چگونه نزديكي كنيم تا باردار نشويم

خواص دارویی و گیاهی

چگونه نزديكي كنيم تا باردار نشويم
چگونه نزديكي كنيم تا باردار نشويم

جلوگیری از بارداری بدون استفاده از کاندوم راه هایی گوناگونی دارد. شما می توانید با دکتر خانوادگی خود در این مورد مشورت کنید و برای انتخاب داروهای مختلف، نسخه دریافت کنید  و یا می توانید روش طبیعی را انتخاب کنید. البته این را هم در نظر بگیرید که کاندوم فوائدی هم غیر از باردار نشدن به دنبال دارد، جلوگیری از بیماری های STIs (انتقال عفونت به صورت جنسی). همچنین تنها راهی که ۱۰۰% تضمین می کند که باردار نشوید پرهیز از رابطه جنسی است. تمام روشهای مهم دیگر هم احتمال حاملگی را کاهش می دهند، اما برای جلوگیری از حاملگی هیچ تضمینی وجود ندارد.

روش اولاز داروها برای جلوگیری از بارداری بدون کاندوم استفاده کنید

۱ قرصهای هورمونی ضد بارداری مصرف کنید.

اگر شما خانمی هستید که می خواهید بدون کاندوم از حاملگی جلوگیری کنید، یکی از معمولترین گزینه های آن مصرف قرص ضد بارداری است. نام این قرصها نزد دکتر خانوادگی شما موجود است، این قرص ها مرکب از ترکیب استروژن و پروژسترون ویا تنها پروژسترون هستند. شما به طور معمول روزی یک عدد تا ۲۱ روز مصرف می کنید و ۷ روز را با قرص قند همراه می کنید (در این مدت بدن شما خون ریزی ندارد).

چگونه نزديكي كنيم تا باردار نشويم

۲ یک IUD (دستگاه داخل رحمی) داخل داشته باشد.

IUD یک دستگاه کوچک طرحی شده به شکل T است که در امتداد داخل مهبل به سوی رحم شما قرار می گیرد ( که تا چند سال آینده در آنجا قرار می گیرد و حکم عملکرد همان قرص کنترل تولد را دارد). آنها بیش از ۹۹% برای جلوگیری از بارداری مؤثر هستند.

 ۳از گزینه های داروهای هورمونی ضد بارداری دیگر استفاده کنید.

داروهای هرمونی دیگر مانند حلقه مهبل vaginal ring، تزریقات دپو پروورا Depo-Provera ، و چسب های ضد بارداری contraceptive patches. آنها با نسخه دکتر خانوادگی شما موجود هستند.

۴ گزینه کشتن منی را انتخاب کنید.

اسپرم کش ها Spermicide ژل یا کف هایی هستند که داخل مهبل قرار گرفته و به صورت تله می شوند سپس با یک فعالیت شیمیایی، سمی به سوی اسپرم می رود و (منی) را می کشد. این محصول را می توان از داروخانه محلتان تهیه کنید. در صد ناموفق شدن این عمل در حدود ۲۲% است.

۵ انتخاب دیگر عقیم کردن است.

یکی از مطمئن ترین راهایی که برای جلوگیری از بارداری هم برای زن و هم برای مرد (و یا هر دو) وجود دارد عقیم شدن است. گرچه دانستن این مهم است که این روش همیشگی است. این عمل نباید انجام شود مگر اینکه شما کاملا مطمئن باشید که در آینده فرزندی از طرف خود نمی خواهید.

روش دوماستفاده از روش های طبیعی برای کاهش خطر احتمال بارداری

۱ روش عقب نشینی را امتحان کنید.

یکی از راه های کاهش احتمال بارداری بدون استفاده از کاندوم این است که از روش عقب نشینی استفاده کنید. این روش بدین صورت است که مرد قبل از انزال آلت خود را بیرون می آورد، در نتیجه منی دیگر شانس وارد شدن در مهبل زن را ندارد که منجر به بارداری شود.

۲ از روش تقویم استفاده کنید.

به طور مکانیکی، تنها چند روز از ماه زن در واقع می تواند باردار شود. بیشتر زنان چرخه ۲۸ روزه را دارند، که از روز اول این دوره شروع می شود. به طور متوسط، کار تخمدان در روز ۱۴ ظاهر می شود، اما یک زن می تواند چند روز قبل و بعد از آن بارور شود.

۳ پیگیری باروری خود را با استفاده از نشانگرهای فیزیولوژیکی انجام دهید.

یکی از راه های پیشگیری باروری، استفاده از نشانگرهای فیزیو لوژیکی مانند اندازه گیری دمای پایه بدن، و/یا مشاهده ترشحات مخاط دهانه رحم، برای کمک به تشخیص روز های خاص زمانی که باروری زن به اوج خود می رسد. شما در آن زمان هایی که باروری زن بالا است می توانید از سکس صرف نظر کنید.

۴ این را بدانید که در روش های طبیعی همچنان احتمال خطر باردار شدن وجود دارد.

هر دو روش عقب نشینی کردن و تقویم به طور اساسی کمتر از روش های پزشکی برای جلوگیری از بارداری تأثیر گذار هستند. این بسیار مهم است که اگر چنانچه شما دنبال راهی هستید که از بارداری جلوگیری شود به این روش ها اعتماد نکنید. به این دلیل:

روش سومدرک ارزش افزوده با استفاده از کاندوم

۱ این را در نظر بگیرید که با استفاده از کاندوم خطر ابتلا به بیماریهای STI کاهش می یابد.

قبل از این که تصمیم بگیرید مطلبی را باید بدانید و آن ارجح  بودن استفاده کاندوم است، این مسئله حائض اهمیت است که کاندوم می تواند هم در کاهش بیماری های STI و هم در جلوگیری از بارداری به خوبی مؤثر باشد. حتی اگر شما از وسایل جلوگیری از بارداری دیگری استفاده می کنید، مانند استفاده از روشهای هورمونی ضد بارداری، دیگر روش ها برای جلوگیری از بیماری های STI (انتقال عفونت به طور جنسی) کاری انجام نمی دهند. در نتیجه کاندوم برای تمرین سکس سالم بسیار با صرفه است.

۲ اگر کاملا به شریک جنسی خود اعتماد ندارید از کاندوم استفاده کنید.

اگر شما در یک رابطه تک همسری بلند مدت متعهد هستید، شما می دانید که شریک شما  به طور مداوم از ضد بارداری های مختلف مانند قرص و یا استفاده از IUD استفاده می کند از آنجایی که شما یک رابطه قابل اعتماد را جلو بردید و احتمالا در باره بهترین استراتژی ضد بارداری باهم مشورت کردید. گرچه اگر شما یک شریک جنسی تازه پیدا کرده اید به طوری که هنوز به اندازه کافی از او شناخت پیدا نکرده اید که کاملا به او اعتماد داشته باشید، این حائض اهمیت است که بدانید کاندوم می تواند یکی از قابل اعتماد ترین روش های جلوگیری از بارداری باشد.

۳ اگر کاندوم شما پاره شده و یا در عملکرد آن اختلال ایجاد شده باشد دنبال راه حل های اورژانسی جلوگیری از بارداری باشید.

کاندوم ها ۸۲% برای جلوگیری از آبستن مؤثرند. اگرچه کاندوم شما در حین سکس پاره شد، این مهم است که شما سریعا به دنبال فرم اورژانسی جلوگیری از بارداری باشید.

۴ از کاندوم برای پشتیبانی از بارداری های غیر قابل پیش بینی استفاده کنید.

چگونه نزديكي كنيم تا باردار نشويم

از آنجایی که هر روشی مقداری درصد ناموفقی هم دارد، روش زیرکانه این است که از ترکیب چند روش بهرمند شوید، به عنوان مثال هم استفاده از کاندوم و هم قرص ضد بارداری در مواقعی که شما نیت بچه دار شدن را ندارید، توصیه می شود. بهتر است که از حامله شدن  احتیاط کنید ، در این صورت باید منتظر عواقب آن باشید.

گزینه ۴ باید راحت‌ترینش باشه

با سلام شرمنده من هفته ای یک بار سکس دارم چطور از قرص ld استفاده کنم چه موقعی مصرف کنم هر روز از قرص بخورم یا اینکه قبل یکس و بعد سکس هنون روز مصرف کافی هست؟

با سلام .هر بسته حاوی ۲۱ قرص می باشد. اولین قرص را از روز سوم تا پنجم پریود آغاز نمایید. در صورت اتمام خونریزی و یا ادامه خونریزی، در هر دو حال روزانه یک قرص مصرف کنید، تا بسته قرص تمام شود. بهتر است قرص را پس از شام و پیش از خواب میل نمایید تا عوارض گوارشی ایجاد نکند. پس از اتمام بسته قرص، هفت روز کامل قرص نخورید و در روز هشتم بسته بعدی را بدون توجه به روز شروع قاعدگی آغاز نمایید.

با درود و‌عرض ادب
تقریبا روزی یک تا دو بار سکس دارم میخوام بدونم برای خودم و خانومم ضرری نداره

با سلام،خیر مشکلی ندارد

خدا برکتت بده ایشالا عجب کمری داری تو

سلام .ببخشید ما دوساله روش جلوگیری طبیعی رو انجام میدیم و من ۲۳ سالمه و شوهرم ۳۱ سالشه.ایا احتمال ناباروری وجود داره ؟؟ چون شنیدم در جلوگیری طبیعی باعث ضعیف شدن مرد میشود

سلام میشه دقیقا بفرمایید چه تاریخی تخمک آزاد میشود؟یعنی بعد از قائدگی میشود رابطه ی بدون جلوگیری داشت؟

با سلام. ۱- روز چهاردهم برای خانوم هایی که سیکل بیست و هشت روزه دارند روز تخمک گذاری است.و اگر نزدیک به زمان تخمک گذاری رابطه داشته باشید شانس باردار شدن بیشتری دارید.
۲- خیر در هر صورت باید از یک روش پیشگیری مطمئن استفاده کنید

سلام بعد از یک بار نزدیکی چطور از قرص ال دی استفاده کنم ؟حتما باید ۲۱عدد قرص بخورم؟

با سلام برای جلوگیری اورژانسی باید ۴عدد قرص ال دی یک جا در اولین فرصت و چهار عدد دوازده ساعت بعد یکجا مصرف کنید
لازم به ذکر است که در برخی کشورها استفاده از دو عدد قرص اچ دی در اولین فرصت و دو عدد دوازده ساعت بعد استفاده می شود که به دلیل داشتن دوز هورمون بالا و عوارض کمتر توصیه می شود.

سلام
ایا ممکن است که در شب زفاف باردار شویم؟

با سلام. بله. هر زمان که بدون کاندوم و پیشگیری رابطه جنسی داشته باشید باردار خواهید شد

سلام من دیروز بعداز ۲۴ساعت دخول قرص اورژانسی خوردم ولی امروز نزدیکی داشتیم فکر کردیم امن هست منی داخل ریخته شد… آیا امکان باروری هست؟ باید دوباره قرص بخورم؟ از اتمام پریود قبلیم ۴روز میگذره ممنون میشم راهنمایی کنید

با سلام. هر قرص لونژیل تنها برای یک اتفاق اورژانسی است. لطفا در اولین فرصت به یک پزشک مراجعه کنید

با سلام
بعد از مقاربت و بدون راه های پیش گیری ، چه روش اورژانسی استفاده کنم ؟ و بعد از چه مدتی تاثیر داره ؟
منتظر جوابتون هستم اگه سریع تر لطف کنید

با سلام. از قرص لونژیل یک و نیم استفاده کنید. و این قرص تنها تا سه روز پس از مقاربت می تواند از بارداری جلوگیری کند.

برایه جلوگیری اورژانسی چه قرص هایی ب چه صورت باید مصرف بشه

با سلام. مقاله طریقه مصرف انواع قرص ضد بارداری به شما کمک خواهد کرد.

همسر طی دوماه پیش یک ماه پریود نشد ولی ماه پریود شده اشکال از چیه ممنون میشم پاسخ بدین

با سلام. احتمالا این اتفاق چیز غیرطبیعی نیست اما حتما به دیدن یک پزشک بروید

سلام منو همسرم هردو از کاندوم بدمون میاد و از هیچ قرص ضدبارداری هم استفاده نمیکنم فقط روش عقب نشینی میخواستم بدونم امکان بارداری با منی قبل انزال وجود داره اخه شوهرم همیشه میترسه

با سلام. بله. بسیار زیاد هم وجود دارد. تحت هر شرایطی از کاندوم استفاده کنید

با سلام من در سه هفته ۳تا قرص اورژاتس مصرف کردم درد در قسمت پهلوهام زیاده ایا امکان داره باردار باشم چه علایمی داره بارداری

با سلام.شما با انجام این کار ضرر های بی شماری به بدن خود وارد کرده اید.لطفا هر چه سریعتر به یک پزشک زنان مراجعه کنید

سلام خسته نباشید من دوماه و یک هفته است که زایمان کردم و به تازگی سکس بدون جلوگیری داشتم بعدش قرص های جلوگیری زمان شیردهی رو شروع کردم خواستم ببینم تاثیری داره؟میتونم قرص اورژانسی مصرف کنم؟

با سلام.متاسفانه باید اورژانسی مصرف کنید

باسلام خسته نباشید دکتر من از یه دکتر حتی از یه روان شناس شنیدم که گفتن استفاده از روش عقب نشینی از لحاظ روحی برای زن و شوهر خوب نیست یا حتی احتمال اینکه زن ارضا نشه وجود دارد ایا واقعیت داره؟باتشکر

بله.چنین چیزی ممکن است

باسلام .شما در متن فرمودید اگر زن نخواهد باردار شود ۱۰۰ درصد حق سقط بااوست . ولی سقط جنین گناه محسوب میشه جنینی که بوجود آمد نباید سقط بشه مگر اینکه از نظر شرع مشکلی داشته باشه

منظور از ردز ۱۴ چیست؟!
یعنی ۱۴ روز بهد از اولین روز قاعدگی تخمک آزاد می شود، یا اینکه ۱۴ روز بعد از ِخرین روز قاعدگی؟!

با سلام جواب این سوال کاملا به سیکل شما مربوط است.و با توجه به سیکل پریود خودتان باید این را بفهمید

ببخشید دو روزه پیش با دوست دخترم رابطه داشتم اما پرده بکارتش سالمه دوس دخترم مشکوکه که ایا حمله اس یا نه؟چون من رابطه مقعدی داشتم

با سلام.احتمال حاملگی صفر درصد است

اگر لباس زیر زن کاملاً اغشته به اسپرم شده باشد اما زن پرده بکارت داشته باشد امکان حملگی چقدر است؟

صفر درصد

چگونه میتوانیم از حاملگی بعد از چند روز از سکس جلوگیری کنینم

با سلام.پس از گذشت هفتادو دو ساعت هیچ راهی وجود ندارد.

سلام من درست یک روز بعد از اتمام پریودیم نزدیکی داشتم ولی منی داخل ریخته نشد و قرص اورژانس هم مصرف کردم بلافاصله یک عدد و هشت ساعت بعد هم یک عدد دیگر ایا امکان بارداری هست لوونورژسترل بود قرص اورژانس

با سلام.خیر

واقعا کاندومی هست که با ان بشه باردار شد

سلام یه سوال داشتم.
بعد از مصرف قرص های ضد بارداری در اولین فرصت و داشتن نزدیکی محافظت نشده (قرص های ضد بارداری فقط برای یک رابطه جنسی محافظت نشده موثر است یا اگه بعد از مصرف قرص باز هم رابطه جنسی صورت و فردا انروز رابطه جنسی بدون کاندوم انجام بشه ۴ عدد قرص در طی ۲ روز کافی است‌.یا به طور خلاصه قرص ها برای ۲روز رابطه بدون کاندوم موثر است یا عقط برای یک رابطه؟
لطفا جواب بدید با تشکر چون خیلی پیچیدست.

سلام من ۳ماهی هست ک عمل واریکسل انجام دادم و قبل عمل سکس بدون کاندوم داشتیم اماحاملگی درکار نبود.حالا بعد عمل باز سکس داشتیم اما خیلی میترسم چون
احساس میکنم اسپرمم خیلی قوی ترازگذشته شده برای همین قرص اروژانسی انداخته و باقرصی ک پزشک تجویز کرده پریودش قطع شده.باز امکانش هست حامله بشه؟وبرای جلوگیریش باید چیکار کرد؟

سلام…دکتر جان من با کاندوم نزدیکی داشتم اما بعد بدون کاندوم دوباره پشتش رابطه داشتم و اصلا ارضا نشدم آیا احتمال هست حامله بشه همسرم؟؟؟؟

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟

نام

آدرس ایمیل


Current ye@r *


Leave this field empty

ناباروری به این معناست که مرد و زن پس از 1 سال داشتن رابطه جنسی محافظت نشده، قادر به باردار…

وقتی دهانه رحم فرد ضعیف باشد، جنین در خطر زایمان زودرس قرار خواهد داشت، زیرا دهانه رحم کوتاه شده و…

کاندوم زنانه وسیله ای برای پیشگیری از بارداری است که همانند سدی مانع از ورود اسپرم به رحم می گردد،…

سونوگرافی در بارداری یکی از تست های پریناتال می باشد که در مورد اغلب خانم های باردار توصیه می شود….
خانه

موبایل

 

چگونه نزديكي كنيم تا باردار نشويم

 

روش جلوگيري از بارداري بصورت اضطراري به مجموعه اي از روشها و تكنيكهايي اطلاق مي شود كه در صورتي كه نزديكي بدون استفاده از يكي از راههاي مطمئن پيشگيري از بارداري انجام شود و يا عليرغم استفاده از يك روش مشخص، اتفاقي مانند پاره شدن كاندوم و يا نظير آن رخ دهد، مي توان از آن استفاده كرد.

 

البته بايد در نظر داشت كه اين روش به هيچ وجه از انتقال بيماريهاي مقاربتي جلوگيري نمي كند.

رايجترين روش پيشگيري بصورت اضطراري، مصرف قرصهاي معمولي خوراكي ضد بارداري HD است كه به نام “قرص صبح روز بعد” مشهور شده اند. البته اين نام مناسبي نيست چون نيازي به صبر كردن تا صبح روز بعد نيست و بهتر است در اولين فرصت بعد از نزديكي بدون محافظت، از اين روش استفاده شود.

 

در چه مواقعي مي توان يا بايد از اين روش استفاده كرد؟

موارد استفاده از اين روش زماني است كه نزديكي از طريق واژن صورت گيرد در حاليكه هيچ روش پيشگيري از بارداري استفاده نشده يا بطور ناصحيح و غير كارآمد استفاده شده باشد. اين موقعيت ها مي تواند شامل موارد زير باشد:

• زماني كه عليرغم استفاده از كاندوم مردانه، در زمان نامناسبي خارج شود يا پاره شود.

• زماني كه عليرغم استفاده از ديافراگم يا كلاهك دهانه رحم، بطور زودهنگام بيرون آيد و يا بعد از نزديكي بلافاصله خارج شود.

• مقاربت بعد از فراموش كردن اتفاقي يك قرص از دوره قرصهاي جلوگيري از بارداري انجام شود.

• در صورت استفاده از روش تقويمي، محاسبه زمان تخمك گذاري بطور ناصحيح انجام شود و نزديكي كامل در زمان باروري زن انجام شده باشد.

• برنامه استفاده از روش طبيعي يا انقطاع در نزديكي با شكست مواجه شود.

• نزديكي بدون استفاده از هيچ روش پيشگيري در حاليكه تصميم براي بارداري وجود ندارد.

روش اضطراري پيشگيري از بارداري چقدر موثر است؟

اثربخشي اين روش به نحوه صحيح استفاده و بخصوص زمان مصرف قرصها بستگي دارد. اين روش صد درصد موثر نيست، اما تقريبا در 98% موارد از حاملگي پيشگيري مي كند. يعني از هر 100 خانمي كه از اين روش براي پيشگيري از بارداري استفاده مي كنند حدود 2 نفر در طول يكسال حامله مي شوند. اگرچند بار از اين روش استفاده شود، تاثير آن كمتر شده و احتمال بارداري بيشترمي شود. بنابراين اين روش فقط براي موارداضطراري بكار مي رود و نبايد بطور مداوم، بعنوان يك روش پيشگيري بكار رود. بلكه پس از استفاده از اين روش، فرد بايد به پزشك يا مراكز بهداشتي درماني مراجعه كرده و پس از مشاوره، يكي از روشها را بصورت دائمي انتخاب كند.

 

زمان و نحوه مصرف آن چگونه است؟

بايد در دو نوبت با فاصله 12 ساعت هر بار 2 قرص HD خورده شود.

در واقع بعد از مقاربتي كه احتمال بارداري دارد در اولين فرصت 2 قرص خوراكي HD همراه با شير يآب زياد مصرف مي شود. بايد دقت كرد كه قرص نوبت اول در زماني خورده شود كه نوبت دوم را بتوان 12 ساعت پس از آن مصرف كرد. مصرف نوبت اول را نبايد بي دليل به تاخير انداخت، زيرا ميزان تاثير ممكن است با گذشت زمان كاهش يابد.

اگر قرص نوع LD در دسترس باشد،‌ بايد در هرنوبت 4 قرص مصرف كرد.

نكته مهم: اگر بيش از 72 ساعت (3 روز) از مقاربت گذشته باشد، استفاده از روش اضطراري توصيه نمي شود و بايد در اين موارد با پزشك مشورت كرد.

 

عملكرد آن بر بدن به منظور پيشگيري از بارداري چيست؟

مصرف اين قرصهاي هورموني با متوقف كردن تخمك گذاري يا تداخل در جايگزيني تخمك لقاح يافته در رحم مي تواند مانع حاملگي شود. از آنجا كه تخمك لقاح يافته ظرف مدت كوتاهي در قسمتي از رحم جايگزين مي شود، زمان استفاده از اين روش بسيار حائز اهميت است. در واقع اگر عمل جايگزيني اتفاق افتاده باشد استفاده از اين روش مانع از پيشرفت روند بارداري نشده و موجب بروز سقط نخواهد شد.

 

 

عوارض جانبي آن چه خواهد بود؟

قرصهاي خوراكي اگر به روش اضطراري ذكر شده در بالا مصرف شوند، معمولا عارضه جانبي خطرناكي ندارند. با اين حال ممكن است باعث عوارض جانبي موقتي شوند كه رايج ترين آنها تهوع است و مي توان براي پيشگيري يا برطرف كردن آن از يك داروي ضد تهوع نيز استفاده كرد. تقريبا در نيمي از مصرف كنندگان از اين روش تهوع ديده مي شود و ممكن است در تعداي از مصرف كنندگان استفراغ هم وجود داشته باشد. گاهي ممكن است سردرد، سرگيجه، گرفتگي شكم و يا احساس پري و درد در سينه ها نيز رخ دهد كه البته همه عوارض جانبي گذرا بوده و معمولا‌ پس از يك تا دو روز رفع مي شوند. بعلاوه استفاده از اين روش تاثير در ميزان باروري فرد در آينده نخواهد داشت.

 

 

 

چگونه نزديكي كنيم تا باردار نشويم

اگر بلافاصله بعد از خوردن قرصها، استفراغ كردم چه بايد بكنم؟

اگر فرد در طول دو ساعت پس از مصرف قرصها در نوبت اول يا دوم، دچار استفراغ شد، در اولين فرصت بايد 2 قرص ديگر HDمصرف كند. اگر اين اتفاق بعد از خوردن قرصها در نوبت اول رخ دهد، قرصهاي نوبت دوم كماكان بايد 12 ساعت بعد از نوبت اول مصرف شوند. تزريق يك آمپول ب 6 بصورت عضلاني ميتواند در كاهش تهوع موثر باشد. استفراغ اگر بيش از دو ساعت بعد از مصرف قرصها رخ دهد، اهميتي ندارد زيرا دارو جذب شده است.

 

آيا مصرف بعضي از داروها ممكن است كارآيي اين روش را كاهش دهد؟

بعضي از داروهايي كه بطور كلي اثربخشي قرصهاي ضدبارداري را كاهش مي دهند ممكن است در كارآيي اين روش نيز اختلال ايجاد كنند. برخي از اين داروها عبارتند از ريفامپين (نوعي آنتي بيوتيك)، گريزوفولوين (داروي ضد قارچ خوراكي)، باربيتوراتها و برخي از داروهاي ضد صرع.

 

چه مدت بعد از اين روش بايد پريود شوم؟

پس از مصرف هيچ علامت فوري كه نشان دهد قرصها اثر كرده يا نكرده اند، وجود ندارد و فقط قاعدگي بايد به موقع، چند روز زودتر يا ديرتر رخ دهد. اگر شروع قاعدگي، بيش از يك هفته به تاخير افتد و يا هر مورد خاص ديگر وجود داشته باشد، بايد به پزشك مراجعه كرد. نكته مهم اين است كه اگر بعد از مصرف قرصها، دوباره مقاربتي انجام شود كه احتمال بارداري در آن وجود داشته باشد، قرصهاي قبلي خورده شده از بارداري مجدد جلوگيري نمي كنند.

 

آيا استفاده از اين روش در دوران شيردهي بي خطر است؟

مقدار استروژن موجود در قرصهاي تركيبي ضد بارداري مي تواند در مقدار و كيفيت شير مادر تاثير منفي داشته باشد. اما بنظر نمي رسد كه استفاده كوتاه مدت آن اين تاثير را بگذارد. بعلاوه هورمون ترشح شده در شير آثار نامطلوبي در شيرخوار نخواهد داشت.

در صورت استفاده از اين روش چه زماني نياز به مراجعه به پزشك خواهم داشت؟

• تاخير در قاعدگي بيش از يك هفته.

• ادامه خونريزي نامنظم يا وجود دردهاي كرامپي شكم بطور مداوم.

• درد شديد در ناحيه شكم يا لگن.

• احتمال بارداري.

• احتمال ابتلا به بيماريهاي مقاربتي

منبع:irib.ir

 

 

 


بارداری و زایمان راحت با…

تور ویژه مشهد // قیمت مناسب

شماره موبایلتان را نام خودتان بگذارید 0912sara

خانه ایی مدرن و شیک داشته باشید

جلوگیری از ریزش مو

تقویت رشد مو

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

نام (اجباری)

آدرس پست الکترونیکی (اجباری است اما نمایش داده نمی‌شود)

مرا برای دیدگاه‌های بعدی به یاد بسپار

تصویر امنیتی جدید

چگونه نزديكي كنيم تا باردار نشويم

All Rights Reserved – © 2018 | باز نشر مطالب پورتال سیمرغ تنها با ذکر نام و آدرس seemorgh.com مجاز می باشد.

شاید شما آمادگی برای بارداری دارید و مشتاق هستید باردار شوید و یا شاید می خواهید بچه شما در زمان خاصی به دنیا بیاید. دراینجا 4 ترفند وجود دارد که با انجام ان زودتر در حاملگی موفق می شوید. اگر حداقل یک ماه قبل از تلاش برای بارداری شروع به مصرف اسید فولیک نمایید، خطرات جدی تولد به طور چشم گیری کاهش خواهد یافت.

اگر فیزیک مناسبی برای بارداری داشته باشد به احتمال زیاد شما بارداری موفقی خواهید داشت. باید بدانید آیا فیزیک بدن شما مناسب بارداری هست یا خیر؟! ( یاد بگیرید چه تغییراتی در این راستا به شما کمک خواهد کرد. (یک برنامه ی چکآپ قبلی با دکتر یا ماما. می تواند مفید باشد. ممکن است قادر به گرفتن وقت از ماما یا حل مشکلات بهداشتی به طورسریع نشوید اما برداشتن این قدم ها در اسرع وقت به بارداری سریع کمک خواهد کرد.

بارداری میتواند به گذشته ی ژنتیکی و تاریخچه ی قومی بستگی داشته باشد بدین منظور پزشک از شما آزمایش غربالگری خواهد گرفت تا شاید که شما و یا همسرتان بیماری های ارثی مانند فیبروز کیستیک  -بیماری سلول داس  و بیماری های دیگر به ارث نبرده باشید. انجام این آزمایش ها  نیاز به بزاغ دهان یا نمونه خون هر کدام از شما دارد که میتواند تنها راه مطمئن و مهم برای کمک به اطمینان داشتن یک فرزند سالم باشد که شما میتوانید انجام دهید و البته از این لحاظ تحت پوشش بیمه سلامت هستید.

 

چگونه نزديكي كنيم تا باردار نشويم

بزرگترین راز بارداری دانستن زمان تخمک گذاری است (آزاد شدن تخمک از تخمدان) فکرکنید تخمک هدف و اسپرم ها به صورت تیری هستند. تخمک گذاری به هر بار دوره قاعدگی بستگی دارد فقط چند روز بعد از هر دوره زمانی که شما نزدیکی میکنید در واقع میتواند به حاملگی بیانجامد. دانستن زمان تخمک گذاری این معنا را میدهد که شما و همسرتان میتوانید قلب هدف را تشخیص دهید و به هدف بزنید به جای اینکه بی مقصود شلیک کنید و هیچ اتفاقی نیافتد. برای یافتن زمان تخمک گذاری چند راه حل وجود دارد. اگر شما دوره ی ماهانه ی نامنظم دارید نشانه ی تخمک گذاری سخت است و باید به پزشک خود مراجعه نمایید.

 

حالا شما میدانید که زمان آزاد کردن تخمک از تخمدان چه زمانی است شما میتوانید برای نزدیکی در طول روز ازادانه برنامه ریزی کنید. از 3 روز قبل از زمان تخمک گذاری شروع کنید ضرری نخواهد داشت. بعضی از خانم ها با نزدیکی که 6 روز قبل از تخمک گذاری اتفاق افتاده بود باردار شده اند. (ما یک محدود زمانی برای بارداری داریم چون اسپرم ها میتوانند بین 3-6 روز در بدن شما زنده بمانند و تخمک  فقط برای یک روز زنده میماند). این به این معنی است اگر شما دوشنبه نزدیکی داشته اید اسپرم ها میتوانند در لوله های فالوپ زنده بمانند و انتظار تخمک شناور را تا حدود روز پنجشنبه یا شاید حتی یکشنبه بکِشند. اگر مطمئن نیستید محدوده باروری شما چه زمانی است هر روز نزدیکی کنید. داشتن نزدیکی در اغلب روز ها یعنی شما اسپرم های سالمی دارید که هرروز در لوله های فالوپ منتظر و حاضر به عملیات هستند تا زمانی که تخمک ازاد شود. (اگر شما میخواهید هرروز نزدیکی داشته باشید، این به حاملگی شما کمک نخواهد کرد. ولی ضرر هم نخواهد داشت.

 

اسپرم زمانی می تواند بهترین باروری را داشته باشد که سالم و قوی وفراوان باشند. مواردی که زوج شما به وسیله آن می تواند اسپرم هایش را تقویت کند درادامه آمده است :

در همین رابطه بخوانید: دلایل ناباروری در مردان

هرچه سریعتر همسر شما این تغییرات را انجام دهد بهتر است. اگر امروز شروع به انجام موارد فوق کنید تا 3 ماه آینده دارای اسپرم های قوی با قابلیت باروری بالا خواهید داشت.

اگرقصد بارداری به صورت طبیعی دارید معمولاً در 3 ماه اول این اتفاق خواهد افتاد.  کسانی که این روش را امتحان کرده اند از میان 10 جفت 6 جفت در 3 ماه اول باردار شده اند.

بعد از این سه ماه اینکه چه مدت باید تلاش کنید و بعد از آن به پزشک مراجعه نمایید دقیقاً به سن شما بستگی دارد. اگر 40 سال به بالا هستید همین الان به متخصص مراجعه کنید و اگر بین 35 تا 40 سال سن دارید بعد از 6 ماه تلاش و عدم موفقیت با پزشک خود تماس بگیرید. و اگر کمتر از 35 سال دارید قبل از گرفتن کمک تا یکسال تلاش کنید و در صورت عدم موفقیت کمک بگیرید.

البته اگر شما به توانایی باروری خود و یا شریکتان شک دارید یک وقت ملاقات با پزشک خود ترتیب دهید. دلیلی برای صبر کردن وجود ندارد. برای یادگیری مطالب مرتبط با بارداری، در کانال تلگرام بارداری عضو شوید. سوالات خود را نیز در بخش نظرات بنویسید تا کارشناس مامایی سایت، پاسخ دهد.

برای یادگیری چیزهای درباره نوزاد و کودکان نیز در کانال تلگرام نی نی کده و در اینستگرام با اکانت ninikadeh ما را فالو کنید.

با سلام و خسته نباشید من 3ماهه که جلوگیری ندارم و فولیک اسید هم استفاده میکنم و تمام آزمایش های قبل از بارداری رو هم خودم دادم و هم همسرم هیچ مشکلی نداشتیم و پریودی هام 28 روزه ی و مرتب اما این ماه 6 روز زودتر پریود شدم میشه کمکم کنین زودتر باردار بشم.

تا یکسال اقدام برای بارداری طبیعی محسوب میشه . پس عجله نکنید و به دور از استرس و فشار های روانی، در روزهای تخمک گذاری تون، یکشب در میان اقدام کنید.

سلام من ۱۷ سالمه دوسه بار برای بارداری اقدام کردیم ولی نتیجه نداده اینم بگم ما نزدیکی زیاد داریم ولی فقط یکی دوبار اقدام کردیم ایا بخاطره همینه که ما بچه دار نمیشیم یا مشکل دیگه ای هست؟لطفا کمک کنید

سلام .
برای باردار شدن، تا یکسال اقدام طبیعی محسوب میشه (پس توقع نداشته باشید که با یکی دو بار، اتفاق بیفتد)
در روزهای تخمک گذاری تون، یکشب در میان اقدام کنید.

سلام خانم دكتر
من ٣٧سالمه و ٤ ساله ازدواج كردم.از ارديبهشت چك آپ رفتم براي مقدمات بارداري. تو سونوي واژينال گفتن كه يكي از تخمدانهام فوليكول نداره و يه كيست هم به اندازه ٨ميل داشتم كه به توصيه دكترم دهم خرداد هستروسكوپي كردم . گفتن با وضعيت تخمدانت بهتره زودتر كيست رو در بياريم و براي بارداري اقدام كني.من ٧ ام تير پريود شدم و ٢١-٢٤ تير نزديكي داشتم .. از بعد نزديكي همش درد هاي زير شكم دارم كه يهو ميگيره و بعد نيم تا يكساعت رفع ميشه.يبوست هستم و گر ميگيرم و داغم.آيا امكان بارداريم هست؟در ضمن از ارديبهشت قرص اسيد فوليك ٥ رو هر شب و هفته اي يكبار هم ويتامين دي ميخورم. ممنون ميشم راهنماييم كنيد:)

عزیزم شما از حالا میتوانید تست بارداری انجام دهید، از روی احتمال نمیشه گفت باردارید یا خیر و باید حتما تست انجام دهید!

سلام من ازمایشای قبل بارداری را انجام دادم وکاملا سالم بود الان یه ماهه اقدام به بارداری کردم و در هفته پنج روز رو قرص کم کاری تیرویید میخورم ..و پنج سال پیش یه کورتاژ داشتم .وپریودم همیشه پانزدهم هرماه بود دوماه پیش شد چهاردهم وماه قبل یازدهم ..من این چند ماه استرس هم زیاد داشتم وفعالیت سنگین هم داشتم ..الان خیلی نگرانم بابت بارداری ..میخوام سریع باردار بشم کمکم کنید

عزیزم با یک ماه اقدام که نباید نگران شد!! استرس را از خودتون دور کنید، داروی تیروئیدتان را مرتب مصرف کنید و اقدام کنید تا انشاالله سریعتر باردار شوید!

باسلام من چندماه قرص ال دی مصرف میکردم الان حدود3ماه بیشتره مصرف نکردم که باردارشوم.ولی باردارنشدم.دلیلش چی میتونه باشه؟آزمایش هم رفتم همه چی نرمال بود؟میشه راهنماییم کنید؟ممنونم

اگر زیر 35 سال هستید تا یکسال باید برای بارداری اقدام کنید. ( و این مدت زمان نرمال است)
بعدش اگه باردار نشدید باید به پزشک مراجعه کنید و درمان رو شروع کنید.

سلام من۱۸سالمه…۳ماه پیش متوجه شدم ک کیست دارم و تو سنو گفت ک پاره شده…بعده اون ۳ماه اقدام به بارداری کردم ولی نتیجه ای ندیدم….پریودیم قبل اینکع بدونم کیست دارم۳۰روز به بالا بود ولی اوندفعه۱۶روزه شد و ایندفعه۱۲روزع.‌.‌توروخدا کمکم کنید بگین چیکا کنم باردار شم دارم دیوونه میشم

عزیزم چون پریود های شما بی نظم شده، احتمال عود کیست و بهم ریخته شدن هورمون ها وجود داره، باید دوباره سونو و آزمایش هورمونی انجام دهید که اگر کیست بود با سه دوره قرص Ld برطرف کنید و بعد اقدام به بارداری کنید!

سلام من ۲۰ سالمه تنبلی تخمدان دارم برای درمان تحت نظر دکتر هستم، هر دو ماه یا سه ماه یکبار پریود میشم برای بارداری اقدام کردم اما زمان اصلا نمیتونم زمان تخمک گذاری رو مشخص کنم
میشه راهنماییم کنید

سلام، عزیزم از کیت تخمک گذاری کمک بگیرید ولی چون تنبلی تخمدان دارید باید قبل از اقدام، تحت درمان باشید و داروهای تقویت تخمدان مصرف کنید تاباردار شوید

من تازه میخوام شروع به باردار شدن کنم.
ولی هرو روز حموم میرم اونم با اب داغه داغ.
این حموم رفتنم برای اسپرم ها خطر داره
اخه نوشتید اب گرم اونارو میکشه

سلام
در زمان قاعدگی امکان باردار شدن هست
من بعد فردای قاعدگی نزدیکی داشتم شک داریم ب نظرتون باردارم

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنیم

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید

استفاده شما از این سایت به منزله پذیرش قوانین نینی کده است
: مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی دارند و توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
تماس با نی نی کده

چگونه نزديكي كنيم تا باردار نشويم

© کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت نی نی کده میباشد . کپی طرح سایت جرم محسوب شده و پیگیری قضایی خواهد داشت. کپی برداری از مقالات جهت استفاده تجاری، بدون هماهنگی با مدیران سایت ممنوع بوده و دزدی محتوای معنوی تلقی می گردد.

کپی بخشی از مطالب سایت (و نه کل مطلب) جهت رفرنس دادن، فقط با قراردادن لینک مستقیم به سایت نی نی کده مجاز است. طراحی توسط ماکرومدیا

چگونه نزديكي كنيم تا باردار نشويم
چگونه نزديكي كنيم تا باردار نشويم
9

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.