چگونه فصل 3 پایان نامه را بنویسیم

خواص دارویی و گیاهی

چگونه فصل 3 پایان نامه را بنویسیم
چگونه فصل 3 پایان نامه را بنویسیم

آسان مشاور یکی از معتبرترین مراکز تخصصی آموزش و مشاوره پژوهشی می باشد که با ارائه خدمات الکترونیکی از طریق مشاوره و آموزش انلاین توسط عده ای از متخصصین و اساتید با تجربه دایر شده است. ما با گرد اوری مجموعه ای از بهترین فارغ التحصیلان دکتری در تمام زمینه های تخصصی در مقاطع ارشد و دکتری بستری را برای ارائه خدمات مطمئن، سریع و با کیفیت در هر  جای ایران که باشید فراهم نموده ایم.

همچنین یکی از مهمترین راه های رساندن اطلاعات و یافته های پژوهشی به جامعه علمی نگارش مقالات علمی است. با توجه به افزایش نیاز جهت نگارش مقالات به صورت استاندارد و بالا بردن سطح دانش و آگاهی محققان از فن نگارش مقالات و انتخاب ژورنال متناسب با مقالات نگاشته شده،  موسسه آسان مشاور در تلاش بوده است تا با جلب همکاری متخصصین و اساتید داخل و خارج کشور که در ژورنالهای معتبر، مقالات ارزشمندی را به چاپ رسانده اند از تجارب گرانبهای این عزیزان بهره برده و خدمات با ارزشی را به علاقه مندان ارائه دهد. متخصصین این مجموعه قادرند به شما در زمینه ی مشاوره  نگارش و تصحیح مقالات، انتخاب ژورنال مناسب، ارسال مقاله برای ژورنال مناسب، پاسخ به نظرات و سوالات داورهای ژورنال و همچنین دریافت نامه اکسپت و چاپ مقالات یاری رسانند.

 در این مطلب فصل مربوط به روش تحقیق (فصل سوم پایان نامه) که یکی از فصول کلیدی پایان نامه است و در بعضی رشته ها ، بیشترین حجم پایان نامه را به خود اختصاص می دهد را برای شما شرح می دهیم.

روش شناسی تحقیق در پایان نامه ارشد

به کار گیری روش علمی در تحقیق، تنها راه دستیابی به دستاوردهای قابل قبول و علمی است. لذا برای انجام یک پایان نامه معتبر به روش شناسی نیاز است. روش شناسی ، پایان نامه را منظم ، منطقی و اصولی کرده و جستجوی علمی را نیز راهبردی میکند.چگونه فصل 3 پایان نامه را بنویسیم

اجزای روش شناسی پایان نامه ارشد:

در ساختار یک پایان نامه روش شناسی تحقیق را میتوان شامل مجموعه ای از اجزای زیر دانست :

این مراحل در شکل زیر قابل مشاهده است

جامعه آماری در پایان نامه ارشد    

جامعه آماری پایان نامه عبارت است  از مجموعه ای از افراد یا اشیا که دارای ویژگی های همگون و قابل اندازه گیری می باشند. نمونه پایان نامه از این چنین جامعه ای اخذ می گردد و نتیجه پایان نامه به آن جامعه تعمیم داده می شود.

معمولا هر پایان نامه در حوزه مدیریت و سازمان، نمونه ای از یک پژوهش کاربردی است. در هر پایان نامه سعی شده است تا به یک مساله و پرسش واقعی که در عمل وجود دارد، طی یک فرایند پژوهش پاسخ داده شود. آگاهی از سازمانی که در آن پایان نامه انجام گرفته است میتواند بر درک بهتر فرآیند و دستاوردهای پژوهش تاثیر داشته باشد، لذا پژوهشگر پایان نامه باید سازمانی که در ان بررسی های خود را انجام داده است به طور مختصر به خوانندگان و ارزیابان پایان نامه معرفی کند.

برای این کار بهتر است:

الف) در صورت امکان تصویری از چارت سازمانی آورده شود.

ب) برای بیان مطالب از جدول ها و تصویر ها … بهره گرفته شود.

ج) آمار ها و اطلاعات جدید ارائه شود.

د) اطلاعات سازمانی مرتبط با مساله نشان داده شود.

ه) وضعیت محصول ( کالاها / خدمات) معرفی شود.

میدان ، محل و عرصه

باید بین سه اصطلاح میدان ، محل و عرصه تفاوت گذاشت.

” میدان ”  اشاره به قلمرویی است که پایان نامه در ان انجام می شود، برای مثال : میدان پژوهش، تمامی اداره هایی است که از خبرنامه شرکت استفاده میکنند یا سازمانی که کارکنانش درباره موضوعی خاص اظهار نظر میکنند.

” محل ” به مکانی فیزیکی ، محلی و معین اشاره میکند، مانند یک سازمان خاص.

” عرصه ” عبارتست از : صحنه کنش اجتماعی افراد. برای مثال : در یک سازمان ، می تواند عرصه آبدارخانه باشد که کارکنان در ان جمع میشوند و شایعه های سازمانی را تبادل  می کنند.

تحقیق و پژوهش در پایان نامه ارشد

هر پایان نامه ، تلاشی سیستماتیک و روشمند برای دستیابی به پاسخ یک پرسش یا راه حلی برای یک مساله است. با توجه به اینکه ، پرسش ها و مساله ها ماهیت گوناگونی دارند لذا میتوان برپایه چگونگی انها پژوهش ها را طبقه بندی کرد

روش های تحقیق در پایان نامه بر اساس معیار های گوناگون قابل طبقه بندی شدن هستند. بر اساس ماهیت و ویژگی های کلی که انواع تحقیق دارند میتوان انها را به سه دسته کلی تقسیم کرد:

۱ –  کمی

۲- کیفی

۳- ترکیبی ( کیفی + کمی)

پژوهش های کمی و انواع آن در پایان نامه ارشد

پژوهش های کمی از داده های عددی استفاده میکنند و انواعی دارند:

الف) پژوهش ارزیابانه

ب) پژوهش اقدام پژوهی

ج) پژوهش مقطعی

د) پژوهش تحلیل محتوایی

ه ) پژوهش همبستگی

پژوهش های کیفی و انواع ان در پایان نامه ارشد

پژوهش های کیفی به پژوهش هایی گفته میشود که یافته های ان از طریق داده های ریاضی و آماری حاصل نشده باشد و با معانی ، تعریف ها، نمادها و توصیف ها سرو کار دارد. پژوهش کیفی انواع مختلفی دارد:

الف ) پژوهش تاریخی

ب) تحلیل گفتگو

ج ) تحلیل گفتمان

چگونه فصل 3 پایان نامه را بنویسیم

د) تحلیل ژانر

ه) پژوهش های روایتی

ز) پژوهش های قوم شناسی

ی) پژوهش پدیدار شناسی

پژوهش های ترکیبی در پایان نامه ارشد

پژوهش ترکیبی ، مجموعه اقداماتی برای جمع اوری تحلیل و ترکیب اطلاعات کمی و کیفی در یک واحد مطالعه به منظور شناخت مساله تحقیق است. این تحقیقات با بکارگیری روش ها و ابزار های تحقیق کمی و کیفی میتواند تصویری پیچیده تر از یک پدیده ارائه دهد. به بیان دیگر از این طریق ما قادر هستیم با جمع اوری و ترکیب انواع متفاوت اطلاعات درباره یک پدیده معین پژوهش خود را غنا ببخشیم.

روش تحقیق در پایان نامه ارشد

یکی از دلایل کاربرد اندک دستاوردهای پایان نامه ها در عمل ، خطاهایی است که دانشجویان درباره مفهوم روش تحقیق و مرزبندی ان با دیگر اصلاح ها به ان دچار می شوند. این خطاها را میتوان به شرح زیر دسته بندی کرد.

۱ – مترادف دانستن مفهوم روش تحقیق و روش شناسی تحقیق

۲ – یکسان پنداشتن روش تحقیق با نوع تحقیق

۳ – برداشت نارسا درباره مفهوم عملی کلمه روش

۴ – کاربرد نابجای روش

فرایند تحقیق هم معنای روش

روش به معنای رفتن در راه است. چنین معنایی ضروری میسازد برای رسیدن به مقصد که همانا یافتن پاسخ یا راه حل برای پرسش و مساله است گام هایی برداشت . این گام ها باید استوار منطقی و نظام مند یکی پس از دیگری به سوی هدف برداشته شوند.

روش علمی پایان نامه چیست؟

اساس هر علمی روش شناخت ان است. اعتبار و ارزش دستاوردهای یک پایان نامه وابسته به روش پژوهشی می باشد که در ان به  کار گرفته است.

روش تحقیق علمی فرایند جستجوی منظم برای مشخص کردن یک موقعیت نامعین است.

ویژگی های کلی فرایند علمی در پایان نامه ارشد

روش های علمی ویژگی های کلی دارند که انها را معرفی میکنیم:

۱ – نظام بندی

۲ – عقلایی بودن

۳ – روح علمی

۴ – واقعیت گرایی

گام ها و مرحله های روش تحقیق پیمایشی

۱ – شناسایی، تعریف ئ تدوین مساله

۲ – یافتن پیشینه نظری – عملی موضوع و کندکاو  نقادانه در ان

۳ – انتخاب و تدوین چارچوب نظری از میان پیشینه گرداوری شده

۴ – فرضیه سازی

۵ – ساختن مدل تحلیلی

۶ – بکارگیری ابزار گرداوری داده ها

۷ – عملیات گرداوری داده ها در جامعه اماری

۸ – تجزیه و تحلیل اطلاعات

۹ – پیشنهاد ها و نتیجه گیری ها

فن ها و ابزارهای گردآوری داده ها در پایان نامه ارشد

فرضیه ها، گمان ها، حدس ها، راه حل ها و پاسخ های احتمالی و موقتی هستند که بر اساس چارچوب و مبانی نظری برای مساله پایان نامه  مطرح می شوند .لذا پژوهشگر پایان نامه باید با ابزارهایی ویژه ، داده های لازم را از جامعه ( نمونه) آماری گردآوری نماید و با تحلیل پردازش و تبدیل آنها به اطلاعات به آزمون فرضیه ها بپردازد و مشخص سازد که کدام فرضیه تایید یا رد می شود.

پژوهشگر پایان نامه برای گردآوری داده ها به ابزارهای گوناگونی نیاز دارد که نوع این ابزارها تابع عوامل گوناگونی مانند نوع و فرآیند (روش) پایان نامه است. هر یک از ابزارهای گوناگون گردآوری داده مزیت ها و عیب هایی دارند که در هنگام بکارگیری باید به تاثیر آنها در هدف پژوهش توجه کرد و با رعایت نکته های لازم امکان افزایش اعتبار پایان نامه را فراهم آورد.

داده هایی که در پایان نامه بکار برده می شوند ممکن است “اولیه” یا  “ثانویه” باشند .داده های اولیه را پژوهشگر پایان نامه به صورت دست اول و بیشتر با مشاهده، پرسشنامه و مصاحبه به دست می آورد و داده های ثانوی از منابع دیگر و به شیوه های گوناگون به دست می آیند. این داده ها پیش از آنکه پژوهشگر پایان نامه را آغاز کند توسط دیگران تولید شده و موجودند. مانند: گزارش های بانک مرکزی ، مرکز آمار ایران.

انواع ابزارها و شیوه های گرداوری داده ها در پایان نامه ارشد

معمولا چهار ابزار و شیوه کلی برای جمع آوری داده ها در پایان نامه وجود دارند. هر یک از این ابزارها، انواعی دارند که کاربردهای ویژه ای برای تحقیقات خاص دارند. این بازار ها عبارتند از :

داده هایی که در پایان نامه بکار برده میشوند ممکن است اولیه و یا ثانویه باشند. داده های اولیه را محقق به گونه دست اول و بیشتر از طریق مشاهده ، پرسشنامه . مصاحبه به دست می آورد. داده های ثانویه از منابع دیگر و به شیوه های گوناگون به دست می آیند. این داده ها پیش از آنکه پژوهشگر پایان نامه را آغاز کند ایجاد شده و موجودند.

یک مشاهده علمی فرایند شناسایی ، نامگذاری، مقایسه، توصیف و ثبت علمی تغییرات ظاهری متغیرهای مرتبط با مساله است.

شیوه ای شفاهی است که در ان پژوهشگر پایان نامه با افراد جامعه و نمونه آماری تماس مستقیم برقرار میکند و از طریق مطرح کردن مجموعه ای پرسشهای از قبل تنظیم شده یا تنظیم نشده به ارزیابی برداشت ها ، نگرش ها و علایق آنها میپردازند.

پرسشنامه یکی از متداول ترین ابزارها در جمع آوری اطلاعات است. پرسش نامه مجموعه ای از پرسش های هدف مدار است که درباره مساله تحقیق  پایان نامه مطرح می شود. پرسشنامه یا به صورت بسته یا باز  و تشریحی مطرح می شود یا ترکیبی از این دو شیوه انتخاب می شود که با بهره گیری از مقیاس های گوناگون دیدگاه فرد پاسخگو را سنجش کند.

طرح نمونه گیری در پایان نامه ارشد

هر پژوهشگر پایان نامه با این پرسش رو به رو است که:

آیا باید داده های کل جامعه آماری را استخراج کرد یا نمونه ای از ان را بطور عملی و تصادفی برگزیند و سپس داده های مربوط به این نمونه را استخراج کرد و در نهایت نتیجه های بدست آمده را به کل جامعه آماری تعمیم داد ؟پاسخ به این سوال وابسته به پاسخ پرسش های زیر است:

۱ – کلیت داشته باشند تا بتوان آنها را در همه ی مورد هایی که موضوع پایان نامه در آنها معنا پیدا میکند بکار برد.

۲  – آیا نمونه برداری موجب آسانی و سرعت کار پایان نامه ، صرفه جویی در وقت، هزینه و منابع انسانی پژوهش می شود؟

۳ – آیا ممکن است آزمایش یا مشاهده موجب ضایع شدن کل ان چیز یا محصول شود، که به نمونه نیاز باشد؟

 ۴ – آیا در جامعه آماری بین متغیرها ،  رابطه های ضعیف مشاهده میشود و باید نمونه گیری کرد؟

جامعه آماری در پایان نامه ارشد

مجموعه ویژگی ها افراد و واحدهایی که حداقل یک صفت مشترک داشته باشند یک جامعه آماری را مشخص میسازند و معمولا آنها را با N  نمایش می دهند.

نمونه آماری در پایان نامه ارشد

نمونه ، مجموعه ای از نشانه ها است که از یک قسمت، گروه یا جامعه ای بزرگتر انتخاب می شود. این انتخاب به گونه ای است که این مجموعه نشانه ، ویژگی های ان قسمت ، گروه  یا جامعه بزرگتر را دارا باشد و معمولا ان را با  n نشان می دهند.

نمونه گیری در پایان نامه های کمی و کیفی

نمونه گیری در پژوهش های کیفی با کمی تفاوت دارد. معمولا در پژوهش های کیفی نمونه گیری نظری انجام میگیرد و در سه مرحله زیر تحقیق نمونه گیری مطرح می شود:

فرایند نمونه گیری در پایان نامه ارشد

نمونه گیری  فرایندی است که در ان تعدادی از واحد های یک کل ( جامعه ) به گونه ای برگزیده می شوند که شاخص جامعه بزرگتری که از ان انتخاب شده باشند. این گزینه میتواند به گونه های زیر انجام پذیرد:

 جامعه آماری و ویژگی های آن در پایان نامه ارشد

معمولا هر جامعه آماری دارای ویژگی های گوناگونی است. ولی پژوهشگر پایان نامه در جستجوی دستیابی به ویژگی های کلی ، عمومی . همه گیر ان می باشد. این ویژگی ها در واقع نماد جامعه مورد نظر می باشند و به همین دلیل جامعه مزبور را هم از روی آنها میتوان شناخت و هم تفاوت ان را نسبت به دیگر جامعه ها بر میشمرد.

به طور کلی در پایان نامه ارشد چهار نوع جامعه آماری وجود دارد:

جامعه مورد نظر دارای ساختاری یکپارچه می باشد و افراد آن بیشتر در یک ویژگی مشترک هستند. در چنین شرایطی که ساختار جامعه یک دست و منسجم است ، روش نمونه گیری مناسب، روش نمونه گیری ساده می باشد.

ساختار جامعه اصلی ، از طبقه های گوناگون میباشد بطوری که هر لایه و طبقه جدای از دیگر لایه ها و طبقه ها می باشد و تنها افراد داخل هر طبقه با توجه به یک ویژگی و صفت مشترک با هم مشابه هستند که ویژگی برجسته لای مورد نظر تلقی می شود. هر گاه ساختار جامعه از لایه ها و طبقه های گوناگونی بوجود آمده باشد مناسب ترین شیوه روش نمونه گیری لایه بندی ساده می باشد.

هنگامی که ساختار جامعه از لایه ها و طبقه هایی با نسبت ها به وجود آمده باشد، جامعه را جامعه لایه بندی شده نسبی می نامند. در این نوع ساختار جامعه نه تنها از لایه های گوناگونی تشکیل یافته بلکه نسبت یا درصد هر لایه نسبت به لایه های دیگر نیز مشخص می باشد.

هنگامی که ساختار جامعه از صفات و ویژگی های متنوعی شکل گرفته باشد که نتوان صفت بارز آن را به راحتی تعیین کرد، در این حالت با ساختاری ترکیبی سر و کار داریم که از متغیر ها و صفت های گوناگونی برخوردار است و این صفات و ویژگی ها بطور گسترده و پراکنده در بین افراد جامعه تقسیم و توزیع شده است. مناسب ترین روش نمونه گیری ، روش ترکیبی یل خوشه ای است. در ساختار ترکیبی ویژگی های دسته یا خوشه مشابه بوده ولی ویژگی های افراد گوناگون می باشد.

عوامل موثر در تعیین حجم نمونه در پایان نامه ارشد

مساله تعیین اندازه نمونه یکی از مسایل جدی است که هر پژوهشگر پایان نامه در پژوهش خود با ان رو به رو میشود. آمار دانان توصیه میکنند که حجم نمونه تا حد امکان بزرگ انتخاب شود، زیرا در صورت یکسانی و شباهت میانگین و انحراف استاندارد گروه نمونه با میانگین و انحراف استاندارد جامعه بیشتر است. عواملی که در تعیین حجم  و اندازه نمونه نقش دارند عبارتند از:

الف- هدف های پژوهش

ب- روش پژوهش و روش های آماری وابسته به آن

ج- امکان مالی و زمانی پژوهشگر پایان نامه

د- حجم جامعه

ه- شیوه کنترل متغیرهای ناخواسته

و- میزان تاثیر پذیری متغیر وابسته از مستقل

ز- میزان روایی و پایایی ابزار اندازه گیری متغیر وابسته

ارزیابی یافته های پژوهش در پایان نامه ارشد

هنگامی که کار  به پایان میرسد اولین پرسشی که مطرح میشود درباره اعتبار و قابلیت اعتماد یافته ها است. لذا روایی و پایایی دو مفهوم اساسی هستند که آشنایی پژوهشگر پایان نامه با معانی و انواع آنها از ضرورت های پایان نامه است.

روایی

روایی از واژه روا به معنای جایز و درست گرفته شده و به معنای درست بودن است.

مقصود از روایی در پژوهش ان است که ابزار اندازه گیری بتواند ویژگی مورد نظر متغیر را اندازه بگیرد. اهمیت روایی به ان دلیل است که اندازه گیری های نامناسب و نا کافی میتواند هر پایان نامه علمی را بی ارزش و ناروا سازد.

انواع روایی

روایی انواعی دارد که به نمونه هایی از آنها اشاره می شود:

پایایی

در زبان روزمره افراد معتبر به کسانی گفته میشود که رفتار همسان قابل اعتماد و قابل پیش بینی است، یعنی آنچه فردا یا هفته بعد انجام خواهد داد با آنچه که امروز انجام می دهند و آنچه که هفته پیش انجام داده اند همسان است. پایایی یک ابزار یعنی اینکه تا چه حد آن ابزار داده های درست و دقیقی را استخراج می کند و در طول زمان با ثبات است و نتیجه های همسان به دست می دهد. از سوی دیگر، افراد نا معتبر کسانی هستند که رفتارشان نوسان بیشتری دارد و پیش بینی آنها دشوار است.

توجه و اهتمام به امر پژوهش و تحقیق، یکی از مهمترین و اساسی ترین امور در دانشگاه ها و و مراکز تحقیقاتی محسوب می شود . اسان مشاور به عنوان یکی از مراکز فعال در حوزه اموزش و مشاوره ی پژوهشی در تلاش است تا با ایجاد پلی میان متخصصین و اساتید کارآزموده و دانشجویان گرامی، راهگشای مشکلات و سئوالات بسیاری از محققین گرامی کشور در ارتباط با چگونگی نگارش و ارائه پایان نامه های پژوهشی باشد.

امید است با یاری خداوند متعال و سعی و تلاش محققین عزیز کشورمان گامی موثر در جهت اعتلای علم و دانش میهن عزیزمان برداریم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وبسایت

آسان مشاور به عنوان تخصصی ترین پایگاه آموزش انجام پایان نامه و چاپ مقاله توسط بهترین متخصصان آماری اداره می شود. رسالت اصلی آسان مشاور، فراهم سازی زمینه رشد و توسعه جامعه علمی کشور بوده و در جهت دستیابی به این آرمان، ارائه خدمات با کیفیت آموزشی و مشاوره ای را سرلوحه کار خویش قرار داده است

آسان مشاور پایگاهی جامع جهت آموزش انجام پایان نامه، تحلیل آماری و چاپ مقاله است. این سایت صرفا به آموزش مباحث انجام پایان نامه و اکسپت مقاله پرداخته و به هیچ وجه در خصوص انجام پایان نامه های دانشجویی فعالیت ندارد. این مجموعه تا به حال هیچ فایل آماده ای را به فروش نرسانده و شدیدا کپی برداری را مورد نکوهش قرار داده است.

از طریق کانال تلگرامی یا شماره تماس های زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.

09198995493
09198995496
09109289604

پشتیبانی 24 ساعته

دانلـود پنج فـایـل

هدیه

کلیک کنید..

 

 دانلود یکجای

چگونه فصل 3 پایان نامه را بنویسیم

همه پروپوزال های

این سایت

650 پروپوزال

استاندارد

جدید

برای

اطلاعات بیشتر

کلیک کنید

فایل خریداری شده را از منوی کاربران/دانلودها/دانلود دریافت کنید. راهنمای خرید

صفحه اصلی

حراج فایل

 

فایل های مبانی نظری روانشناسی و علوم تربیتی

فایل های مبانی نظری مدیریت

536 فایل نمونه پروپوزال استاندارد

تاکنون روش های موسیقی درمانی به صورت منظم و طبقه بندی شده ارائه نشده اند. این روشها شامل موارد زیر می…

موسیقی درمانی حرفهای درمانی است که در آن موسیقی نیازهای فیزیکی، روانی، فکری و اجتماعی افراد را برطرف می سازد.

تاریخچه موسیقی درمانی در جایگاه حرفه ای مراقبتی و درمانی چیست؟ ایده کاربرد موسیقی برای شفابخشی که روی سلامتی و رفتار…

تماس با ما: 09011853901

 

در این جا به محتوای کلی پایان نامه برای نگارش میپردازیم…

محتوای فصل یک ممکن است در برخی از دانشگاه ها تفاوت هایی داشته باشد. اما معمولاً محتوای فصل یک به ترتیب زیر است:چگونه فصل 3 پایان نامه را بنویسیم

در برخی از دانشگاه ها تاکید بر این است که محدودیت های تحقیق نیز در همین فصل نوشته شود.

در برخی از دانشگاه نیز بر نوشتن مبانی نظری تحقیق در این بخش تاکید دارند.

 

فهرست منابع شامل کلیه منابعی است که به نحوی در پایان نامه مورد استفاده قرار گرفته اند. منبع نویسی دارای چند روش مشخص می باشد و ممکن است روش های مختلفی برای نوشتن فهرست منابع در دانشگاه های مختلف مورد تاکید قرار گیرد. برای نمونه به یکی از روش های رایج و مورد استفاده را شرح می دهیم:

تمامی منابعی که به نحوی در پژوهش مورد استفاده قرار گرفته اند، باید در این قسمت به صورت فهرست الفبا در دو بخش ابتدا فارسی و سپس لاتین ارایه گردد.

منابع ارایه شده باید مستقیماً مورد استفاده قرار گرفته باشند و از ذکر منبع در داخل منابع دیگر (منبع در منبع) اجتناب شود.

شماره گذاری صفحات منابع نیز در ادامه فصول، ادامه می یابد و آخرین صفحه شماره عددی صفحات پایان نامه به آخرین صفحه فهرست منابع اختصاص دارد.

منبع: شهریار مرزبان _ دانشجوی دکتری تخصصی

 

 

 

مشاوره و آموزش اختصاصی توسط اساتید و پژوهشگران برتر . . .

مشاوره و آموزش اختصاصی توسط اساتید و پژوهشگران برتر . . .

مشاوره و آموزش اختصاصی توسط اساتید و پژوهشگران برتر . . .

مشاوره و آموزش اختصاصی توسط اساتید و پژوهشگران برتر . . .

مشاوره و آموزش اختصاصی توسط اساتید و پژوهشگران برتر . . .

مشاوره رایگان بصورت حضوری و غیر حضوری . . .

مشاوره رایگان بصورت حضوری و غیر حضوری . . .


ایمیل *

عضو کانال تلگرام ما شوید و هر روز خود را با انرژی مثبت شروع کنید.

عضو اینستاگرام ما شوید و هر روز خود را با انرژی مثبت شروع کنید.

مشاوره و آموزش اختصاصی توسط اساتید و پژوهشگران برتر . . .

مشاوره و آموزش اختصاصی توسط اساتید و پژوهشگران برتر . . .

مشاوره و آموزش اختصاصی توسط اساتید و پژوهشگران برتر . . .

مشاوره و آموزش اختصاصی توسط اساتید و پژوهشگران برتر . . .

مشاوره و آموزش اختصاصی توسط اساتید و پژوهشگران برتر . . .


ایمیل *

تمام تلاش ما بر این است که علاوه بر مقالات و آثار تهیه شده توسط گروه آموزشی علم ما، فقط مقالات رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورت مشاهده اثری که دارای حق نشر می‌باشد، از طریق بخش «تماس با ما»  به مدیران گروه آموزشی علم ما دهید تا نسبت به حذف آن سریعا اقدام شود.

پژوهش در مديريت ورزش و ارتباطات ورزشي            

            


دانشیار دانشگاه پیام نورحوزه مطالعاتی:1. ارتباطات2. رسانه3. تبلیغات

چگونه پايان نامه بنويسيم؟

در اين جا به محتواي كلي پايان نامه براي نگارش آن يافت مي شود. براي آشنايي با جزييات نحوه نوشتن به كتاب راهنماي پايان نامه تاليف حميد قاسمي و سارا كشكر از انتشارات بامداد كتاب مراجعه كنيد. الف- فصل اول پايان نامه : Introduction يا مقدمه يا كليات تحقيقمحتوای فصل یک ممکن است در برخی از دانشگاه ها تفاوت هایی داشته باشد. اما معمولاً محتوای فصل یک به ترتیب زير است: 1. مقدمه: طرح كليات تحقيق2. بيان مساله: شرح مشکل و ارایه آنها به شکل سوال کلیدی برای پاسخ به كمك تحقیق3. ضرورت و اهميت تحقيق: چرایی انجام کار و معرفی کاربران احتمالی نتایج تحقیق4. اهداف تحقيق: آنچه تحقیق به دنبال انجام آن است5. فرضيه ها يا سؤال هاي تحقيق: مسیری برای اجرای تحقیق6. پيش فرض ها: قبول مواردی برای اطمینان از حرکت در مسیر اجرای تحقیق7. تعريف عملياتي وا‍ژه هاي تحقيق: اقدامی برای برداشت مشترک از مفاهیم تحقیقدر برخي از دانشگاه ها تاكيد بر اين است كه محدوديت هاي تحقيق نيز در همين فصل نوشته شود. در برخي از دانشگاه نيز بر نوشتن مباني نظري تحقيق در اين بخش تاكيد دارند. ب-فصل دوم پایان نامه: Review and Litrature يا ادبيات و پيشينه تحقيق1. مقدمه : معرفي محتواي فصل 2. مباني نظري: نطريه هاي مرتبط با موضوع و قابل بحث در فصل پنج (در تعدادي معدودي از دانشگاه ها مباني نظري در فصل يك ارايه مي شود)3. پيشينه تحقيق: تحقيقات داخلي و خارجي مرتبط با موضوع 4. جمع بندي كلي: جمع بندي از مجموع ادبيات پيشينه پ-نگارش فصل سوم پایان نامه: Resarch Methodology يا روش شناسي تحقيق1. مقدمه: معرفی محتوای فصل2. روش و طرح كلي تحقيق: اشاره به روش تحقيق از ابعاد هدف، محيط اجرا، استراتژي و مسيراجرا3. جامعه آماري: معرفي جامعه آماري4. نمونه آماري و روش نمونه گيري: بيان تعداد نمونه و روش نمونه گيري5. متغيرهاي تحقيق: شاخص های تغییر پذیر تعریف می شوند6. ابزار اندازه گيري: معرفی ابزار و اعتبار و روایی آن7. شيوه جمع آوري اطلاعات: روش اجرا در جمع آوري اطلاعات 8. روش هاي آماري: معرفي انواع روش هاي آماري مورد استفاده در پايان نامه ت- نگارش فصل چهارم پایان نامه: Findings يا تجزيه و تحليل يافته هاي تحقيق 1. مقدمه : معرفی محتوای فصل2. توصيف داده ها: جداول و نمودارهاي توصيفي3. آزمون فرضيه ها يا طرح سؤالات : متناسب با يافته ها جداول و نمودارهاي ذيربط ارايه مي شود.ث- نگارش فصل پنجم پایان نامه: Discussion يا بحث و نتيجه گيري 1. مقدمه : معرفي و محتواي فصل 2. خلاصه تحقيق: خلاصه سه فصل 3. خلاصه يافته ها: خلاصه فصل چهارم4. بحث : مقایسه تحقیقات و نتایج موافق و مخالف با نتایج حاصل از یافته ها5. نتيجه گيري: ارایه پیام حاصل از تحقیق6. محدوديت هاي تحقيق: محدوديت هاي در كنترل و خارج از كنترل محقق( در برخي از دانشگاه ها در فصل يك نوشته مي شود)7. پيشنهادهاي برخاسته از تحقيق: پیشنهادهایی که با نتایج بدست آمده می توان ارایه کرد.8. پيشنهادهايي به ساير محققين : پیشنهاد برای انجام تحقیقات بعدیج- تهیه بخش های خارج از فصول: دو بخش پيش از آغاز فصول و پس از فصول دارد. 1. روي جلد: گالينگور(چرمي)2. صفحه عنوان فارسي: بدون شماره صفحه3. صفحه بسم اله الرحمن الرحيم(در برخي از دانشگاه ها قبل از صفحه عنوان فارسي ارايه مي شود): بدون شماره صفحه4. برگه داوري: بدون شماره صفحه5. صفحه تقديم: بدون شماره صفحه6. صفحه سپاسگزاري: بدون شماره صفحه 7. چكيده فارسي: بدون شماره صفحه 8. فهرست مطالب: آغاز نشانه گذاري صفحه با حروف ابجد 9. فهرست جداول: ادامه نشانه گذاري صفحه با حروف ابجد 10. فهرست نمودارها: ادامه نشانه گذاري با حروف ابجد11. فهرست شكل ها : ادامه نشانه گذاري با حروف ابجد12. فهرست نقشه ها : ادامه نشانه گذاري با حروف ابجد( از اينجا به بعد فصول آغاز مي شود و موارد بعدي مربوط به بعد از فصول مي شود)13. منابع: شماره صفحات داخل فصول ادامه مي يابد. 14. پيوست ها: نشانه گذاري با حروف ابجد از ابتدا آغاز مي شود. 15. چكيده انگليسي: شماره صفحه ندارد16. صفحه عنوان انگليسي: شماره صفحه ندارد.17. پشت جلد: گالينگور(چرمي)18. عطف: گالينگور (چرمي)منابع نويسيفهرست منابع شامل کلیه منابعی است که به نحوی در پایان نامه مورد استفاده قرار گرفته اند. منبع نويسي داراي چند روش مشخص مي باشد و ممکن است روش های مختلفی برای نوشتن فهرست منابع در دانشگاه های مختلف مورد تاکید قرار گیرد. براي نمونه به يكي از روش هاي رايج و مورد استفاده در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه آزاد کرج اشاره مي كنيم:• تمامی منابعی که به نحوی در پژوهش مورد استفاده قرار گرفته اند، باید در این قسمت به صورت فهرست الفبا در دو بخش ابتدا فارسی و سپس لاتین ارایه گردد. • منابع ارایه شده باید مستقیماً مورد استفاده قرار گرفته باشند و از ذکر منبع در داخل منابع دیگر (منبع در منبع) اجتناب شود. • برای منبع نویسی و ارجاع دادن در متن به شکل زیر اقدام می گردد : 1. اگر در متن به موضوع مطالعه اشاره شود، نام نویسنده و سال انتشار داخل پرانتز می آید. مثلاً: برخلاف ساير شکل های نگارش، در خبر نویسی بايد پاراگراف‌ها كوتاه و خلاصه باشند طوری كه اكثر آنها بيش از يك جمله يا موضوع جديد نداشته باشند(تامپسون، 1996). 2. اگر به نام نویسنده در متن اشاره می شود سال انتشار داخل پرانتز درج می گردد. مثلاً : کوارترمن(1992) دریافت که بیش از 95 درصد مدیران ورزش دانشگاهی آمریکا مدرک کارشناسی ارشد داشته اند. • اگر به مقاله ای که دو نویسنده دارد ارجاع داده شود، نام هردو، هربار به همراه سال انتشار در داخل پرانتز می آید. مثلاً : سرصفحه بالاي برگه از مهم ترین عناصر خبر و شامل نام سازمان، آدرس و شماره تلفن، مشخصات تماس رسانه‌اي، تاريخ و زمان خبر و تيتر مي‌باشد(سایمون و زاپالا، 1996).• اگر مقاله کمتر از 6 نویسنده داشته باشد بار اول نام همه آنها به همراه سال انتشار و در دفعات بعد فقط نام نویسنده اول به علاوه کلمه “و همکاران” به همراه سال انتشار در داخل پرانتز آورده می شود. • اگر کاری شش یا بیشتر از آن، نویسنده داشته باشد، فقط نام خانوادگی نویسنده اول و به دنبال آن “و همکاران” به همراه سال انتشار در داخل پرانتز درج می شود.• اگر به قسمت خاصی از یک منبع ارجاع داده شود، لیست شماره صفحه یا صفحات پس از سال انتشار می آید. • اگر منبع الکترونیک بوده و شماره صفحه ندارد، در صورت دسترسی شماره پاراگراف آورده می شود.• اگر تمام یک وب سایت به عنوان منبع اشاره شود(و نه قسمتی از آن سایت)، به وب سایت مربوطه در متن اشاره می شود و نیازی به قرارگیری در فهرست منابع ندارد.• مکاتبات شخصی، سخنرانی ها، نامه ها، خاطرات، مکالمات و نامه های الکترونیک(ایمیل) نباید در فهرست منابع درج شوند و فقط در متن به آنها اشاره می شود که شامل نام، نوع مکاتبه و تاریخ خواهدبود. • نحوه نوشتن منابع در فهرست مربوطه : 1. ابتدا منابع فارسی و سپس منابع انگلیسی بر اساس حروف الفبا تنظیم می شوند.2. شماره و ردیف. نام خانوادگی نویسنده، نام نویسنده(سال انتشار). عنوان کتاب، مقاله، گزارش یا پایان نامه تحصیلی همراه با ذکر عنوان پایان نامه دوره کارشناسی ارشد یا رساله دکترا(این قسمت با حروف ایتالیک و سیاه حروفچینی شود)، نام ناشر، مجله، سمینار یا موسسه علمی که مقاله در آن چاپ شده و یا نام دانشگاهی که پایان نامه در آنجا ارایه گردیده است. شماره مجله یا شماره جلد کتاب. شماره صفحه هایی که مطلب مورد نظر از آنها استخراج شده است(در صورتی که کل منبع موردنظربه عنوان مرجع مورد استفاده قرار گرفته باشد، لزومی به ذکر شماره صفحه ها نیست). 3. توجه شود که نام و نام خانوادگی با علامت ویرگول، سال با علامت پرانتز و سپس نقطه، عنوان با علامت نقطه، و انتشارات با شهر نشر و صفحه ها با علامت ویرگول از یکدیگر جدا شوند. 4. در صورتی که منبع بیش از یک نفر نویسنده داشت، پس از نوشتن نام هر نویسنده(ابتدا نام خانوادگی بعدکاما و بعد نام)، از علامت (؛) برای جداکردن نام ها استفاده می کنیم. اگرمنبع مورد استفاده تعداد نویسندگان زیادی داشت، لازم است اسامی تمامی آنها قید شود. 5. در زمینه کتاب ها یا مقالاتی که به یک نویسنده تعلق دارند، رعایت ترتیب زمانی انتشار آنها ضرورت دارد. دراین حالت ابتدا مورد جدیدتر مطرح می شود. 6. اگر کتاب ترجمه شده است، نام مترجم پس از نام کتاب به شکل مثال زیربیان شود : بست، جان دبلیو(1373). روش های تحقیق در علوم تربیتی و رفتاری. ترجمه حسن پاشاشریفی؛ نرگس طالقانی. تهران: انتشارات رشد، 23-277. در صورتی که مقاله از اینترنت یا لوح فشرده انتخاب می شود، منبع نویسی به اين شکل صورت گیرد: نام خانوادگی، نام نویسنده(سال نشر). عنوان مطلب، تاریخ دریافت، نشانی اینترنتی یا نام لوح فشرده. در مورد مقالاتی که از سایت های اینترنتی استفاده می وشد، آدرس سایت به همراه دیگر اطلاعات مانند رفرنس های کتاب و مجله آورده شود. شماره گذاری صفحات منابع نیز در ادامه فصول، ادامه می یابد و آخرین صفحه شماره عددی صفحات پایان نامه به آخرین صفحه فهرست منابع اختصاص دارد.

تاريخ  ارسال:شنبه 1 آبان 1389 – 08:48
چگونه فصل 3 پایان نامه را بنویسیم


کد:25924-1397

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به سايت شخصی دکتر قاسمی می باشد.

روند

تهیه یک پروپوزال یا هر یک از فصل های پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکتری گاهی یک چالش بزرگ میشود. از نوشتن بیان مسئله گرفته، تا طراحی فرضیه و تشریح روش تحقیق و سوالات پژوهش و مانند آن بصورتی که یکپارچه و جامع بتواند اهداف پژوهش را شرح دهد و در عین حال از منابع جدید 2017 – 2018 نیز بهره مند باشد، نیاز به بررسی و مطالعات فراوان و صرف وقت بسیار دارد. 

آنچه پی اچ دی پروپوزال برای شما انجام میدهد آموزش و مشاوره در سطحی است که بتوانید یک پروپوزال یا یک بخش از پایان نامه را بشکل قابل پذیرش و ضمانت شده ارائه دهید و منابع کافی برای دفاع از آن را در دست داشته باشید. تیم پژوهشی سایت پی اچ دی پروپوزال امکان ارائه سریع مشاوره را فراهم ساخته است.

آنچه ما در مشاوره و آموزش آن میکوشیم:

ـ طراحی جامع پروپوزال کارشناسی ارشد

چگونه فصل 3 پایان نامه را بنویسیم

ـ آموزش های فصل اول تا پنجم یک پایان نامه و رساله کامل

ـ تجزیه و تحلیل آماری داده ها با نرم افزارهای تحلیل آماری پیشرفته

SPSS – LISREL – EXPERT CHOICE – EVIEWS – MATLAB

ـ مشاوره پروپوزال دکتری با یک مشاور واقعی در مقطع دکتری

ـ طراحی پرسشنامه محقق ساخته با روایی و پایایی

ـ فصل دوم ( ادبیات و پیشینه تحقیق) با ارائه هایلایت برگزیده

ـ مشاوره نگارش مقاله خروجی پایان نامه

ـ ترجمه، ویرایش پایان نامه، اصلاح پروپوزال نیمه تمام و فصول، تایپ منابع متنی و آموزش های مرتبط

 

سرانجام با گذران دروس تحصیلی دانشگاه، محقق ملزم به دفاع از یک پایان نامه در مقطع ارشد یا دکتری است. انتخاب درس روش تحقیق و ارائه پروژه سمینار مقدمه نوشتن پایان نامه محسوب میشود. وقتی پروژه سمینار انجام شد، پروپوزال درس روش تحقیق دفاع شد و مطالعات تکمیلی درس روش تحقیق به نتیجه رسید، نوبت به انجام پایان نامه نهایی میرسد. پایان نامه گیاهیست که ریشه آن مقاله بیس است؛ با پیشنهاد موضوع تحقیق به انضمام مقاله یا مقالات بیس (Dissertation base article) و تایید و تصویب آن در گروه دانشکده و با ثبت نام در سایت ایرانداک و دریافت گواهی غیر تکراری بودن موضوع پایان نامه، نگارش پایان نامه شروع میشود. رسالت پی اچ دی پروپوزال آموزشی است؛ به درگاه آموزش ها بپیوندید.

پی اچ دی پروپوزال علاوه بر همراهی در انجام پایان نامه و پروپوزال رشته گرایش های مختلف دانشگاهی، امکان دانلود چند نمونه پروپوزال آماده روش تحقیق، پرسشنامه محقق ساخته و استاندارد، پیشینه و سوابق تحقیق، نمونه محتوای فصل دوم ادبیات تحقیق و ایبوک ها را در اختیار شما قرار میدهد.

در منوی دانلود سایت میتوانید به مجموعه منابع گردآوری شده در خصوص نمونه پروپوزال آماده درس روش تحقیق، سفارش پروپوزال مشابه، نمونه محتوای فصل دوم پایان نامه، نمونه پیشینه و سابقه تحقیق، پرسشنامه های استاندارد و محقق ساخته (Made Questionnaire)، نمونه پروژه های رایگان مدیریتی و انبوهی از جدیدترین کتابهای PDF و DOC مدیریتی دسترسی آزاد آنلاین داشته باشید.

اما مرحله پس از انتخاب موضوع پایان نامه و مقاله بیس، انجام پروپوزال (Proposal) و تکمیل قسمت های مختلف فرم پیشنهاد تحقیق میباشد. نوشتن پروپوزال یا همان پروپوزال نویسی ( به انگلیسی Research proposal ) به نقل از ویکی پدیا به معنی طرح پیشنهادی تحقیق است که اماده ساختنش وابسته به تکمیل اجزای مختلفی مانند، بیان مسئله، پرسش اصلی تحقیق، ضرورت و اهمیت تحقیق، پیشینه و سوابق تحقیق، اهداف تحقیق، سوالات تحقیق، فرضیات تحقیق، روش تحقیق، روش تجزیه و تحلیل آماری، روش گردآوری داده ها، مدل مفهومی پژوهش، نوآوری های پژوهشی پایان نامه و منابع و رفرنس های بکار رفته میباشد. با مرور یک نمونه پایان نامه کامل، آماده ساختن پایان نامه ساده تر میشود.

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکتری و نوشتن و آماده ساختن پروپوزال پیشنهادی بدون دریافت نمونه های آماده و کسب مشاوره علمی میسر نیست. از آنجا که تهیه چند نمونه منابع پایان نامه از جمله پرسشنامه محقق ساخته استاندارد، پروپوزال های مشابه تکمیل شده، نمونه فصل مانند نمونه محتوای فصل دوم که ادبیات پژوهشی و چارچوب نظری و تئوریک تحقیق دانشگاهی را شامل میشود عموما با دشواری همراه است، سایت پی اچ دی پروپوزال، زیر مجموعه کتابخانه دیجیتال ایبوکا؛ بزرگترین مرجع منابع دانشگاهی آزاد کشور، نمونه منابع علمی برگزیده شامل نمونه پروپوزال های آماده در موضوعات مختلف (با تمرکز بر رشته گرایش های مدیریت، مهندسی صنایع، مدیریت آموزشی، بازرگانی، صنعتی، اجرایی، فناوری اطلاعات ،تجارت الکترونیک، مدیریت دولتی، مدیریت گردشگری و توریسم، مدیریت رسانه، تحول و نیز رشته گرایش های عمران، سازه مدیریت ساخت، حقوق، علوم ورزشی، علوم سیاسی و ارتباطات، جغرافیا و جامعه شناسی، روانشناسی و علوم تربیتی..) گردآوری نموده و امکان دانلود و دریافت آنلاین رایگان و غیر رایگان را آماده نموده است. 

فصل اول مقدمه پایان نامه و مشتی است نمونه خروار؛ اما چگونه فصل اول پایان نامه را بنویسیم؟ آیا فصل اول پایان نامه همان پروپوزال است و تفاوت پروپوزال فصل اول پایان نامه در چیست؟ اجزای فصل اول پایان نامه کدامند؟

چگونه فصل اول پایان نامه را بنویسیم؟

فصل اول پایان نامه همان پروپوزال است اما با تغییرات. نوشتن فصل اول مشابه نگارش پروپوزال است؛ بله ما در انجام فصل اول پایان نامه نمیتوانیم فرضیاتی که در پروپوزال نوشته شده را عوض کنیم، نمیتوانیم اهداف تحقیق، سوالات و ضرورت انجام تحقیق را تغییر دهیم؛ لذا مشابهات فصل اول با پروپوزال بسیار است. با اینحال پروپوزال هم قسمت هایی دارد که در فصل اول درج نمیشود مانند پیشینه و سوابق تحقیق

فصل دوم را چگونه بنویسیم؟ فصل دوم پایان نامه دارای ساختاری است که رعایت آن موجب اعتبار تحقیق میشود. برخی اصول فصل 2 عبارتند از:

ـ مقدمه مروری چارچوب نظری تحقیق

ـ تئوری و چارچوب نظری 

ـ بررسی مدلهای مفهومی مرتبط با شاخص های تحقیق و مدل مطرح شده در پروپوزال

ـ بررسی مروری شکاف تحقیق و ادبیات پژوهشی مرتبط

ـ پیشینه شامل سوابق داخلی و خارجی تحقیق

ـ جدول جمع بندی سابقه تحقیق

ـ نتیجه گیری از بندهای فوق

برای نوشتن فصل سوم پایان نامه که به فصل متدولوژی تحقیق یا روش شناسی تحقیق موسوم است، باید بدانیم پایان نامه در حوزه علوم اجتماعی و مدیریت از نوع کاربردی است. هر پژوهش باید بر حول یک مسأله اصلی، سازماندهی شود و این شرط کاربردی بودن تحقیق است. فصل روش شناسی تحقیق با مقدمه و  تعریف روش تحقیق در پایان نامه ارشد و یا دکتری شروع میشود. در این فصل جداول و نمودارها تفسیر روش شناسی تحقیق از اهمیت ویژه ای برخوردارند. آزمون هایی که محقق بنا به اجرایی سازی آن دارد در کنار ابزار گردآوری معرفی میشوند. با فرض اینکه پرسشنامه یا مصاحبه برای جمع آوری داده ها بکار میرود، باید به معرفی نوع پرسشنامه یا مصاحبه بپردازیم. اینکه پرسشنامه استاندارد خواهد بود یا محقق ساخته؛ اینکه مصاحبه بر چه اساسی است، ساختاریافته، نیمه ساختاریافته و یا نوع دیگریست باید تعیین و تبیین شود. تکنیک هایی که برای جمع آوری داده های پژوهش بکار میروند کدامند اینها باید روشن سازی گردد. در فصل سوم میتوانیم فرمول های آزمون ها را درج و پرسشنامه را ضمیمه کنیم.

وقتی پروپوزال را مینوشتم خوب میدانستم روزی باید داده هایی بدست بیاورم و آنها را تجزیه و تحلیل کنم تا از تحقیقم نتیجه ای بگیرم. حالا وقتش بود. در فصل چهارم پایان نامه باید پرسشنامه و مصاحبه را پیاده سازی میکردم و داده های بدست آمده را پس از طبقه بندی کردن به یک کارشناس تجزیه و تحلیل آماری میسپردم. تحقیق من را میشد با SPSS-LISREL-Minitab-TOPSIS-EVIEWS تحلیل کرد. آره خیلی عجیب بود. چون هر نرم افزاری را از بهر کاری ساختن. یعنی با لیزرل فقط میشه مدلسازی معادلات ساختاری رو پیاده سازی کرد و ایویوز هم فقط برای اقتصاد سنجی هست. حالا من با نمودارها و جداول و آمارها سر و کار داشتم. باید معانی داده ها و تحلیل ها را درک میکردم که بتوانم دفاع خوبی داشته باشم. شنیده ام که پی اچ دی پروپوزال آموزش های خوبی در این زمینه دارد پس بزن بریم.

پروپوزال روش تحقیق و نمونه های کامل و تکمیل شده آن میتواند کمک بزرگی برای انجام پروپوزال پایانی باشد.  به انبوهی از نمونه پروپوزال های آماده دسترسی آنلاین داشته باشید. برای دانلود صدها پروپوزال آماده در موضوعات متنوع اینجا کلیک کنید. تمام نمونه پروپوزال ها دارای مدل مفهومی، منابع، فرضیات، اهداف، بیان مسئله، روش تحقیق و تجزیه و تحلیل و … میباشند.

داشتن یک بسته کامل از مقالات یک نقش اساسی در ساده سازی نگارش پایان نامه و پروپوزال ایفا میکند. در این بخش از پی اچ دی پروپوزال به بسته های 20 تایی مقالات فارسی دسته بندی شده دسترسی کامل دارید. با بهره گیری از این مقالات خیلی بهتر میتوانید پروپوزال، پایان نامه، مقاله و سایر تحقیقات علمی را آماده سازی کنید. این مقالات اختصاصا برای نوشتن پایان نامه برگزیده شده اند و بسیار کاربردی هستند و صرفه زمانی خوبی برای شما خواهد داشت.

در قفسه های کتابخانه دیجیتال پی اچ دی پروپوزال (ایبوکا)، آنلاین میتوانید بهترین پرسشنامه های محقق ساخته و استاندارد را در دسترس داشته باشید و سفارش طراحی پرسشنامه محقق ساخته دهید.

انتخاب یک موضوع هوشمندانه نخستین قدم در شروع یک تحقیق عالمانه است. عنوان خوب پژوهش میتواند شما را تا انتهای پایان نامه، مقاله، تحقیق و سمینارتان خوشحال و با انرژی نگهدارد. انتخاب موضوع علاوه بر رعایت نکات فنی، نیاز به یک معماری کلمات و روانشناسی مفهومی دارد. پی اچ دی پروپوزال همیشه در جلسات مشاوره تاکید زیادی بر انتخاب اصولی عنوان پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری دارد.

برای دریافت چند عنوان رساله دکترا و هم ارشد با ما در ارتباط باشید..

 

 

محقق برای آماده ساختن تحقیق و پژوهش نیاز به منابع متقن دارد، ایبوک های لاتین از جمله منابع ارزشمند برای نگارش مقاله، پروژه، سمینار، پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله های دکتری محسوب میشوند که در پی اچ دی پروپوزال میتوانید به راحتی به مجموعه ایبوک های علمی مدیریتی دسترسی آزاد داشته باشید.چگونه فصل 3 پایان نامه را بنویسیم

پرسشنامه محقق ساخته Made questionnaire که دارای روایی Validity  و پایایی و اعتبار Reliability باشد معیار خوبی برای سنجش متغیرها و گویه های تحقیق محسوب میشود. طراحی پرسشنامه اهمیت بسیاری دارد. چون بخش روش تحقیق هر پژوهش کمی به ابزاری مانند پرسشنامه وابسته است. برای تهیه یک پرسشنامه محقق ساخته اصیل و معتبر با پی اچ دی پروپوزال تماس بگیرید.

پایگاه دانش آنلاین پی اچ دی پروپوزال


پروپوزال اپلای دکتری را چگونه بنویسیم


پروژه مدیریت و ارزیابی عملکرد BSC – EFQM

پروژه تبلیغات، بازاریابی، رقابت و عملکرد سازمان


پروژه توسعه محصول Triz – QFD


پروژه سیستم های اطلاعات مدیریت MIS

پروژه تدوین استراتژی مدیریت منابع انسانی


پروژه گردشگری فرهنگ و توسعه


مراحل انجام پروپوزال و پایان نامه

پروژه مبانی نظری برند و رفتار مصرف کننده


پیشنهاد طلایی


پروژه آسیب شناسی منابع انسانی


پروژه تفکر استراتژیک Strategic thinking


پروژه تولید به هنگام Just in time


مشاوره پایان نامه مدیریت


تبدیل متن جزوه کتاب درسی به فایل صوتی


مشاوران شریف انجام پایان نامه ارشد

دانلود رایگان نمونه پروپوزال مدیریت تمام گرایش


چگونه پروپوزال کارشناسی ارشد بنویسیم


پیشینه تحقیق را چطور بنویسیم


دلایل نوشتن پیشینه تحقیق


انواع روایی در روش تحقیق


مقیاس های اندازه گیری در پروپوزال


متغیرهای تحقیق


اهمیت پیشینه تحقیق در فصل دوم

اهم سرفصل های آموزشی تحقیق

نمونه پروپوزال برای پذیرش اپلای به زبان انگلیسی


نظریه داده بنیاد گراندد تئوری کدگذاری


پروپوزال مدیریت یا مدیریت پروپوزال ؟


ایران داک گنج ثبت پایان نامه پیشینه pishine


خرید آنلاین پروپوزال آماده رشته مدیریت


بهترین موسسه انجام پایان نامه


پروپوزال چیست؟


سفارش پروپوزال پایان نامه ارشد


نمونه مدل مفهومی پروپوزال مدیریت


چرخانه پروپوزال های آموزشی تکمیل شده

 هزینه نوشتن و انجام پروپوزال پایان نامه


راهنمای نوشتن مقاله علمی پژوهشی


فصل دوم پایان نامه را چگونه بنویسیم


مقاله بیس پایان نامه مدیریت


دانلود رایگان مقاله انگلیسی ISI


فرق بین مقاله و پایان نامه


معرفی ایبوک بهترین کتابهای مدیریت


فصل اول پایان نامه کارشناسی ارشد دکتری


روش انجام پایان نامه کارشناسی ارشد


دانلود پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت


پروپوزال نویسی مدیریت


پروپوزال روش تحقیق دکتری مدیریت


بیان مسئله خوب پروپوزال


۶ نکته کلیدی تهیه پروپوزال


مقاله بیس موضوع پایان نامه


مقاله پروپوزال پایان نامه ارشد مدیریت


جستجوی پروپوزال پرسشنامه پایان نامه


چگونه فصل اول پایان نامه را بنویسیم


اجزای تشکیل دهنده فصل اول پایان نامه


مقدمه فصل اول پایان نامه

پی اچ دی پروپوزال، مجمع مشاوران خصوصی رساله های کارشناسی ارشد و دکتری 

این مجمع با همکاری تنی چند از اساتید پژوهشگر رشته گرایش های متعدد دانشگاهی آماده ارائه خدمات مشاوره و آموزش و طراحی پروپوزال، فصول پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا میباشد. برخی از زمینه های همکاری عبارتند از:

ــ مشاوره طراحی پروپوزال ارشد و دکتری و نیز بندهای اختصاصی آن مانند طراحی مدل جامع

ــ مشاوره انجام پایان نامه و فصول آن در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

ــ مشاوره طراحی پرسشنامه و تجزیه و تحلیل آماری پیشرفته 

ــ کلیه آموزش های یک دفاع خوب از پایان نامه ارشد و دکتری

تیم متفکران نوین مالی با سرپرستی دکتر تفتیان در مسیر موفقیت مالی و حسابداری، در ارتقای سطح دانش و مهارت مالی و حسابداری در سطوح مختلف جامعه سهیم است.

– رسالت و هدف تیم متفکران نوین مالی

– مشارکت تیم متفکران نوین مالی

– بیوگرافی دکتر تفتیان

زنگ تفکر

چگونه فصل 3 پایان نامه را بنویسیم

تمامی حقوق مطالب و مندرجات این وب سایت برای خانم دکتر اکرم تفتیان محفوظ میباشد.

در اين مبحث در خصوص فصل سوم پايان نامه و شيوه نگارش آن صحبت خواهيم نمود.

فصل3 ام در اکثر قريب به اتفاق پايان نامه ها (خصوصا آنهايي که پرسشنامه طراحي نموده و تحقيق پيمايشي دارند) همان فصل روش تحقيق است که در آن دانشجو به بيان روش تحقيق و چگونگي تحليل آماري و روش آزمون فرضيات تحقيق و مباني علمي آن (مباني آزمون فرضيات با استفاده از علم آمار) مي پردازد. تعريف جامعه آماري و نمونه، شيوه انجام نمونه گيري، چگونگي تعيين حجم نمونه و همچنين اندازه گيري روايي و پايايي پرسشنامه (با استفاده از آلفاي کرونباخ يا ساير روشها) نيز از موضوعاتي است که در فصل سوم پايان نامه ها به آن اشاره مي شود.

اغلب مطالب فصل سوم تحقيقات و پايان نامه ها ريشه در علم آمار دارد و ما به عنوان يک مشاور آماري مي توانيم در اين زمينه به شما مشاوره دهيم.

نام و عنوان فصل سوم در پايان نامه معمولا «روش تحقيق» درج مي شود.

به عنوان نمونه، فهرست بخشهاي اصلي و تيترهاي دوم اين فصل از پايان نامه مي تواند به صورت زير باشد:چگونه فصل 3 پایان نامه را بنویسیم

قابل ذکر است نمي توان گفت در تمام پايان نامه ها اين فهرست بندي جاري است. مثلا در پايان نامه هاي رشته ادبيات که پرسشنامه اي طراحي و اجرا نشده، اين فهرست جايگاهي ندارد.

در نهايت اعلام مي داريم آمادگي انجام مشاوره فصل 3 پايان نامه شما را داريم.

به ما مي توانيد اعتماد نماييد زيرا داراي گواهي تاييد صلاحيت از مرکز آمار ايران مي باشیم.

 

 

به عنوان یکی از با سابقه ترین پرسنل شرکت آماری اطمینان شرق، تلاش می کنم کار خود در زمینه پیگیری و انجام سفارشات تحلیل با نرم افزار بی بدیل spss را به خوبی انجام دهم. سروش یا واتس آپ من (برای سفارش کار یا هر گونه سوال): 09198180991

سلام بر شما … جامعه مورد بررسی بنده مادرانی هستند که زایمان طبیعی داشتند و در بیمارستان های تهران نمونه گیری انجام خواهد شد. با توجه به تفاوت بیمارستان ها سه طبقه ایجاد کردم خصوصی ، دولتی- آموزشی و دولتی- غیر آموزشی… سوال این هست که جامعه آماری هم باید به سه دسته تقسیم شود؟ و اینکه مادرانی که نوزادانشان مرده بدنیا آمدند از جامعه حذف میشوند یا از تعداد نمونه؟

سلام؛ در صورت استفاده از شیوه نمونه گیری طبقه ای جامعه به سه بخش تقسیم می گردد و به تناسب جمعیت هر طبقه (نوع بیمارستان)، حجم نمونه اختصاص می یابد.
تصمیم گیری در خصوص مساله مادرانی که نوزادانشان مرده به دنیا آمده اند، بستگی به تعریف جامعه آماری شما دارد. مثلا می توانید در تعریف بیاورید که این موارد جزء جامعه آماری محسوب نمی شوند و بدین ترتیب در نمونه نیز لحاظ نمی گردند. جامعه آماری باید کاملا اعضایش مشخص باشند.
صفحه روشهای نمونه گیری و تعیین حجم نمونه را مطالعه نمایید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Subscribe to comment

با کلیک بر روی هر یک از عناوین فهرست موضوعی زیر، می توانید لیست صفحات وب سایت مرتبط با آن موضوع را ببینید:

سوالات خود را در ذیل صفحه مرتبط یعنی در بخش “دیدگاه” در پایین صفحه سایت، طرح تا پاسخگویی نماییم. توجه نمایید که ممکن است نیازی به طرح سوال جدید نباشد و پاسخ سوال خود را در میان سوال و جوابهای موجود بیابید (با کلیدهای ترکیبی Ctrl+f).

شرکت آماری اطمینان شرق در سال 1382 به شماره ثبت 19161 به ثبت رسید. موضوع اصلی فعالیت این شرکت دانش محور، ارائه خدمات تخصصی تجزیه و تحلیل آماری با انواع نرم افزارهای آماری به محققان، دانشجویان و مدیران در سراسر کشور می باشد.

مدیریت: سید مجتبی فرشچی – کارشناسی ارشد رشته های آمار (از شهید بهشتی تهران) و مدیریت شهری.

کلیپ کوتاه:  معرفی اطمینان شرق را ببینید. با نیروهای شرکت آشنا شوید: تحلیلگران آماری

سلام؛ پس از مطالعه هر مطلب در سايت، مي توانيد سوالات خود را در بخش ديدگاه در پايين آن صفحه درج نماييد. ما پاسخ خواهيم داد و شما از طريق ايميل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهيد شد.

شرکت آماری اطمینان شرق

یک پایان نامه از چه جهاتی مورد نقد رو بررسی قرار میگیرد؟

 

 

نگارش پایان نامه یکی از فعالیت‌های مهم  برای دانشجویان و به ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد است .

پایان نامه نوشته ای است که دانشجویان در مورد رشته تخصصی خود ارایه میدهند.موضوع انتخابی بایستی تکراری نبوده وموضوعی جدید  باشد .در واقع پایان نامه ، نتیجه آموخته های دانشجویان در طی تحصیلات دانشگاهی می باشد.برای اینکه این پژوهش به بهترین نحو ممکن انجام بگیرد میتوان با نقد و بررسی پایان نامه های دیگران  به این هدف نایل شد.علاوه بر این نقد پایانامه باعث می شود ماهیت دشواری های پژوهش برایمان آشکار شود.چگونه فصل 3 پایان نامه را بنویسیم

نقد پایان نامه هم برای نویسنده پژوهش و هم برای تحلیل گر سودمند است.نویسنده با تحلیل های انجام شده به نقاط ضعف و قدرت کار خود پی میبرد و تحلیل گرنیز بینش و اگاهی خود را افزایش میدهد.

 

عنوان پایان نامه بایستی به قدری واضح باشد که خواننده بداند هدف اصلی این پایان نامه چیست و سوالات بی جوابی در ذهنش ایجاد نشود.

 

به عبارتی در عنوان نوشته شده بایستی مشخص گردد که این پژوهش  دقیقا مربوط به چه مکانی بوده  و در چه زمانی انجام گرفته.

 

برخی از پژوهشگران در عنوان پایان نامه خود سعی می کنند به نکات اساسی و مهم اشاره کنند در صورتی که در متن از اجرای آن ناتوان اند. و در نقد تحقیقات علمی این نکته بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

 

مقدمه پایان نامه ، شمای کلی یا چکیده ای از کل طرح پژوهش است.هدف اصلی مقدمه آشنا کردن خواننده با مبانی و کلیات موضوع پژوهش است.

مقدمه باید به گونه ای آغاز گردد که جذاب باشد وخواننده را برای مطالعه بقیه پایان نامه علاقه مند کند.

 

هر محقق در ذهن خود سوالاتی دارد و تحقیق خود را جهت پیدا کردن پاسخ این سوالات انجام می دهد.یک پزوهش خوب بایستی به گونه ای انجام شود که به تمامی سوالات پاسخ دهد.بنا براین محقق بایستی مساله ای را که به دنبال پاسخ به ان است را بیان کند.در تحلیل بیان مساله اگر که مساله به وضوح بیان گردد نکته مثبتی برای این پژوهش لحاظ میگردد.

 

فصل سوم پایان نامه در رابطه با روش تحقیق می باشد.نوع روش به کار گرفته شده بایستی پاسخگوی سوالات پژوهش باشد .بنابراین با انتخاب روش تحقیق مناسب میتوان به سوالات تحقیق پاسخ داد.

روش تحقیقی باید به خوبی عنوان شود ،یعنی محقق باید روش تحقیقی را که استفاده میکند را به خوبی توضیح دهد و دلیل استفاده از ان را بیان کند.

 

پژوهش معمولا به انواع توصیفی ،توصیفی تطبیقی و تاریخی تقسیم بندی می شود. اگر نوع   پژوهش توصیفی باشد،فصل چهارم “یافته های پژوهش” نامیده می شود.در صورتی که پژوهش توصیفی تطبیقی باشد، فصل چهارم تحت عنوان “مطالعه تطبیقی ” نام گذاری شده و فصل پنجم با عنوان “یافته های پژوهش”نگارش می شود.اگر پژوهش تاریخی باشد ،تعداد فصل ها به نسبت متغیرهای اصلی پژوهش افزایش می یابد.

 

آنچه که در فصل پنجم پایان نامه آورده می شود برگرفته از یافته های پژوهش شماست .در تحلیل یافته ها بایستی فرضیات به ترتیب مطرح گردد.در قسمت بحث ، نتایج حاصل از یافته های خود را با یافته های سایر پژوهشگران  مقایسه می نمایید و میزان همخوانی و یا اختلافی که بینشان وجود دارد را اعلام می نمایید که البته همه ی این موارد باید توام با استناد باشد.

 در قسمت نتیجه گیری نتیجه و پیام حاصل از پژوهش ذکر میگردد که نیازی به استناد نیست.

 مرتبط:

 روش نقد پایان نامه

چگونه فصل 3 پایان نامه را بنویسیم
چگونه فصل 3 پایان نامه را بنویسیم
10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.