چگونه سروش را بدون شماره نصب کنیم

خواص دارویی و گیاهی

چگونه سروش را بدون شماره نصب کنیم
چگونه سروش را بدون شماره نصب کنیم

با توجه به اخباری که از رسانه‌ها میشنویم، به نظر میرسد که پیام‌رسان تلگرام هم روزی به سرنوشت Viber و Wechat دچار خواهد شد و دسترسی به آن در ایران مسدود خواهد شد؛ ولی دقیقا مشخص نیست که این اتفاق کِی خواهد افتاد. با توجه به توصیه‌ی مسولان به استفاده نکردن از پیام‌رسان‌های خارچی، در صورتی که تلگرام مسدود شود، احتمالا یکی از پیام‌رسان‌های داخلی به عنوان جانشین آن برای مردم ایران معرفی خواهد شد و از مردم خواسته خواهد شد که دیگر دست از پیام‌رسان‌ها و مسنجر‌های خارجی بکشند و از پیام‌سانِ داخلی استفاده کنند. البته اینکه مردم به این هشدار‌ها یا توصیه‌ها عمل خواهند کرد یا خیر، موضوعی جداگانه است و در این مطلب فرض را بر این میگیرم که مردم به توصیه‌ی مسولین عمل خواهند کرد و بعد از مسدود شدن احتمالیِ تلگرام، روی به استفاده از یک اپلیکیشن پیام‌رسانِ داخلی خواهند آورد. یکی از محتمل‌ترین گزینه‌ها برای جایگزینیِ تلگرام، اپلیکیشن “سروش” است. بنا بر این خبر در سایت تسنیم، اپلکیشن سروش توسط صدا و سیما ساخته شده و پشتیبانی میشود.

با توجه به توضیحات بالا، تصمیم گرفتیم مطلب جامع و کاملی درباره این اپلیکیشنِ پیام‌رسان و روش استفاده از آن، به همراه ترفند‌های احتمالی آماده کنیم. همراه ما در چه جوری باشید.

نرم‌افزار سروش فعلا در دو نسخه‌ی اندروید و iOS (برای آیفون) ارائه شده است.

برای دانلود نسخه‌ی اندروید، میتوانید برنامه‌ی کافه‌بازار را روی گوشی خود باز کنید و کلمه‌ی “سروش” را جستجو کنید. سپس در نتایج نمایش داده شده، پیام‌رسان سروش را انتخاب کنید تا دانلود آغاز شود. همچنین میتوانید روی لینک زیر کلیک کنید.

لینک دانلود پیام‌رسان سروش از کافه‌بازار

چگونه سروش را بدون شماره نصب کنیم

سروش از فروشگاه Google Play Store هم قابل دانلود است.

لینک دانلود پیام‌رسان سروش از Google Play Store

برای دانلود نسخه‌ی iOS برای گوشی‌های آیفون و آیپد، ابتدا وارد فروشگاه برنامه‌های اپل شوید و عبارت Soroush را جستجو کنید و سپس نرم‌افزار سروش را انتخاب کنید تا کار دانلود آغاز شود.

لینک دانلود نسخه iOS پیام‌رسان سروش از فروشگاه iTunes

وقتی سروش را دانلود کردید، درست مثل همه‌ی اپلیکیشن‌های دیگر، روی گزینه‌ی “نصب” یا Install را انتخاب کنید تا مراحل نصب این اپلیکیشن روی گوشی شما آغاز شود.

پس از نصب، وارد این اپلیکیشن شوید. در اولین صفحه، لازم است زبان مورد نظر خود را از میان زبان‌های موجود انتخاب کنید و سپس گزینه‌ی شبیه به فلش را از پایین سمت راست صفحه انتخاب کنید.

دوباره صفحاتی نمایش داده میشوند که در آن‌ها کمی راجع‌به این اپلیکیشن توضیح داده شده و قابلیت‌ها و امکانات آن شرح داده شده است. برای عبور از این صفحه‌ها لازم است همان گزینه‌ی پایین سمت راست صفحه را انتخاب کنید.

وقتی دوبار این کار را انجام دادید و این ۲‌صفحه را رد کردید، وارد صفحه‌ای خواهید شد که در آن نوشته شده: برای ثبت نام در سروش شما باید قوانین و را مطالعه کنید. قوانین و شرایط و قوانین حریم خصوصی.

روی هر کدام از این واژه‌های قوانین و شرایط و همچنین قوانین حریم خصوصی که کلیک کنید، قوانینِ مربوطه به شما نمایش داده میشوند، اگر قوانین را خواندید و با آن‌ها موافق بودید، تیکِ مقابل گزینه‌ی “من قوانین را خوانده و موافق هستم” را تیک بزنید و از پایین صفحه گزینه‌ی “انجام شد” را انتخاب کنید.

در صفحه‌ی بعد، نام کشورتان را از لیست کشورهای موجود انتخاب کنید و سپس در کادر شماره تلفن، شماره همراه خود را وارد کنید و گزینه‌ی “تیک” در گوشه‌ی بالای صفحه را انتخاب کنید.

اکنون لازم است کمی صبر کنید تا کد فعال‌سازی به شما SMS شود. وقتی کد برای شما اس‌ام‌اس شد، آن را در کادر مربوطه وارد کنید و گزینه‌ی “تیک” را در گوشه بالای صفحه انتخاب کنید. ولی اگر پس از گذشت حدود ۱ دقیقه، کدِ شما SMS نشد و به دستتان نرسید، میتوانید روی گزینه‌ی شبیه به گوشی تلفن کلیک کنید تا با شما تماس گرفته شود و کد به صورت صوتی برای شما خوانده شود. سپس این کد را در کادر مربوطه وارد کنید.

مرحله‌ی بعد باید نام، تصویر و اطلاعات اکانت خود را وارد کنید. برای قرار دادن عکس روی اکانت، گزینه‌ی شبیه به دوربین را انتخاب کنید و سپس گزینه‌ی گالری را انتخاب کنید تا از میان عکس‌های موجود در گوشیتان، یکی را به عنوان عکس پروفایل قرار دهید. اگر هم میخواهید همین الان از خودتان عکس بگیرید، میتوانید گزینه‌ی دوربین را انتخاب کنید و در همین لحظه از خودتان عکس بگیرید و به عنوان عکس پروفایل قرار دهید.

در قسمت نام هم نام خود را وارد میکنید و در قسمت “اوضاع احوال” هم در صورتی که تمایل دارید، شرح مختصری از اوضاع و احوال کنونیتان مینویسید، منظور از اوضاع احوال در اینجا، همان Status است.

پس از وارد کردن اطلاعات خود، گزینه‌ی شبیه به تیک را از گوشه بالا سمت راست صفحه انتخاب کنید تا اطلاعات شما ذخیره شود.

در صفحه‌ی اصلیِ پیام‌رسان سروش، گزینه‌ی “کاربران” را انتخاب کنید تا لیست دوستان و اشنایان شما که “سروش” را روی گوشی خود نصب دارند، نمایش داده شود. اکنون روی هر کدام از این دوستان یا آشنایان که تمایل داشتید کلیک کنید تا اطلاعات آن‌ها برای شما نمایش داده شود.

اکنون اگر میخواهید به این فرد پیام بفرستید و چت کنید، گزینه‌ی شبیه به پیام را که در مرکز صفحه، سمت راست قرار دارد را انتخاب کنید تا وارد صفحه‌ی چت با شخص مورد نظر شوید.

اگر هم میخواهید به این فرد زنگ بزنید و با استفاده از سروش، مکالمه‌ی رایگان برقرار کنید، گزینه شبیه به گوشی تلفن را از گوشه‌ی بالا سمت راست صفحه انتخاب کنید.

با توجه به اینکه اپلیکیشن سروش در بسیاری از جنبه‌ها به اپلیکیشن تلگرام شباهت دارد، احتمالا به راحتی میتوانید روش کار کردن با آن را پیدا کنید. یکی از این کار‌کرد‌ها، ارسال فایل، عکس و فیلم است که دقیقا مشابه اپلیکیشن تلگرام است. برای این کار، کافیست در صفحه‌ی چت با شخص مورد نظر، گزینه‌ی شبیه به سنجاق را از پایین صفحه انتخاب کنید و از میان گزینه‌های موقعیت، فایل، فیلم، عکس و گالری، یکی را انتخاب کنید. سپس فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید و کمی صبر کنید تا ارسال شود.

برای ارسال شکلک در سروش، کافیست وقتی در صحفه‌ی چت با شخص مورد نظر هستید، گزینه‌ی شبیه به شکلک در پایین سمت چپ صفحه را انتخاب کنید و شکلک مورد نظر را انتخاب و ارسال کنید.

برای ارسال استیکر، وقتی وارد قسمت شکلک‌ها شدید، گزینه‌ی “شبیه” به دایره را از میانِ گزینه‌های نمایش داده شده در بالای کادر انتخاب کنید؛ این قسمت، قسمت استیکرهای پیام‌رسان سروش است. اگر از قبل استیکری دانلود نکرده باشید، این قسمت خالی است و باید گزینه‌ی “برو به فروشگاه استیکر” را انتخاب کنید.

پس از انتخاب این گزینه، وارد فروشگاه استیکر سروش خواهید شد. در این صفحه ۳ گزینه با نام‌های جدید، برتر و دسته‌بندی مشاهده خواهید کرد. دقیقا از نام این گزینه‌ها مشخص است که چه کارکردی دارند. برای مشاهده‌ی استیکر‌های جدید، گزینه “جدید” و برای مشاهده‌ی استیکرهای برتر، گزینه “برتر” را انتخاب کنید.

اکنون کافیست پک استیکر مورد نظر خود را انتخاب کنید تا اطلاعات ان برای شما نمایش داده شود. در صفحه‌ای که باز میشود، گزینه‌ی قرمز رنگ در سمت راست صفحه را انتخاب کنید تا دانلود آغاز شود.

کمی صبر کنید تا دانلود به پایان برسد. وقتی دانلود تمام شد، از این پس استیکر شما در قسمت استیکر‌های “سروش” برای شما نمایش داده میشود و میتوانید از این استیکرها در چت‌های خود استفاده کنید.

برای این کار، ابتدا روی گزینه‌ی منو در گوشه‌ی بالا سمت چپ صفحه کلیک کنید و گزینه “گروه گفتگو جدید” را انتخاب کنید. سپس لازم است نام گروه و “شعار گروه!” را نیز پر کنید و در صورت تمایل، اگر دوست دارید برای گروه خود عکس قرار دهید گزینه‌ی شبیه به دوربین را انتخاب کنید یک عکس را به عنوان عکس گروه انتخاب کنید. در نهایت گزینه “تیک” را از گوشه بالا سمت راست صفحه انتخاب کنید.

حالا لازم است افرادی که تمایل دارید عضو گروه شوند را انتخاب کنید. افراد مورد نظر خود را انتخاب کنید و گزینه‌ی تیک را از گوشه بالا سمت راست صفحه انتخاب کنید تا این افراد به گروه اضافه شوند.چگونه سروش را بدون شماره نصب کنیم

برای شروع، منو برنامه که در گوشه بالا سمت چپ صفحه قرار دارد را انتخاب کنید و گزینه “کانال جدید” را انتخاب کنید.

اکنون فیلد‌های “نام کانال” و “توضیحات” را پر کنید. در صورت تمایل هم میتوانید با انتخاب گزینه‌ی شبیه به دوربین، برای کانال خود عکس بگذارید.

در مرحله‌ی بعد، باید برای کانال خود یک لینک مشخص کنید و همانطور که میبینید، این لینک به این صورت خواهد بود: www.sapp.ir/chejoori که در اینجا ما نام کانال خود را chejoori انتخاب کردیم و شما هم نام کانال خود را هر چیزی که قرار دهید، به همین صورت، و در ادامه‌ی آدرس ww.sapp.ir خواهد آمد و میتوانید این لینک را برای دوستان و آشنایتان ارسال کنید.

اگر تمایل دارید فرد جدیدی را وارد لیست مخاطبین پیام‌رسانِ سروش کنید، برای شروع لازم است در صفحه‌ی اصلیِ سروش، گزینه‌ی “کاربران” را انتخاب کنید. سپس در صفحه‌ی بعد، گزینه‌ی شبیه به شکلک آدمک را از گوشه پایین صفحه انتخاب کنید و نام و شماره‌ی شخص مورد نظر خود را وارد کنید.

در صفحه ی اصلی پیام‌رسان سروش، روی گزینه‌ی کاربران کلیک کنید و از میان مخاطبانی که نمایش داده میشود، مخاطب مورد نظر را انتخاب کنید.

حالا در صفحه‌ی این مشخصات این مخاطب قرار دارید، باید گزینه‌ی شبیه به ۳‌نقطه را در گوشه بالا سمت راست صفحه انتخاب کنید و سپس گزینه‌ی “مسدود‌سازی” را انتخاب کنید تا فرد مورد نظر را مسدود یا به اصطلاح، بلاک کنید.

وقتی در صفحه‌ی اصلی پیام‌رسانِ سروش هستید، گزینه‌ی منو در گوشه بالا سمت چپ صفحه را انتخاب کنید و سپس گزینه‌ی “تنظیمات” را انتخاب کنید. حالا گزینه‌ی “حریم خصوصی” را انتخاب کنید و در صفحه‌ی بعد، روی “کاربران مسدود شده” کلیک کنید. اکنون میتوانید افرادی که بلاک کرده‌اید را مشاهده کنید و در صورت تمایل، آن‌ها را از این حالت خارج کنید و آن‌بلاک کنید.

در صفحه‌ی اصلی پیام‌رسان سروش روی گزینه‌ی منو کلیک کنید و گزینه “ارسال پیام گروهی” را انتخاب کنید.

حالا لیست مخاطبین شما نمایش داده میشود و میتوانید هر چند‌تا از آن‌ها را که تمایل دارید، انتخاب کنید و در نهایت گزینه‌ی تایید را از بالا سمت راست صفحه انتخاب کنید. اکنون صفحه‌ی چتی برای شما باز میشود که هر پیامی در آن ارسال کنید، به صورت همزمان به همه‌ی مخاطبینی که هنگام ایجاد این چت گروهی انتخاب کردید، ارسال میشود.

در صفحه‌ی اصلی، گزینه‌ی منو را از گوشه بالا سمت چپ صفحه انتخاب کنید و وارد “تنظیمات” شوید. حالا گزینه “دانلود خودکار فایل” را انتخاب کنید.

اکنون با دو گزینه با نام‌ها “وقتی از اینترنت موبایل استفاده می‌کنی” و “وقتی از وایفای استفاده می‌کنی” روبرو خواهید شد. هر کدام از این موارد را که انتخاب کنید، پنجره‌ای برای شما باز میشود که ۴‌گزینه برای انتخاب کردن دارد. در صورتی که این گزینه‌ها را انتخاب کنید (کنار آن‌ها را تیک بزنید)، این نوع از فایل‌ها از این پس بدون اینکه لازم باشد شما تایید کنید، روی گوشی شما دریافت میشوند. ولی اگر تیک کنار آن‌ها را بردارید، دیگر هیچ فایلی به صورت خودکار و بدون اجازه‌ی شما دانلود نمیشود و تنها در صورتی که شما تایید کنید، دانلود فایل، عکس یا ویدیوی مورد نظر آغاز خواهد شد.

توجه کنید که در صورتی که تنظیمات این قسمت را به درستی انجام ندهید، ممکن است حجم اینترنت شما خیلی زود‌تر به پایان برسد.

ابتدا وارد قسمت “تنظیمات” و سپس پیام‌ها شوید.

در اینجا گزینه‌ای با نام “ذخیره عکس‌ها و فیلم‌ها در گالری” مشاهده خواهید کرد. اگر این گزینه را فعال کنید، همه‌ی عکس‌ها و فیلم‌هایی که در سروش دریافت میکنید، در گالری گوشی شما هم ذخیره میشوند.

ابتدا وارد قسمت “تنظیمات” و سپس وارد “تغییر پس‌زمینه” شوید. اکنون با انتخاب گزینه‌ی مناسب، میتوانید برای پس‌زمینه‌ی چت‌ها در سروش، رنگ یا تصویر دلخواه را قرار دهید و در نهایت گزینه‌ی تایید در گوشه بالا سمت راست را انتخاب کنید.

نظر شما

رایانامه (ایمیل) *

Website

تمامی حقوق نزد صاحب سایت چجوری محفوظ است. چه‌جوری

ثبت نام ناخواسته در سروش در چند وقت اخیر موضوع ادعای بسیاری از کاربران بوده است. آنها می‌گویند بدون اجازه آنها در پیام‌رسان سروش حساب کاربری برای آنها فعال شده است.

پس از اعترضات دی‌ماه ۹۶  و فیلترینگ موقت تلگرام در ایران، موج پیام‌رسان‌های ایرانی افزایش چشم‌گیری داشت. کاربران بسیاری به سوی اپلیکیشن‌های پیام‌رسان ایرانی رفتند. پیام‌رسان سروش سردمدار آنهاست. پس از فیلترینگ تلگرام در ۱۱ اردیبهشت به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه تهران، گمانه‌زنی‌ها بر آن بود که کار تلگرام در ایران تمام شده است و راه برای پیام‌رسان‌های ایرانی بازتر. اما چنین نشد.

بسیاری از مردم به سوی فیلترشکن‌ها و پروکسی‌ها رفتند. گستردگی استفاده مردم این فیلترشکن‌ها به حدی بود که آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر از خروج تنها یک میلیون از ۴۰ میلیون کاربر ایرانی تلگرام بدلایل مرتبط با فیلترینگ داده است. در سوی دیگر اما گزارش‌های ضد و نقیضی نیز از افزایش کاربران پیام‌رسان‌های داخلی منتشر می‌شود. در آخرین این گزارش‌ها از ۲۵ میلیون کاربر سخن به میان آمده بود. آمارها را که نادیده بگیریم، افزایش یوزر در پیام‌رسان‌ها، کم یا زیاد، منطقی به نظر می‌رسد.

بیشتر بخوانید : افزایش کاربران پیام رسان های داخلی ؛ سروش ۱۰ میلیونی شد!

اما آنطور که به نظر می‌رسد تب و تاب افزایش کاربر در میان متصدیان پیام‌رسان‌های وطنی داغ تر از همیشه است. از نظرات کاربران و مسئولان در توئیتر چنان برمی‌آید که انگار پیام‌رسان سروش در پی جعل کاربر، از طریق ثبت‌نام کردن آنها به طور ناخواسته و غیرداوطلبانه است. در ادامه این مطلب تکراتو موضوع ثبت نام ناخواسته در سروش را زیر ذره‌بین خواهد برد.چگونه سروش را بدون شماره نصب کنیم

این روز‌ها ثبت نام ناخواسته در سروش بحث داغ مرتبط با پیام‌رسان‌های داخلی است. خیل عظیمی از کاربران در شبکه اجتماعی توئیتر در چند روز اخیر به این موضوع اشاره کردند که علی‌رغم اینکه تاکنون به سوی نصب و فعال‌سازی اکانت در پیام‌رسان سروش نرفته‌اند، اما یک حساب‌کاربری برای آنها در این اپلیکیشن وجود دارد. به عنوان مثال، کاربری به نام Sina_Karimdoust با انتشار تصویری ادعای مشابه‌ای مطرح کرده است. او در توئیت خود نوشت :

“من تا حالا رو گوشیم #سروش نصب نکردم. چه برسه ثبت نام کنم، حالا می بینم که عضوم توش و آخرین فعالیتم هم قرن بیستم بوده… ۱۹۷۰”

۱

آنچه این کاربر بررسی کرده بود به وب‌سایت به نام “من تو سروش هستم” برمی‌گردد. این وبسایت توسط یک کاربر توئیتر و توسعه‌دهنده اپلیکیشن به نام مسیح یگانه طراحی شده است. آنطور که او عنوان کرده است، با وارد کردن شماره تلفن همراه در این وب‌سایت می‌توان بدون عضویت در اپلیکیشن سروش متوجه شده که حساب کاربری به نام شما وجود دارد یا خبر. در توضیحات این وب‌سایت آمده است :

“میگن یه عده بدون اینکه عضو سروش شده باشن، عضو سروش کردنشون با اسم و عکس!

این سرویس کوچولو برای اینکه که بدون نیاز به نصب نرم افزار سروش بتونی تست کنی که اکانتی با شماره تلفنت وجود داره یا نه. شماره ای که وارد می‌کنی نه جایی ذخیره میشه، نه به کسی فروخته میشه، نه هیچی. فقط به سروش ارسال میشه و اطلاعاتی که باهاش ثبت شده دریافت میشه. این سرویس یه شبه برای این نوشته شده که ماجرا روشن تر بشه. پس ممکنه هر جور باگی داشته باشه یا درست کار نکنه یا اگر زیاد استفاده بشه، دوستان سروش ببندنش. اگر مشکلی دیدین یا سوالی داشتین بهم بگین”

البته تکراتو اعتبار این وب‌سایت را تایید نمی‌کند. هرچند در بخشی از این صفحه وب آمده است :

“تو کی هستی که اینو نوشتی؟ چرا باید بهت اعتماد کنم؟من @masihyeganeh هستم. سوال دوم رو نمی‌دونم ولی خب کد اپن سورسه دیگه. ببینید سو استفاده شده یا نه. در ضمن، تو رو خدا همگی با هم مسیج ندید. گردنم درد گرفت!

سروش این سرویس رو تکذیب کرده که!انتظار دیگع ای داشتین؟. دوستان سورسشو ببینن، می‌فهمن که الکی نمیشه تکذیبش کرد. در ضمن از تلاش هایی که کردن تا این سرویس بسته بشه معلومه چقدر الکیه!”

کار آنچنان بالا گرفت که محمود صارقی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، به آن واکنش نشان داد و آن را نگران‌کننده خواند. صادقی در توئیتر نوشت :

“موضوع ایجاد اکانت های جعلی در پیام رسان های داخلی نگران کننده است؛ عنصر اعتماد در فضای تبادل اطلاعات بسیار تعیین کننده است. مسئولان مربوط پاسخگو باشند.”

البته این موضع گیری نماینده مجلس از سوی مدیران اپلیکیشن سروش بدون پاسخ نماند. از جمله توئیتر رسمی پیام‌رسان سروش با ریتوئیت کردن گفته آقای صادقی نوشت :

“ما هم به دنبال جلب اعتماد مخاطبانمان هستیم. در این راستا اعلام کردیم افرادیکه با این مسئله روبرو شده‌اند با support@sapp.ir در ارتباط باشند. تا این لحظه تنها ۳ ایمیل دریافت شده که بررسی کرده‌ایم و مشکلی در عضویتشان وجود نداشته است. لطفا اگر کسی به شما مراجعه کرد به ما ارجاع دهید.”

یکی از مجریان شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نیز در توئیتی با اشاره به یکی از مواردی که کاربران از عضویت ناخواسته در توئیتر گفته بودند، از مدیر پیام پیام‌رسان سروش خواست تا به ادعاهای مطرح شده پاسخ دهد. Nima Akbarpour  در توئیت خود نوشت :

“آقای سیدصالحی می‌شه بگید چرا افرادی که عضو پیام‌رسان #سروش نشده‌اند، پروفایل عکس‌دارشان از پیش ساخته شده؟ چه کسی اطلاعات افراد را در اختیارتون قرار داده؟ ممکنه درباره اسکرین‌شات‌هایی که برخی کاربران توییتر در این زمینه منتشر کرده‌اند، روشنگری کنید؟

یک نمونه رو ببینید و کامنت‌های زیرش رو بخونید”

سید میثم سید صالحی، مدیر اپلیکیشن سروش نیز به موضوع ثبت نام ناخواسته در سروش واکنش نشان داد. او در پاسخ به مجری BBC فارسی بخشی از گفته‌هایش که در مصاحبه با ایسنا بیان کرده بود را بیان کرد. سید صالحی در مصاحبه با ایسنا در پاسخ به ادعای مطرح شده در خصوص ثبت نام ناخواسته در سروش ، این موضوع را به طور کلی رد کرد و همچنین غیرممکن دانست. آقای سیدصالحی تنها روش فعال‌سازی اکانت در سروش را ثبت کد فعال‌سازی توسط خود کاربر عنوان کرد. مدیر سروش گفت:

“تمامی کاربران شبکه سروش واقعی هستند و وجود هرگونه اکانت بدون اطلاع صاحب شماره به هیچ عنوان امکان‌ پذیر نیست.کاربران سروش پس از وارد کردن شماره همراه خود در پیام‌ رسان، از طریق پیامک کد فعال‌ سازی خود را در تلفن همراه دریافت می‌ کنند و آنان صرفا با وارد کردن کد دریافتی می‌ توانند از امکانات پیام‌ رسان استفاده کنند.”

سیدصالحی همچنین در مصاحبه با رکنا مجددا با تکذیب ثبت نام ناخواسته در سروش گفت تنها ۸ کاربر تاکنون شکایت کرده‌اند که بررسی‌ها کد اهراز هویت و زمان ورود آنها را نشان می‌دهد. مدیر سروش خاطرنشان کرد :

“تاکنون ۸ مورد شکایت برای ثبت‌نام ناخواسته کاربران در سروش به بخش پشتیبانی ما ارسال شده است که با بررسی مشخص شده هر ۸ کاربر در این پیام‌رسان ثبت‌نام کرده‌اند چرا که کد احراز هویت، نوع دستگاهی که با آن به پیام‌رسان متصل شده‌اند و زمان ورودشان به سیستم کاملا مشخص است. “

البته مکانیزم ثبت نام ناخواسته در سروش هنوز مبهم است. مشخص نیست که چگونه یک اپلیکیشن می‌تواند بدون اهراز هویت و فعال‌سازی شماره موبایل کاربری را به فهرست یوزر‌هایش اضافه کند. به علاوه این نخستین بار نیست که تعداد کاربران پیام‌رسان سروش مورد ابهام قرار می‌گیرد. مدتی کوتاهی پس از فیلترینگ همیشگی تلگرام، مدیران این پیام‌رسان تعداد کاربران خود را بیش از ۱۰ میلیون نفر اعلام کردند. به طور کلی دوگانگی شدیدی در میان کاربران برای استفاده یا عدم استفاده از این اپلیکیشن پیام‌رسان وجود دارد.

وبلاگ پیام‌رسان سروش، روز ۲۷ فروردین مطلبی منتشر کرد تحت عنوان “سروش ۵ میلیونی شد“. ۱۹ اردیبهشت‌ماه، یعنی کمتر از یک‌ماه بعد، آنها اعلام کردند که تعداد کاربران سروش از مرز ۱۰ میلیون نفر گذشته است. یعنی در کمتر از یک ماه تعداد کاربران تقریبا دو برابر شده است. حتی با درنظر گرفتن فیلترینگ تلگرام در این بازه زمانی، باز هم این ادعا جای بررسی دارد. این نکته را هم باید در نظر داشت که تعداد دریافت‌های این برنامه در گوگل پلی (بیش از ۱ میلیون ) و در کافه بازار‌ (بیش از ۵ میلیون) مجموعا حدود ۶ میلیون مرتبه است.

بیشتر بخوانید :

منبع : techrato

Modal body text goes here.

ارسال

تکراتو، ارائه دهنده آخرین اخبار تکنولوژی، اخبار موبایل، اخبار نجوم، اخبار اتومبیل، و در مجموع، آخرین اخبار دنیای فناوری بوده و یکی از بهترین سایت های تکنولوژی ایران است. از جمله مباحثی که میتوانید کاملترین محتوای موجود به زبان فارسی را در تکراتو یافته و مطالعه کنید، میتوان به مقالات زیر اشاره کرد:
خودرو،
اپلیکیشن،
هایما s7 توربو،
هات اسپات آیفون،
حذف ویروس اندروید،
بهترین بازی های پلی استیشن 4،
باز کردن قفل گوشی اندروید،
بهترین گوشی 2018،
مگان 2018،
آموزش اسنپ چت،
پرفروش ترین فیلم های 2017،
اسپورتیج 2018،
بوگاتی شیرون،
رنو سیمبل،
بهترین سریال های خارجی،
تویوتا کرولا 2017،
روت کردن گوشی،
بهترین بازی های آیفون،
بهترین لپ تاپ های 2018،
بهترین گوشی های میان رده 2018،
بهترین سریال های 2017،
هواوی پی 11،
مقایسه هایما S7 توربو با جک S5،
اسکرین شات در ویندوز 10،
تماس تصویری،
آزرا 2017،
بهترین گوشی های هواوی،
بهترین گوشی های سامسونگ،
بهترین گوشی های شیائومی،
شگفت انگیزان 2،
بهترین مودم 4g،
گیف در اینستاگرام،
قیمت روز انواع موتور سیکلت،
بهترین ماشین های 2018،
بهترین خودروهای 2018،
سراتو 2018،
بهترین تبلت های 2017،
بهترین دوربین گوشی،
بهترین بازی های کامپیوتری 2017،
بهترین لپ تاپ های 2017،
بهترین لپ تاپ های گیمینگ 2017،
جستجو در اینستاگرام،
اپلیکیشن 724،
روبیکا،
دیلیت اکانت تلگرام طلایی


“آینده در دستان شماست

زیبایی هایی که هنوز ندیده اید

میکس فوق العاده زیبا از آهنگ دل را ببین با صدای علیرضا افتخاری و سفر های مقام معظم رهبری به شهر های مخطلف کشور (زاهدان-زنجان-بم) که چیز پر مغز و قشنگی از آب در آمده حتماً ببینید…چگونه سروش را بدون شماره نصب کنیم

موسسه تدوین آثار و نشر اخلاقیات شهدای شهرستان زرند

مداحی مهدی اکبری کاش بودی کرببلا برادر بی حرمم حسن جان

در آپارات شما قادر خواهید بود ویدئوهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و از اخبار رویدادها اطلاع پیدا کنید.

آرشیو هزاران فیلم وسریال ایرانی و خارجی

آرشیو انیمیشن و فیلم های مناسب برای کودکان

مسئولیت محتوای ویدئوها و هرگونه پاسخگویی به ادعاهای مطروحه توسط اشخاص حقیقی
و حقوقی با منتشر کننده است و آپارات هیچگونه مسئولیتی نسبت به آن ندارد.


“آینده در دستان شماست

زیبایی هایی که هنوز ندیده اید

میکس فوق العاده زیبا از آهنگ دل را ببین با صدای علیرضا افتخاری و سفر های مقام معظم رهبری به شهر های مخطلف کشور (زاهدان-زنجان-بم) که چیز پر مغز و قشنگی از آب در آمده حتماً ببینید…چگونه سروش را بدون شماره نصب کنیم

موسسه تدوین آثار و نشر اخلاقیات شهدای شهرستان زرند

مداحی مهدی اکبری کاش بودی کرببلا برادر بی حرمم حسن جان

در آپارات شما قادر خواهید بود ویدئوهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و از اخبار رویدادها اطلاع پیدا کنید.

آرشیو هزاران فیلم وسریال ایرانی و خارجی

آرشیو انیمیشن و فیلم های مناسب برای کودکان

مسئولیت محتوای ویدئوها و هرگونه پاسخگویی به ادعاهای مطروحه توسط اشخاص حقیقی
و حقوقی با منتشر کننده است و آپارات هیچگونه مسئولیتی نسبت به آن ندارد.

Wird geladen…

Wird geladen…

Wird geladen…

Wird verarbeitet…

Wird geladen…

چگونه سروش را بدون شماره نصب کنیم

Wird verarbeitet…

Wird geladen…

Wird geladen…

Wird verarbeitet…

Wird geladen…

Wird geladen…

Wird geladen…

🔴به همین سادگی شماره کاربران درپیام رسان سروش ردیابی میشود!👈بنیانگذار تلگرام،۳۰۰ هزار دلار جایزه تعیین کرده برای کسی که بتواند اطلاعات رمزگذاری شده این شبکه را هک کندتلگرام و اینستاگرام قاصدان آزادی در لینک زیر: https://t.me/FreedoMessengerhttps://www.instagram.com/freedommess…

Wird geladen…

Wird geladen…

Wird geladen…

Wird geladen…

Wird geladen…

Wird verarbeitet…

Playlists werden geladen…


راهنمای استفاده از کد QR

چگونه سروش را بدون شماره نصب کنیم

سروش يك پيام رسان محبوب ايراني  با بیش از ۱2 میلیون کاربر است  که لحظه به لحظه دوستان بیشتری به این جمع اضافه می‌شوند.

در سروش شما مي‌توانيد به دوستان خود پیام ارسال کنید، در گروه‌های مورد علاقه‌تان عضو شوید و یا حتی کانال بسازید.

يا مي‌توانيد به سادگي مطالب خود را در کانالتان منتشر کنید و یا اگر محصولی دارید در آن عرضه کنید!

تماس صوتی رایگان

تماس صوتی در سروش تقریبا رایگان است! 

از آنجایی که تعرفه مصرف اینترنت در سروش یک‌سوم محاسبه می‌شود، می‌توانید با استفاده از امکان تماس صوتی سروش تقریبا به صورت رایگان با دوستان و آشنایان‌تان تماس بگیرید و صحبت کنید.

فضای ابری نامحدود

مهم نیست فایل‌های شما چه حجمی دارند. مهم اين است شما بتوانيد بصورت نامحدود با استفاده از سروش فايل‌هاي خود را به صورت انبوه ارسال کنید. همچنین می‌توانید فایل‌های مورد نظر خودتان را روی فضای ابری سروش ذخیره کنید تا در هر مکانی به آساني به آنها دسترسی داشته باشید.

امنیت

اعتماد در خانواده سروش قيمت خود را دارد و بهاي آن فقط و فقط صداقت است. حفظ حریم خصوصی و امنيت اطلاعات شما برای ما بسیار اهمیت دارد و ما از هيچ تلاشي به جهت بهبود خدمات در این حوزه كوتاهي نخواهيم كرد. 

سامانه پشتیبانی

پیام رسان سروش برای پشتیبانی و ارتباط با شما کاربران محترم تمام راه‌ها را باز گذاشته است تا ارتباط برقرار‌کردن برای همه عزیزان در اوج سهولت قرار گیرد. شما می‌توانید از طریق ایمیل support@sapp.ir و یا کانال @support در پیام رسان سروش با ما در ارتباط باشید.

نقد و بررسی پیام‌رسان سروش

امروزه پیام‌رسان‌های مختلف به سرعت در تمامی نقاط جهان در حال رشد و فراگیر شدن هستند که البته نوع استفاده از آن‌ها خود چالشی بسیار بزرگ برای دولت‌های مختلف به شمار می‌آید و کشور ما ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی اپلیکیشن اندرویدی پیام‌رسان ایرانی سروش بپردازیم. با عصرارتباط همراه باشید.

در این مقاله قصد داریم به دلایلی بپردازیم که جزء نقاط قوت اپلیکیشن سروش به شمار می‌رود و دلایلی است که می‌تواند هر کاربر ایرانی را برای استفاده از پیام رسان سروش قانع کند!

در این مقاله قصد داریم به دلایلی بپردازیم که جزء نقاط قوت اپلیکیشن سروش به شمار می‌رود و دلایلی است که می‌تواند هر کاربر ایرانی را برای استفاده از پیام رسان سروش قانع کند!

برسی پیام رسان سروش

امروزه با وجود دنیای ارتباطات در فضای مجازی شاهد رشد قارچ گونه شبکه های اجتماعی متنوع و با قابلیت های مختلف هستیم . جوانان ایرانی نیز تا کنون تلاش های قابل توجهی انجام داده اند و پیام رسان های متنوعی را تولید کرده اند که اکثر آن ها با استقبال کمی روبرو شدند.

سروش، جایگزینی برای تلگرام – پیام رسان سروش زیر ذره بین

این پیام رسان برای کاربران ایرانی امنیت و سرعت بیشتری فراهم کرده است. کیفیت بالای پیام رسان سروش گویای این است که در صورت حمایت مردم از آن، می تواند به زودی جایگزین پیام رسان های خارجی مانند تلگرام شود. در ادامه با ذره بین همراه باشید تا به بررسی اپلیکیشن اندرویدی این پیام رسان اینترنتی بپردازیم.

پیام رسان سروش

سروش نوجوانی است که آرزوی مشهور شدن را دارد! سروش نام برنامه پیام رسان ایرانی جدیدی است که به تازگی و برای مبارزه بر سلطه پیام رسان های خارجی ساخته شده است. برای آشنایی بیشتر با پیام رسان سروش در ادامه با ترنجی همراه باشید…

چگونه سروش را بدون شماره نصب کنیم
چگونه سروش را بدون شماره نصب کنیم
10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.