چگونه در استوری اینستاگرام پست بگذاریم

خواص دارویی و گیاهی

چگونه در استوری اینستاگرام پست بگذاریم
چگونه در استوری اینستاگرام پست بگذاریم
دلارام محمدی
لینکدین

یکی از قابلیت‌های جذاب که مدتی پیش به شبکه اجتماعی اینستاگرام اضافه شد، قابلیت افزودن داستان یا همان استوری اینستاگرام (Instagram Story) است. یک ویژگی که توانسته به سرعت محبوبیت بسیار زیادی در بین کاربران جهان و البته، ایرانی‌ها پیدا کند.

اما چرا این قابلیت انقدر محبوبیت پیدا کرده است؟ جواب این سوال ساده است: استوری اینستاگرام دقیقاً مخصوص زمان‌هایی ساخته شده که شما می‌خواهید تجربیات روزمره و اتفاقات لحظه‌ای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. اتفاق‌هایی که دوست دارید با دوستان یا مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. در واقع، استوری‌های اینستاگرام، داستان‌های جذاب و کوتاهی هستند که مخاطبان می‌توانند به آنها گوش فرا دهند.

البته، شاید شما هنوز به خوبی با این قابلیت جدید اینستاگرام آشنا نباشید و دوست داشته باشید طرز کار آن را یاد بگیرید تا بتوانید داستان‌های خودتان را در اینستاگرام نقل کنید. ما هم دقیقاً به همین دلیل تصمیم به نوشتن این مقاله گرفتیم. تا بتوانیم قسمت‌های مختلف استوری اینستاگرام را به طور کامل به شما معرفی کنیم و یادتان بدهیم که چطور می‌توانید از این قابلیت جذاب اینستاگرام استفاده کنید و از آن لذت ببرید.

چگونه در استوری اینستاگرام پست بگذاریم

پس بیایید از ابتدا شروع کنیم…

همانطور که از اسم آن مشخص است، استوری اینستاگرام در واقع یک داستان کوتاه است. یک داستان که به کمک مجموعه‌ای از تصاویر و فیلم‌ها روایت می‌شود و می‌تواند تمام اتفاقاتی که نهایتاً در طول ۲۴ ساعت برای یک فرد میافتد را به تصویر بکشد. در طول این ۲۴ ساعت، هر کسی که شروع به تماشای استوری شما بکند، به ترتیب زمان و از ابتدا تا انتها، این تصاویر و ویدئوها را خواهد دید و در واقع، تمام وقایع ثبت شده توسط شما را مرور می‌کند.

البته، همه‌چیز به همین ختم نمی‌شود. در استوری می‌توان تصاویر و ویدئوها را با افکت‌های مختلف جذاب کنید، شکلک‌های مختلف روی آنها بیندازید، رنگ‌آمیزی‌شان کنید و … در واقع آنقدر امکانات زیادی در اینستاگرام استوریز در اختیار شما خواهد بود که شاید احساس کنید یک کانال تلویزیونی دارید و می‌توانید هر آنچه بخواهید را به مخاطبان خود بگویید. دیگر فقط خلاقیت شماست که اهمیت دارد.

 

حالا می‌رسیم به مهمترین ویژگی داستان‌های اینستاگرمی: هر استوری اینستاگرام فقط ۲۴ ساعت طول عمر دارد. این یعنی آنکه بعد از یک روز، استوری شما به طور کامل از صفحه اینستاگرامتان پاک خواهد شد و دیگر هیچ‌کس به آن دسترسی نخواهد داشت. با اینحال، همانطور که احتمالاً فهمیده باشید، در طول ۲۴ ساعت یک استوری، شما می‌توانید به طور مداوم به عکس‌ها و ویدئوهای آن بیفزایید.

نگران شدید؟ پس بگذارید هر چه زودتر خیال شما را راحت کنم.  لزوماً قرار نیست تمام زحمات خود شما بعد از ۲۴ ساعت برود. چرا که شما امکان ذخیره و نگه داشتن این داستان‌ها را نیز دارید. به علاوه، باید به این نکته دقت داشته باشید که پاک شدن استوری های اینستاگرام در حقیقت یک ویژگی بسیار جالب و مفید است. در ادامه دلیل این موضوع را توضیح می‌دهیم.

فرض کنیم که شما قرار است فردا صبح، با دوستان خود به کوه بروید. (اگر صفحه اینستاگرام شما مربوط به کسب و کارتان است، به جای کوه می‌توانید موقعیتی را فرض کنید که قرار است یک محصول جدید را معرفی کنید.) دقیقاً همینجاست که استوری اینستاگرام به کار شما خواهد آمد.

شما وقتی که سوار بر ماشین، به سمت کوه می‌روید، داستان خود را با یک تصویر سلفی از خودتان و دوستانتان آغاز می‌کنید. عکس بعدی هم زمانی است که بچه‌ها مشغول بالا رفتن از کوه هستند و شما آنها را به تصویر می‌کشید. بعد عکس غذا. بعد هم سخنرانی چند ثانیه‌ای یکی از دوستانتان. و همینطور با افزودن مداوم عکس‌ها و فیلم‌های مختلف، کم کم این داستان را کامل می‌کنید و مخاطبان خود را سرگرم می‌کنید. تا زمانی که وقت خداحافظی است و عکسی می‌گیرید که همه دوستان کوه‌نورد شما، در پایین کوه مشغول دست تکان دادن به دوربین هستند. و به این ترتیب داستان شما به پایان می‌رسد.

خب، تمام این عکس‌ها و فیلم‌ها، باعث می‌شوند که صفحه اینستاگرام شما بیش از حد شلوغ و تکراری شود. اما همانطور که گفتم، اینستاگرام بعد از ۲۴ ساعت، تمام آنها را پاک خواهد کرد تا این اتفاق نیافتد. در واقع، اگر بخواهم به زبانی دیگر بگویم، داستان های اینستاگرامی باعث در حرکت بودن و جذابیت بیشتر اینستاگرام می شوند. (البته همانطور که قبلاً هم گفتم، شما می‌توانید داستان‌های اینستاگرمی خود را نگاه داری (در ادامه به شما توضیح می‌دهم چگونه).

آماری که می‌خواهم در ادامه به شما بدهم، واقعاً مبهوت‌کننده است و فکر می‌کنم برای مجاب کردن شما به استفاده از استوری های اینستاگرام، به تنهایی کافی باشد. اما قبل از ارائه آمار، یک توضیح کوتاه لازم است. قابلیت استوری اینستاگرام، بر اساس یک اپلیکیشن به نام Snapchat طراحی شده است و فقط تعدادی امکانات جدید به آن اضافه شده است.

خب، حالا به نمودار زیر نگاه بیندازید که به مقایسه محبوبیت Instagram Stories در مقایسه با Snapchat می‌پردازد:

بله! همانطور که در نمودار می‌بینید، اینستاگرام توانسته فقط ظرف چند ماه، توانسته است بسیار بیشتر از تعداد کل کاربران Snapchat در ۳ سال، کاربر جذب کند. اما دقیقاً چند کاربر؟ جواب یک عدد قاطع و باورنکردنی است: در حال حاضر، Instagram Story روزانه ۲۵۰ میلیون کاربر فعال دارد. یعنی ۲۵۰ میلیون آدم مختلف، توسط آن اقدام به نقل داستان های زندگی و کار خود می‌کنند. باورتان می‌شود؟ این یعنی بهتر است بیش از این در استفاده از این قابلیت اینستاگرام تردید نکنید و با آغوش باز آن را بپذیرید.

قبل از هرچیز، باید این موضوع را بدانید که استوری های اینستاگرام، فقط از طریق برنامه موبایل اینستاگرام قابل دسترس هستند و شما نمی‌توانید به صورت اینترنتی و از طریق مرورگر، به این داستان ها دسترسی داشته باشید. (پس اگر هنوز اپلیکیشن اینستاگرام را بر روی گوشی خود نصب ندارید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که برنامه iOS یا Android اینستاگرام را همین حالا دانلود و نصب کنید.)

بعد از اینکه شما از طریق اپلیکیشن اینستاگرام، وارد حساب کاربری خود شدید، از نوار افقی بالای صفحه، یعنی دقیقاً بالای فید (feed) اینستاگرام خود به آخرین استوری های اینستاگرمی دسترسی داشته باشید. اگر معنی فید را نمی‌دانید، نمی‌خواهد نگران شوید. فید همان بخشی از صفحه اینستاگرام است که در آن، به آخرین عکس‌ها و ویدئوهای دیگران دسترسی دارید.

برای اینکه بهتر منظور من را متوجه شوید، به دو عکس زیر دقت کنید. همانطور که می‌بینید، در بالای صفحه، تصاویر پروفایل افراد در دایره‌هایی رنگارنگ آورده شده است. این دایره‌ها، در واقع نمایانگر جدیدترین استوری هایی هستند که در ۲۴ ساعته گذشته توسط دیگران منتشر شده‌اند. یک نکته دیگر که باید بدانید این است که در کل، هر زمان دور عکس پروفایل یک نفر، این دایره رنگی نمایان شود، به معنی آن است که در حال نقل کردن یک داستان است. در واقع، فقط کافیست روی این دایره رنگی پروفایل ضربه بزنید تا استوری آنها را ببینید.

همانطور که احتمالاً بدانید و در تصویر هم مشخص شده است، اگر شما در صفحه اصلی اینستاگرام باشید (همان صفحه که به آیکون خانه مشخص شده است)، می‌توانید به آخرین پست‌های دوستان خود دسترسی داشته باشید و طبیعتاً، در بالای صفحه هم استوری های دوستان شما نمایش داده می‌شود. اما وقتی که شما در صفحه کاوش یا explore اینستاگرام باشید (که با آیکون ذره‌بین شناخته می‌شود)، اینستاگرام به شما آخرین پست‌ها و همینطور استوری های دیگران را نمایش می‌دهد. کسانی که از نظر اینستاگرام، می‌توانند دوستان خوبی برای شما باشند.

احتمالاً خودتان متوجه شده‌ باشید که این نوار افقی که استوری های اینستاگرام را نمایش می‌دهد را می‌توان به سمت چپ و راست کشید تا به استوری های بیشتری دسترسی داشت. به علاوه، یک گزینه Watch All هم وجود دارد که با فشردن آن، اینستاگرام تمام این استوری ها را به ترتیب به شما نمایش خواهد داد. در پایان لازم می‌دانم دو نکته را به شما توضیح بدهم: اول اینکه وقتی شما شروع به دیدن یک استوری می‌کنید، عکس‌ها و فیلم‌های این استوری به صورت تمام صفحه به شما نمایش داده می‌شوند و امکان لایک یا کامنت نیز وجود ندارد. فقط می‌توانید پیام مستقیم برای سازنده استوری بفرستید. در ضمن، با کشیدن انگشت خود به چپ و راست، می‌توانید به استوری بعدی بپرسید. نکته دیگر اینکه وقتی یک استوری همین الان و به صورت زنده مشغول پخش است، گزینه live بر روی آن نمایش داده می‌شود. استوری های لایو یا همان زنده، یکی دیگر از آن قابلیت های جالب ایسنتاگرام محسوب می‌شوند که شاید تماشای آنها چندان خالی از لطف نباشد. به خصوص که می‌دانید در همین لحظه در حال اتفاق افتادن هستند.

حالا می‌خواهم توجه شما را به یک دایره جذاب و دوست داشتنی جلب کنم که راه ورود شما به دنیای استوری ها است. یک دایره که کنار آن علامت مثبت قرار گرفته و زیر آن نوشته شده: You. این دایره، همان جایی است که قرار است استوری شما به زودی نمایش داده شود.

برای شروع داستان خود کافی است بر روی عکس پروفایل خودتان در نوار رنگارنگ استوری ها ضربه بزنید یا صفحه را به سمت چپ بکشید. همچنین، یک راه دیگر، لمس آیکون دوربین در منوی بالای صفحه است. به همین سادگی شما وارد بخش استوری اینستاگرام می‌شوید و می‌توانید اولین استوری خود را منتشر کنید.

اکنون در صفحه جدیدی که باز می‌شود، شما می‌توانید عکس یا ویدئو جدیدی را بگیرید تا استوری شما آغاز شود. یک گزینه جالب که اینستاگرام در این قسمت در اختیار شما قرار داده است، استفاده از عکس‌ها یا ویدئوهایی است که طی ۲۴ ساعت گذشته توسط گوشی شما گرفته شده است. برای دسترسی با گالری گوشی و مشاهده آنها، کافی است صفحه را سمت بالا بکشید.

در نهایت، بعد از این که عکس (یا ویدئو) مورد نظر خود را گرفتید و انتخاب کردید، می‌توانید افکت‌های مختلف به آن اضافه کنید، یک نقاشی بامزه روی آن بکشید یا حتی متنی به آن اضافه کنید. همیشه خوب است که در این مرحله، کمی وقت بگذارید تا از جذابیت پست خود مطمئن شوید. حال کافی است بر روی دکمه ” Your story+ ” ضربه بزنید تا داستان آغاز شود. تبریک می‌گوییم. به همین راحتی اولین استوری اینستاگرام شما پست شد! از حالا تا ۲۴ ساعت دیگر، شما می‌توانید از طریق همین بخش، عکس‌ها و ویدئوهای مختلفی را به داستان خود اضافه کنید.

برای آنکه مطمئن باشم که جای هیچگونه شبهه‌ای در زمینه نحوه ایجاد استوری باقی نمی‌ماند، در نهایت می‌خواهم یک ویدئو کوتاه در زمینه ساخت استوری اینستاگرام را نیز با شما به اشتراک بگذارم:

یکی از مهمترین قابلیت‌های موجود در بخش استوری اینستاگرام، فرمت‌های مختلفی هستند که یک پست داستانی می‌تواند داشته باشد. زمانی که دوربین شما در بخش استوری فعال است، در پایین صفحه به این گزینه‌ها دسترسی دارید (زیر دکمه عکس برداری) و می‌توانید با حرکت انشگت بین آنها جابجا شوید.

در ادامه به بررسی فرمت‌های مختلف موجود در پست‌های استوری می‌پردازیم:

 

همانطور که قبلاً هم اشاره کردم، یک ویژگی جالب استوری های اینستاگرام این است که شما می‌توانید ویدئوهای زنده خود را در آنها قرار دهید. این یعنی بینندگان می‌توانند داستان شما را به صورت پخش زنده تماشا کنند. فکر می‌کنم ممشخص است که داستان های زنده، یک راه عالی برای ارتباط برقرار کردن با دنبال کنندگان کانال شما هستند.

اما چگونه می‌توان از قابلیت لایو استوری استفاده کرد؟ خب، کار شما چندان سخت نخواهد بود. برای اینکه ویدئو خود را به صورت زنده برای مخاطبان پخش کنید، کافی است وقتی که دوربین استوری را باز کردید، از نوار زیر دکمه عکس برداری (که در بخش قبلی به آن اشاره شد) گزینه Live را انتخاب کنید. و دکمه Start Live Video را فشار دهید. به این ترتیب، پخش زنده ویدئو شما برای جهانیان (یا حداقل دنبال کنندگان خودتان) آغاز خواهد شد.

چگونه در استوری اینستاگرام پست بگذاریم

توجه داشته باشید که وقتی کسی در اینستاگرام شروع به پخش زنده می‌کند، این موضوع توسط اعلان پخش زنده به دنبال کنندگان او اطلاع داده خواهد شد. این موضوع برای شما هم صادق است. یعنی به محض شروع ویدئو لایو خود، همه دوستان یا دنبال کنندگان شما، از پخش آن مطلع می‌‌شوند. البته اگر دوست ندارید که چنین اتفاقی بیافتد، می‌توانید این امکان را قبل از شروع ویدئوی زنده خود، خاموش کنید.

هم حساب‌های کاربری شخصی و هم تجاری، هردو می‌توانند پخش زنده داشته باشند. در طول این پخش زنده، بینندگان هم می‌توانند نظرات خود را بر روی ویدئو شما ارسال کنند (مگر اینکه این گزینه را غیرفعال کنید). همچنین، باید بدانید که در زمان اتمام این ویدئو زنده، اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد که پخش زنده خود را به عنوان یک فایل ویدئویی در گالری دوربین ذخیره کنید، اما مشخصاً نظرات و فیدبک‌ها هماره با آن ذخیره نخواهند شد.

درست است که هنگام ثبت یک استوری، خبری از قابلیت‌های فیلترینگ و امکانات معمول اینستاگرام نیست. اما همانطور که پیش از این هم گفتیم، شما به امکانات بسیار زیادی دسترسی خواهید داشت تا بتوانید پست خود را تا جای ممکن جذاب و دوست داشتنی کنید. در تصویر زیر می‌توانید چند نمونه از کارهایی که به وسیله افکت های استوری ممکن است را ببینید.

شما به اکثر این امکانات از طریق آیکون‌هایی از قسمت بالا، سمت چپ صفحه دسترسی خواهید داشت که در عکس زیر، کاربرد هر یک از آنها مشخص شده است. اما اگر این امکانات کمی برایتان گیج کننده هستند، نگران نباشید. ما در این قسمت قرار است به این امکانات مختلف نگاهی داشته باشیم و تک تک آنها را معرفی کنیم.

 

ابتدا بگذارید قابلیت‌های اصلی ویرایشی را در استوری بررسی کنیم.

اولین این امکان ها هم، قابلیت افزودن فیلتر بر روی پست استوری است. لبته در استوری دیگر خبری از آن لیست متنوع فیلترها در پست‌های عادی نیست، اما با اینحال، هنوز هم به چندین فیلتر جالب دسترسی خواهید داشت. برای جابجایی بین فیلترهای استوری، کافی است انگشت خود را روی صفحه به راست یا چپ بکشید. در ویدئو زیر می‌توانید نگاهی به فیلترهای مختلف استوری داشته باشید.

 

شما با استفاده از قلم (که می‌توانید شکل، اندازه و رنگ آن را هم مشخص کنید) می‌توانید به نقاشی بر روی پست خود مشغول شوید و یک پست بامزه خلق کنید. به هیچ وجه هم لازم نیست نگران اشتباه کردن باشید، چون اینستاگرام یک پاک کن و همچنین قابلیت undo (بازگشت به حرکت قبلی) در اختیار شما قرار داده تا اگر در نقاشی خود اشتباهی مرتکب شدید، به راحتی این اشتباه را پاک کنید.

در ادامه قصد دارم دو تکنیک حرفه‌ای هم برای استفاده از قلم مو به شما یاد بدهم:

۲٫ اینستاگرام در حالت پیش فرض، رنگ‌های محدودی را به شما نمایش می‌دهد. اما شاید شما بخواهید فراتر از این گزینه‌ها بروید و دقیقاً رنگ مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید. برای اینکار کافی است روی یک از گزینه‌های رنگ انگشت خود را نگه دارید تا پالت مربوط به انتخاب رنگ برای شما باز شود. در ویدئو زیر می‌توانید نحوه انجام دادن این کار را ببینید.

امکان دیگری که می‌خواهم اینجا در مورد آن حرف بزنم، امکان افزودن نوشته‌های مختلف است. که یعنی شما می‌توانید نوشته‌های خود را در هر جایی از صفحه، با هر رنگ و اندازه‌ای که دوست دارید، قرار دهید. مطمئن هستم که این قابلیت به خوبی می‌تواند جای خالی کپشن ها را برای شما پر کند. هنگام نوشتن یک متن، درست مثل قلم، شما می‌توانید اندازه و رنگ متن خود را مشخص کنید. همچنین با گرفتن یک متن با دو انگشت، می‌توانید آن را به هر طرف که خواستید بچرخانید. به علاوه، جهت چینش متن و سبک آن هم قابل انتخاب هستند. برای افزودن متن به یک تصویر، شما می‌توانید از آیکون متن استفاده کنید یا آنکه به هر جا از صفحه که می‌خواهید متن در آن قرار بگیرد، یک ضربه بزنید.

 

استوری اینستاگرام یک ابزار قدرتمند دیگر به اسم برچسب (sticker) هم دارد که به شما اجازه می‌دهد شکلک‌ها و آیکون‌های متنوعی را به عکس‌ها یا ویدئوهای خود بچسبانید. این برچسب‌ها واقعاً سرگرم‌کننده و هستند و می‌توانند در جذاب کردن تصویر شما، نقش زیادی داشته باشند. برای اضافه کردن این استیکرها به عکس، کافی است روی آیکون صورتک خندانی که در همان بالا، سمت چپ صفحه در دسترش شماست، ضربه بزنید. سپس هر کدام از آنها که دوست داشتید را انتخاب کنید و شروع به ویرایش و جابجایی آن کنید تا نتیجه، چیزی شود که دوست دارید.

اکنون بگذارید نگاهی به برخی استیکرهای ویژه که تلگرام برای شما تدارک دیده، داشته باشیم:

در پایان باید بگویم که یک نکته جالب دیگر هم در مورد استیکرها وجود دارد. زمانی که شما استیکر خود را به یک ویدئو اضافه می‌کنید، می‌توانید این استیکر را به نحوی تنظیم کنید که در یک نقطه ثابت باقی بماند. که یعنی این استیکر، بسته به حرکت دوربین شما، جابجا خواهد شد تا بتواند جای ثابت خود را در تصویر حفظ کند.

همانطور که می‌دانید، در اینستاگرام با استفاده از نشانۀ @ می‌توان افراد دیگر را مخاطب قرار داد (یا به اصطلاح mention کرد). با اینکار، برای آنها یک اعلان خواهد رفت تا متوجه شوند شما پستی برایشان منتشر کرده‌اید. در استوری اینستاگرام نیز مشابه همین قابلیت برای شما وجود دارد.

برای مخاطب قرار دادن یک فرد در پست استوری، کافی است یک متن بر روی پست خود قرار دهید و در اینن متن از همان نشانه @ استفاده کنید. با اینکار، دقیقاً مشابه یک پست عادی، اینستاگرام پیشنهادهای مختلف را به شما نشان خواهد داد و می‌توانید فرد مورد نظر خود را از بین گزینه‌ها پیدا کنید و او را مخاطب پست خود قرار دهید. دقیقاً مثل پست‌های عادی، پس از انتشار استوری هم، مخاطب شما مطلع خواهد شد که نامش در استوری اینستاگرام شما استفاده شده است.

 

فیلترهای صورت یکی از قابلیت‌های جدیدی هستند که اینستاگرام با الگوبرداری از اپلیکیشن‌های مشابه، به لیست امکانات خود افزوده است. این فیلترهای صورت هنگام ساختن استوری هم در دسترس شما خواهند بود و به لطف هوش مصنوعی و قابلیت تشخیص چهره، به شما اجازه می‌دهند تاج‌های متنوع، بینی‌های حیوانی، کلاه و بسیاری چیزهای دیگر را بر روی صورت خود قرار دهید.

تفاوت فیلترهای صورت با سایر قابلیت‌های ویرایشی که قبل از این به آنها اشاره کردیم این است که فیلترهای صورت را می‌توانید قبل از گرفتن تصویر یا شروع فیلم خود، بر روی آن اضافه کنید. برای این منظور، کافی است بر روی دکمه صورتکی که پایین، در سمت راست صفحه قرار گرفته است، ضربه بزنید.

بعد از آن که داستان خود را شروع کردید، مطمئناً دوست دارید بدانید که چند نفر آن را دیده‌اند. اینستاگرام جواب این سوال را خیلی راحت به شما می‌دهد. کافی است استوری خود را باز کنید و آمار هر کدام از تصاویر یا فیلم‌ها را که می‌خواستید، روی آن که هستید، انگشتتان را به سمت بالا بکشید. به این ترتیب نه تنها می‌توانید تعداد بازدیدهای استوری خود را ببینید، بلکه متوجه می‌شوید چه کسانی آن را تماشا کرده‌اند.

برای اینکه استوری خود را ذخیره کنید تا بعد از ۲۴ ساعت حذف نشود، کافی است روی تصویر پروفایل خود کلیک کنید و زمانی که استوری شما باز شد، در پایین سمت راست صفحه، گزینه “…” را انتخاب کنید. سپس دکمه ذخیره را فشار دهید.

توجه داشته باشید که اینستاگرام به شما دو نوع امکان ذخیره سازی برای استوری ها می‌دهد. اولین راه این است که فقط یک عکس یا ویدئو از استوری خود را ذخیره کنید. دومین راه هم این است که تمام استوری را نگاه دارید. در حالت دوم، اینستاگرام، داستان شما را تبدیل به یک ویدئو خواهد کرد. از نظر من، این قابلیت اینستاگرام واقعاً جالب است. چرا که به شما اجازه می‌دهد یک مجله ویدئویی از ماجراجویی‌های خود داشته باشید

به علاوه، همانطور که قبل از این هم توضیح دادم، شما می‌توانید پست‌های استوری خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. فقط کافی است بعد از زدن دکمه “…”، گزنیه share as a post را انتخاب کنید. به این ترتیب، صفحه اشتراک گذاری پست اینستاگرام باز می‌شود و شما می‌توانید پست مورد نظر را، دقیقاً مانند یک پست معمولی اینستاگرام، قبل از انتشار، ویرایش کنید.

 

من سعی کردم در این مقاله اکثر نکات آموزشی که باید در رابطه با استوری اینستاگرام بدانید را برای شما بیاورم. با اینحال، اگر هنوز دوست دارید بیشتر در رابطه با استوری ها بدانید، می‌توانید به مقالات سایت نوین (که از همکاران دیدوگرام محسوب می‌شوند.) مراجعه کنید و دو مقاله بازارایابی توسط استوری اینستاگرام و همینطور آموزش قرار دادن لینک در استوری های اینستاگرام را بخوانید.

استوری اینستاگرام (Instagram Story)، یک قابلیت بسیار جذاب است که به شما اجازه می‌دهد رابطه نزدیک‌تری با دنبال کنندگان خود داشته باشید و در مورد افکار و فعالیت‌های خود بیشتر به آنها بگویید. استوری ها به شدت در اینستاگرام پر طرفدار هستند و مطمئناً اگر شما هم یک استوری منتشر کنید، با استقبال مخاطبان خود روبرو خواهید شد.

فقط این نکته را فراموش نکنید که هر چند استفاده از امکانات و ترفندهایی که در این مطلب به شما یاد دادیم می‌تواند در جذاب‌تر شدن داستان شما موثر باشد، اما در نهایت خلاقیت شما مشخص می‌کند که چقدر Story شما موفق خواهد شد.

اکنون بگذارید با هم یک قرار بگذاریم، شما باید ظرف ۳ روز آینده، یک استوری در اینستاگرام منتشر کنید. این یعنی در اولین فرصتی که می‌توانستید یک داستان نقل کنید، تلفن همراه خود را بردارید و وارد بخش استوری شوید. لازم هم نیست نگران این باشید که اولین داستان شما جذاب از آب در بیاید، چرا که در هر صورت ظرف ۲۴ ساعت پاک خواهد شد.

راستی، حتماً از طریق بخش نظرات (که بعد از انتهای این مطلب آمده است)، به من در مورد تجربه‌های خود از استوری اینستاگرام، بازخورد آن و همینطور نظر خود درباره مطالبی که اینجا گفته شد، بگویید. منتظر پیام‌های شما هستم.

آیا این مطلب را دوست داشتید؟به اشتراک بگذارید

همین الان، با تیم ما تماس بگیرید.

02141897111

تبلیغات در اینستاگرام

صفحات تاثیر گذار

مدیریت شبکه های اجتماعی

دیدوگرام با هدف ایجاد راهی جدید برای مدیریت تبلیغات در شبکه های اجتماعی شروع به کار کرده است

Farnet – IT News


اپ‌نت: بازی ظهور تمدن‌ها Rise of Civilizations

همراه اول برای اولین بار در کشور سیم‌کارت VIP را معرفی کرد

رندرهای موتو جی 7 موتورولا طراحی به‌روز شده این گوشی را نشان می‌دهد

چگونه در استوری اینستاگرام پست بگذاریم

مایکروسافت اپلیکیشن Your Phone را برای اجرای برنامه‌های اندرویدی روی ویندوز معرفی کرد

سرفیس استودیو 2 معرفی شد؛ سریع‌ترین سرفیس مایکروسافت

مایکروسافت سرفیس لپ‌تاپ 2 را با پردازنده‌های نسل هشتمی اینتل رونمایی کرد

ایرانسل به مشترکان TD-LTE خود پنج گیگابایت اینترنت هدیه می‌دهد

اینترنت TD-LTE مبین‌نت و ایرانسل دوباره در تهران قطع شد!

هکر تایوانی: صفحه فیس‌بوک مارک زاکربرگ روز یکشنبه حذف خواهد شد!

گوگل ۲۰ سالگی خود را با تور مجازی گاراژ شروع به‌کار خود جشن گرفت!

بررسی هدفون بیرداینامیک DT880 Pro؛ به شفافیت آلمانی، به دقت بیرداینامیک


بررسی تخصصی دوربین گلکسی نوت 9 سامسونگ

بررسی هدفون نویزکنسلینگ سونی WH-1000XM2؛ فارغ از هیاهوی دنیا!


تماشا کنید: بررسی ویدئویی گلکسی نوت 9 فارنت

نسل جدید نینتندو سوییچ سال آینده از راه می‌رسد

هدست NS Glasses می‌تواند واقعیت مجازی را برای نینتندو سوییچ شبیه‌سازی کند

رویداد کژوال کمپ کافه‌بازار با هدف حمایت از بازی‌سازان موبایلی برگزار می‌شود

آیا تماس صوتی تلگرام ایمن نیست؟ پاول دوروف پاسخ می‌دهد

کافه‌بازار ۳۹ ابزار جعلی افزایش فالوور و لایک اینستاگرام را حذف کرده است

حذف ابزارهای جعلی اینستاگرام از کافه بازار به دلیل سرقت اطلاعات کاربران

هک فیس‌بوک اطلاعات ورود ۵۰ میلیون کاربر را فاش کرد

ایرانسل خودروهای فرودگاه امام خمینی (ره) را هوشمندسازی می‌کند

نام استانداردهای مختلف وای‌فای سرانجام ساده‌سازی شد

ببینید: این تصاویر عجیب و غریب را تنها در گوگل استریت ویو می‌توانید ببینید!

آیفون XS، آیفون XS مکس یا آیفون XR؛ کدام‌یک برای شما مناسب‌تر است؟

راهنمای خرید گوشی پرچم‌دار (۲ تا ۳ میلیون تومان)؛ فروردین‌ماه ۹۷

راهنمای خرید گوشی میان‌رده (یک تا دو میلیون تومان)؛ فروردین‌ماه ۹۷

راهنمای خرید گوشی اقتصادی (۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومان)؛ فروردین‌ماه ۹۷

اگر از کاربران اینستاگرام هستید احتمالاً متوجه اضافه شدن دایره‌هایی در بالای صفحه و قابلیت Stories شده‌اید. در این مطلب قصد داریم استفاده از این ویژگی را به‌طور کامل برایتان توضیح دهیم.

قابلیت Stories یا داستان‌ها در اینستاگرام به‌تازگی اضافه شده و می‌توان آن را تا حدی یک کپی آشکار از اپلیکیشن Snapchat دانست. اما حالا که اینستاگرام به‌ویژه در ایران هواداران و کاربران بیشتری دارد خوب است با این ویژگی بیشتر آشنا شویم.

مطلب در 14 مهرماه با آخرین تغییرات اینستاگرام آپدیت شد

قابلیت Stories یا داستان‌ها برای به اشتراک‌گذاشتن موقتی تصاویر و ویدئوها با فالورها یا همان دنبال‌کنندگان شماست. تصاویر و ویدئوهای این بخش تنها به مدت 24 ساعت و در بالای صفحه برای فالورهای شما نمایش داده خواهد شد. به این ترتیب در بالای صفحه خود و به صورت دایره‌هایی تصاویر و ویدئوهای موقت از فالویینگ‌هایتان را مشاهده می‌کنید که در 24 ساعت اخیر قرار داده شده است.

Storyها در صفحه پروفایل نمایش داده نخواهند شد و همان‌طور که گفتیم موقتی هستند. شما می‌توانید در طول روز چند Story هم منتشر کنید که هنگام نمایش به‌ترتیب برای مخاطبان ظاهر خواهد شد.

هنگام مشاهده Storyهای دیگران می‌توانید با لمس گزینه Send Message یک پیام شخصی مرتبط با آن داستان را برای فرد ارسال کنید و یا با لمس سه‌نقطه و Report تصاویر و ویدئوهای نامناسب و ناقض قوانین را گزارش دهید. همچنین عددی که بالای صفحه مشاهده می‌کنید نشان‌گر تعداد ساعاتی است که از انتشار داستان زمان گذشته و با رسیدن این عدد به 24 آن Story حذف خواهد شد.

ارسال داستان یا Story در اینستاگرام بسیار ساده است. کافیست دکمه + را در بالای صفحه لمس کنید. حالا می‌توانید با فشردن دکمه دایره‌ای شکل عکس گرفته و یا با نگه‌داشتن آن تا ده ثانیه ویدئو ثبت کنید. دکمه صاعقه شکل برای فعال و غیرفعال کردن فلش دوربین بوده و دکمه‌ای با دو فلش نیز برای جابجایی بین دوربین پشت و سلفی کاربرد دارد.

اگر بخواهید تصاویر را از گالری گوشی بارگذاری کنید کافیست انگشت خود را از بالا به پایین بکشید تا تصاویری که در 24 ساعت اخیر ذخیره کرده‌اید برای شما نمایش داده شود. دقت داشته باشید تصاویر Stories و همچنین ویدئوها تمام صفحه و مستطیلی شکل هستند.

حالا می‌توانید با کشیدن انگشت از چپ به راست یا راست به چپ افکت‌های مختلف را روی تصاویر خود اعمال کنید. همچنین قادرید با لمس دکمه به شکل قلم در بالای صفحه با قلم‌های مختلف روی تصاویرتان بنویسید و رنگ قلم را نیز از پایین صفحه انتخاب کنید. یک ترفند در این صفحه برای انتخاب هر رنگ دلخواه نگه‌داشتن انگشت روی یکی از رنگ‌ها و سپس کشیدن به سمت رنگ مورد نظرتان است.

چگونه در استوری اینستاگرام پست بگذاریم

یک قابلیت دیگر نیز نوشتن روی تصاویر است که با فشردن دکمه Aa در بالای صفحه انجام می‌شود. پس از درج نوشته می‌توانید آن را با یک انگشت جابجا کرده و با دو انگشت تغییر اندازه داده و بچرخانید. وقتی کار ویرایش تصویرتان تمام شد می‌توانید با فشردن دکمه پایین سمت راست (فلش به سمت پایین) تصویر را در گالری خود ذخیره کنید و یا با فشردن دکمه دایره‌ای شکل پایین آن را ارسال کنید. همچنین می‌توانید پس از ارسال Story آن را باز کرده و با لمس سه‌نقطه و انتخاب …Share as Post آن‌را به شکل یک پست‌ عادی نیز در صفحه خود منتشر کنید.

متأسفانه در حال حاضر چنین امکانی وجود ندارد.

کافیست پس از قرار دادن استوری اول استوری‌های بعد را با فشردن دکمه دوربین در بالا و سمت چپ صفحه و سپس گرفتن عکس و انتخاب گزینه Your Story اضافه کنید.

برای آموزش کامل استوری‌های لایو به این مطلب فارنت مراجعه کنید.

برای این‌کار کافیست استوری خود را باز کرده آن را به بالا کشیده و یا دکمه پایین صفحه را فشار داده و لیست افراد را مشاهده کنید.

اگر در این بین فردی وجود دارد که نمی‌خواهید از این پس داستان‌های شما را ببیند می‌توانید روی دکمه ضربدر مقابل نام او لمس کنید. در این قسمت همچنین می‌توانید Story خود را ذخیره کنید، آن را در صفحه اصلی خود به اشتراک بگذارید و یا با لمس آیکن سطل آشغال آن را حذف کنید.

حالا می‌توانید در دایرکت اینستاگرام تصاویر متحرک GIF…

حالا می‌توانید به استوری‌های اینستاگرام موزیک دلخواه خود را…

تمامی فالورهای شما این امکان را دارند تا برای داستان‌های شما پاسخی ارسال کنند اما در تنظیمات Story Settings می‌توانید این امکان را به افراد زیر محدود کنید:

فالورهای شما (Your Followers)

فالورهایی که شما هم آن‌ها را فالو می‌کنید (Followers You Follow Back)

هیچکس (Off)

خیر وقتی از استوری کاربری بازدید کنید نام شما برای او قابل رؤیت خواهد بود.

کافیست چند تصویر یا ویدئوی جداگانه در استوری منتشر کنید تا به‌صورت چندقسمتی نمایش داده شود.

برای اکانت‌های پرایوت یا شخصی تنها فالورها قادرند تا استوری یا داستان‌های شما را ببینند.

برای اکانت‌های عمومی فالورها آن را در بالای صفحه خود مشاهده کرده و هر کاربری می‌تواند با مراجعه به پروفایلتان Storyهایتان را ببیند.

روی دایره Story فرد مورد نظر در بالای صفحه انگشت خود را نگه داشته و Mute …’s Story را انتخاب کنید. به این ترتیب استوری این فرد به آخر صف انتقال یافته و به‌صورت خودکار پخش نخواهد شد.

به تنظیمات و Story Settings مراجعه کنید. سپس Hide Story From را انتخاب کرده و افرادی را که نمی‌خواهید Storyهای شما را ببینند انتخاب کنید.

برای این‌کار می‌توانید از مرورگر گوگل کروم و افزونه Chrome IG Story استفاده کنید.

این افزونه را می‌توانید به رایگان از فروشگاه کروم دانلود کنید:

همچنین می‌توانید در صورت نیاز از مطالب آموزشی دیگر فارنت در مورد اینستاگرام نیز استفاده کنید:

چگونه اکانت خود را موقتاً غیرفعال کنیم؟

چکونه اکانت اینستاگرام خود را پاک کنیم؟

آموزش جامع دایرکت (پیام شخصی) در اینستاگرام

آموزش استفاده از چند اکانت همزمان در اینستاگرام

چگونه لینک تلگرام را در صفحه اینستاگرام خود قرار دهیم؟

چگونه از کامپیوتر در اینستاگرام تصویر قرار دهیم؟

آموزش کامل ریپورت کردن در اینستاگرام

آموزش فیلتر کردن و حذف خودکار کامنت‌های حاوی کلمات خاص در اینستاگرام

منبع: فارنت

مطلب قبلی

آپدیت سالانه ویندوز 10 موبایل در تاریخ ۲۶ مرداد ماه برای گوشی‌های تحت قرارداد منتشر خواهد شد

مطلب بعدی

این کوله‌پشتی اچ‌پی می‌تواند لپتاپ شما را شارژ کند

آموزش کامل IGTV اینستاگرام؛ همه چیزهایی که باید بدانید

در صورت بلاک متقابل در اینستاگرام، چگونه یکدیگر را آنبلاک کنیم؟!

امکان آپلود همزمان چندین عکس‌ و ویدئو در استوری در آپدیت جدید اینستاگرام

از این پس می‌توانید لینک پروفایل دوستان و هش‌تگ‌ها را به بیوگرافی اینستاگرام خود…

سلام کاش در مورد ویدیو گذاشتن بیشتر توضیح میدادین

ویدئوهای استوری محدودیت 15ثانیه‌ای دارن و باید به شکل عمودی باشن. محدودیت ویدئوها در IGTV کمتره و اینجا میتونین راجع بهش بخونین:آموزش کامل IGTV اینستاگرام؛ همه چیزهایی که باید بدانید

سلام. چطوری به استوری لینک اضافه میکنن. استوری رو که میکشم بالا وارد لینک میشه.؟؟؟

این قابلیت فقط برای صفحه های بیزنس با فالور بیش از ۵۰۰۰ فعاله

سلام من میخوام با اینستاگرام موبایلم که تو سایت هست فیلم ستوری کنم اما فقط قابلیت عکس نشون میده بهم باید چه جوری بزارم؟

باید با اپلیکیشن بذارید. از مرورگر نمیشه

سلام چجوری استوری میزاریم

سلام
مطلب رو بخونید برای همین نوشته شده اصلا

سلام من نمیدونم چرا میرم رو اینستاگرام کلوز آپ میزنه هنگ میکنه
حافظه دارم آنتی ویروسم دارم مشکلی نداره
استوری هم ب هیچ وجه نمیتونم بزارم خیلی سنگینه انگار برنامه
با نت خطمم همینجوره
میشه کمکم کنین؟ممنون میشم

سلام.کسی رو میشه اَد کرد که تا استوری گذاشته میشه نوتیفیکیشن بیاد براش.

خیر

چرا بعضی وقتا یکی از کسانی که فالو کردم استوری میزاره تا آنلاین میشم چنین پیامی میاد برام
added to their sroty اول پیام هم اسم طرف رو نوشته

وقتی بعد از مدت طولانی استوری بذارید این نوتیفیکیشن ارسال میشه برای فالورها

بله کافیه id اون شخص رو تایپ کنید در استوریتون
مثل @jack

سلام میشه بگین چطوری باید بفهمم کی از استوریم اسکرین گرفته
بروزرسانی کردم ولی بازم نشون نمیده
ممنون

چنین قابلیتی وجود نداره.

سلام ببخشید چطوری میشه حالا بر فرض من سه تا استوری میزارم بعد اون طرف استوری اول منو میبینه بعد دومی نمیبینه سومی میبینه یعنی اخری میبینه؟

معمولا برای اینکه بیان توی لیست ویوورها باید چند ثانیه از استوری رو ببینن و اگر سریع رد کنن نمیان

سلام
من توی اینستام دوتا پیج دارم ولی وقتی میخام استوری بزارم توی یکی از اکانتام و مکان بزنم فقط ی شهرو میاره ولی اون یکی اکانت هر کجا رو ک سرچ کنم میاره اما توی اون یکی اکانت هرچی جاهای دیگه رو سرچ میکنم مینویسه ک مکان پیدا نشد…
راه های مثل بروز کردن اینستا و استفاده از فیلتر شکنو روشن کردن مکان گوشی، همه رو امتحان کردم حتی اینستارم حذفو نصب کردم از اکانتم خارج شدم دوباره رفتم ولی بازم نشد ک نشد لطفن راهنمایی کنین چطوری میتونم درستش کنم
مدل گوشیمم Note 4 Samsung

سلام من میخوام یه کلیپ ۱دقیقه ای بزارم استوری ۱۵ ثانیه بیشتر نشون نمیده چجوری کامل بزارم یا کلیپ رو ۴قسمت کنم که کانل پخش بشه

توی استوری نمیشه بیشتر از 15 ثانیه ویدئو گذاشت. برای چند قسمت کردن اپلیکیشن زیاده جستجو کنید مثل Cut Story یا Continual

سلام !
ببخشید من هنگامی که از گالری عکس انتخاب میکنم و استوری میذارم ! اما بعد میبینم که رنگ سبز در پایین صفحه ایجاد شده😑😐 میشه اگر میدونین توضیح بدین تا درست شه؟

اینستاگرام رو آپدیت کنید. مشکل از خود اینستاگرام هست درست نشد منتظر نسخه بعدی بمونید

سلام چطور استوری کسی رو که mute کردیم رو دوباره unmute کنم ؟مرسی

برید به آخر استوری ها. روی استوریش انگشتتون رو نگه دارید و unmute کنید

سلام. من استوری چند شخص رو میوت کردم… حالا چطور میتونم به حالت اول برگردونم؟!

سلام
تا جایی که می‌دونم راهی نداره

.سلام من دوتا اکانت فعال دارم تو یکی از اینا هایلایت رو نشون نمیده ولی اونیکی مشکلی نداره و نشون میده علتش چیه؟

سلام
این قابلیت‌ها به طور معمول از طرف اینستاگرام برای اکانت‌ها فعال میشه و تنظیمات خاصی نداره که بگم

برای بیزینس کردن پیج اگه کسی اکانت فیسبوک نداشته باشه نمیتونه؟؟؟

خیر

سلام پیج من پرایوته و یه نفر رو فالو کردم (ولی ایشون فالو نکرده) و پیج اون فرد پابلیکه
اگه یه استوری بذارم و تگش کنم توی استوریم ، براش توی دایرکت منشن نمی اد و نمیتونه پستمو ببینه؟؟؟
اگه نمیشع پس اصن چه کاریه که اینستا به پیج های پرایوت اجازه میده افردای رو که جز فالوورات نیستن تگ کنی؟؟؟

سلام
خیر نمیتونه ببینه..

سلام من یک ویدیو دو دقیقه ای رو میخوام بزارم استوریز قسمت اول رو میزارم برا قسمت دوم دوباره از اول فیلم شروع میشه چکار کنم ادامه ش اپ بشه

سلام
تا جایی که میدونم با خود اینستاگرام نمیشه باید از برنامه‌های جانبی استفاده کنید

سلام ،من میخوام تو استوری عکس بذارم ،قسمت بارگذاری عکس غیرفعال شده ،باید چیکار کنم؟

سلام
تنظیماتی نداره که بگیم بعدا دوباره امتحان کنید

سلام
خسته نباشید
من ایفون دارم جدیدا اینستامو اپ کردم تو قسمت استوری قبلا می تونستم عکس های 24 ساعت قبل رو بزارم ولی الان نمیشه قسمت گالری از استوریم حذف شده چیکار باید بکنم؟ جالب اینجاست اکانت جدید ساختم قسمت گالری تو استوری وجود داره , لطفا راهنمایی گنید تشکر

سلام
مشکل از خود اینستاگرام هست. تنها راه حل موجود صبر کردن هست

سلام تو‌قسمت استوری قبلا کل گالری گوشیم‌ بالا میومد و لی چند وقته فقط ۲۴ساعت اخیر میاد. اپدیت هم کردم.لغو نصب هم کردم ولی درست نشد

در حالت پیشفرض فقط تصاویر اخیر باید نشون داده بشه. کافیه یه عکس رو ویرایش و ذخیره کنید اگر بخواید به این لیست اضافه بشه

سلام ، پیج شخصی پرایوت هست ، اما برای من که جز فرندهای این شخص نیستم وقتی اسم اونو سرچ میکنم دایره قرمز استوری میاد ، اگر باز کنم برای اچن شخص میره ؟!؟ و اینکه این پیج بسته هست ولی استوری این فرد رو میبینم چطوری امکان داره؟؟؟؟ ممنون ازشما

سلام
استوری افرادی که اکانتشون پرایوت هست رو فقط فالورها می‌تونن ببینن . اگر می‌تونید ببینید یا فالورش هستید یا اکانتش پرایوت نیست و در هر صورت اسمتون ثبت میشه

سلام خسته نباشی چطور یه فیلم قدیمی بزارم استوری اما تمام صفحه باشه

اگر عمودی نیست باید با برنامه های ویرایش ویدئو ویرایشش کنید

سلام من هرچقدر اینستاگراممو آپدیت می کنم در بخش ((استوری)) گیف نمایش داده نمیشه مشکل چیه ؟ تا یک هفته پیش بود الان نیست

به خاطر مشکلات مربوط به gif های نژادپرستانه این قابلیت فعلا غیرفعال شده

سلام استور میخوام بزارم ولی 15ثانیه بیشتر نمیزاره لطفا راهنمایی کنید

محدودیت استوری برای همه کاربرا 15 ثانیه است

چگونه باید استوری رو پاک کنیم ؟

استوری رو باز کنید. روی سه نقطه ضربه بزنید و Delete

سلام من کلیپی برای استوری میزارم تصویر بزرگتر نشون داده میشه انگارکه بزرگ کردی تصویررو چطورمیتونم این مشکلوحل کنم؟
سپاس از راهنماییتون

باید ویدئوها رو عمودی ضبط کنید و ترجیحا از طریق دوربین خود بخش استوری

سلام، دو تا اکانت روی آیفونم دارم که پیج شخصیم امکان هایلایت کردن استوری رو داره ولی پیج بیزینسیم این امکان رو نداره، ممنون میشم اگه اطلاعات دارید در اختیارمون بزارید، سپاس

ایا میشه از طریق لپ تاپ استوری گذاشت؟

خیر

سلام .من ۲ تا اکانت دارم که برای یکیشون امکان هایلایت کردن یا دیدن هایلایت دیگران وجود نداره . چه جوری می تونم درستش کنم ؟

بعید میدونم بتونید کاریش کنید به مرور فعال میشه این قابلیت ها برای همه اکانت ها

سلام چطوری وقتی استوری میذاریم تنظیم کنیم کسی ک میبینه ی بار اون دستوری براش پاک نشه تا 24 ساعت باشه بالا گوشیش باتشکر اگه میشه زودتر جواب بدین

سلام
چنین امکانی وجود نداره. در واقع هر استوری بعد از یک بار دیدن به انتهای لیست استوری میره و در صفحه پروفایل فرد مورد نظر قابل دسترسیه البته تا 24 ساعت. نمیشه اون اول بمونه وگرنه همه استفاده می‌کردن خب که دائم اون بالا باشه!

با تشکر از راهنمایی هاتون،موفق باشید.

چطور میشه با گوشی سامسونگ فونت نوشتن رو تغییر اد

سلام چجور میشه هم تو استوری هم‌فیلم گرفت هم‌موزیک در حال پخش در ویدئو‌ضبط بشه

سلام کسی نمیتونه به استوری من جواب بده حتی تو تنظیماتم رفتم ولی بازم همونه درست نشده

سلام مشکل من اینه که تواستوری ویدیو نمیتونم بزارم میتونین راهنماییم کنین

سلام
این مشکل معمولا از اینترنت و خود اینستاگرام هست. راه حل خاصی نداره که عرض کنم

میخوام فیلم بزارم تو استوری فیلم صفحش کامل نمیاد بالا همچنین عکس هام باید چی کار کنم

متوجه منظورتون نمیشم. باید عکس یا فیلم رو عمودی گرفته باشید

سلام ببخشید گوشه سمت راست استوری اینستام از اون شکلک ها که روی صورت میگیرم نمیاد چی کنمش

گوشیتون چیه؟

چرا من نمی تونم چندتا عکس تو استوری بزارم 😢 اصلا شکل دوربین سمت چپ اینستای من نمیاره! حتی ورژن جدید هم نسب کردم😭😭😭

سلام. من میخوام استوری بزارم عکس رو کامل نمیزاره ، حتی بصورت اینساگرامی هم درستش کردم اما باز نصفه عکس گذاشته میشه.چکار کنم؟

عکس رو عمودی بگیرید

سلام من تو قسمت عکس استوری که عکسو به همه مدل در میاره میرم نمیاد بالا چیکار کنم

سلام
سوالتون نامفهومه. مطلب رو کامل بخونید

ارسال عکس امکان پذیر نیست؟

حتی الامکان توضیح بفرمائید

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

پربازدیدترین

همراه اول SIM-SD را معرفی کرد؛ استفاده همزمان از سیم‌کارت و کارت حافظه در گوشی‌های…

ایرانسل با آخرین محصولات و خدمات خود به ایران تله‌کام 2018 می‌آید

ببینید: این تصاویر عجیب و غریب را تنها در گوگل استریت ویو می‌توانید…

ایرانسل به مشترکان TD-LTE خود پنج گیگابایت اینترنت هدیه می‌دهد

دلیل ممنوعیت تاکسی‌های اینترنتی در فرودگاه امام چیست؟


اپ‌نت: بازی ظهور تمدن‌ها Rise of Civilizations

همراه اول برای اولین بار در کشور سیم‌کارت VIP را معرفی کرد

آخرین مطالب

اپ‌نت: بازی ظهور تمدن‌ها Rise of Civilizations

همراه اول برای اولین بار در کشور سیم‌کارت VIP را معرفی کرد

رندرهای موتو جی 7 موتورولا طراحی به‌روز شده این گوشی را نشان…

ایرانسل به مشترکان TD-LTE خود پنج گیگابایت اینترنت هدیه…

ایرانسل خودروهای فرودگاه امام خمینی (ره) را هوشمندسازی…

نوکیا ایرفون‌های بی‌سیم خود را معرفی کرد

قیمت میت 20 و میت 20 پرو هواوی فاش شد

شرکت RHA ایرفون‌های بی‌سیم TrueConnect خود را معرفی کرد

نوکیا 7.1 با صفحه‌نمایش ۵.۸۴ اینچی HDR10 و اسنپ‌دراگون ۶۳۶…

همراه اول SIM-SD را معرفی کرد؛ استفاده همزمان از سیم‌کارت و…

نام استانداردهای مختلف وای‌فای سرانجام ساده‌سازی شد

مدیرعامل ال‌جی موبایل کار بر روی یک گوشی تاشدنی را تأیید کرد

نسل جدید نینتندو سوییچ سال آینده از راه می‌رسد

ایرانسل گواهی‌نامه سیستم مدیریت کیفیت در فروش و خدمات پس‌از…

هدست NS Glasses می‌تواند واقعیت مجازی را برای نینتندو سوییچ…

دوربین آیفون XS مکس با امتیاز ۱۰۵ در رتبه دوم پس از پی ۲۰…

آموزش حذف دائمی اکانت سروش / آموزش تصویری در اندروید و iOS

چکونه چهره و طراحی جدید جیمیل را فعال و از آن استفاده کنیم؟

چگونه ایمیل بسازیم؟

آموزش کامل و تصویری دانلود از یوتیوب برای گوشی و کامپیوتر

مطالب ویژه


آموزش جامع اینستاگرام؛ از سیر تا پیاز!

آموزش: چگونه اکانت اینستاگرام خود را به صورت موقت غیرفعال و از دسترس…


جامع و کامل درباره «تورنت»

آموزش/ چگونه اکانت اینستاگرام خود را پاک کنیم؟

مشترک خبرنامه روزانه فارنت شوید

قدرت گرفته از

خوش آمدید. به اکانت خود وارد شوید.

بازیابی پسورد

گذرواژه جدید به ایمیل شم اارسال خواهد شد

آیا می‌خواهید بازدیدکننده‌های بیشتری را از اینستاگرام به وب‌سایت خود روانه کنید؟ همانطور که می‌دانید در شبکه اجتماعی اینستاگرام تنها اجازه قرار دادن یک لینک در متن بیو اینستاگرام را دارید. با این حال، اکنون می‌توانید با اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام، مخاطبان را به وب‌سایت، اپلیکیشن یا کانال تلگرام خود هدایت کنید.

این ویژگی، اتفاق بزرگی است زیرا برای بسیاری از افراد، این اولین باری است که می‌توانند لینکی به جز لینک موجود در قسمت Bio اینستاگرام، در پروفایل خود اضافه کنند. افزودن لینک به استوری اینستاگرام کار بسیار راحتی است. در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه می‌توانید به استوری‌های اینستاگرام خود لینک اضافه کنید و فالوورهای خود را به وب‌سایت خود یا دیگران منتقل کنید.

همانند بسیاری از ویژگی‌های تجاری در اینستاگرام، لینک‌های موجود در استوری نیز در ابتدا برای حساب‌های کاربری تایید شده (آن دسته از اکانت‌هایی که تیک آبی دارند) فعال شد. با این حال، در ماه مِی سال 2017، اینستاگرام این امکان را وسعت بخشید و در اختیار دیگر حساب‌های کاربری نیز قرار داد. لینک‌های قابل کلیک، هم اکنون برای حساب‌های کاربریِ تجاری (Business Accounts) که حداقل دارای 10 هزار فالوور هستند، در دسترس است.

همچنین، به نظر نمی‌رسد که محدودیت جغرافیایی خاصی در مورد لینک گذاشتن در استوری اینستاگرام وجود داشته باشد. از آنجایی که این مشخصۀ اینستاگرام در حال استفاده و مشهور شدن است، این امید وجود دارد که اینستاگرام آن را برای کاربرهای بیشتری فعال کند.

چگونه در استوری اینستاگرام پست بگذاریم

افزودن لینک به استوری اینستاگرام خیلی خیلی خیلی ساده است! اگر اکانت اینستاگرامِ تجاری با بیش از 10 هزار فالوور دارید می‌توانید از این امکان استفاده کنید. برای انجام اینکار باید مراحل زیر را طی کنید:

شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن اینستاگرام برای استوری خود عکس و ویدیو بگیرید یا با بالا کشیدن صفحه‌ی استوری از عکس‌هایی که در بیست‌وچهار ساعت گذشته گرفته‌اید، استفاده کنید. اگر نحوه کار کردن با استوری اینستاگرام را نمی‌دانید، پیشنهاد می‌کنم حتماً مقاله استوری اینستاگرام، بازاریابی به سبک نوین را مطالعه کنید.

پس از آنکه تصویر یا ویدیوی مورد نظر خود را تهیه کردید، در بالای صفحه آیکون لینکی وجود خواهد داشت که باید آن را انتخاب کنید.

برای اضافه کردن لینک در استوری باید بر روی آیکون لینک ضربه بزنید.

حتما بخوانید: فروشگاه‌ساز چیست؟ دو نوع مختلف فروشگاه‌سازها را بشناسید!

پس از فشردن آیکون لینک در بالای صفحه، به صفحه‌ای شبیه به صفحه زیر منتقل خواهید شد. با انجام این کار، پنجره‌ی جدیدی بر روی صفحه‌ی شما باز می‌شود. در این صفحه می‌توانید آدرس صفحه مورد نظر خود را وارد کنید. آدرس کامل لینک مقصد را تایپ کنید و بعد روی گزینه‌ی تائید سبزرنگ (در گوشی‌های اندروید) و یا انجام شد (در iOS) کلیک کنید تا لینک ذخیره شود.

زمانی که موفق شدید آدرس اینترنتی موردنظر را به استوری اینستاگرامت‌ان متصل کنید، آیکون زنجیره در بالای استوری‌تان نمایان می‌شود که نشان‌دهنده‌ی این است که استوری حاوی یک لینک است. هر مشخصه‌ی موردنظر دیگری که می‌خواهید مانند نوشته، استیکر و فیلتر را به استوری خود اضافه کنید و آن را همانند دیگر استوری‌ها در صفحه‌ی پروفایل خود بارگذاری کنید.

لینک صفحه مقصد را در فیلد مورد نظر قرار دهید.

آخرین مورد (و شاید مهم‌ترین مورد!) این است که اگر واقعاً می‌خواهید تعداد بازدیدکنندگان بیشتری را  به سمت وب‌سایت، فروشگاه آنلاین یا وبلاگ خود هدایت کنید، لازم است که در مورد آن با فالوورهایتان صحبت کنید. اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام به‌تنهایی دلیلی کافی برای کلیک کردن روی آن و رفتن به وب‌سایت شما نیست!

شاید دلیل اصلی این است که دکمه‌ی لینک، چندان واضح و مشخص نیست. به همین علت، حتماً به فالوورهای خود آموزش دهید که چگونه با بالا کشیدن صفحه‌ی استوری، می‌توانند به توضیحات بیشتری دست پیدا کنند. همچنین، مهم است به کاربرانتان بگویید که آن‌ها را به جای یک وب‌سایت عمومی، دقیقاً به چه صفحه‌ یا پست وبلاگی منتقل خواهید کرد.

در زیر مثال فوق‌العاده‌ای از صفحه بارک باکس می‌آید که به فالوورهای خود می‌گوید چگونه می‌توانند با بالا کشیدن صفحه‌ی استوری به یک فروشگاه اینترنتی منتقل می‌شوند و مستقیماً به محصول موردنظرشان خواهند رسید:

مردم را تشویق کنید تا لینک در استوری شما را مشاهده کنند.

من به شدت توصیه می‌کنم که روش دستیابی به لینک در استوری‌های خود را به فالوورهای خود آموزش دهید. این دستورالعمل می‌تواند شامل عبارت “برای توضیحات بیشتر صفحه را بالا بکشید” یا “گزینه‌ی بیشتر ببینید را فشار دهید تا وب‌سایت ما را ببینید” باشد.

حتما بخوانید: ۶ ترفند ایمیل مارکتینگ برای افزایش نرخ کلیک

زمانی که کاربران یکی از استوری‌های لینک‌دار شما را در اینستاگرام مشاهده می‌کند، دکمه‌ی “بیشتر ببینید” یا همان “See More در استوری اینستاگرام” را در پایین صفحه خواهد دید.

سایت زومیت نیز با قراردادن لینک در استوری کاربران را به خواندن جدیدترین مطالبش ترغیب می‌کند.

درست است که گزینه‌ی “بیشتر ببینید” کاملاً واضح است، اما این امکان وجود دارد که برخی از کاربران (به‌خصوص اگر دنبال این گزینه نباشند) متوجه آن نشوند. افرادی که کمتر از اینستاگرام استفاده می‌کنند ممکن است حتی ندانند که چنین گزینه‌ای وجود دارد. به همین دلیل، اهمیت زیادی در قرار دادن دستورالعمل و توضیح لینک‌های استوری (همانطور که در بالا به آن اشاره شد) وجود دارد.

از آنجایی که افزودن لینک، تنها در استوری‌های اینستاگرام وجود دارد، ممکن است صاحبان کسب‌و‌کارها بخواهند در هر استوری اینستاگرام خود یک لینک اضافه کنند.

با توجه به تعداد کل پست‌های موجود در استوری‌تان، باید یک یا دو استوری حاوی لینک‌ باشند. برای مثال اگر استوری شما شامل سه یا چهار پُست پشتِ سرِ هم است، تنها یکی از آن‌ها باید حاوی لینک باشد. اگر استوری شما حاوی شش تا هشت پست باشد، می‌توانید به دوتا از استوری‌های خود لینک اضافه کنید.

همچنین، توجه داشته باشید که همه‌ی گروه‌های استوری نیاز به لینک ندارند. به‌عنوان یک بازاریاب، باید مطمئن شوید که اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام، ارزش محتوای‌تان را دو چندان می‌کند. به این ترتیب، کاربران با کلیک کردن بر روی این لینک‌ها با مطالب مفیدی روبرو خواهند بود.

در ادامه چند روش خلاق برای افزودن لینک به استوری اینستاگرام را به شما معرفی خواهیم کرد. این روش‌ها هم به نفع کسب‌و‌کار شما خواهند بود و هم برای مشتریان جذابیت دارند:

با قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام ترافیک سایت خود را افزایش دهید

اگر صاحب یک وبلاگ هستید، مسلماً می‌دانید که به اشتراک‌گذاری زیاد پُست‌های جدید وبلاگ از اهمیت بسیاری برخوردار است. با وجود قابلیت اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام نه‌ تنها می‌توانید فالوورهایتان را از پُست جدید وبلاگ خود باخبر کنید، بلکه می‌توانید مستقیماً آن‌ها را به این پست جدید منتقل کنید.

اگر از استوری‌های اینستاگرام برای به اشتراک گذاشتن مطالب آموزشی خود استفاده می‌کنید می‌توانید لینکی از وب‌سایت خود را برای دستورالعمل کامل در آخرین استوری خود قرار دهید.

برای مثال، اگر دستور پُخت غذایی را با فالوورهای خود به اشتراک می‌گذارید، اولین پست استوری باید تصویری از غذای پخته‌شده باشد. پُست‌های بعدی می‌توانند نشان‌دهنده‌ی صحنه‌هایی از روند آماده‌سازی غذا باشند و آخرین پُست نیز می‌تواند ظرف غذا و لینکی باشد که با کشیدن صفحه به سمت بالا، بیننده‌ها را به دستور غذایی کامل در وب‌سایت شما راهنمایی می‌کند.

در استوری اینستاگرام خود به محتوای اختصاصی‌تان لینک دهید

روشی خلاق برای افزودن لینک به استوری اینستاگرام، مشتاق کردنِ فالوورها توسط چیزی است که تمایل دارند درباره آن بیشتر بدانند. زَک کینگ (که احتمالاً او را با جلوه‌های ویژه منحصربفرد ویدیوهایش می‌شناسید) در اینستاگرام خود یک استوری برای اعلام برندهگان یک مسابقه قرار داد، اما بیننده‌ها می‌بایست صفحه‌ی استوری را بالا می‌کشیدند تا بتوانند لیست برنده‌ها را در وب‌سایت او مشاهده کنند.

اگر شما هم می‌خواهید کاربران اینستاگرام‌تان را به وب‌سایت خود منتقل کنید از حقه‌هایی همانند کاری که زَک کرده بود، استفاده کنید تا بیننده‌های خود را به دیدار از وب‌سایت‌تان برای دیدن چیزی که موردعلاقه‌شان است، تشویق کنید. این روش نیز در آشکارسازی اطلاعات انحصاری، نشان دادن محصولات و پروژه‌های جدید و همچنین، اشتباهات خنده‌دار در یک فیلم‌برداری جدید نیز خوب عمل می‌کند.

چگونه در استوری اینستاگرام پست بگذاریم

مسلماً اگر محصولی دارید یا خدماتی ارائه می‌دهید که می‌خواهید آن‌ها را تبلیغ و ترویج کنید از استوری‌های اینستاگرام برای معرفی آن‌ها استفاده کنید. همانند بسیاری از ترفندهای شبکه‌های اجتماعی، اگر این کار به صورتی معتدل صورت گیرد قابل‌قبول خواهد بود. مطمئناً همه‌ی استوری‌ها نباید شامل تبلیغ محصول و خدمات شما باشند.

اگر می‌خواهید محصول یا خدماتی را تبلیغ کنید، این کار را با روشی سرگرم‌کننده و همانند سایر استوری‌های معمول‌تان انجام دهید. در این مرحله، قالب استوری‌های همیشگی خود را حفظ کنید و تبلیغات را نیز در همان قالب انجام دهید.

دیجیکالا با اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام محصولاتش را معرفی می‌کند

قابلیت اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام توسط بسیاری از بازاریابان که به دنبال راهی برای سرازیر کردن بیننده‌ها از اینستاگرام به وب‌سایت‌هایشان بوده‌اند، مورد استفاده قرار گرفته است. اگر بتوانید با روش‌های خلاقانه لینک‌هایی را به استوری اینستاگرام خود اضافه کنید، مطمئن باشید می‌توانید ترافیک وب‌سایت خود را به شکل چشمگیری افزایش دهید.

نظر شما چیست؟ آیا به استفاده از لینک در استوری‌ اینستاگرام علاقه‌مندید؟ آیا از آن استفاده کرده‌اید؟ می‌توانید نظرات و مسائلی را که در این مورد آموخته‌اید در قسمت نظرات، با ما در میان بگذارید.

با عضویت در خبرنامه نوین، هر هفته یک ایمیل مفید در زمینه بازاریابی دیجیتال دریافت کنید

آدرس ایمیل شما:

نام شما:

اشتراک در خبرنامه

سلام من ۱۰ کا فالوور دارم و حسابم بیزینس هست آخرین ورزن اینستا رو دانلود کردم ولی تو استوری اون علامت لینک اصلا نیس مشکل چیه؟

با سلام پس تکلیف آن افرادی که فالورهای خیلی کم دارند چیست؟ آیا اینستاگرام همه ایرانی‌ها را شاخ اینستا میداند لااقل یه فکری هم به حال پیچهای فقیر فقرا بکند نظر شما عزیزان چیه؟؟؟

سلام ممنون از مطلبتون ولی به نظرات پاسخ نمی دین مشکل بنده رو دوستان گفتن ولی پاسخ ندادین حسابم بیزینس هست ۲۱ هزار فالوور دارم ولی گزینه لینک فعال نیست ورژن آخر اینستا رو هم نصب کردم لطفا سریع راهنمایی کنید.

سلام علی جان ما در این مورد خیلی تحقیق کردیم. با چند تا پاسخ مختلق مواجه شدیم در همین زمینه: ۱. اینستاگرام فقط به تعداد فالوور اهمیت نمیده و براش میزان درگیری کاربران با پیج شما (تعداد کامنت و لایک) و همینطور واقعی بودن فالوورها هم مهمه. ۲. بعضی اوقات روی گوشی های اندرویدی ممکنه این مشکل پیش بیاد ۳. بهترین راه اینه که توی تنظیمات اینستاگرام برید و گزینه report a problem رو بزنید و به خود اینستاگرام موضوع رو اطلاع بدید تا بررسی بشه. ۴. یک بار هم از اکانت خارج بشید و دوباره وارد بشید. شاید این کار کمک کنه که فعال بشه گزینه لینک.

سلام میشه منو راهنمایی کنید من میخوام رو پیج اینستام پیج بقیه دوستان تبلیغ کنم ولی وقتی لینک یا پیجشون میزارم ابی نمیشه مشکی .باید چه کار کنم ممنون پاسخ بدید

سلام جناب عباسیان فکر می‌کنم یکبار دیگه هم این سوال رو پاسخ دادم بهتون. اما در کل بخوام بگم، زمانی که شما @ رو توی کپشن میزارید و حروف اول آی دی رو می‌نویسید، لیست آی دی ها باز میشه و باید آی دی مد نظرتون رو انتخاب کنید. همچنین می‌تونید توی صفحه گذاشتن پست، از قابلیت Tag People استفاده کنید.

سلام من فقط دویستا فالور دارم چطوری باید لینک بزارم

برای لینک گذاشتن باید فالوورهاتون بیش از ۱۰ هزار تا باشه

سلام من حسابم بیزینسیه ۱۰کا فالوور دارم ولی بازم این فابلیت رو ندارم لطفا جواب بدید

سلام سینا جان ۱. اینستاگرام فقط به تعداد فالوور اهمیت نمیده و براش میزان درگیری کاربران با پیج شما (تعداد کامنت و لایک) و همینطور واقعی بودن فالوورها هم مهمه. ۲. بعضی اوقات روی گوشی های اندرویدی ممکنه این مشکل پیش بیاد ۳. بهترین راه اینه که توی تنظیمات اینستاگرام برید و گزینه report a problem رو بزنید و به خود اینستاگرام موضوع رو اطلاع بدید تا بررسی بشه. ۴. مطمئن بشید که اینستاگرام شما آخرین ورژن هست. ۵. یک بار از اکانت خارج بشید و دوباره وارد بشید. شاید این کار کمک کنه که فعال بشه گزینه لینک.

من اکانتم بیزینس شده ۱۲ هزار دنبال کننده هم دارم ولی این قابلیت فعال نشده باید چکار کنم؟؟

سلام ممنون بابت سایت خوبتون من اکانتمو تبدیل کردم به business profile اما هنوز ایکون گزاشتن لینک تو استوریم نمیاد ۱۵k هم فالوئر دارم

سلام محمد جان این سوال رو بقیه هم پرسیدن و جواب دادیم. به جواب های اونها مراجعه بکن

سلام من هم اکانتم بیزینسی هست(category=personal blog) و هم فالوورم بالای ۱۰کا هست ولی بازم اون علامت لینک نیومده

عادل جان، ما جواب این سوال رو به بقیه توی همین صفحه دادیم.

سلام من ۳۵.۳k فالوور دارم تنظیمات بیزینس رو هم انجام دادم اما باز علامت لینک تو استوریم نمیاد طول میکشه تا بیاد؟

سلام مژگان جان اگر اینستاگرام آپدیت هست و هنوز این مشکل رو داری، حتماً با گزینه report a problem برای اینستاگرام پیام بفرست.

سلام و خسته نباشید. من یه سوال در مورد لینک گذاشتن در استوری اینستا دارم. من ۱۰k فالوور دارم ولی نمیتونم در استوری لینک بذارم، چرا؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام رامین جان. مساله فقط تعداد فالوور نیست. همونطور که گفتیم، بیزینس بودن حساب اینستاگرام شما هم مهمه.

من هم ده کاس هم بیزینسیه چرا نمتونم پس

سلام ادریس جان ما در این مورد خیلی تحقیق کردیم. با چند تا پاسخ مختلف مواجه شدیم در همین زمینه: ۱. اینستاگرام فقط به تعداد فالوور اهمیت نمیده و براش میزان درگیری کاربران با پیج شما (تعداد کامنت و لایک) و همینطور واقعی بودن فالوورها هم مهمه. ۲. بعضی اوقات روی گوشی های اندرویدی ممکنه این مشکل پیش بیاد ۳. بهترین راه اینه که توی تنظیمات اینستاگرام برید و گزینه report a problem رو بزنید و به خود اینستاگرام موضوع رو اطلاع بدید تا بررسی بشه. ۴. مطمئن بشید که اینستاگرام شما آخرین ورژن هست. ۵. یک بار از اکانت خارج بشید و دوباره وارد بشید. شاید این کار کمک کنه که فعال بشه گزینه لینک.

آدرس ایمیل شما:

نام شما:

اشتراک در خبرنامه

چگونه در استوری اینستاگرام پست بگذاریم
چگونه در استوری اینستاگرام پست بگذاریم
10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.