چگونه در زندگی تان تغییر ایجاد کنیم

خواص دارویی و گیاهی

چگونه در زندگی تان تغییر ایجاد کنیم
چگونه در زندگی تان تغییر ایجاد کنیم
خانه

موبایل

 

 

چگونه در زندگی تان تغییر ایجاد کنیم

 

اگر می خواهید زندگی تان تغییر کند باید طرز فکرتان را تغییر دهید.«همین امروز طرزتفکرتان را عوض  کنید.»

 

البته در کلام خیلی ساده است: «طرز تفکرت را عوض کن تا زندگی ات تغییر کند.» ولی چطور می توان این کار را انجام داد وقتی نمی دانیم باید چه کار کنیم؟ و مهم تر از همه اگر تغییر دادن طرزتفکر تا این حد آسان است، چرا خیلی از افراد این کار را انجام نمی دهند؟ مخصوصا اگر بتوانند با این کار موفق تر باشند و بیشتر از زندگی لذت ببرند؟

 

جواب این سوال ها را نمی دانیم ولی می دانیم که تغییر دادن طرز تفکر آسان نیست اما ممکن است. همه آنچه شما نیاز دارید این است که محکم و استوار این تکنیک ها را به کار ببرید؛ البته اگر از ته دل می خواهید موفق باشید.

 

۱) همان طور فکر کنید که دوست دارید باشید. اگر در دنیای ذهنتان خود را آدم خوشحال یا موفقی ندانید که می تواند از زندگی لذت ببرد، خیلی سخت می توانید در دنیای واقعی چنین آدمی باشید. پس پیش از هر کار در رویاهایتان هم خود را فردی خوشحال، موفق و روبه رشد تصور کنید.

 

۲) لبخند بزنید. نتایج تحقیقات نشان داده است لبخند زدن هم اثر جسمی دارد و هم اثر روانی. پس یک لبخند روی لبانتان بنشانید و در مسیر تغییر طرزتفکر قدم بگذارید. در ابتدا، این کار فقط یک عمل فیزیکی بدون روح است اما کم کم جزو صورت شما می شود.

 

۳) خودتان را غرق مطالعه و موسیقی کنید. کتاب ها، مقاله ها و مجله هایی بخوانید که به شما کمک کنند بتوانید افکارتان را تغییر و درکتان را افزایش دهید. فیلم ببینید یا به موسیقی هایی گوش کنید که برای شما الهام بخش باشند و برای تغییر تشویقتان کنند.

 

۴) کردارتان را تغییر دهید. وقتی کارهایتان را به همان شیوه قدیمی انجام می دهید، نمی توانید در افکارتان تغییری به وجود آورید. کارها را به شیوه ای متفاوت انجام دهید تا بتوانید متفاوت بیندیشید.

 

۵) محیط تان را تغییر دهید. محیط اطرافتان را با توجه به طرزتفکر مورد علاقه تان بسازید. فضایی را خلق کنید که شما را به سمت تغییر سوق دهد. یک گلدان به اتاقتان اضافه کنید، رنگ دیوارها را تغییر دهید، یک کتابخانه یا میز کوچک برای خودتان بخرید.

 

۶) از موفق ها تقلید کنید. از تجربه و نظرهای کسانی که عاشق طرزتفکرشان هستید و آرزو دارید مثل آنها باشید، استفاده کنید. اگر زنده هستند که این کار بسیار ساده است و اگر در قید حیات نیستند می توانید از آثارشان بهره بگیرید.

 

۷) به دیگران کمک کنید (و به خودتان هم) یکی از سریع ترین راه هایی که می تواند طرزتفکر شما را عوض کند، این است که به دیگران توجه و به آنها کمک کنید. مواظب باشید از آن طرف بام نیفتید یعنی نه غرق در خودتان شوید و نه شیفته و دلباخته دیگران.

 

۸) کمی از دوستانتان کمک بگیرید. دیگران را از تصمیمتان باخبر کنید و از آنها کمک بخواهید و نظراتشان را بشنوید. هر چقدر کمک دیگران را بیشتر احساس کنید، بیشتر به موفقیت نزدیک می شوید.

 

۹) حرفه ای شوید. اگر دلتان می خواهد به فردی بزرگ تبدیل شوید به مشاوره و نصیحت افراد بزرگ گوش دهید. انسان های حرفه ای در مدت زمان کوتاهی می توانند بهترین راه حل ها و نظرات و عقاید جدید را در اختیار شما بگذارند. البته به شرطی که واقعا در کار خود خبره باشند و فقط اسم و رسم بی پایه و پنهان به هم نزده باشند.

 

۱۰) صبور باشید. آگاه باشید که بیشترین تغییرات در مدت زمانی طولانی و به آرامی صورت می گیرند به شرط اینکه تکرار شوند. پس اگر فورا در مسیر موفقیت نتیجه نگرفتید، تعجب نکنید و مهم تر اینکه تسلیم نشوید. کارتان را ادامه دهید و مطمئن باشید جواب می گیرید.

 

● چطور راه تغییر را ادامه دهیم؟

 

گاهی بعد از اینکه نگرش مان را تغییر دادیم و به سوی هدفی تازه رفتیم، نمی دانیم چگونه باید راهمان را بدون خستگی و درنگ ادامه دهیم؟ این نکته ها دست شما را برای طی بقیه مسیر تغییر می گیرد.

 

۱) با واقعیت روبرو شوید. ممکن است مانعی که در مسیر رسیدن به هدف از سرعت شما می کاهد، خودتان باشید.

 

وقتی در راه رسیدن به هدفتان به مشکل هایی برمی خورید، اول از همه به دقت بررسی کنید آیا منشاء مشکل خودتان هستید یا خیر؟

 

چگونه در زندگی تان تغییر ایجاد کنیم

۲) شما هرکاری که بخواهید، می توانید انجام دهید اگرچه شاید نتوانید همه کارهایی را که دوست دارید، انجام دهید. بیشتر اوقات برای رسیدن به هدف چند کار را با هم انجام می دهید ولی حتی با وجود تلاش زیاد، در آخر به کمترین نتیجه می رسید. باید بدانید توجه و تمرکز روی ۱ یا حداکثر ۲ پروژه در یک زمان، شانس شما را برای رسیدن به نتیجه مطلوب افزایش خواهد داد.

 

۳) برای اینکه تصویر واضحی از نتیجه کار داشته باشید، تمرکز کنید. اول اینکه روی پروژه هایی که برعهده گرفته اید، کاملا تمرکز داشته باشید تا بتوانید تشخیص دهید واقعا چه کارهایی باید انجام گیرد. برنامه ای گام به گام برای کارهایی که باید در زمان های مشخص انجام دهید، بنویسید.

 

۴) آنچه روی کاغذ است، برنامه است و آنچه در ذهن شماست، خیال! بیشتر افراد علاقه ای به نوشتن برنامه هایشان روی کاغذ ندارند. نوشتن برنامه روی کاغذ اولین قدم برای حرکت رو به جلوست. خیلی ها بدون برنامه پروژه هایشان را شروع می کنند ولی خیلی زود گیج می شوند زیرا مشکلات فرعی زیادی سر راهشان به وجود می آید.

 

۵) حرکت، به این معنی نیست که پیشرفت کرده اید. بعضی از افراد با اینکه به سختی کار می کنند، به هدفشان نزدیک تر نمی شوند. این یکی از نتایج بی برنامگی است. برای پیشروی باید فعالیت های مناسبی در زمان های مناسب انجام دهید.

 

۶) انتخاب نکردن، یک انتخاب است. زیاد فکرکردن درباره آنچه انتخاب می کنیم، مانع دیگری است که ما خودمان سر راهمان قرار می دهیم و باعث رکودمان می شود. «من می توانم A، B یا C را انجام دهم ولی بهتر است بیشتر فکر کنم» و شروع می کنیم به ارزیابی کردن… ولی در واقع هیچ وقت نمی توانیم تصمیم بگیریم و کاری که انجام می دهیم، در حقیقت تصمیم می گیریم هیچ کاری نکنیم؟ ولی اگر کاری نکنید به چیزی نمی رسید.

 

۷) روی آنچه به نتیجه می رسد، تمرکز کنید. خیلی از افراد در پیداکردن راه هایی که به نتیجه نمی رسند، استادند و به همین دلیل هیچ تلاشی هم نمی کنند. انرژی منفی را در خود انباشته نکنید. انرژی های مثبتتان را افزایش دهید و روی چیزهایی تمرکز کنید که به درد شما می خورند و به نتیجه می رسند.

 

۸) اگر اقدامی به نتیجه نمی رسد، متوقفش کنید. یک اقدام احمقانه: «کاری را بارها و بارها با یک شیوه انجام دهید و انتظار داشته باشید که به نتیجه ای متفاوت برسید.»

 

خیلی ها به دلیل غرور، لجاجت یا تعصب، شیوه ای را تکرار می کنند که به نتیجه نمی رسد. شعاری جدید برای خود انتخاب کنید و دیگر کارتان را به شیوه قبلی انجام ندهید. وقتی روش هایی موثر نیستند انجام دادنشان را متوقف کنید.

 

۹) وقتی نمی دانید، کمک بخواهید. ما نمی توانیم همه چیز را بدانیم. نمی توانیم همه مشکلات را حل کنیم. وقتی به مشکلی برمی خورید، از دیگران کمک بخواهید. از یک تاجر، مشاور، وکیل یا مربی مشاوره بگیرید.

 

۱۰) اگر کاری شما را خوشحال نمی کند، انجامش ندهید. برای اینکه به هدفتان برسید، باید سختی هایی را بپذیرید و ممکن است هر لحظه نتوانید از کارتان لذت ببرید ولی در کل باید کارتان را دوست داشته و از انجام آن خوشحال باشید.

 

در غیر این صورت اهدافتان را ارزیابی و راهی را پیدا کنید که از پیمودن آن لذت ببرید.

منبع: Success Article


مطالب بیشتر برای زندگی بهتر

تور ویژه مشهد // قیمت مناسب

شماره موبایلتان را نام خودتان بگذارید 0912sara

خانه ایی مدرن و شیک داشته باشید

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

خوش آمدین، لطفا وارد حساب کاربری شوید

یک رمزعبور موقت، برایتان ایمیل خواهد شد.

12CEO – انگیزشی ترین وبسایت برای جوان موفق

چگونه در زندگی تان تغییر ایجاد کنیم

4 استراتژی برای یادگیری هرچیزی در 20 ساعت یا کمتر

چقدر زمان میبرد وقتی مهارت جدیدی میخواهید یاد بگیرید؟ نه، آنقدر زیاد هم که فکر میکنید

اکثر افراد قانون 10000 ساعت را شنیده اند که اولین بار توسط مالکوم گلدویل در کتابی با همان عنوان مطرح شد. ایده پشت این 10000 آن است که “اگر میخواهید در هر مهارتی به صورت تضمینی متخصص و استاد باشید 10000 ساعت تلاش و تمرین لازم دارید.” – این گفته به نظر بی منطق می آید اما توسط دکتر کی. آندرس اریکسون تحقیق و پژوهش شده سپس کلمه “قانون” را برایش انتخاب کردند. اگر میخواهید وارد بازی گلف شوید و تایگر وود را شکست بدید، این قانون چیزی است که به آن نیاز دارید.

اما؛ مشکلی با قانون 10000 ساعت وجود دارد… این قانون برای مهارت هایی که اکثر مردم به دنبالش هستند جواب نمیدهد یا اگر هم بدهد دیگر نیازی به آن ندارند؛ گذشته از رقابت های تنگاتنگی که در بعضی حوزه ها مانند ورزش, موسیقی و … وجود دارد بعضی از مهارت ها هستند که اکثر مردم سریعا میخواهند یاد بگیرند و در زندگی شخصیشان بکار ببرند مانند : موفقیت کاری, علاقه شخصی یا تفریحات. شما و من هرکدام بازی متفاوتی در زندگیمان بازی میکنیم پس از قوانین مختلفی برای موفقیتمان باید استفاده کنیم.

در این مطلب ,ما ناب ترین روش روز دنیا یا استراتژی 20 ساعت را برایتان شرح میدیم تا بتوانید هرچیزی را ,هر مهارتی را ,هر درسی را در کمتر از 20 ساعت یاد بگیرید. یا برای دراز مدت ! 45 دقیقه در روز به مدت 1 ماه حدودا :

4 استراتژی برای یادگیری هرچیزی در 20 ساعت یا کمتر

تصمیم بگیرید چه میخواهیداکثر افراد تصور کاملا مبهمی از چیزی که میخواهند انجام دهند دارند. ایجاد یک “هدف سطح عملکرد” به شما کمک میکند نتیجه ای که میخواهید بگییرید بهتر و سریعتر به آن برسید. اهدافی مانند “یاد گرفتن زبان ایتالیایی” کافی نیستند ؛”خرید یک کتاب آموزش ایتالیایی” بهتر است. اهدافی خاص تر و متمرکز تر کاربردی ترند برای شما.

تجزیهاکثر مهارت هایی که فکر میکنیم خیلی سخت هستند از چند مهارت ساده و کوچک تشکیل شده اند. برای اثرگذاری بیشتر, مهارت ها را تجزیه کنید به مهارت های کوچک تر و تمرین کنید مهارت های مهمتر را بهتر یاد بگیرید. برای مثال شما میتوانید هزاران نت موسیقی را برای پیانو و گیتار یاد بگیرید, اما میتوانید اکثر آهنگ ها را با 3 یا 6 کورد معمول نیز بزنید. پس اول سعی کنید مهمترین زیر-مهارت را اول یاد بگیرید.

قرنطینههمه مان, همــــــه ! عادت داریم طی روز با چیز هایی سر و کار داشته باشیم که تمرکزمان را کاهش میدهند. بین سریال های تلوزیونی, اس ام اس , اینترنت و آهنگی که در حال اجرا است خیلی سخت است بخواهیم زمانی را برای تمرکز کردن اختصاص بدهیم. با کمی نیروی اراده میتوانید خودتان را برای یاد گرفتن یک مهارت برای چند دقیقه یا چند ساعت در روز قرنطینه کنید. سعی کنید تلفن همراهتان را خاموش کنید, کامپیوترتان را روشن نکنید و بر روی چیزی که قرار است یاد بگیرید تمرکز کنید.

خود اصلاحیهنگامیکه در حال یادگیری هستید, کمی تحقیق  به شما این امکان را میدهد که قدم های نادرست را شناسایی کنید در مسیرتان. هنگام آموزش ,شما بهتر میتوانید متذکر شوید چه زمانی اشتباه میکنید و چی زمانی اصلاحش میکنید. 3 تا 5 تا منبع معتبر از مهارتی که میخواهید یاد بگیرید تهیه کنید و به سرعت مرورش کنید, سریع بدنبال ایده های مهمش باشید, لغات کاربردی و تکنیک ها.اما حواستان کاملا باشد ؛این تحقیق ها میتواند به صورت کاملا ناآگاه یک عادت برای دفع الوقتتان باشد. فقط به اندازه ای تحقیق کنید که بپرید تو استخر, پاهایتان خیس شود, سپس برگردید و تمرین کنید.

حداقل برای 20 ساعت تمرین کنیدبزرگترین مانع برای بدست آوردن یک مهارت, موانع احساسی هستند نه فیزیکی. با هدف گذاری قابل دست یابی 20 ساعته, شما متعهد میشوید که به احساسات آغازین بی انگیزگی و ترس مبهم بی توجه باشید.آمادگی متعهد شدن در قبل از شروع به شما این قابلیت را میدهد که زمان طولانی تر را برای بدست آوردن مهارتتان صرف کنید.

در دنیا هیچ جایگزینی برای تمرکز کردن و تمرین کردن خود دانسته نیست. اما این اصول به شما کمک میکنند نتیجه بهتری از وقتی که برای تمرین گذاشتید بگیرید. تصمیم بگیرید چه کاری میتوانید بکنید, کمی تحقیق کنید و موانع را رد کنید و وقتی را برای تمرین اختصاص دهید و استاد آن مهارت شوید.

قبل ازینکه بفهمید بهتر از قبل خواهید شد.

 

در همین زمینه، مطالب زیر را حتما بخوانید :

مقاله قبلی

برند : هسته اصلی بازاریابی تان

مقاله بعدی

22 توصیه سرمایه گذاری از 22 سرمایه گذار بزرگ دنیا

6 تکنیک عجیب موفقیت به سبک عادل فردوسی پور – مجری برنامه 90

اگر این 4 دروغ بزرگ را کنار بذارید دیگر هیچ بهانه‌ای برای شروع نکردن نخواهید داشت

سلام میخواستم اکانتم رو شارز کنم دیدم خیلی نسبت به بارسال گرونتر شده.فعلا منصرف شدم ..بیشتراز50 درصدفقط برای یکسال ..چرا؟ کاش منصفانه تربشه.که به نفع دو طرف باشه. همایش ها و فایل های صوتی رو هم که خیلی وقته اضافه نکردین ….با تشکر از باسخگوییتان.

با سلام
دوست عزیز فایل های صوتی هر هفته بروز میشوند، در مورد افزایش نرخ، به نسبت خدماتی که ارائه میشوند هم افزایش چشمگیری داشته اند 😉 موفق و پیروز شوید.

mahshare matalebetoon edame bedin lotfan

خیلی ممنون علی جان, حتما. موفق باشی

بسیار عالی بود

تشکر

نمی دونم چرا واضح نیست انگار نیاز به ویرایش داره.ولی ممنون که زحمت کشیدید.

عالی

بسیار عالی و مفید بود بازم از این مطالب بذارید

چشم, حتما.

فوق العاه مثل همیشه عالی , ممنون

کاش منبع رو هم میذاشتید.
مهمه که بدونیم نویسنده این مطلب کیه.
و اینکه پشتوانه علمی- منطقی این مطلب چقدره.
مرسیچگونه در زندگی تان تغییر ایجاد کنیم

دوست عزیز مطالب اختصاصی هستند و توسط نویسندگان ما بطور خلاصه از کتابtheThe First 20 Hours: Mastering the Toughest Part of Learning Anything. است که نویسنده ی آن Josh Kaufman است. موفق باشید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید…

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**

خوش آمدین، لطفا وارد حساب کاربری شوید

یک رمزعبور موقت، برایتان ایمیل خواهد شد.

چرا خواستن، توانستن است؟ قسمت هشتم (آخر) – آتش اشتیاق…

با این 10 روش مثل آب خوردن دوستان جدیدی پیدا کنید که…

چرا خواستن، توانستن است؟ قسمت هفتم – خدمت به دیگران

یا این چهار رفتار را در خود ایجاد کنید یا هرگز به رهبری…

چرا خواستن، توانستن است؟ قسمت ششم – همیشه در حال رشد و…


خوش آمدین، لطفا وارد حساب کاربری شوید

یک رمزعبور موقت، برایتان ایمیل خواهد شد.

خوش آمدید. به حساب کاربری خود وارد شوید.

آدرس ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد نمائید تا یک رمز عبور جدید برای شما ارسال شود.

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع فیلم آموزشی و مقالات آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

برایان تریسی معتقد است:‌ «زندگی شما می‌تواند به‌طرز شگفت‌انگیزی تغییر کند، کافی است مایل به تغییر باشید. تصمیم بگیرید، عمل کنید. رفتارهای جدیدی انتخابی‌تان را تمرین کنید و تا زمان رسیدن به نتیجه‌ی دل‌خواه‌تان ثابت‌قدم بمانید.»چگونه در زندگی تان تغییر ایجاد کنیم

من هر کدام از این جملات را در دوره‌ای از زندگی به خودم گفته‌ام و مطمئنم که شما هم همین‌طور هستید. بیشتر ما می‌دانیم چه کاری باید انجام دهیم –غذای سالم بخوریم، مرتب ورزش کنیم، استراحت کافی داشته باشیم، کارهایی را که دوست داریم بیشتر انجام دهیم و کارهایی را که دوست نداریم کمتر- اما باز هم عمل به اینها خیلی سخت است.
چه در رابطه با سلامتی‌مان یا مسائل کاری یا روابط، چطور می‌توانیم از احساس سردرگمی و استرس رهایی یابیم، بیشتر تمرکز کنیم، بیشتر نتیجه بگیریم و کارهای بیشتری انجام بدهیم؟

هر وقت اوضاع خراب می‌شود، اشتباهی می‌کنید یا در موقعیت سختی قرار می‌گیرید، مسئولیت را قبول کنید! دنبال بهانه نگردید و سعی نکنید تقصیر را بر گردن شخص دیگری یا سیر وقایع بیندازید. شما در هر جایی از زندگی که قرار دارید، نتیجه‌ی انتخاب‌های خودتان است. برای ردشدن از هر مانعی اول باید بپذیرید که آن مانع آنجاست، وگرنه هر بار به آن می‌خورید.
شعری از پورتیا نلسون به‌نام «چاله‌ای در پیاده‌رو» هست که در اینجا، اشاره به آن خالی از لطف نیست:

در طول خیابان پایین می‌روم.
یک چاله عمیق در پیاده‌روست.
در آن می‌افتم.
گم شده‌ام و هیچ کاری از دستم برنمی‌آید.
تقصیر من نیست.
پیداکردن راهی به بیرون، تا ابد طول می‌کشد…

دوباره در طول همان خیابان پیش می‌روم.
یک چاله عمیق در پیاده‌روست.
وانمود می‌کنم آن را نمی‌بینم.
دوباره در آن می‌افتم.
باورم نمی‌شود که دوباره همان‌جا هستم!
اما این تقصیر من نیست.
بازهم زمان زیادی طول می‌کشد تا بتوانم بیرون بیایم.

در طول همان خیابان قدم می‌زنم.
یک چاله عمیق در پیاده‌روست.
آن را می‌بینم.
باز هم در آن می‌افتم، عادت کرده‌ام.
چشم‌هایم باز است.
می‌دانم کجا هستم.
تقصیر من است، فورا بیرون می‌آیم.

دوباره طول همان خیابان را طی می‌کنم.
یک چاله عمیق در پیاده‌روست.
آن را دور می‌زنم.

از یک خیابان دیگر می‌روم.

اگر دارید اشتباهی را دوباره‌و‌دوباره تکرار می‌کنید، آن را بپذیرید. از خودتان بپرسید چرا مدام از همان پیاده‌رو می‌روم؟ بعد مسیر جدیدی را انتخاب کنید. هر مسیری. فرقی نمی‌کند چه مسیری باشد، فقط راهی نباشد که هر بار باعث می‌شود در آن چاله‌ی عمیق بیفتید. وقتی در این مسیر جدید هستید، می‌دانید باید دنبال چه چیز بگردید. اگر به چاله برخوردید، آن را دور می‌زنید و فردا از یک مسیر تازه می‌روید.

اولین قدم این است که چاله را پیدا کنید. هر شب که از سر کار به خانه بر می‌گردید، از خستگی سر پا بند نمی‌شوید؟ دیگر از همه‌چیز بریده‌اید و فقط می‌خواهید کمی آرامش داشته باشید؟ به‌جای اینکه برای آماده‌کردن غذای سالم برای خودتان وقت بگذارید، دنبال غذای حاضری یا فست فود هستید؟

مسیر دیگری که می‌توانید طی کنید چیست؟ می‌توانید هر روز صبح چند دقیقه زودتر بیدار شوید تا برای زمان برگشتن به خانه غذایی آماده کنید؟

نگاهی به خیابان‌تان بیندازید! چاله‌ها کجا هستند؟ شما چه کاری از دست‌تان برمی‌آید؟

ما معمولا به‌خاطر تلاش کم شکست نمی‌خوریم، بلکه زمان نیاز به تلاش مداوم، کم می‌آوریم. بیشتر چیزهایی که خواهانش هستیم، به تلاشی مداوم در مدتی طولانی احتیاج دارند.

و اگر بخواهیم صادق باشیم…

بیشتر این تلاش‌ها باید یک عمر ادامه پیدا کنند. حتی فکرکردن به تلاش دائم در طول زندگی می‌تواند ضربان قلب هر کس را بالا ببرد. اما بخش جالب ماجرا این است که وقتی آن را شروع کنید، آسان و آسان‌تر می‌شود و این تلاش به‌تدریج خودکار می‌شود.

کمی زودتر بیدارشدن برای ورزش به‌تدریج عادت می‌شود. اگر جمعه‌ها بیشتر آشپزی کنید تا در طول هفته غذای سالم داشته باشید، عادت می‌کنید. آن یک ساعتی که شب‌ها به تماشای تلویزیون اختصاص می‌دهید می‌تواند صرف شروع یک کسب‌وکار شود.

اما نکته اینجاست که باید با یکی از این کارها شروع کنید.

فقط یکی از زمینه‌هایی را که می‌خواهید بهبود ببخشید، انتخاب کنید و بر آن تمرکز کنید. اگر بخواهید هم‌زمان چندین کار را پیش ببرید یا باید آن‌قدر تلاش کنید که بیش‌ازحد به خودتان فشار آورید یا نمی‌توانید صددرصد بر تک‌تک کارها تمرکز کنید. یک مورد را انتخاب کنید، با توجه صددرصد به آن بپردازید و وقتی به عادت تبدیل شد، سراغ مورد بعدی ببرید.

اگر در این دنیا بتوان چیزی را تضمین کرد، آن چیز تغییر است. چیزی که همیشه می‌توان بااطمینان گفت این است که امروز با دیروز متفاوت است و فردا با امروز متفاوت خواهد بود. شاید بعضی روزها حس کنید که همه‌چیز تکراری است، اما هر روز تغییرات کوچکی به‌وجود می‌آیند. فقط به زندگی خودتان نگاه کنید. چقدر با زمانی‌که ۱۰، ۲۰، ۳۰ ساله بودید فرق کرده‌اید؟ مطمئنا بدن‌تان تغییر کرده است، شاید شغل‌تان عوض شده باشد، بعضی عادت‌هایتان، دوستان‌تان و محل زندگی‌تان. تغییر تنها چیزی است که همیشه جزء ثابت زندگی شما می‌ماند.

اگر نتوانید سازگار شوید، چیزهای جدید را امتحان کنید، روش‌های جدید، افراد جدید و تصمیمات جدید را وارد زندگی‌تان کنید، عقب می‌مانید. روشی که دیروز نتیجه‌بخش بود، ممکن است امروز دیگر اثرگذار نباشد. شما می‌توانید برنامه‌ی غذایی دوران کودکی‌تان را ادامه دهید؟ می‌توانید همان‌قدر که در بچگی فعال بودید، فعالیت کنید؟ مسلما مسئولیت‌ها و علایق‌تان هم تغییر کرده‌اند. این شما هستید که باید با محیط جدید، نقش جدید و ظاهر جدید‌تان سازگار شوید و به جایی که می‌خواهید برسید.
عادت‌های تغذیه‌ای شما باید چه تغییراتی کنند؟ عادت‌های ورزشی‌تان؟ سبک زندگی‌تان چطور؟

شکست در برنامه‌ریزی، برنامه‌ریزی برای شکست است.

شاید قبلا این جمله را شنیده باشید. این کاملا حقیقت دارد. اگر مسائل آن‌طور که شما می‌خواهید یا انتظار دارید پیش نرفتند، برگردید و به برنامه‌تان نگاه کنید، یا دقیق‌تر بگوییم به شکست‌تان در برنامه‌ریزی. شاید به‌نظر‌تان برسد که برنامه ریزی وقت را تلف می‌کند اما در بلندمدت برنامه‌ریزی از اتلاف وقت‌تان جلوگیری می‌کند، چون مجبور نمی‌شوید با پیش‌آمدن کوچک‌ترین مشکلی، دوباره همه‌چیز را از اول شروع کنید. برنامه مثل نقشه است. اگر برای مسیرتان برنامه‌ریزی کرده باشید، وقتی به مانعی برخورد کنید یا جایی یک دور اشتباه بزنید، می‌توانید اشتباه‌تان را ببینید و در آینده از انجام آن اشتباه خودداری کنید. وقتی همه‌چیز خوب پیش می‌رود هم، این نقشه به‌دردتان می‌خورد. شما مسیر مشخصی دارید که می‌توانید دوباره‌ودوباره از آن استفاده کنید و حالا احتمالا چند تابلوی راهنما هم در مسیرتان دارید. پس هر کاری که می‌خواهید انجام دهید، برای برنامه‌ریزی وقت بگذارید. نگران اشتباه درآمدن برنامه‌هایتان نباشید. تا وقتی که توانایی سازگاری داشته باشید، می‌توانید همچنان‌که پیش می‌روید، تغییرات لازم را ایجاد کنید.

مثل شیشه. اگر ندانید کجا می‌خواهید بروید نمی‌توانید به آنجا برسید. الان کجا هستید؟ کجا می‌خواهید باشید؟ چه کار باید انجام دهید؟ خودتان را درگیر «چطور» نکنید. درعوض از خودتان بپرسید «چرا». هدف‌تان هرچه هست، هر کاری که می‌خواهید انجام دهید، هر چیزی که خواستارش هستید، اول برای خودتان مشخص کنید که چرا این کار را انجام می‌دهید و چرا برای‌تان اهمیت دارد. اگر عضله سازی، کاهش وزن یا پیدا کردن شغل دلخواه‌تان هدف شماست، اول علت آن را برای خودتان روشن کنید. یک نمونه از پیداکردن جواب «چرا»:

«می‌خواهم وزن کم کنم»

حالا نوبت شماست. موردی را که می‌خواهید بر آن تمرکز کنید، انتخاب کنید. فقط یک مورد. بعد جمله‌ی «من می‌خواهم…» را بنویسید. بعد، دوباره‌و‌دوباره از خودتان بپرسید «اما چرا» تا به قلب موضوع برسید.

آن‌گونه با دیگران رفتار کنیم که دوست داریم با ما رفتار کنند.

اگر با دیگران همیشه همان‌طور رفتار کنیم که دوست داریم با ما رفتار کنند، مشکلات فیزیکی، فردی، اجتماعی و ذهنی حل می‌شوند. اگر در کافه‌ای قهوه‌مان را دیر می‌آورند یا سرد شده یا چیزی که می‌خواهیم نیست، دلیلی ندارد کافه‌چی را سرزنش کنیم. این کار وضعیت را بهتر نمی‌کند. تنها اتفاقی که می‌افتد این است که فشار خون‌تان بالا می‌رود و به کافه‌چی بیچاره استرس وارد می‌کنید. وقتی در بزرگ‌راه با فاصله‌ی کم از شما سبقت می‌گیرند، فحش‌دادن و بوق‌زدن کار بیهوده‌ای است و مشکلی را حل نمی‌کند.

اگر نمی‌خواهید سلامتی‌تان را از دست بدهید، تحت فشار قرار بگیرید و خستگی و ناراحتی بکشید، یادتان باشد دیگران هم احتمالا همین‌طورند.

چه چیزی مانع‌تان می‌شود تا اندام دل‌خواه‌تان را به‌دست آورید، کاری را که می‌خواهید، انجام دهید یا به‌دنبال آرزوها و ماجراجویی‌هایتان بروید؟ این موانع را پیدا کنید و آنها را از سر راه بردارید. اگر هر شب یک شیشه کره‌ی بادام‌زمینی می‌خورید، احتمالا این یک مانع برای رسیدن شما به اندام ایدئال است. آن را شناسایی و برطرف کنید. مسائل مالی باعث می‌شوند نتوانید به آن سفری که همیشه دل‌تان می‌خواسته بروید؟ ببینید کجا دارید پول‌تان را هدر می‌دهید و آن را متوقف کنید.

آیا چیزی هست که اگر زندگی‌تان از اول شروع می‌شد، ترجیح می‌دادید خودتان را درگیرش نکنید؟ خب، همین امروز زندگی از اول شروع شده است! چه چیزهایی را می‌توانید تغییر دهید؟

(function(a){function c(){try{return 0===a(‘.single-container .post’).attr(‘class’).toString().split(‘ ‘).reduce(function(f,g){return 0<=g.indexOf('category-')

موفقیت چیزی جز رعایت یک سری اصول و تمرین مداوم آنها نیستچگونه در زندگی تان تغییر ایجاد کنیم

15000تومان

10000تومان

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/js/chetor/article.v1.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

now = new Date();
var head = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];
var script = document.createElement(‘script’);
script.type = ‘text/javascript’;
var script_address = ‘https://cdn.yektanet.com/template/bnrs/yn_bnr.min.js’;
script.src = script_address + ‘?v=’ + now.getFullYear().toString() + ‘0’ + now.getMonth() + ‘0’ + now.getDate() + ‘0’ + now.getHours();
head.appendChild(script);

سپاس مینای عزیز

خیلی عالی بود ممنون :))

عادات موفقیت

۷ رفتاری که باعث می‌شود دیگران بیشتر به شما احترام بگذارند

۷ نشانه که می‌گویند مسیر زندگی‌‌مان را درست انتخاب کرده‌ایم

چطور از آدم‌های حسود در جهت پیشرفت‌مان استفاده کنیم؟

چطور توانایی‌هایمان را بروز بدهیم بدون اینکه ازخودراضی به‌نظر برسیم؟

کتاب غول درونتان را بیدار کنید؛ کتابی برای لذت بردن از نهایت زندگی

آخرین مطالب

۳ نوع ماسک سفیده تخم مرغ برای شادابی و زیبایی پوست

هومیوپاتی چیست؛ آیا هومیوپاتی واقعا مؤثر است؟

کتاب مردان مریخی زنان ونوسی؛ راهکارهای کاربردی حل مشکلات زندگی زناشویی

کتاب پدر پولدار پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی؛ روش‎‌های ثروتمند شدن و ثروتمند ماندن

رژیم لاغری یک ماهه؛ چگونه در ۲۸ روز ۵ کیلوگرم وزن کم کنیم؟‌

ترین های جهان

بهترین کشور برای مهاجرت در سال ۲۰۱۸ کدام است؟


ارزان ترین کشورهای جهان برای مهاجرت

کوچکترین کشورهای جهان که احتمالا هرگز نام آن‌ها را نشنیده‌اید


ثروتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۱۸


پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷

۱۰ عبارتی که بهتر است هرگز در گوگل جستجو نکنید

۶۸ راه اثبات شده برایافزایـش قــدرت مــغـز

چگونه در زندگی تان تغییر ایجاد کنیم
چگونه در زندگی تان تغییر ایجاد کنیم
10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.