چگونه دوقلو باردار نشویم

خواص دارویی و گیاهی

چگونه دوقلو باردار نشویم
چگونه دوقلو باردار نشویم
خانه

موبایل

 

احتمال  بارداری دو قلو در هر فرد متوسط سه درصد استچگونه دوقلو باردار نشویم

 

بیشتر زوج ها دوست دارند دو قلو داشته باشند. دلایل آن ها متفاوت است؛ برخی به خاطر تنها نبودن فرزند خود می خواهند و برخی بخاطر بزرگ تر شدن خانواده. تولد چند قلو در سه درصد کل بارداری های سالانه در امریکا اتفاق می افتد. کارشناسان معتقدند راه هایی برای افزایش احتمال بارداری دو قلو وجود دارد. باید با روش بارداری دوقلو آشنا شوید.  رژیم غذایی، ژنتیک، روش زندگی و نژاد نقشی مهمی در دوقلو داشتن ایفا می کنند. در این مقاله راه های افزایش احتمال بارداری دو قلو ذکر شده است.

قسمت اول: بدانید در حال حاضر چقدر شانس دارید

1- احتمال  بارداری دو قلو در هر فرد متوسط سه درصد است. شانس زیادی نیست. اما شما متوسط نیستید. اگر یکی از موارد زیر را داشته باشید شانس شما زیاد می شود.اگر بیشتر یا همه را داشته باشید شانس شما خیلی بیشتر می شود. اگر خانمی جوان و کم وزن هستید و نژاد شما آسیایی است و سابقه دوقلو در خانواده ندارید، احتمال دوقلو به شدت کاهش می یابد.

دوقلو داشتن در خانواده بخصوص در خانواده مادر بسیار مهم است. اگر در حال حاضر دوقلو دارید شانس شما حداقل چهار برابر می شود.

 نژاد آفریقایی شانس دوقلویی را افزایش می دهد. آسیایی ها و … کمترین شانس دوقلو را دارند.

 قدبلند بودن و تغذیه مناسب یا حتی اضافه وزن داشتن شانس دوقلو را افزایش می دهد.

 سابقه بارداری داشتن. خانم هایی که چهار بار یا بیشتر باردار شده اند شانس دوقلو داشتن بیشتری دارند. به نظر می رسد بدن بعد از این که فهمید شما می توانید از پس بارداری برآیید، تمایل بیشتری به دوقلو داشتن دارد. 2- خانم هایی که سن بالایی دارند احتمال بارداری کمتری دارند، اما در صورت بارداری شانش دوقلو بیشتر است.هر چقدر سن بالاتر باشد، احتمال دوقلو داشتن بیشتر می شود. اگر نزدیک چهل سال هستید، شانس شما خیلی زیاد است حدود هفت درصد شانس دارید. در سن چهل و پنج سالگی این عدد به هفده درصد می رسد.

خانم های با سن بالاتر احتمال  آی وی اف دارند. همان طور که می دانید آی وی اف شانس دوقلو را افزایش می دهد.  

هر چقدر سن بالاتر باشد، احتمال دوقلو داشتن بیشتر می شود

  قسمت دوم: چیزهای ساده برای افزایش احتمال بارداری1- ویتامین مصرف کنید.ویتامین و دوقلوزاییافرادی که کمبود ویتامین دارند شانس کمتری برای دوقلو دارند. 

 تمام ویتامین ها خوب هستند اما مکمل های فولیک اسید احتمال دوقلو را افزایش می دهد.

 فولیک اسید برای تمام خانم های باردار تجویز می شود. این ماده از عیوب و نقص های جنین جلوگیری می کند. اما روزانه بیشتر از هزار میلیگرم مصرف نکنید.2- غذاهای خاص مصرف کنید و خود را به خوبی تغذیه کنید. افرادی که اضافه وزن دارند شانس بیشتری برای دوقلو دارند.

به طور کلی تغذیه خوب و افزایش وزن باعث افزایش شانس دوقلو می شود.

تغذیه خوب به معنی افزایش وزن به صورت سالم می باشد. با پزشک خود درباره افزایش وزن مشورت کنید.3- لبنیات و سیب زمینی شیرین مصرف کنید.برخی موادغذایی احتمال دوقلو را افزایش می دهند. 

مطالعات نشان میدهد خانم هایی که در هنگام تلاش برای بارداری لبنیات مصرف می کنند شانس بیشتری برای دوقلو دارند. شانس آن ها پنج برابر بیشتر از افرادی است که لبنیات مصرف نمی کنند.

 فاکتور رشد که در کبد گاو تولید می شود عامل ایجاد  ماده شیمیایی منجر به این پدیده است.

مصرف شیر همراه با هورمون ها شانس دوقلو را افزایش میدهد.

 آفریقایی ها که در رژیم غذایی خود به مقدار زیاد سیب زمینی شیرین مصرف می کنند شانس دوقلویی بیشتری دارند(حدود چهار برابر). موادمغذی موجود در این سبزی تخمدان را تحریک کرده و باعث تولید بیش از یک تخمک در طول تخمک گذاری می شود.

 پزشک ها مطمئن نیستند سیب زمینی شیرین بر دوقلو داشتن تاثیر بگذارد ولی از آن جایی که این ماده خوشمزه است و ضرری ندارد می توان آن را مصرف کرد.4- قرص های ضدبارداری را قبل از بارداری قطع کنید.قرص ها را دقیقا قبل از تلاش برای باردار شدن قطع کنید. هنگامی که خانم قرص را قطع می کند، بدن به سختی کار می کند تا هورمون تولید کند. در یک یا دو ماه اول بعد از قطع قرص، تخمدان دو تخمک آزاد می کند.

 این نکته ثابت نشده است اما ضرری ندارد. برخی مطالعات درست بودن آن را تایید می کنند. 

مصرف شیر همراه با هورمون ها شانس دوقلو را افزایش میدهد

 

 قسمت سوم: با کمک پزشک دوقلو داشته باشید

1- به پزشک اجازه دهید شانس دوقلو را افزایش دهد.برخی پزشکان برای دوقلو داشتن به شما کمک می کنند.

 چند دلیل پزشک وجود دارد که پزشک به شما کمک می کند دوقلو داشته باشید.

اگر سن شما بالا است پزشک دوقلو داشتن را به شما توصیه می کند تا احتمال نقص در جنین کاهش یابد. زیرا در دو بارداری جدا احتمال نقص عضو بیشتر است.

دلایل دیگری وجود دارد که خانم نمی تواند بیش از یک بار باردار (ناباروری ثانویه) شود. سن و ناباروری دلایل نیاز به دوقلو می باشد.2- اگر آی وی اف دارید، باید پول خرج کنید. انتقال چند تخمک مقرون به صرفه تر است زیرا احتمال کاشته نشدن تخمک ها وجود دارد بنابراین بهتر است چند تخمک همزمان به بدن انتقال داده شود.

 با پزشک خود درباره قرص هایی مانند کلامید صحبت کنید. این قرص ها به عنوان درمان هایی برای خانم هایی که تخمک گذاری ندارند استفاده می شود اما هنگامی که خانمی که مشکلی ندارد این قرص ها را مصرف می کند، شانس دوقلو به سی و سه درصد افزایش می یابد.3- کلامید باعث تحریک تخمدان و تولید بیش از یک تخمک در هر دوره میشود.کلامید می تواند منجر به سه قلو یا چندقلو شود.

4- لقاح مصنوعی (ivf)  انجام دهید.  امروزه روش های حامله شدن زیادی وجود دارد. در لقاح مصنوعی پزشک تعدادی نطفه انتقال می دهد تا یکی از آن ها کاشته شود اما احتمال دارد چند نطفه کاشته شوند.به طور کلی احتمال دو قلو داشتن در لقاح مصنوعی بیست تا چهل درصد می باشد.

لقاح مصنوعی گران است. در کلینیک های مختلف این کار انجام می شود.

لقاح مصنوعی امری رایج است. اگرچه عملی ارزان و سریع نیست اما این روزها عملی رایج استمنبع: ooma.ir


بارداری و زایمان راحت با…

چگونه دوقلو باردار نشویم

تور ویژه مشهد // قیمت مناسب

شماره موبایلتان را نام خودتان بگذارید 0912sara

خانه ایی مدرن و شیک داشته باشید

جلوگیری از ریزش مو

تقویت رشد مو

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

  RSS  

چگونه دوقلو باردار شویم؟

معمولا دوقلو زایی، یک ویژگی ارثی بوده که از مادر، مادربزرگ و اجداد مادری به خانم ها می رسد. (یعنی چه؟ … توضیح خواهم داد)

چه موقع دوقلو باردار می شویم؟

ببینید! خانم ها، در ابتدای سیکل قاعدگی (روز اول پریود) تخمک هایی در بدنشان تشکیل می شود که این تخمک ها در روز اول کوچک بوده و هر روز رشد کرده، بزرگتر می شوند تا روز 14 قاعدگی باید اندازه ی آن بین 18 تا 22 میلیمتر باشد تا بارور گردد. (اندازه های کوچکتر یا خیلی بزرگتر، قابلیت باروری ندارند).چگونه دوقلو باردار نشویم

گاهی اوقات، در بدن خانم ها بیش از یک تخمک فعال می شود (مثلا 4 تخمک، همزمان تشکیل می شود) اما فقط یک تخمک به اندازه مطلوب (بین 18 تا 22 میلیمتر) می رسد و بقیه ی تخمک ها از بین می روند. حال اگر در بدن یک خانم، چند تخمک ایجاد شود و بیش از یک تخمک به اندازه ی مطلوب بارداری برسد، احتمال بارداری بیش از یک جنین وجود دارد. تصور کنید سه تخمک با هم تشکیل شود و روز 14 قاعدگی، اندازه هر سه تخمک بین 18 تا 22 باشد. اگر، در آن زمان، آمیزش جنسی برقرار شود و امکان بارداری دو یا حتی سه قلو هم وجود دارد.

اینکه در ابتدا عرض کردیم دوقلو زایی ارثی است به چه معناست؟

پاسخ: معمولا بانوان در دوره باروری خود، یا یک تخمک آزاد می کنند یا از میان چند تخمک آزاد شده، فقط یک تخمک به اندازه مطلوب باروری می رسد. اما در برخی خانم ها، زمینه ی ارثی وجود داشته و این خانم ها استعداد تشکیل و رشد همزمان دو تخمک یا بیشتر را دارند که منجر به باروری بیش از یک جنین خواهد شد.

چگونه دوقلو حامله شویم؟

با توجه به موارد فوق، فهمیدیم که اگر دو تخمک با اندازه مطلوب در بدن مادر تشکیل شده و رشد کند، احتمال دوقلو زایی بیشتر می گردد. چنانچه کسی بخواهد دو قلو حامله شود و زمینه ارثی هم نداشته باشد، با مراجعه به پزشک متخصص زنان، معمولا قرص های تحریک کننده تخمک (مانند متفورمین یا کلومفین) تجویز می گردد و حتی در بخی موارد از آمپول های هورمونی نیز کمک گرفته می شود تا تعداد و اندازه تخمک های تشکیل شده را بیشتر کنند. معمولا روز 13 قاعدگی با یک سونوگرافی ترانس واژینال، تعداد و اندازه ی تخمک ها مشخص می گردد و چنانچه بیش از یک تخمکِ آماده باروری وجود داشت، با توکل به خداوند حکیم و به شرط مناسب بودن شرایط باروری مرد (از نظر تعداد اسپرم، سرعت و سلامت اسپرم و …) انشاالله دوقلو باردار خواهید شد.

البته دوران بارداری برای جنین های دوقلو، کار ساده ای نیست و خطرات زیادی مانند سقط، یا زایمان زودرس، مادر را تهدید می کند و نیاز به استراحت و خوراک مناسب، دو برابر است.

در پناه حق، سلامت باشید.

در آپارات شما قادر خواهید بود ویدئوهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و از اخبار رویدادها اطلاع پیدا کنید.

آرشیو هزاران فیلم وسریال ایرانی و خارجی

آرشیو انیمیشن و فیلم های مناسب برای کودکان

مسئولیت محتوای ویدئوها و هرگونه پاسخگویی به ادعاهای مطروحه توسط اشخاص حقیقی
و حقوقی با منتشر کننده است و آپارات هیچگونه مسئولیتی نسبت به آن ندارد.

متاسفانه محتوای مورد در خواست شما در مجله ونوس موجود نیست، البته ممکن است آدرس محتوای درخواستی تغییر کرده باشد. لطفاً در مطالب مجله جستجو کنید.

مشاهده جدیدترین مطالب

چگونه دوقلو باردار نشویم
چگونه دوقلو باردار نشویم
10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.