماه اینده باردار نشدید بهتر است زیر نظر پزشک معالج خود از قرص تحریک تخمک گذاری استفاده کنید تا زودتر نتیجه بگیرید

سلام من متولد ۷۲هستم وهفت ساله ازدواج کردم والان صاحب یه دختر شش ساله هستم .من به مدت پنج سال دستگاه گذاشتم وتقریبا دوساله که اونو برداشتم وسه ماه اول بعد برداشتن دستگاه پریود نشدم وفکر کردم حامله ام اما تست وازمایش دادم منفی بود بعد اون پریودی نامنظم داشتم تا اینکه رفتم دکتر و با دارو منظم شد من سیکل قاعدگیم اینجوریه که هفت روز پریودم و۲۳روز پاک هستم بهترین زمان تخمک گذاری من کی هست وچرا انقدر طول کشیده وباوجود هیچ نوع جلوگیریی من حامله نشدم رفتم ازمایش کامل وسونو دادم گفتن همچیزت نرماله فقط کمبود ویتامین دی داری حالا واسه بار دارشدن چیکارکنم؟ممنون میشم از جواب تون

شما روز ۱۶ سیکل قاعدگی تخمک گذاری دارید اما بهتر است از روز ۱۴ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

سلام خسته نباشین.
من حدود ۵ روز تا زمان پریودم باقی مونده.این ماه برای بارداری اقدام کرده بودم.
الان چند روزه ک توی شکمم درد خاصی میپیچه.و گاهی هم حالت تهوع کمی دارم.
اما علایم دیگه ای ندارم.ممکنه باردار باشم????

سلام ممنون. بله احتمال بارداری وجود دارد باید صبر کنید تا زمان پریودی شما فرا برسد اگر تاخیر در پریود داشتید ان وقت از تست بیبی چک استفاده کنید

سلام من هشت ماهه اقدام به بارداری کردم اوایل عفونت داشتم بعد از اینکه عفونتم رفع شده ولی بازم نتیجه ای نگرفتمو پریودیم هیخیلی نامنظم بود به پزشک مراجعه کردو تشخیص دادن تنبلی تخمدان دارمم و ققرص ال دی تجویز کردم ک تو سه ماه مصرف کنم بعد از اون هم قرص کلومیفن و دگزا متازون مصرف کردم ولی بعد از ده روز تاخیر پرویود شدم .لطفا راهنمایی کنید.

سلام شما میتوانید ۳ دوره از قرص کلومیفن به مدت ۵ شب شبی ۲ عدد استفاده کنید باید پروسه درمانی خود را ادامه دهید

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنیم

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید

استفاده شما از این سایت به منزله پذیرش قوانین نینی کده است
: مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی دارند و توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
تماس با نی نی کده

© کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت نی نی کده میباشد . کپی طرح سایت جرم محسوب شده و پیگیری قضایی خواهد داشت. کپی برداری از مقالات جهت استفاده تجاری، بدون هماهنگی با مدیران سایت ممنوع بوده و دزدی محتوای معنوی تلقی می گردد.

کپی بخشی از مطالب سایت (و نه کل مطلب) جهت رفرنس دادن، فقط با قراردادن لینک مستقیم به سایت نی نی کده مجاز است. طراحی توسط ماکرومدیا


جمعه ۹۷/۷/۱۳   Fri 18/10/5

چگونه بکنیم ولی حامله نشویم
چگونه بکنیم ولی حامله نشویم
9

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.