چگونه زنی با سیاست باشم

خواص دارویی و گیاهی

چگونه زنی با سیاست باشم
چگونه زنی با سیاست باشم

در زندگی زناشویی و همسرداری سیاست هایی مهم وجود دارد که به بهبود رابطه بین شما و همسرتان کمک می کند. در این مقاله با 4 استراتژی زنانه مردان را حرف شنو کنید.

چهار سیاست است كه زنان می‌توانند با به كار بردن آنها كاری كنند تا مردان را حرف شنو کنند. اگر هر كدام از این استراتژی‌ها را در طول یك هفته تمرین كنید، متوجه تفاوت‌هایی می‌شوید كه هرگز قبلا با آنها برخورد نداشتید. پیش‌نیاز تمامی این چهار راهكار، گوش دادن به خودتان است.

بیشتر بدانید : مرد‌ان در آرزوی این داشتن این زنان هستند!

به دلیل فشارهای اجتماعی برای «دختر خوبی» بودن، زنان این پیام را دریافت كرده‌اند كه رك و روراست بودن درست نیست. در بسیاری از مذاكرات، زنان ندای درونی‌شان را به وضوح می‌شنوند كه از آنها می‌خواهد حرف بزنند، اما بسیاری از آنها این صدا را خفه می‌كنند، ‌چون در جامعه به آنها یاد داده شده باید ساكت باشند زنان در مقایسه با مردان از بحث بیشتر دوری می‌كنند و مودبانه‌تر از مردان حرف می‌زنند. همه از این تفاوت میان مردان و زنان آگاهی دارند. حتی اگر شما اینگونه نباشید، ممكن است طرف مقابل‌تان در مذاكرات متعدد، مردان و زنانی آنگونه باشند. بخش‌ بعدی شامل چهار استراتژی است كه زنان می‌توانند با به كار بردن آنها كاری كنند تا مردان به آنها گوش بدهند. اگر هر كدام از این استراتژی‌ها را در طول یك هفته تمرین كنید، متوجه تفاوت‌هایی می‌شوید كه هرگز قبلا با آنها برخورد نداشتید. پیش‌نیاز تمامی این چهار راهكار، گوش دادن به خودتان است. آگاهی اولین گام در تغییر هر رفتاری است. بپذیرید و رشد كنید یا در دنیای پرمشكل مذاكرات باقی بمانید یا با به‌كار بردن این راهكارها كاری می‌كنید كه در دنیای امروز صدایتان به خوبی و روشنی شنیده شود.

زنان بیشتر از مردان میل به عذرخواهی دارند. حتی زنانی كه اعتماد به نفس دارند، گاهی در حرف‌هایشان ناآگاهانه از چنین ابزارهایی استفاده می‌كنند. اگر چیزی برای گفتن دارید به خاطر به زبان آوردنش عذرخواهی نكنید. گاهی در زیر پرچم عذرخواهی ممكن است قصدهای پنهان زیر وجود داشته باشند:چگونه زنی با سیاست باشم

معمولا پیش از شروع حرف زدن و در پایان حرف زدن ممكن است ابزار عذرخواهی به كار برده شود.شروع كردن: به این شكل عباراتی كه پس از عذرخواهی به زبان می‌آورید ارزش و اثرگذاری زیادی نخواهد داشت. برای مثال درباره‌ این مسئله اطمینان ندارم، اما…»دنبال كردن: اضافه كردن عبارتی اصلاحی در پایان جمله‌‌ای كه به زبان می‌آورید: برای مثال: «باید كاری بكنیم، این طور نیست» و عباراتی مثل: «آیا شما این طور فكر نمی‌كنید؟» یا «آیا درست نمی‌گویم؟» می‌توانند جملاتی باشند كه صحبت‌هایمان را با آنها تمام می‌كنیم و اثرگذاری آنچه گفته‌ایم را كاهش می‌دهند.

لحن سوالی هم از آن مواردی است كه اثرگذاری آنچه به زبان آورده‌ایم را كاهش می‌دهد. به این شكل به شنونده اعلام می‌كنیم كه درباره‌ آنچه گفته‌ایم اعتماد و اطمینان كافی نداریم. آنچه شنونده از لحن سوالی ما درك می‌كند این است كه «آیا با من موافق نیستی؟» یا بدتر از آن «خواهش می‌كنم به سرعت موافقت را اعلام كن تا متوجه شوم آنچه گفته‌ام ارزش كافی دارد.» اگر به آنچه می‌گویید اعتماد ندارید چگونه می‌‌توانید از دیگری انتظار داشته باشید به شما اعتماد كند؟ به خودتان گوش بدهید یا از دوستی قابل اعتماد بپرسید كه آیا اینگونه‌اید، اگر متوجه شدید كه این عادت مخرب در شما وجود دارد، همین حالا برای رهایی از شر آن آماده شوید. البته كنار گذاشتن این عادت به تلاش نیاز دارد، ‌اما باعث می‌شود جملات و عباراتی كه به زبان می‌آورید از قدرت اثرگذاری كافی برخوردار باشد. فراموش نكنید كه آگاهی، اولین گام در تغییر رفتارهای نادرست است.

كلمات بی‌معنی صداهایی هستند كه مكث‌های سكوت را پوشش می‌دهند. از این اصوات هنگامی استفاده می‌كنید كه در حال فكر كردن برای به زبان آوردن جمله یا كلمه بعدی هستید. كلمات بی‌معنی زیادی وجود دارند، اما سه كلمه‌ای كه رایج‌تر از بقیه است در زیر آورده‌ام:واقعاً برای مثال: «واقعا می‌خواهیم این اتفاق رخ بدهد».مثلا: برای مثال: «آیا می‌خواهید این اتفاق، مثلا رخ بدهد؟»اوم: برای مثال: «اوم… فكر می‌كنم بهتر است….»بهتر است از سكوت برای اثرگذاری بیشتر جملات بعدی‌تان بهره ببرید. از قدرت مكث و سكوت در مذاكره‌ بعدی استفاده كنید لازم نیست هر لحظه از زمانی كه برای حرف زدن به شما داده شده را با كلمه یا صوتی پر كنید.

مردان زیاد حرف نمی‌زنند دقت كنیدكه در دوره‌‌های آموزشی مردان چگونه برای ناهار خوردن تصمیم می‌گیرند. یكی از آنها سوال می‌كند: «ناهار؟» و بقیه جواب می‌دهند: «حتما» در این بین كلمه‌ای اضافه گفته نمی‌شود. آنها نمی‌گویند: «می‌خواهید ناهار بخوریم؟» «چه فكر خوبی! حالا برای ناهار كجا برویم؟» «نمی‌دانم… كجا می‌توانیم برویم.» نه… مردان اصلا به این شكل عمل نمی‌كنند. خیلی ساده… «ناهار؟» «حتما».زنان معمولا در صحبت‌ها بیشتر به جزئیات می‌پردازند. ممكن است اطلاعات مهمی كه می‌خواهید مرد مقابل‌تان بشنود در این جزئیات كم شود. در مذاكره با مردان مراقب نشانه‌های رفتاری آنها باشید و هرگاه احساس كردید كه این نشانه‌ها می‌گویند مرد مقابل‌تان در حال خسته شدن است، بی‌درنگ به اصل موضوع بپردازید. بهتر است هنگام شروع صحبت‌تان به طرف مقابل بگویید كه حرف‌هایشان چقدر زمان می‌برد و این اندازه‌ زمانی را رعایت كنید. مردها برای انرژی‌ای كه لازم است برای هر كاری صرف كنند، برنامه‌ریزی می‌كنند و به همین دلیل هنگامی كه انرژی بیش از اندازه برای كاری صرف می‌كنند، ناراحت و نگران می‌شوند. هدر دادن انرژی‌ به آنها این احساس را می‌دهد كه كنترل همه چیز را از دست داده‌اند و این احساس است كه باعث تنفرشان می‌شود.سال‌های سال است كه تحقیقات نشان داده زنان در مقایسه با مردان از تعداد بیشتری كلمات برای بیان منظورشان استفاده می‌كنند. پژوهش‌ها نشان داده كه زنان در یك روز عادی از 25000 كلمه استفاده می‌كنند؛ در حالی كه مردان در یك روز عادی 1500 كلمه به كار می‌برند. مشكل اصلی اینجاست كه مردان این 15000 كلمه را هنگامی كه از محل كار به خانه آمده‌اند، استفاده كرده‌اند. تحقیقات جدیدترین تفاوت میان تعداد كلماتی كه در روز توسط مردان و زنان به كار می‌رود را تایید كرده است و برخی پژوهش‌ها حتی تفاوتی بیش از 10000 كلمه را نشان می‌دهد! زنان از حرف زدن و داستان گفتن برای شروع دوستی استفاده می‌كنند. مردان برای تبادل اطلاعات از حرف زدن استفاده می‌كنند و به همین دلیل هنگام حرف زدن میان آنها فقط واقعیت‌ها رد و بدل می‌شود. آنها با سوالاتی مثل «چه كسی آخرین گل را در مسابقات فوتبال جام جهانی به ثمر رساند؟» اطلاعات همدیگر را محك می‌زنند اگر طرف مقابل پاسخ به این سوال را بداند،‌ نمره‌ای مثبت به خود اختصاص داده است و اگر پاسخ به این سوال را نداند، كسی كه سوال را طرح كرده نمره‌ای مثبت می‌گیرد. حالا وقت آن است كه فردی كه پاسخ سوال را نمی‌دانسته سوالی طرح كند كه طرف دیگر جوابش را نداند.زنان با طرح چنین سوالهایی دوستی نمی‌كنند. ممكن است اگر زنی چنین سوالی را از زنی دیگر بپرسد، او در پاسخ دست‌هایش را باز كند و بگوید «می‌خواهی تو را در آغوش بگیرم؟» و احتمالا زنی كه این سوال را طرح كرده در بغل طرف مقابل قرار می‌گیرد و چنین رفتاری اصلا برای آنها غیر طبیعی نیست. زنان با داستان گفتن با هم دوست می‌شوند. اگر به زنی بگویید چه لباس قشنگی پوشیده، احتمالا او در پاسخ داستان خریدن این لباس را برایتان تعریف خواهد كرد. زنان برای هر چیزی داستانی دارند اگر در طول داستان آنها نكته‌ای جالب وجود داشته باشد، طرف مقابل داستانی جدید را درباره‌ این نكته جالب تعریف خواهد كرد و اگر داستان‌هایتان نكات مشترك زیادی با هم داشته باشد، به سادگی دوستان صمیمی می‌شوید. بسیاری از مردان اینگونه نیستند و این عادت را پرچانگی می‌دانند. چنین داستان‌هایی راه شروع دوستی با مردان نیست. مردان ممكن است برای شروع دوستی درباره‌ موضوعی با هم رقابت كنند.

بسیاری از زنان بیش از اندازه از عباراتی مثل «نوعی» یا «گونه‌ای» استفاده می‌كنند. این عبارات به دلیل طفره رفتن و اصلاح آنچه گفته شده به كار می‌رود و آنچه به زبان آمده را بی‌اثر می‌سازد. اگر شما هم از این عبارات استفاده می‌كنید، این عادت در شما وجود دارد. برای رهایی از این عادت هنگام حرف زدن آگاه باشید و این عبارات را حذف كنید. چند نمونه از كاربرد این موارد در زیر آمده است:به نوعی فكر می‌كنم كه…احتمالا ما باید….به نظر می‌رسد كه راه خوبی برا ی…به گونه‌ای می‌خواهم كه….ممكن است نیاز داشته باشی كه …این عبارات نشان‌دهنده‌ عدم اطمینان شماست و استفاده از عباراتی كه عدم اطمینان را به شنونده منتقل می‌كنند، نشان دهنده‌ ضعف در شما خواهد بود.احتمالا از این عبارات برای پوشش دادن به نتایج نامناسب و اصلاح این نتایج استفاده می‌كنید. با استفاده از این عبارات در حقیقت از پذیرفتن ریسك‌ها دوری می‌كنید. هنگامی كه لازم است اعتماد به نفس را به شنونده منتقل كنید، از این عبارات نامطمئن و همراه با شك استفاده نكنید. البته گاهی لازم است برای جلوگیری از پذیرفتن ریسك‌های پرخطر از این عبارات استفاده كرد. نكته‌ مهم این است كه آگاه باشید در چه جاهایی به درستی از این عبارات استفاده كنید و چه جاهایی عادت به كار بردن این عبارات را در خود اصلاح كنید.

مطمئن باشید كه روشن و واضح حرف می‌زنید. مردان بیشتر از زنان به پیام‌های روشن و در عین حال مختصر نیاز دارند. كنایه‌زدن درباره‌ آنچه می‌توانید مستقیما به زبان بیاورید، احتمالا به دلیل ترس از عدم پذیرش است. اگر روشن و واضح سوالی را بپرسید، پاسخی روشن و واضح دریافت خواهید كرد. در روابط شخصی ممكن است گاهی چنین چیزی ناراحت كننده باشد، اما در محل كار سوال‌های روشن می‌تواند سودمند باشد.

مردان و زنان در كنایه زدن با هم تفاوت دارند. ممكن است زنی بارها بارها با كنایه به همسرش اعلام كند كه «گل‌ها چقدر زیبا هستند!» و هنگامی كه همسرش متوجه منظور او نمی‌شود، این كنایه‌ها را تلخ‌تر كند. زن در این مواقع صبر می‌كند و پس از مدت‌ها كه دسته گلی از شوهرش دریافت نمی‌كند، به او می‌گوید: «می‌دانی دوست دارم برایم چه كار كنی؟»مرد مدتی هاج و واج به زنش نگاه می‌كند و اولین جمله‌ای كه از دهانش خارج می‌شود «چه كاری؟» است.زن در پاسخ می‌گوید: «دوست دارم یك روز دسته گلی برایم بخری. روزی كه اصلا انتظارش را نمی‌كشم؛ مثلا روز تولدم!»حالا مرد متوجه موضوع شده است و زن روز تولدش دسته گلی بزرگ و زیبا هدیه می‌گیرد. مشكل وقتی به وجود می‌آید كه زن همسایه می‌گوید: «باید حتما به او می‌گفتی؟ فكر نمی‌كنم این كارش نشان از عشق و علاقه داشته باشد. او خودش باید این كار را می‌كرد». «درست است، اما این گل‌ها زیبا و دوست‌داشتنی‌اند» مهم نیست كه به او گفتی یا نه! حالا یك دسته گل زیبا و دوست‌داشتنی هدیه گرفته‌ای كه می‌توانی به خاطرش خوشحال باشی. در این صورت ممكن است زن رو به همسرش كند و بگوید: «وقتی دو سال تمام به تو می‌گفتم كه گل‌ها زیبا هستند، پیش خودت چه فكری می‌كردی؟» مرد در پاسخ می‌گوید: «فكر می‌كردم واقعاً گل‌ها را دوست داری و شاید بهتر باشد مقداری گل در باغچه بكاریم.» مردان به دنبال پیام‌های پنهانی در آنچه می‌شنوند، نیستند.رابطه‌ عاشقانه برای مردان و زنان متفاوت است. رابطه‌ عاشقانه برای زنان یعنی «همسرم ذهن مرا می‌خواند. او پیش از آنكه چیزی را به زبان بیاورم، آن را برایم فراهم می‌كند.» مردان درباره‌ رابطه‌ عاشقانه این‌گونه فكر می‌كنند: «همسر مورد علاقه‌ام هر چیزی را كه می‌خواهد به من می‌گوید و من آن را برایش فراهم می‌كنم. سپس در پاسخ او از من سپاسگزاری می‌كند». برای مردان معنای عشق چیزی شبیه به این است.

ابراز احساسات و هیجاناتی مثل گریه كردن در مذاكرات می‌تواند به سادگی جایگاه‌تان را به خطر بیندازد. مردان در اجتماع فرا گرفته‌اند كمتر از زنان احساسات‌شان را به نمایش بگذارند. شاید مردان بیش از اندازه خشك و جدی هستند. این بحث دیگری است كه فكر می‌‌كنم بهتر است در اینجا به آن نپردازیم. نوع تربیت و شخصیت زنان به گونه‌ای دیگر است. زنان براساس پژوهش‌های دانشگاه مینه‌سو تا چهار برابر گریه می‌كنند.همچنین بهتر است در محل كار نیز خیلی احساساتی نباشید و هیجانات‌تان را نشان ندهید. فردی كه گریه می‌كند، به دنبال اظهار همدردی از طرف شنونده است. گاهی فردی كه اشك می‌ریزد همچنین این پیام نهانی را به شنونده می‌دهد كه توانایی انجام كاری را ندارد. گریه كردن، كسانی را كه احساسات‌شان را سركوب كرده‌اند ناراحت و عصبانی می‌كند.اگر چنین افرادی دوست ندارند با احساسات خودشان روبه‌رو شوند، قطعا از رویارویی با احساسات و هیجانات دیگران هم ناراحت می‌شوند. مردان گاهی احساس می‌كنند زنانی كه گریه می‌كنند. در حال فریب دادن‌شان هستند.اگراحساس می‌كنید كه نیاز به گریه كردن دارید، می‌‌توانید جلسه‌ مذاكره را برای مدتی ترك كنید، به دستشویی بروید و گریه كنید. هنگامی كه گریه‌تان تمام شد.آبی به سر و صورت‌تان بزنید، ‌نفس عمیقی بكشید و دوباره به جلسه‌ مذاكره بازگردید. اگر عادت به گریه كردن دارید، سعی كنید این رفتارتان را تغییر دهید. نفس‌های عمیق می‌تواند آرام‌تان كند یا نوشیدن چای بابونه می‌تواند آرامش را دوباره به شما بازگرداند و شما را برای ادامه‌ جلسه مذاكره آماده كند.باز هم شما را به تماشای فیلم «تلما و لوییس» دعوت می‌كنم.صحنه‌ای را نگاه كنید كه لوییس با پلیسی به نام هال تلفنی صحبت می‌كند. هال تلاش می‌كند لوییس را قانع كند خود را به قانون معرفی كند و در عوض در محكومیتش تخفیف بگیرد. او درباره‌ گذشته‌ خودش حرف می‌زند و داستان گذشته‌اش لوییس را به گریه می‌اندازد. اما لوییس در مقابل این احساس مقاومت می‌كند و جلوی گریه‌اش را می‌گیرد. لوییس در این صحنه آرام و قوی باقی می‌ماند و احساساتش را بروز نمی‌دهد.

  بیشتر بدانید : اصولی که دختران و پسران برای یک زندگی زناشویی رمانتیک باید بدانند!

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغseemorgh.com/lifestyleمنبع : ماهنامه دنیای زنان

نام (اجباری)

آدرس پست الکترونیکی (اجباری است اما نمایش داده نمی‌شود)

مرا برای دیدگاه‌های بعدی به یاد بسپار

تصویر امنیتی جدید

All Rights Reserved – © 2018 | باز نشر مطالب پورتال سیمرغ تنها با ذکر نام و آدرس seemorgh.com مجاز می باشد.
خانه

موبایل

زنانه سیاست کنید!

نقش زن در تحکیم رابطه همسران غیرقابل انکار است. در گذرگاه‌های مختلف زندگی بشر، آثار عمیقی از رد پای زنان؛ هم در زندگی‌های پایدار و هم در زندگی‌های مترلزل و فرو ریخته شده، به چشم می‌خورد . این امر خود نشان‌گر اهمیت مسئولیت خطیر زنان درعرصه ی حفظ ، تداوم و تعادل یک رابطه ایده‌آل و مستمر در مبحث همسران می‌باشد.چگونه زنی با سیاست باشم

 

مردها دوبار تربیت می‌شوند؛ یک‌بار توسط والدینشان، بطور‌ی که بتوانند فرزند خوبی برای آنها باشند و بار دوم توسط همسرشان به‌نحوی که بتوانند شوهر خوبی برای همسرشان باشند، اما اگر در این راستا قدمی برداشته نشود، تحولی صورت نخواهد گرفت.

 

تفاوت‌های فردی همواره در طبیعت خلقت انسان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و بر همین الزام، پیوسته تعارفات کوچک و بزرگ میان همسران وجود داشته است. زنان قابلیت‌‌‌های بسیاری برای برانگیختن نقاط قوت رفتاری در شوهرشان دارند. تقریباً همه مردان می‌توانند یک شخصیت مثبت داشته باشند و این ، بستگی به‌شیوه رفتاری همسرشان دارد. به‌عبارتی می‌توان گفت:مردها دوبار تربیت می‌شوند؛ یک‌بار توسط والدینشان، بطور‌ی که بتوانند فرزند خوبی برای آنها باشند و بار دوم توسط همسرشان به‌نحوی که بتوانند شوهر خوبی برای همسرشان باشند، اما اگر در این راستا قدمی برداشته نشود، تحولی صورت نخواهد گرفت. در اینجا می‌خواهیم بخشی از شگردهای همسرداری یا اصطلاحاً سیاست‌های زنانه را در جهت ارتقاء استقامت پایه‌های یک زندگی مشترک، در محور روابط همسران، از نظر بگذرانیم،

 

بنابراین این مطلب را صرفاً زنانی بخوانند که می‌خواهند بدانند «چگونه می‌توان شوهر خود را به‌مهری مستمر و عمیق آلوده‌ گرداند؟!»

 

*سعی کنید در طول زندگی، برای شوهرتان همسری کنید، هیچ لزومی ندارد برایش مادری کنید!

 

* همسرتان را به عنوان یک مرد بپذیرید و برای شناخت دنیای مردانه او دانش و آگاهی خود را افزایش دهید.

 

* همسر خود را به چشم یک شی‌ء مسۆول ننگرید. بلکه به شخصیت وجودی او احترام بگذارید. – جنبه یا بخش‌هایی از شخصیت شوهرتان را که باعث تمایز او از سایرین می شود مورد توجه و تحسین قرار دهید.

 

* برای این که همسرتان با شما روراست باشد سعی کنید او را درک کرده و برای افکار و احساساتش ارزش قایل شوید اگر حرف‌ها و گفته‌های او مطابق میل شما نیست از خود واکنش تند نشان ندهید زیرا به این وسیله بذر بی‌اعتمادی در زندگی خود می‌کارید.

 

* وقتی همسرتان با شما درد دل می‌کند و راز دلش را با شما در میان می‌گذارد، احساساتش را بپذیرید و به او نگویید که اسرار درونش ناخوشایند و بی‌رحمانه است.‌

 

* به طور مداوم از شوهرتان انتقاد نکنید زیرا انتقاد پیاپی باعث می‌شود که شوهرتان از شما فاصله بگیرد.

 

* او را به درک نکردن‌، عدم صمیمیت و بی‌احساس بودن متهم نکنید. زیرا او درک کردن‌، صمیمیت و با احساس بودن را به شیوه مردانه نشان می‌دهد.

 

* به‌ یاد داشته باشید معمولاً مردها آن‌گونه که شما به‌ آنها می‌نگرید، به‌خود نمی‌نگرد.

 

* نیازهای واقعی شوهرتان را دریابید. این امر اتفاق نمی‌افتد مگر این که همسرتان این نیازها را باز گوید و به همین جهت در مواقع مناسب با لحن ملایم در مورد نیازهایش از وی سۆال کرده و دیدگاههای واقعی وی را نسبت به خود و زندگی‌تان دریابید و در نهایت جوابی را که شوهرتان می‌دهد بدون انتقاد و جبهه‌گیری بپذیرید.

 

* گاهی گفتگوی متعادل می‌تواند قفل‌هایی که بر زندگی‌ عاطفی همسرتان زده شده، باز کند. گفتنی‌ها را بگویید، امّا به‌موقع! منتظر نمانید به این امید که شاید روزی خودش متوجه شود.

 

در صورت مطلع شدن از رفتار یا تصمیمی از جانب شوهرتان که برای شما خوشایند نیست، هرگز کاری نکنید که در دفعات بعدی، طوری رفتار کند که تا جایی که ممکن است شما مطلع نشوید. (اعتماد او را نسبت به ظرفیت خود نکاهید!)

 

* زمانی که همسرتان با شما صحبت می‌کند به دقت به حرفهای او گوش فرا دهید زیرا عدم توجه شما به گفته‌های او عدم علاقهء شما را نشان می‌دهد. – صادق باشید، چون تنها در این صورت است که حق دارید از همسرتان توقع رفتار و گفتار صادقانه داشته باشید.همزمان با رعایت اصل صداقت، بدانید هیچ لزومی ندارد هر مطلبی، با هر مضمونی بازگو شود!

 

* هیچ وقت از کارهایی که همسرتان برای جلب محبت شما انجام می‌دهد انتقاد نکنید برای مثال وقتی او به شما محبت می‌کند، آن را بیش از اندازه لوس ندانید او به شیوهء خود ابراز محبت می‌کند.

 

چگونه زنی با سیاست باشم

* او را به شیوه خودتان دوست نداشته باشید بلکه به وجود او نیز اهمیت بدهید. به عنوان مثال اگر در سالگرد ازدواج‌تان‌، هدیه‌ای به او می‌دهید سعی کنید از قبل در مورد هدیهء مورد علاقه‌اش اطلاعاتی به دست آورید.

 

* از همسر خود انتظار نداشته باشید که با تمامی طرح‌ها و ایده‌ها و افکار شما موافق باشد و آنها را تحسین کند. واقع بین باشید و به او اجازه دهید که نظرش را هر چند که برخلاف میل شما باشد، بیان نمایید.

 

*اصرار زیادی برای جلب محبت همسرتان نداشته باشید و این نکته را زمانی که وی عصبانی است بیشتر مراعات کنید. در بسیاری اوقات حالت روحی او برای ابراز محبت به شما مناسب نیست و اصرار زیاد شما منجر به مخالفت شدید او می‌شود.

* برای همسر خود نقش یک زن حساس و شکننده را بازی نکنید. زیرا این حالت شما باعث می‌شود که همسرتان فکر کند شما ضعیف و بی طاقتید و اگر چیزی بگوید باعث رنجش‌تان می‌شود.

 

* سعی کنید که در ارتباط با همسرتان همواره هویت خود را به عنوان یک زن و همسر حفظ کنید. زنی که توجه به روابطش به قیمت از دست دادن هویتش تمام شود به خود و روابطش صدمه می‌زند. زیرا این مسئله باعث می‌شود که وی خود را بخشنده‌تر و دوست داشتنی‌تر از شوهرش ببیند و فکر کند که همسرش بی‌نهایت خودخواه و ناسپاس است‌. مردها با زنی به عنوان همسر در ارتباط دایمی باقی خواهند ماند که هویت مستقل و قوی خود را حفظ کند.

 

* اگر احساس می‌کنید که در روابط خود با همسرتان از عزت نفس پایینی برخوردارید و میل دارید که او را وادارید تا در این زمینه به شما کمک کند که از احساس خوبی برخوردار شوید اشتباه می‌کنید. این مسئله مشکل شماست شخصاً روی آن کار کنید و در صورت لزوم از یک روان‌شناس کمک بخواهید.

 

* زمانیکه همسرتان از فشار عصبی رنج می‌برد سعی نکنید از لحاظ احساسی به او نزدیک شوید. زیرا اگر برای صمیمیت و نزدیک شدن به او فشار آورید فقط او را عصبانی‌تر کرده و از خود دور می‌کنید. زمانی که استرس او کم شود به حالت عادی خودش بر می‌گردد.

 

* در زندگی زناشویی خویش سعی کنید خود را مسۆول خوشبختی خود بدانید. زنی که مسۆولیت خوشبختی زندگی مشترک را فقط بر عهده شوهرش می‌گذارد یک همسر آزرده و افسرده به بار می‌آورد.

 

* او را به دوست نداشتن و گریزان بودن از همسر و زندگی متهم نکنید. زیرا وی اعتقاد دارد که شریک زندگی‌اش را دوست دارد و از او گریزان نیست ولی به نظرش او را متهم به چیزی می‌کنید که در موردش صدق نمی‌کند و این مسئله موجب کدورت در روابط می‌شود.

 

* وقتی شما در می‌یابید که در ایجاد مشکلات زندگی خود سهم داشته‌اید و آن را به همسرتان بگویید عشق و محبت بار دیگر در زندگی‌تان شکوفا می‌شود. زیرا بعد از آن همسرتان نیز سهم خود را می‌پذیرد و با کمک شما درصدد رفع مشکل بر می‌آید.

 

* این تفکر که هرگز نباید مشکلی وجود داشته باشد را فراموش کنید، بدانید در موقع بروز مشکلات، همکاری و صمیمیت زن و مرد، مشکلات را حل و روابط را نزدیک‌تر می‌کند.

 

* در صورت مطلع شدن از رفتار یا تصمیمی از جانب شوهرتان که برای شما خوشایند نیست، هرگز کاری نکنید که در دفعات بعدی، طوری رفتار کند که تا جایی که ممکن است شما مطلع نشوید. (اعتماد او را نسبت به ظرفیت خود نکاهید!).

 

* گذشت از مستحکم‌ترین پایه‌های ساختار یک زندگی ضد زلزله است. در شرایطی که ممکن است پایتان به مشاجره‌ای بی حاصل باز شود، بیهوده پایداری نکنید. بدانید از کاه، کوه ساختن هیچ کمکی به حل موضوع نمی‌کند.

 

* در برنامه‌ریزی‌ها به‌صورت یک شریک ظاهر شوید، نه یک رقیب.

 

* بکوشید بدون آنکه در مسائل کاری و اجتماعی همسرتان مستقیماً دخالت کنید، خیلی دوستانه و غیرمتعصبانه به افعال وی ناظر باشید.

 

* در طی روز از کلمات محبّت‌آمیز استفاده کنید. 

منابع: پرشین وی/پایگاه فرهنگی هنری تکناز/دنیا سایت


دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

این برنامه با عنوان سیاست های زنانه می باشد و شما با مباحث سیاست های زنانه قبل از ازدواج، بعد از ازدواج آشنا می شوید.سرفصل های این برنامه آموزشی:سیاست های زنانهچطور بعد ازدواج با همسرم رفتار کنم؟                                                                                                             جطور به همسرم محبت کنم؟

 

چطور با همسرمان رفتار کنیم(سیاست های رفتاری)

9 باور غلط و اثبات نشده

چگونه زنی با سیاست باشم

شاید همسرتان سرد و دور از شما به نظر می رسد. شاید همسرتان اکثر اوقات خیلی حساس و تندخوست، برای مثال گاهی حتی نفس کشیدنتان هم او را عصبانی می کند.

یا اینکه خیلی کم او را می بینید و با هم بودنتان غیر معمول به نظر می رسد و نمی دانید با این شخص چطور برخورد کنید. از او می خواهید که رفتارش عاشقانه تر باشد و کم تر بدخلقی کند. پس درحال انجام کارهایی هستید که فکر می کنید با انجام آنها می توانید به او برای رهایی این حالت بد کمک کرده و یادآور شوید که همسری فوق العاده دارد .

اما این اصلا عمل نکرده و کافی نیست.

ممکن است دلیلش این باشد که شما به باور غلطی در مورد رفتار با شوهرتان رسیده اید که کارها را سخت تر از حالتی که باید باشند می کند.

هروقت یکی از این 9 باور غلط در مورد رابطه را می شنوم، از اوج عصبانیت، دلم می خواهد با مشت توی صورت کسی بزنم.

چون زمانی در زندگی ام فکر می کردم درست هستند، و برایشان خیلی تلاش کردم.

این باورهای رایج ممکن است ازدواجتان را سخت کنند. ادامه مطلب را مطالعه فرمایید تا متوجه شوید چطور دوباره رابطه تان را آسان و مفرح سازید.

 

باور غلط 1: توجه بیش از حد شما محبت شما را انعکاس می دهد.

این در مورد گرفتن وقت ملاقات دکتر و خرید لباس های زیرش وانجام اکثر کارهای او نیز صحیح است. این چیزها ممکن است به نظر برسد که تحسین او را به همراه آورده و از کاری که کردید خوشحال شود، اما این کار باعث می شود او حس تحت کنترل بودن را داشته باشد.

حتی اگر نقش مادری در خانه را برای او بر عهده گرفته اید، هنگامی که حمام می کنید یا فیلم می بینید و مابقی انرژی خود را مصرف می کنید، اجازه دهید فعالیت بیشتری برای خودش و با رضایت خودش انجام دهد.

کار شما (و همچنین او) مواظبت از کوچک ترهاست. اجازه دهید آن کسی که بزرگتر است و کلی ریش روی صورتش دارد خودش کارهایش را انجام دهد.

 

باور غلط 2: به او نشان دهید که فقط او برای شما مهم است و حواستان فقط به او هست. کارهایی را انجام دهید که دوست دارد.

اگر گلف را دوست دارد و شما اسکیت را، به اسکیت خود بروید و او هم به زمین گلف، سپس وقتی دوباره همدیگر را دیدید چیزی برای گزارش به هم خواهید داشت. اگر دوست دارد ماهیگیری کند و شما دوست دارید شنا کنید و کنار ساحل کتاب بخوانید، پس ممکن است این کارها را در کنار یکدیگر انجام دهید. اما فقط اگر شما نیز دنبال این باهم بودن باشید.

تا به حال هیچ زوجی بخاطر گذشتن همسر (زن) از علایق خود برای انجام چیزی که دوست ندارد، فقط برای اینکه در حین انجام آن با همسرش باشد، خوشبخت نشده است.

 

باور غلط 3: با کمک به همسرتان حامی اش باشید

این باور می تواند خانه خراب کن ترین چیز در این لیست باشد. به این دلیل که هر زنی می خواهد به همسرش کمک کند، اما اکثراً  نمی دانیم که پیشنهادهای مفید در زبان یک زن، به انتقاد و عدم احترام در زبان مرد تبدیل می شود. به جای کمک به او در حل مشکلش، انعکاس این موضوع که او باهوش و مستعد است را مدنظر بگیرید. ایمان شما به او بیشتر از اینکه نکاتی را به او یادآوری کنید مفیدتر خواهد بود.

 

باور غلط 4: بفهمید چه می خواهد

البته که می خواهید همسرتان هم شاد باشد، اما این نکته ای است که من تا وقتی که رابطه ام را به مرداب انداختم متوجه آن نشدم، و آن اینست که روش شاد کردن همسرتان اجازه به او برای شاد کردن شماست. بهتر است خودتان را شاد کرده و از او قدردانی کنید. اجازه دهید بداند که چقدر شما را شاد می کند. پرسیدن این مسئله که از شما چه می خواهد و انجام آن هرگز به اندازه ای که بگذارید بداند قهرمان شماست کاربردی و مفید نخواهد بود.

 

باور غلط 5: از او بپرسید چه حسی دارد.

همسر من از این یکی متنفر است. دوست ندارد درمورد اینکه چه حسی دارد صحبت کند. قبلا از او پرسیده ام و همیشه جواب می دهد “گرسنمه”. گاهی هم جواب می دهد “از دستام؟”  به این دلیل است که من دارم در حوزه تخصصی خود از او می پرسم، نه حوزه او. بنابراین مثل این می ماند که دارم سوالی دخترانه از او راجع به خط چشم و کش مو می پرسم.

زن ها از نظر عاطفی باهوشند، پس این بخش تخصصی ماست. ولی بجای اینکه از او بپرسیم چه حسی دارد، از او بپرسیم چه فکر می کند و از خود بپرسیم چه حسی داریم.  از این طریق، هردوی شما دارید به نقاط قوتتان اشاره می‌کنید.

 

باور غلط 6: مایل به مصالحه و سازش باشید

من در ازدواجم حدود دو دهه است که سازش نکرده ام. حتی همسرم هم این کار را نکرده است. من روی احساسات و خواسته هایم-صندلی قدرت زن- متمرکزم او نیز روی چیزی که فکر می کند بهترین است تمرکز دارد. پس هنگامی که یکی از ما راست باشد و دیگری چپ، دیگر اختلافی با هم نخواهیم داشت چون قلمروهایمان متفاوت است.

امروز می خواستم تلفن قدیمی‌مان را که خراب بود بیرون بیاندازم. او فکر می کرد که باید نگهش داریم چون جفت تلفن دیگرمان است که کار می کند و هر دوی آنها سیستم مشابهی دارند.

بعد از اینکه فکرش را به من گفت تصمیم گرفتم آن را نگه دارم. به عبارت دیگر، تفکر او روی من اثر گذاشت و خواسته ام را تغییر دادم. ما مصالحه و سازش نکردیم، چون به آن نیاز نداشتیم. اما در نواحی قدرتمان مذاکره کردیم و به موافقت رسیدیم.

مطمئنا این بار من بودم که متاثر شدم، ولی گاهی هم تفکر من او را تحت تاثیر قرار داده و به توافق می رسیم.

 

باور غلط 7: وقتی او در دسترس است در دسترس باشید

هیچ مشکلی با این مسئله که وقتی او در خانه است در درسترس باشید وجود ندارد، مگر اینکه کلاس خوب و مفرحی که می خواستید، سفر دخترانه تان، یا دویدنی که برنامه ریزی کرده بودید را با این کاراز دست می دهید.چگونه زنی با سیاست باشم

انجام کارهایی که باعث شادی شما می شوند اهمیت بیشتری نسبت به تنظیم مجدد برنامه تان برای حضور در منزل هنگامی که او در منزل است دارد.  اگر هنگامی که شما را می بیند پر انرژی و شاد باشید، خیلی جذاب تر از هنگامی است که همیشه خانه باشید و منتظر باشید که او شادتان کند.

 

باور غلط 8: با یادآوری به او کمکش کنید

می خواهید مطمئن شوید که یادش می ماند روغن ماشین را تعویض کند، دنبال بچه ها برود، بسته پستی را ببرد، یا گردگیری کند. از نظر تئوری، شما وقتی برای یادآوری مسئولیت‌هایش ندارید، چون برای انجام کارهای مفرح خیلی سرتان خیلی شلوغ است. در واقع،مشکلی نیست. چون او به هر حال می داند چکار باید کند. خودش می تواند یادآور آن برای خود باشد، پس نیازی نیست به کررات به او یادآوری کنید.

ممکن است برایش باعث این تمرین شود که گاهی کارهای درستش می تواند اشتباه باشد که این می تواند برایش آزاردهنده باشد و اعتماد به نفسش را بگیرد. من خود نیز گاهی نمی توانم از تمرین این که کارهای درستم ممکن است اشتباه باشد خودداری کنم، چه برسد به اینکه هر بار کسی این را به من یادآور شود.

یاداوری انجام کارها برای او، مخصوصا بیش از یکبار، به صمیمیت بین شما ضربه زده و انرژی شما برای انجام کارهای مهم شادکننده شما را میگیرد، همچون خندیدن به عکسهای جالب گوگل درمورد دستور پختهای شکست خورده.

 

باور غلط 9: وظیفه شماست او را خوشحال کنید

خب، این یکی ممکن است درست باشد. اما تنها وقتی که بگذارید او شما را شاد کند. در آن صورت، این باور را به درستی عمل نموده اید. تا بفهمد که در شاد کردن شما دوباره موفق بوده است، خوشحال تر و با اعتماد به نفس بیشتری خواهد بود.

برای ارتباط بیشتر، شور و شوق در زندگی، روشی که باید با همسرتان برخورد کنید این است که همچون زنی باشید که می داند چه می خواهد و آن خواسته را برای خود محیا کنید.

 

چه چیزی یاد گرفتیم؟

اولین و مهمترین ویژگی برای الگوی رابطه ای موفق (نکته: این فقط حروفی جلوی اسمتان نیست)

اولین قدم ضروری برای داشتن رابطه ای آرام و پرشور، و اینکه چطور می توانید این را به زنانی که دارند لطمه می بینند نشان دهید، وبه آنها کمک کنید که رابطه رومانتیک بهتری داشته باشند، این است که دقیقا مثل الگوهایی که گفتم عمل کنند و من این را برای مراجعینم هم انجام می دهم.

برای ورود به حساب کاربری لطفا شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد نمایید.پس از وارد
کردن
شماره
موبایل کدی برای شما ارسال شده و شما با آن کد میتوانید وارد حساب کاربریتان شوید.

برای عضویت در کمتر از 30 ثانیه مشخصات را در فرم زیر پر کنید و دکمه عضویت را کلیک
کنید

پورتال جوانان ایرانی

سیاست داشتن گاهی‌اوقات اینطور تلقی می‌شود که نظراتتان را ابراز نکنید طوریکه دیگران را خوشنود نگه دارید. اما سیاست داشتن لزوماً به این معنا نیست که حرف‌هایتان را بر زبان نیاورید. سیاست داشتن یعنی اینکه قبل از حرف زدن یا انجام دادن کاری، موقعیت را ارزیابی کنید و هیچوقت واکنش افراطی نشان ندهید. برای آن لازم است که توانایی تفسیر موضوعات را به دست آورید و بدانید که کی چه چیزی بگویید. بااینکه در بعضی موقعیت‌ها سیاست به خرج دادن کار سختی است، مخصوصاً در موقعیت‌هایی که تاثیر شخصی زیادی بر شما می‌گذارد یا درمورد موضوعی است که حس فوق‌العاده قوی‌ای نسبت به آن دارید. دانستن چند نکته مهم سیاست پیشه کردن در موقعیت‌های مختلف زندگی را برایتان راحت‌تر می‌کند.

مراحل

 

چگونه زنی با سیاست باشم

– این نکته مخصوصاً وقتی در یک مکان عمومی هستید مثل وقتی که مخاطبتان یک فروشنده بی‌ادب  یا یک بچه یاغی است که در یک رستوران شلوغ مزاحم غذا خوردنتان شده است، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

۲. روی واقعیت‌های آن موقعیت متمرکز شوید. لجظه‌ای مکث کرده عقب بروید و موقعیت را منتقدانه ارزیابی کرده و قبل از اینکه احساساتتان را دخیل کنید، اطلاعات واقعی آن موقعیت را بررسی کنید.

۳. از زبانی قاطع استفاده کنید. با زبانی ساده و واضح صحبت کنید تا فرد مقابلتان از حرف‌هایتان دچار سوءتفاهم نشود.

۴. مقابله نکنید. اشکالی ندارد که قاطع حرف بزنید و این حتی کمکتان می‌کند دیگران حرف‌هایتان را با جدیت بیشتری گوش کنند اما از زبانی استفاده نکنید که به نظر دیگران خشن به نظر برسد.

– سعی کنید خیلی راحت به جای اینکه بگویید «به هیچ وجه» یا «شوخی می‌کنی» بگویید «نه»!

۵. از موقعیت‌های شدیداً احساسی دوری کنید. وقتی وارد بحثی می‌شوید که خیلی احساسی شده است و کم‌کم به مشاجره ختم می‌شود، هرچقدر هم تلاش کنید با سیاست رفتار کنید به در بسته خواهید خورد. سعی کنید در موقعیت دیگری حرف‌هایتان را مطرح کنید.

– به افرادی که در آن بحث هستند پیشنهاد کنید که کمی وقفه بیندازند و بعد از ۵ دقیقه که کمی آرام‌تر شدند، بحث را ادامه دهند.

– وقتی همه استراحت کرده و آرام شدند، سعی کنید در بحث میانجی باشید. میانجی بودن به شما این امکان را می‌دهد با هر کدام از آن افراد با سیاست رفتار کرده و هیچکدام تصور نکنند که طرف دیگری را می‌گیرید و ناراحت نشوند.

۶. نگذارید کسی حرفتان را قطع کند.

 

– مودبانه از آن کسی که می‌خواهد صحبتتان را قطع کند بخواهید که اجازه دهد صحبت‌هایتان تمام شده، سپس او نظرش را ابراز کند.

۷. حالتی باسیاست به خود بگیرید.

 

– زبان بدنی خنثی داشته باشید. موقع حرف‌ زدن به چشم‌های فرد مقابل نگاه کنید و لحن کلامتان آرام باشد.

– قسمت‌هایی از بدنتان که موقع بحث کردن عصبی و پرواکنش می‌شوند  مثل دست‌ها، شانه‌ها و ابروهایتان را ریلکس کنید.

– از تکان دادن بیش از اندازه دست‌ها موقع حرف زدن خودداری کنید زیرا ممکن است عصبی و خشن به نظر برسید.

– تصور نکنید که برای اینکه باسیاست رفتار کنید باید هر دو ثانیه یکبار لبخند زده یا بخندید. بیش از اندازه دوستانه رفتار کردن باعث می‌شود فرد لوسی به نظر برسید و دیگران زیاد جدی‌تان نگیرند.

۸. روی حرفتان بایستید.

 

نکات

 

– کار نیکو کردن از پر کردن است. هر جا و در هر موقعیتی که هستید، باسیاست رفتار کردن را تمرین کنید.

– سیاست داشتن از درون شما ناشی می‌شود. هیچوقت برای اینکه به خودتان ثابت کنید چیزی درست است، واقعیت را نادیده نگیرید. فقط خیلی راحت نظر خودتان را به طریقی مثبت عنوان کنید.

– سیاست داشتن را با دوستانتان تمرین کنید.

هشدارها

 

برچسب ها : چطور با سیاست باشیمدیپلماتیکرفتارسیاستسیاستمدارطرز برخوردطرز برخورد صحیح

۲۳ خرداد, ۱۳۸۷

۲۲ خرداد, ۱۳۸۷

۵ مرداد, ۱۳۸۷

خیلی عالی بود.ممنونم

ممنون

مطلب مفیدی بود.
“کتاب‌های زیادی هستند که نکات خوبی در این زمینه پیشنهاد می‌دهند. تا می‌توانید برای بالا بردن مهارت‌هایتان مطالعه کنید.”
لطف کنید چند تا از این کتاب ها رو هم معرفی کنید،به آدرس ایمیلم.

ممنون طبق معمول بسیار خوب ممنونم

عالی بود .ممنون

چگونه زنی با سیاست باشم

سلام ممنون بابت مطلب بسیار خوبی که به اشتراک گذاشته بودیداسم چند نمونه از کتابهاتونو محبت کنید توی ایمیلم بفرستید باتشکر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وبسایت

دنبال کردن

مد و مسائل زندگی

بافت مو : روشها و تکنیکهای آسان

۳۰ خرداد, ۱۳۸۷

تغذیه و تناسب اندام

بهترین موادغذایی برای سیگاری‌ها

۳ خرداد, ۱۳۹۳

روشهای موفقیت

اعتماد بنفس و ارتقای وضعیت زندگی

۲۲ خرداد, ۱۳۸۷

مد و مسائل زندگی

فقر احساسی چیست و چگونه میتوان بر آن غلبه کرد؟

۲۶ آذر, ۱۳۹۱

روشهای موفقیت

روشهای رفع کشمکشها و منازعات در محل کار

۲۵ خرداد, ۱۳۸۷

چطور کسی که عاشقش بودید را فراموش کنید

بررسی خودارضایی از نقطه نظر علمی

تنفر از والدین: چرا برخی فرزندان از والدین خود متنفر میشوند؟

وقتی مردی شما را بخواهد…

عشق یکطرفه: کسی را دوست دارید که دوستتان ندارد؟

بیشتر

مد و مسائل زندگی

نقش دولت ها در رشد اقتصادی

۷ آبان, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

مهربانی و صداقت: آیا می‌توان یکی را به‌تنهایی داشت؟

۱ آبان, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

پیامدهای سرنوشت‌باوری (تقدیرگرایی)

۲۳ مهر, ۱۳۹۷

ازدواج و خانواده

چطور رابطه‌تان را با کسی که به شما آسیب زده بازسازی کنید

۲۱ مهر, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

۱۱ روش نگهداری و تمیز کردن محصولات چرمی

۱۸ مهر, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

۱۰ هدیه ویژه آقایان برای روزهای خاص و مناسبت‌های مختلف

۱۸ مهر, ۱۳۹۷

دسته‌بندی نشده / مد و مسائل زندگی

کدام کیف مردانه برای کدام موقعیت مناسب است؟

۱۸ مهر, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

چرا خانم‌ها روی ظاهرشان بیش از حد حساس‌اند

۱۴ مهر, ۱۳۹۷

ازدواج و خانواده

چرا رابطه‌ی جنسی وابستگی می‌آورد؟

۱ مهر, ۱۳۹۷

سلامتی و بهداشت

تاثیر استرس بر سیستم‌ایمنی بدن

۲۵ شهریور, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

خودگویی منفی و تاثیرات آن

۱۳ شهریور, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

چرا نباید دنبال انتقام گرفتن باشید

۱۱ شهریور, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

چرا باید زندگی شخصی‌تان را شخصی نگه دارید

۳ شهریور, ۱۳۹۷

سلامتی و بهداشت

۴۵ نکته‌ی عالی برای سلامتی

۲۹ مرداد, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

روشهای صرفه جویی در آب برای شستن ظرف‌ها

۲۹ مرداد, ۱۳۹۷

سلامتی و بهداشت

۹ روش مؤثر برای داشتن خوابی آرام و لذت بخش در شب

۲۸ مرداد, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

راهنمای انتخاب لباس زنانه بر اساس فرم بدن

۲۸ مرداد, ۱۳۹۷

ازدواج و خانواده

بررسی تخصصی خیانت در روابط

۲۵ مرداد, ۱۳۹۷

ازدواج و خانواده

اگر به آینده‌ی رابطه‌تان شک دارید، این سوال‌ها را از خودتان بپرسید

۲۳ مرداد, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

۵ چیزی که شما را در زندگی عقب می‌اندازند

۱۵ مرداد, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

چرا خانم‌ها روی ظاهرشان بیش از حد حساس‌اند

۱۴ مهر, ۱۳۹۷

دسته‌بندی نشده / مد و مسائل زندگی

کدام کیف مردانه برای کدام موقعیت مناسب است؟

۱۸ مهر, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

۱۰ هدیه ویژه آقایان برای روزهای خاص و مناسبت‌های مختلف

۱۸ مهر, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

۱۱ روش نگهداری و تمیز کردن محصولات چرمی

۱۸ مهر, ۱۳۹۷

ازدواج و خانواده

چطور رابطه‌تان را با کسی که به شما آسیب زده بازسازی کنید

۲۱ مهر, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

پیامدهای سرنوشت‌باوری (تقدیرگرایی)

۲۳ مهر, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

مهربانی و صداقت: آیا می‌توان یکی را به‌تنهایی داشت؟

۱ آبان, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

نقش دولت ها در رشد اقتصادی

۷ آبان, ۱۳۹۷

کلیه حقوق سایت برای مردمان محفوظ است . استفاده غیر تجاری مطلب همراه با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد.

در زندگی زناشویی و همسرداری سیاست هایی مهم وجود دارد که به بهبود رابطه بین شما و همسرتان کمک می کند. در این بخش آسمونی با 4 استراتژی زنانه مردان را حرف شنو کنید.چهار سیاست است که زنان می توانند با به کار بردن آنها کاری کنند تا مردان را حرف شنو کنند. اگر هر کدام از این استراتژی ها را در طول یک هفته تمرین کنید، متوجه تفاوت هایی می شوید که هرگز قبلا با آنها برخورد نداشتید. پیش نیاز تمامی این چهار راهکار، گوش دادن به خودتان است.

به دلیل فشارهای اجتماعی برای «دختر خوبی» بودن، زنان این پیام را دریافت کرده اند که رک و روراست بودن درست نیست. در بسیاری از مذاکرات، زنان ندای درونی شان را به وضوح می شنوند که از آنها می خواهد حرف بزنند، اما بسیاری از آنها این صدا را خفه می کنند، چون در جامعه به آنها یاد داده شده باید ساکت باشند زنان در مقایسه با مردان از بحث بیشتر دوری می کنند و مودبانه تر از مردان حرف می زنند. همه از این تفاوت میان مردان و زنان آگاهی دارند. حتی اگر شما اینگونه نباشید، ممکن است طرف مقابل تان در مذاکرات متعدد، مردان و زنانی آنگونه باشند. بخش بعدی شامل چهار استراتژی است که زنان می توانند با به کار بردن آنها کاری کنند تا مردان به آنها گوش بدهند. اگر هر کدام از این استراتژی ها را در طول یک هفته تمرین کنید، متوجه تفاوت هایی می شوید که هرگز قبلا با آنها برخورد نداشتید. پیش نیاز تمامی این چهار راهکار، گوش دادن به خودتان است. آگاهی اولین گام در تغییر هر رفتاری است. بپذیرید و رشد کنید یا در دنیای پرمشکل مذاکرات باقی بمانید یا با به کار بردن این راهکارها کاری می کنید که در دنیای امروز صدایتان به خوبی و روشنی شنیده شود.

استراتژی زنانه اول : دوری از عذرخواهی

زنان بیشتر از مردان میل به عذرخواهی دارند. حتی زنانی که اعتماد به نفس دارند، گاهی در حرف هایشان ناآگاهانه از چنین ابزارهایی استفاده می کنند. اگر چیزی برای گفتن دارید به خاطر به زبان آوردنش عذرخواهی نکنید. گاهی در زیر پرچم عذرخواهی ممکن است قصدهای پنهان زیر وجود داشته باشند:چگونه زنی با سیاست باشم

شروع و دنبال کردن صحبت ها

معمولا پیش از شروع حرف زدن و در پایان حرف زدن ممکن است ابزار عذرخواهی به کار برده شود.شروع کردن: به این شکل عباراتی که پس از عذرخواهی به زبان می آورید ارزش و اثرگذاری زیادی نخواهد داشت. برای مثال درباره این مسئله اطمینان ندارم، اما…»دنبال کردن: اضافه کردن عبارتی اصلاحی در پایان جمله ای که به زبان می آورید: برای مثال: «باید کاری بکنیم، این طور نیست» و عباراتی مثل: «آیا شما این طور فکر نمی کنید؟» یا «آیا درست نمی گویم؟» می توانند جملاتی باشند که صحبت هایمان را با آنها تمام می کنیم و اثرگذاری آنچه گفته ایم را کاهش می دهند.

لحن سوالی

لحن سوالی هم از آن مواردی است که اثرگذاری آنچه به زبان آورده ایم را کاهش می دهد. به این شکل به شنونده اعلام می کنیم که درباره آنچه گفته ایم اعتماد و اطمینان کافی نداریم. آنچه شنونده از لحن سوالی ما درک می کند این است که «آیا با من موافق نیستی؟» یا بدتر از آن «خواهش می کنم به سرعت موافقت را اعلام کن تا متوجه شوم آنچه گفته ام ارزش کافی دارد.» اگر به آنچه می گویید اعتماد ندارید چگونه می توانید از دیگری انتظار داشته باشید به شما اعتماد کند؟ به خودتان گوش بدهید یا از دوستی قابل اعتماد بپرسید که آیا اینگونه اید، اگر متوجه شدید که این عادت مخرب در شما وجود دارد، همین حالا برای رهایی از شر آن آماده شوید. البته کنار گذاشتن این عادت به تلاش نیاز دارد، اما باعث می شود جملات و عباراتی که به زبان می آورید از قدرت اثرگذاری کافی برخوردار باشد. فراموش نکنید که آگاهی، اولین گام در تغییر رفتارهای نادرست است.

کلمات بی معنی

کلمات بی معنی صداهایی هستند که مکث های سکوت را پوشش می دهند. از این اصوات هنگامی استفاده می کنید که در حال فکر کردن برای به زبان آوردن جمله یا کلمه بعدی هستید. کلمات بی معنی زیادی وجود دارند، اما سه کلمه ای که رایج تر از بقیه است در زیر آورده ام:واقعاً برای مثال: «واقعا می خواهیم این اتفاق رخ بدهد».مثلا: برای مثال: «آیا می خواهید این اتفاق، مثلا رخ بدهد؟»اوم: برای مثال: «اوم… فکر می کنم بهتر است….»بهتر است از سکوت برای اثرگذاری بیشتر جملات بعدی تان بهره ببرید. از قدرت مکث و سکوت در مذاکره بعدی استفاده کنید لازم نیست هر لحظه از زمانی که برای حرف زدن به شما داده شده را با کلمه یا صوتی پر کنید.

استراتژی دوم زنانه : مختصر حرف بزنید

مردان زیاد حرف نمی زنند دقت کنیدکه در دوره های آموزشی مردان چگونه برای ناهار خوردن تصمیم می گیرند. یکی از آنها سوال می کند: «ناهار؟» و بقیه جواب می دهند: «حتما» در این بین کلمه ای اضافه گفته نمی شود.

آنها نمی گویند: «می خواهید ناهار بخوریم؟» «چه فکر خوبی! حالا برای ناهار کجا برویم؟» «نمی دانم… کجا می توانیم برویم.» نه… مردان اصلا به این شکل عمل نمی کنند.

خیلی ساده… «ناهار؟» «حتما».زنان معمولا در صحبت ها بیشتر به جزئیات می پردازند. ممکن است اطلاعات مهمی که می خواهید مرد مقابل تان بشنود در این جزئیات کم شود. در مذاکره با مردان مراقب نشانه های رفتاری آنها باشید و هرگاه احساس کردید که این نشانه ها می گویند مرد مقابل تان در حال خسته شدن است، بی درنگ به اصل موضوع بپردازید. بهتر است هنگام شروع صحبت تان به طرف مقابل بگویید که حرف هایشان چقدر زمان می برد و این اندازه زمانی را رعایت کنید. مردها برای انرژی ای که لازم است برای هر کاری صرف کنند، برنامه ریزی می کنند و به همین دلیل هنگامی که انرژی بیش از اندازه برای کاری صرف می کنند، ناراحت و نگران می شوند. هدر دادن انرژی به آنها این احساس را می دهد که کنترل همه چیز را از دست داده اند و این احساس است که باعث تنفرشان می شود.سال های سال است که تحقیقات نشان داده زنان در مقایسه با مردان از تعداد بیشتری کلمات برای بیان منظورشان استفاده می کنند. پژوهش ها نشان داده که زنان در یک روز عادی از 25000 کلمه استفاده می کنند؛ در حالی که مردان در یک روز عادی 1500 کلمه به کار می برند.

مشکل اصلی اینجاست که مردان این 15000 کلمه را هنگامی که از محل کار به خانه آمده اند، استفاده کرده اند. تحقیقات جدیدترین تفاوت میان تعداد کلماتی که در روز توسط مردان و زنان به کار می رود را تایید کرده است و برخی پژوهش ها حتی تفاوتی بیش از 10000 کلمه را نشان می دهد! زنان از حرف زدن و داستان گفتن برای شروع دوستی استفاده می کنند. مردان برای تبادل اطلاعات از حرف زدن استفاده می کنند و به همین دلیل هنگام حرف زدن میان آنها فقط واقعیت ها رد و بدل می شود. آنها با سوالاتی مثل «چه کسی آخرین گل را در مسابقات فوتبال جام جهانی به ثمر رساند؟» اطلاعات همدیگر را محک می زنند اگر طرف مقابل پاسخ به این سوال را بداند، نمره ای مثبت به خود اختصاص داده است و اگر پاسخ به این سوال را نداند، کسی که سوال را طرح کرده نمره ای مثبت می گیرد.

حالا وقت آن است که فردی که پاسخ سوال را نمی دانسته سوالی طرح کند که طرف دیگر جوابش را نداند.زنان با طرح چنین سوالهایی دوستی نمی کنند. ممکن است اگر زنی چنین سوالی را از زنی دیگر بپرسد، او در پاسخ دست هایش را باز کند و بگوید «می خواهی تو را در آغوش بگیرم؟» و احتمالا زنی که این سوال را طرح کرده در بغل طرف مقابل قرار می گیرد و چنین رفتاری اصلا برای آنها غیر طبیعی نیست. زنان با داستان گفتن با هم دوست می شوند. اگر به زنی بگویید چه لباس قشنگی پوشیده، احتمالا او در پاسخ داستان خریدن این لباس را برایتان تعریف خواهد کرد. زنان برای هر چیزی داستانی دارند اگر در طول داستان آنها نکته ای جالب وجود داشته باشد، طرف مقابل داستانی جدید را درباره این نکته جالب تعریف خواهد کرد و اگر داستان هایتان نکات مشترک زیادی با هم داشته باشد، به سادگی دوستان صمیمی می شوید. بسیاری از مردان اینگونه نیستند و این عادت را پرچانگی می دانند. چنین داستان هایی راه شروع دوستی با مردان نیست. مردان ممکن است برای شروع دوستی درباره موضوعی با هم رقابت کنند.

طفره رفتن و عبارات اصلاحی

بسیاری از زنان بیش از اندازه از عباراتی مثل «نوعی» یا «گونه ای» استفاده می کنند. این عبارات به دلیل طفره رفتن و اصلاح آنچه گفته شده به کار می رود و آنچه به زبان آمده را بی اثر می سازد. اگر شما هم از این عبارات استفاده می کنید، این عادت در شما وجود دارد. برای رهایی از این عادت هنگام حرف زدن آگاه باشید و این عبارات را حذف کنید. چند نمونه از کاربرد این موارد در زیر آمده است:به نوعی فکر می کنم که…احتمالا ما باید….به نظر می رسد که راه خوبی برا ی…به گونه ای می خواهم که….ممکن است نیاز داشته باشی که …این عبارات نشان دهنده عدم اطمینان شماست و استفاده از عباراتی که عدم اطمینان را به شنونده منتقل می کنند، نشان دهنده ضعف در شما خواهد بود.احتمالا از این عبارات برای پوشش دادن به نتایج نامناسب و اصلاح این نتایج استفاده می کنید. با استفاده از این عبارات در حقیقت از پذیرفتن ریسک ها دوری می کنید. هنگامی که لازم است اعتماد به نفس را به شنونده منتقل کنید، از این عبارات نامطمئن و همراه با شک استفاده نکنید. البته گاهی لازم است برای جلوگیری از پذیرفتن ریسک های پرخطر از این عبارات استفاده کرد. نکته مهم این است که آگاه باشید در چه جاهایی به درستی از این عبارات استفاده کنید و چه جاهایی عادت به کار بردن این عبارات را در خود اصلاح کنید.

استراتژی سوم زنانه : رک حرف بزنید

مطمئن باشید که روشن و واضح حرف می زنید. مردان بیشتر از زنان به پیام های روشن و در عین حال مختصر نیاز دارند. کنایه زدن درباره آنچه می توانید مستقیما به زبان بیاورید، احتمالا به دلیل ترس از عدم پذیرش است. اگر روشن و واضح سوالی را بپرسید، پاسخی روشن و واضح دریافت خواهید کرد. در روابط شخصی ممکن است گاهی چنین چیزی ناراحت کننده باشد، اما در محل کار سوال های روشن می تواند سودمند باشد.کنایه زدن بیهوده است.

مردان و زنان در کنایه زدن با هم تفاوت دارند. ممکن است زنی بارها بارها با کنایه به همسرش اعلام کند که «گل ها چقدر زیبا هستند!» و هنگامی که همسرش متوجه منظور او نمی شود، این کنایه ها را تلخ تر کند. زن در این مواقع صبر می کند و پس از مدت ها که دسته گلی از شوهرش دریافت نمی کند، به او می گوید: «می دانی دوست دارم برایم چه کار کنی؟»

مرد مدتی هاج و واج به زنش نگاه می کند و اولین جمله ای که از دهانش خارج می شود «چه کاری؟» است.زن در پاسخ می گوید: «دوست دارم یک روز دسته گلی برایم بخری. روزی که اصلا انتظارش را نمی کشم؛ مثلا روز تولدم!»حالا مرد متوجه موضوع شده است و زن روز تولدش دسته گلی بزرگ و زیبا هدیه می گیرد. مشکل وقتی به وجود می آید که زن همسایه می گوید: «باید حتما به او می گفتی؟ فکر نمی کنم این کارش نشان از عشق و علاقه داشته باشد. او خودش باید این کار را می کرد». «درست است، اما این گل ها زیبا و دوست داشتنی اند» مهم نیست که به او گفتی یا نه! حالا یک دسته گل زیبا و دوست داشتنی هدیه گرفته ای که می توانی به خاطرش خوشحال باشی. در این صورت ممکن است زن رو به همسرش کند و بگوید: «وقتی دو سال تمام به تو می گفتم که گل ها زیبا هستند، پیش خودت چه فکری می کردی؟» مرد در پاسخ می گوید: «فکر می کردم واقعاً گل ها را دوست داری و شاید بهتر باشد مقداری گل در باغچه بکاریم.» مردان به دنبال پیام های پنهانی در آنچه می شنوند، نیستند.رابطه عاشقانه برای مردان و زنان متفاوت است. رابطه عاشقانه برای زنان یعنی «همسرم ذهن مرا می خواند.

او پیش از آنکه چیزی را به زبان بیاورم، آن را برایم فراهم می کند.» مردان درباره رابطه عاشقانه این گونه فکر می کنند: «همسر مورد علاقه ام هر چیزی را که می خواهد به من می گوید و من آن را برایش فراهم می کنم. سپس در پاسخ او از من سپاسگزاری می کند». برای مردان معنای عشق چیزی شبیه به این است.

استراتژی چهارم زنانه : از ابراز هیجانات و احساسات دوری کنید

ابراز احساسات و هیجاناتی مثل گریه کردن در مذاکرات می تواند به سادگی جایگاه تان را به خطر بیندازد. مردان در اجتماع فرا گرفته اند کمتر از زنان احساسات شان را به نمایش بگذارند. شاید مردان بیش از اندازه خشک و جدی هستند. این بحث دیگری است که فکر می کنم بهتر است در اینجا به آن نپردازیم. نوع تربیت و شخصیت زنان به گونه ای دیگر است. زنان براساس پژوهش های دانشگاه مینه سو تا چهار برابر گریه می کنند.

همچنین بهتر است در محل کار نیز خیلی احساساتی نباشید و هیجانات تان را نشان ندهید. فردی که گریه می کند، به دنبال اظهار همدردی از طرف شنونده است. گاهی فردی که اشک می ریزد همچنین این پیام نهانی را به شنونده می دهد که توانایی انجام کاری را ندارد. گریه کردن، کسانی را که احساسات شان را سرکوب کرده اند ناراحت و عصبانی می کند.

اگر چنین افرادی دوست ندارند با احساسات خودشان روبه رو شوند، قطعا از رویارویی با احساسات و هیجانات دیگران هم ناراحت می شوند. مردان گاهی احساس می کنند زنانی که گریه می کنند. در حال فریب دادن شان هستند.اگراحساس می کنید که نیاز به گریه کردن دارید، می توانید جلسه مذاکره را برای مدتی ترک کنید، به دستشویی بروید و گریه کنید. هنگامی که گریه تان تمام شد.

آبی به سر و صورت تان بزنید، نفس عمیقی بکشید و دوباره به جلسه مذاکره بازگردید. اگر عادت به گریه کردن دارید، سعی کنید این رفتارتان را تغییر دهید. نفس های عمیق می تواند آرام تان کند یا نوشیدن چای بابونه می تواند آرامش را دوباره به شما بازگرداند و شما را برای ادامه جلسه مذاکره آماده کند.باز هم شما را به تماشای فیلم «تلما و لوییس» دعوت می کنم.

صحنه ای را نگاه کنید که لوییس با پلیسی به نام هال تلفنی صحبت می کند. هال تلاش می کند لوییس را قانع کند خود را به قانون معرفی کند و در عوض در محکومیتش تخفیف بگیرد. او درباره گذشته خودش حرف می زند و داستان گذشته اش لوییس را به گریه می اندازد. اما لوییس در مقابل این احساس مقاومت می کند و جلوی گریه اش را می گیرد. لوییس در این صحنه آرام و قوی باقی می ماند و احساساتش را بروز نمی دهد.

ذخیره نام شما جهت سهولت در نظرات بعدی.

چگونه زنی با سیاست باشم

تبلیغات شما در اینجا:

021-22072529

asemooni.com/advertising

چگونه زنی با سیاست باشم
چگونه زنی با سیاست باشم
10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.