چگونه همسایه طبقه بالا را اذیت کنیم

خواص دارویی و گیاهی

چگونه همسایه طبقه بالا را اذیت کنیم
چگونه همسایه طبقه بالا را اذیت کنیم

پورتال جوانان ایرانی

منزل شما یکیاز حساس ترین و در عین حال از جمله مهم ترین مکان ها برای فرمانروایی و ایجاد آرامش و آسایش شخصی محسوب می شود؛ اما متاسفانه زمانیکه همسایه های پر سر و صدا، بی اعتنا و نفرت انگیز، آرامش این مکان مقدس را از بین می برند، آنوقت زندگی حتی برای خونسردترین افراد نیز غیر قابل تحمل می شود.

چند وقت پیش یک زوج معتاد در طبقه بالای خانه من سکونت داشتند، کار آنها این شده بود که هر شب جمع خود را با یک عده آدم های بیکار و شرور دیگر کامل میکردند و تا نیمه های شب به سر و صدا کردن و پایکوبی، آن هم درست بالای سر من، ادامه می دادند. هر چقدر رفتارشان بدتر می شود، وسواس فکری من نیز نسبت به آنها افزایش پیدا می کرد. شب ها زمان خواب مرتباً شاهد کابوس هایی در مورد آنها بودم. خواب می دیدم که وارد خانه شان شده ام و تمام اسکناس هایشان را دزدیده ام یا کارت های اعتباریشان را بدون اجازه برداشتم و اعتبار آنها را به صفر رسانده ام ؛ حتی گاهی تا مرز کشتن آنها نیز پیش می رفتم؛ زندگی من به عنوان یک همسایه خوب کاملا تحت الشعاع قرار گرفته بود و آنها نیز تا آنجاییکه که می توانستند از اخلاق خوب من سوء استفاده می کردند.

این افراد تقدس خلوتگاه مرا از بین برده بودند، دیری نگذشت که متوجه شدم با ساکت نشستن و دست روی دست گذاشتن چیزی عوض نمی شود و آرامش از دست رفته ام به من باز نمی گردد. من از خشونت خود در جهت صحیح بهره گرفتم و به هر مقام رسمی که برای حرف هایم ارزش قائل بود شکایت کردم. مقاله زیر را بخوانید تا متوجه شوید که چگونه می توان با همسایه های شرور مقابله کرد.چگونه همسایه طبقه بالا را اذیت کنیم

ارزیابی موقعیت

پیش از اینکه بیش از حد از کوره در بروید، موقعیت فعلی خود را سبک سنگین کنید.

همسایه های شما

ببینید که آنها هر چند وقت یکبار، در چه زمانی، و به چه شکلی غیر قابل کنترل میشوند. لیستی از فعالیت های مخرب و آزار دهنده آنها با ذکر تمام جزییات تهیه کنید. برای مثال: صدای بلند موسیقی، از ساعت ۲ شب به بعد؛ مهمانی های دو نفره، از صبح تا شب؛ جر و بحث و دعوا و فریاد کشیدن، نیمه شب ها؛ تخلیه آشغال در مکان های غیر مجاز و جذب سوسک ها، هر سه شنبه؛ راه دادن افراد نامتعارف و مشکوک به خانه، همه ساعات شبانه روز؛ و…. حال باید مطمئن شوید که آیا این امور بر خلاف عرف ساختمان و دیگر قوانین محلی هستند یا خیر. اگر مشکلاتی که برایتان ایجاد شده بود، بر خلاف قوانین باشند، به عنوان برگ برنده ای برای شما محسوب میشوند، اما اگر چنین نبود برای اینکه مدرک محکمی برای شکایت داشته باشید نیازمند مستندات بیشتری هستید.

نگاهی به خودتان بیندازید

از خودتان بپرسید که آیا منطقی با موضوع برخورد می کنید. به عنوان مثال اگر شما شیفت شب کار می کنید و مجبور هستید تا روزها استراحت کنید، نمی توانید انتظار داشته باشید که همسایه ها به خاطر شما از مهمانی در هوای آزاد بعد از ظهر خود صرفنظر کنند. علاوه بر این از خودتان سوال کنید که تا چه اندازه حق همسایگی را به جای می آورید. آیا تا کنون به هر دلیلی اتفاق افتاده که یکی از قوانین ساختمان را نقض کنید؟ آیا هر چند وقت یکبار در کنترل صدای موسیقی کوتاهی نمی کنید؟ چون تا کنون کسی از شما شکایتی نداشته، دلیل نمی شود که هیچ گونه خطایی هم مرتکب نشده باشید. وقتی تصمیم به شکایت کردن می گیرید، باید مطمئن شوید که خودتان هیچ نقطه ضعفی ندارید. یکی از نکات اولیه در قوانین جنگاوری این است که: هیچ گاه با دست خود مهمات را به دشمن تقدیم نکنید.

به سمت مشکل هدفگیری کنید

جایگاه فعلی شما کاملا مشخص شده است: آنها مقصر هستند و نه شما و دیگر نمیتوانید حتی برای یک لحظه کارهای آنها را تحمل کنید. حالا بهتر است که دیگر نقاب دیپلماسی را از صورت بردارید و رفتار همسایه ای و مهربان را کنار گذاشته و با قاطعیت تمام با مسئله برخورد کنید.

قدم اول

دفعه آینده که مزاحمتی برایتان ایجاد کردند به درب منزلشان بروید. ضروری است که در این زمان موضوع را به طور کامل برایشان شرح دهید، چراکه شما یک بار بیشتر این کار را انجام نخواهید داد. اگر مراقب تن صدای خودتان باشید و در تمام لحظات خونسردیتان را حفظ کنید، و با توجه به درک متقابل همسایه، نتیجه مطلوبی بدست خواهید آورد. مثل انسان های مثبت و خوش طینت با آنها برخورد کنید، اما نه بیش از التماس کنید نه مثل دیوانه های تازه آزاد شده عصبانی و خشمگین برخورد کنید. به خاطر داشته باشید که بسیاری از افراد به این دلیل تبدیل به همسایه های بدی می شوند که از بد بودن خود آگاهی ندارند و کسی تا کنون به آنها در این زمینه تذکری نداده است. بنابراین لحن صحبت های شما موفقیت یا شکست عملیات را معین می کند.

قدم دوم

برخورد دیپلماتیک شما راه به جایی نمی برد و آزار و اذیت ها همچنان ادامه پیدا میکند. همسایه ها خبر ندارند که ظرفیت هر کس اندازه ای دارد و روزی فرا می رسد که کاسه صبر شما هم لبریز خواهد شد. در این قسمت باید یک نامه رسمی به صاحب ملک بنویسید و مشکل خود را با او در میان بگذارید. اولین درخواست شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است: باید از او درخواست کنید که شخصا با همسایه مزاحم صحبت کند. او همچنین باید شما را نیز در جریان قرار دهد که قصد این کار را در چه زمانی انجام دهد و می خواهد چه چیزهایی را به آنها گوشزد کند. پس از اینکه او این کار را انجام داد، مجددا با او تماس بگیرید تا از جزییات کار نیز آگاهی لازم را بدست آورید.

یک نامه رسمی شاید کاری افراطی باشد؛ می توانید خودتان شخصا هم با صاحب خانه تماس بگیرید، اما اگر روزی کار شما به دادگاه و مراجع قضایی کشیده شود، اگر مدرک مستندی دال بر تلاش های قبلی خود داشته باشید، خیلی بهتر است تا اینکه چیزی برای ارائه در دست نداشته باشید.

خودتان را نشان دهید

با اظهار تعجب، اگر باز هم با وجود تمام تلاش هایتان آزار و اذیت آنها هنوز هم ادامه داشت، دیگر زمان آن فرا می رسد که برخورد دیگری داشته باشید. به هر حال خودشان با زبان بی زبانی چنین برخوردی را از سوی شما طلب کرده اند. از نظر شما که اشکالی ندارد!

دامنه اختیارات خود را افزایش دهید

قوانین اجاره را یک بار دیگر مرور کنید و به مراجع مسکن یابی مراجعه کنید و تا آنجاییکه می توانید نسبت به حق و حقوق خود کسب اطلاع نمایید. ببینید آیا قانونی وجود دارد که با اتکا به آن بتوانید پرداخت اجاره را برای زمان کوتاهی قطع کنید؟ گاهی اوقات تنها چیزی که غیر از پول حرف اول را می زند، پرداخت نکردن آن است. از آنجایی که شما مبلغ اجاره را با توجه به امکانات رفاهی که در اختیارتان قرار می دهند، پرداخت میکنید، این حق را دارید که در سایه قانون برای رسیدن به حقوق خود از آن استفاده کنید. اگر همسایه ها در حال سلب کردن شما از حقوق مسلمتان هستند، پس شما باید به نحوی با آنها مقابله کنید.

جمع کردن متحد

با همسایه های دیگر هم مشورت کنید و ببینید که آیا می توانید در ساختمان هم پیمانانی علیه آنها و به نفع خود پیدا کنید. شما شانس زیادی دارید چرا که اگر همسایه های مزاحم موجبات آزار و اذیت شما را فراهم آورده باشند به طور حتم سایر همسایه ها نیز از دست آنها شاکی هستند.

یک نامه صریح و قاطع بنویسید

یک فرد حرفه ای را استخدام کنید تا دومین نامه شما به مالک را تنظیم نماید. مزاحمت ها و قاون شکنی های همسایه مزاحم را مو به مو مشخص کنید و سپس به قوانین مطرح شده در آن زمینه استناد کنید. در پایان نیز به نامه اول خود ارجاع کنید و ذکر کنید که هیچ یک از تلاش های گذشته تان به نتیجه نرسیده است. می توانید یک نسخه از نامه قبلی را نیز به آن ضمیمه کنید. در پایان نیز امضای تمام موافقین خود را بگیرید و آنرا برای صاحب خانه بفرستید.

به جوش و خروش آمدن

هنوز هچ تغییری روی نداده؟! وقت آن رسیده که در مقابل بی عدالتی های جامعه قد علم کنید.

از این بعد هر گاه همسایه شما موقعیت ها ناخوشایندی خلق کرد – بدون توجه به اینکه چه زمانی است – شما و سایرین باید دو کار انجام دهید:

۱- ضربه های محکمی به کف زمین، دیوار و یا سقف وارد می کنید تا او را متوجه شود که دوباره آزار و اذیت هایش را شروع کرده.

۲- سریعا با موجر تماس بگیرید. اگر نیاز شد حتی می توانید از پلیس درخواست مداخله در این امر را داشته باشید. جریان را با پلیس در میان بگذارید و به تلاش های قبلی خود نیز اشاره کنید و از آنها تقاضا کنید تا کمکتان کنند. به هر حال آنها در جایگاهی قرار دارند که می توانند شما را راهنمایی کرده و در صورت لزوم دست به اقدام مقتضی بزنند.

مخل آسایش

در دفاع از حقوق خود به عنوان کسی که مالیات پرداخت می کند، اجاره خانه میدهد، و یک همسایه قانونمند است، می توانید از همسایه مزاحم خود شکایت کنید، اما نمیتوانید کاری کنید که نهایتا نه تنها خللی به او وارد نشود، بلکه منجر به بازداشت خودتان نیز گردد. بنابراین اگر با پشت سر گذاشتن تمام این مراحل بازهم آزار و اذیت ها و مزاحمت ها ادامه پیدا کرد، چاره ای برای شما باقی نمی ماند جز اینکه خانه خود را عوض کنید و به جای دیگری نقل مکان کنید. هر چند شما با میل و خواست خود در یک چنین جوی قرار نگرفته اید، اما با اختیار خود که می توانید از تحمل این وضعیت نجات پیدا کنید.

برچسب ها : روش برخورد با همسایه آزار دهندهمردمانهمسایه ام خیلی اذیت میکنههمسایه بی ادبهمسایه بی فرهنگهمسایه سر و صدا میکنههمسایه فضولهمسایه مزاحم

۲۷ خرداد, ۱۳۸۷

۱ تیر, ۱۳۸۷

۲۵ خرداد, ۱۳۸۷

لعنت خدا بر هر همسایه نادرست.هرکی ساختمان خرید بدبخت میشه
فرهنگ آپارتمان نشینی وجود ندارد.ما که به غلط کردن افتادیم از موقعی که خریدیم دیگه
مشتی وحشی دهاتی از زیر پای شتر اومدن میان تو ساختمان و آپارتمان نشینی میکنن
ای خدا به داد برس ……………………………………………چقدرصبر کنیم

سلام. ما ی همسایه بد داریم ک از هیچ ازاری نسبت ب ما دریغ نمیکنه. دستشویی شون اب میده در این حد که سقف ریخته ولی قبول نمیکنه درست کنه و ما مجبور شدیم سطل بذاریم. شبا تا یک دو شب بالا سر ما بدوبدو میکنن و بلند بلند حرف میزنن . صدای فحش و حرفای زشتم همیشه از خونشون میاد خلاصه اینکه سه سال ارامش رو از ما گرفتن. لطفا واسمون دعا کنید زودتر از شرشون خلاص بشیم

بدتر و بی فرهنگ تر از همسایه ما وجود ندارد.ما دوطبقه هستیم و مشکل همسایه بالاییی نیست همسایه مجاور است که از دهات فرار کرده و فک میکند هنوز همانجا زندگی میکنند شب تا صبح تابستان این زن دم حیاط ایستاده یا هر سگ و گربه ای دوساعت باصدای بلند احوال پرسی میکند و میخندد هروقت هم که مهمان از دهشان داشته باشند باز هم فرقی نمیکند ساعت۱۲ شب باشد یا ۳ صبح دوساعت که دم در شیهه میکشند تا خدا حافظی کنند بعد بوق بوق صدای ماشینها که خبر مرگشان را میبرند.تازه گیها برادر مفنگیش را اورده اینجا مشغول به کار کرده با مینیبوس.وقت و بیوقت با این ماشین قراضه توی کوچه تنگ همش درحال رفتن امد و گاز دارن پشت پنجره خانه ماست هر چقدر هم میگوییم اخه لعنت شده ها تو تا پارکینگ هست چرا ماشین را اینجا میاوری گردن کلفتی میکنن. چون بسیار شر و مردم ازار هستند هیچ کس برگه استهشاد را امضا نمیکنه میگویند اذیتمان میکنن امیدوارم یه روزی یه افعی مثل خودشون گیرشون بیفته راه چاره نداشته باشند خدا لعنتشون کنه مردم ازارهاچگونه همسایه طبقه بالا را اذیت کنیم

متاسفانه این بحث در جامعه ما جدی گرفته نمیشود. گویا ساز و کار قانونی مدونی هم برایش وجود ندارد. حداقل در مجتمع های با تعداد واحدهای زیاد باید رییس هیات مدیره جوابگو باشد. در مجموعه چند ده واحدی ما رییس هیات مدیره حامی اصلی همسایه های شر و مزاحم
است و از وجود آنها برای کسب محبوبیت و تبلیغات و ترساندن و تحت فشار قرار دادن دیگران استفاده میکند.
طبقه بالای منزل ما کسانی زندگی میکنند که فرزندشان و بچه های مهمانان آنها در طول شبانه روز حداقل ۱۲ الی ۱۳ ساعت در حال دویدن هستند
آنهم در چه ساعاتی! مهمانان شبانه آنها از ساعت ۱۲ شب به بعد وارد میشوند و تا ساعت ۴ یا ۴٫۵ دوندگی و سر و صدا دارند. به مدیر عامل ساختمان که بعضی روزها حدود نیم ساعت در مجموعه دیده میشود دهها بار – به رییس هیات مدیره چندین بار – به صاحب آپارتمان – به کلانتری محل و ….و در حال حاضر به دادگاه شکایت برده ام ولی امان از یک حمایت حداقل لفظی – واقعا از آن مواردی است که برای حل
آن باید منتظر ظهور امام زمان (عج) باشیم – انشاالله
اما این تمام داستان نیست. در طبقه پایین ساختمان ما یک خانواده زندگی میکنند که همگی معتاد هستند و مهمانان معتاد زیادی هم
در طول شبانه روز برایشان می آیند. در ساعات مشخصی در طول شبانه روز مواد مخدر استفاده میکنند و بوی تعفن آن تمام ساختمان را
فرا میگیرد. در اینجا وضع بدتر زیرا رییس هیات مدیره حامی آنهاست. ضمنا صاحب خانه آنها هم هست (چون دو آپارتمان دارد) و با اینکه
همه ساکنین از کلیات کار آنها با خبر هستند و بهتر است بیش از این در این مورد توضیح ندهم اما این امر خط قرمز آقای رییس هیات مدیره
است و مانع از اظهار نظر در این مورد میشود و فقط تلاش دارد که با جو سازی و تهمت زدن به دیگران و … دوران ریاست خود را تمدید کند.
کاری که بعضی از مدیران در کشورهای آمریکای لاتین انجام میدهند.
بنده به عنوان یک هموطن کوچک به نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی پیشنهاد میکنم با تصویب قانونی مناسب و در خور با این معضل
اجتماعی در زندگی آپارتمان نشین ها که فکر و ذهن و آرامش و امنیت خانواده ها را در معرض خطر قرار داده است مبارزه نمایند.

خدا لعنت کنه این همسایه های سادیسمی رو. ما یکی داریم که ۶ ساله تو این ساختمان ۷ واحد دیگر رو به هر نحوی آزار داده. زنش بیماری اعصاب دادره. دخترش هم که جدیدا شوهر کرده شبها کاهی تا ۳ شب حرفهای رکیک میزنن و پایکوبی میکنند. شارژ نمیده. همیشه ماشین فامیلش رو تو حیاط پارک میکته اونم چی نیسان چند تنی که تمام موزاییکهای حیاط رو شکسته. هربار مشاعات رو نظافت میکنند، ماشین میشوره و پر از خاک و گل میکنه و زباله های داخل ماشین رو داخل پارکینگ و حیاط پخش میکنه

باید یک قانون محکم الاجرا در این مورد تصویب شود چون همه الان کم و بیش درگیر این قضیه هستند.

ما هم یک همسایه داریم که طبقه ی پایین است واحساس میکند که ماها مستاجرش هستیم در صورتی که همه مالک هستیم خیلی گستاخ و پررو هستند البته از رفتارشان معلوم است که اهل دهات شهرستان هستند مدام هم هیئت و جلسه میگذارند و با آب و گاز مشترک نذری میپزه!!!

سلام . هموطنان عزیز چرا از واژه دهاتی استفاده میکنید . درست نیست . پس بهتر است که از واژه بیشعور استفاده شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وبسایت

دنبال کردن

ورزش و تحرک

تاثیرات تردمیل بروی سلامتی و کاهش وزن

۵ خرداد, ۱۳۸۷

روشهای موفقیت

همانند یک نابغه فکر کنید

۲۲ خرداد, ۱۳۸۷

ازدواج و خانواده

۱۰ روش برای پذیرش جدایی

۲ خرداد, ۱۳۸۷

مد و مسائل زندگی

چگونه با افراد منفی و بدقلق رفتارکنیم؟

۲۳ فروردین, ۱۳۹۱

مد و مسائل زندگی

۹ دلیل که نشان می دهد باید طرز فکر خود را عوض کنید

۳۰ بهمن, ۱۳۹۴

چطور کسی که عاشقش بودید را فراموش کنید

بررسی خودارضایی از نقطه نظر علمی

تنفر از والدین: چرا برخی فرزندان از والدین خود متنفر میشوند؟

وقتی مردی شما را بخواهد…

عشق یکطرفه: کسی را دوست دارید که دوستتان ندارد؟

بیشتر

مد و مسائل زندگی

مهربانی و صداقت: آیا می‌توان یکی را به‌تنهایی داشت؟

۱ آبان, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

پیامدهای سرنوشت‌باوری (تقدیرگرایی)

۲۳ مهر, ۱۳۹۷

ازدواج و خانواده

چطور رابطه‌تان را با کسی که به شما آسیب زده بازسازی کنید

۲۱ مهر, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

۱۱ روش نگهداری و تمیز کردن محصولات چرمی

۱۸ مهر, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

۱۰ هدیه ویژه آقایان برای روزهای خاص و مناسبت‌های مختلف

۱۸ مهر, ۱۳۹۷

دسته‌بندی نشده / مد و مسائل زندگی

کدام کیف مردانه برای کدام موقعیت مناسب است؟

۱۸ مهر, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

چرا خانم‌ها روی ظاهرشان بیش از حد حساس‌اند

۱۴ مهر, ۱۳۹۷

ازدواج و خانواده

چرا رابطه‌ی جنسی وابستگی می‌آورد؟

۱ مهر, ۱۳۹۷

سلامتی و بهداشت

تاثیر استرس بر سیستم‌ایمنی بدن

۲۵ شهریور, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

خودگویی منفی و تاثیرات آن

۱۳ شهریور, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

چرا نباید دنبال انتقام گرفتن باشید

۱۱ شهریور, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

چرا باید زندگی شخصی‌تان را شخصی نگه دارید

۳ شهریور, ۱۳۹۷

سلامتی و بهداشت

۴۵ نکته‌ی عالی برای سلامتی

۲۹ مرداد, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

روشهای صرفه جویی در آب برای شستن ظرف‌ها

۲۹ مرداد, ۱۳۹۷

سلامتی و بهداشت

۹ روش مؤثر برای داشتن خوابی آرام و لذت بخش در شب

۲۸ مرداد, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

راهنمای انتخاب لباس زنانه بر اساس فرم بدن

۲۸ مرداد, ۱۳۹۷

ازدواج و خانواده

بررسی تخصصی خیانت در روابط

۲۵ مرداد, ۱۳۹۷

ازدواج و خانواده

اگر به آینده‌ی رابطه‌تان شک دارید، این سوال‌ها را از خودتان بپرسید

۲۳ مرداد, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

۵ چیزی که شما را در زندگی عقب می‌اندازند

۱۵ مرداد, ۱۳۹۷

ازدواج و خانواده

۱۰ نکته برای حل مشکلات زناشویی

۱ مرداد, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

چرا خانم‌ها روی ظاهرشان بیش از حد حساس‌اند

۱۴ مهر, ۱۳۹۷

دسته‌بندی نشده / مد و مسائل زندگی

کدام کیف مردانه برای کدام موقعیت مناسب است؟

۱۸ مهر, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

۱۰ هدیه ویژه آقایان برای روزهای خاص و مناسبت‌های مختلف

۱۸ مهر, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

۱۱ روش نگهداری و تمیز کردن محصولات چرمی

۱۸ مهر, ۱۳۹۷

ازدواج و خانواده

چطور رابطه‌تان را با کسی که به شما آسیب زده بازسازی کنید

۲۱ مهر, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

پیامدهای سرنوشت‌باوری (تقدیرگرایی)

۲۳ مهر, ۱۳۹۷

مد و مسائل زندگی

مهربانی و صداقت: آیا می‌توان یکی را به‌تنهایی داشت؟

۱ آبان, ۱۳۹۷

کلیه حقوق سایت برای مردمان محفوظ است . استفاده غیر تجاری مطلب همراه با ذکر منبع و لینک مجاز می باشد.

روش‌های از بین بردن آلودگی هوای خانه چیست؟

نوشته‌شده توسط تیم محتوای کیلید در تاریخ
21 بهمن 1396

نوشته‌شده توسط تیم محتوای کیلید در تاریخ
21 بهمن 1396

یکی از گرفتاری‌های آپارتمان‌نشینی درگیر شدن با همسایه‌ای است که اصول و قوانین زندگی در آپارتمان را رعایت نمی‌کند و موجب آزرده خاطر شدن ساکنین سایر واحدها می‌شود. اگر از کارها و رفتارهای همسایه بد خود به سطوح آمده‌اید ولی نمی‌دانید چگونه می‌توانید با او برخورد کنید، خواندن توصیه‌های زیر به شما در حل این مشکل یاری خواهد کرد.

 

چگونه همسایه طبقه بالا را اذیت کنیم

مهم است در ابتدا مسئله را با آرامش مطرح کنید و به همسایه خود بگویید رفتارش آسایش شما را برهم زده است. گاهی افراد متوجه نیستند کارهای آنها ممکن است دیگران را اذیت کند، بنابراین اگر همسایه شما منطقی باشد، این شانس را خواهید داشت با گفتگو مشکل را برطرف کنید. همچنین توجه داشته باشید، اگر در ابتدا رفتار تندی داشته باشید، ممکن است همسایه بد شما لج کند و اوضاع بدتر شود.

 

اگر با تذکرهای دوستانه و محترمانه شما مشکل حل نشد، مدیر ساختمان را در جریان قرار دهید و از او بخواهید تا به همسایه تذکر دهد. در این وضعیت بهتر است خودتان دیگر با آن فرد صحبت نکنید و بگذارید مدیر ساختمان کارها را پیش ببرد و مشکل را حل کند.

اگر تذکرهای چندباره مدیرساختمان نیز کارساز نبود بهتر است با صاحبخانه خود تماس بگیرید، جریان را توضیح دهید و از او بخواهید با مالک واحد مزاحم تماس بگیرد و به مستاجرش تذکر دهد. معمولا در اینگونه مسائل زور صاحبخانه‌ها بیشتر است و راحت‌تر می‌توانند مشکلات را حل کنند؛ مگر اینکه همسایه مزاحم ، خودش صاحبخانه باشد که در این وضعیت کارتان سخت‌ می‏شود.

 

اگر مشکل به وجود آمده خیلی آزاردهنده و بزرگ نیست سعی کنید کمی آسان بگیرید و بیخیال باشید. تاریخ پایان قرار داد همسایه مزاحم را از مدیر ساختمان بپرسید، و اگر این تاریخ نزدیک بود، مدتی تحمل کنید تا از آنجا نقل مکان کند. همچنین با همکاری مدیر و سایر ساکنین از صاحبخانه بخواهید تا قرارداد مستاجرش را تمدید نکند و خانه را به اشخاص کم دردسرتری اجاره دهد.

 

شکایت کردن راه حلی است که شاید مجبور به استفاده از آن شوید. قانون مدنی و قانون تملک بر آپارتمان‌ها به شما این حق را می‌دهد تا به دلیل مزاحمت و بر هم زدن آسایش از همسایه خود شکایت کنید. در صورتی که قصد شکایت کردن دارید خوب است از مشکلاتی که همسایه بد برایتان به وجود آورده است مدرک جمع کنید و سایر ساکنین ساختمان را برای طرح شکایت با خود همراه نمایید.

نقل مکان کردن از ساختمانی که در آن مشکل دارید شما را از دست همسایه بدتان راحت خواهد کرد. اگرچه جابه‌جا شدن و پیدا کردن خانه جدید مشکلات خاص خود را دارد، گاهی داشتن آسایش در زندگی ارزش اسباب کشی زود هنگام را خواهد داشت.

 

توجه داشته باشید هیچ تضمینی نیست با رفتن به خانه جدید گرفتار همسایه بد نشوید. با این حال می‏شود با رعایت نکاتی خانه‌ای پیدا کنید که آرامش بیشتری داشته باشد.

– در زمان جستجو خانه به دنبال آپارتمان‌های کم جمعیت‌ باشد که تعداد واحدهای کمتری دارند.

– سعی کنید واحدهایی را انتخاب کنید که در طبقات بالاتر ساختمان واقع شده‌اند.

– به نقشه، کیفیت ساختمان و اسکلت آن توجه کنید. ساختمان‌هایی که اسکلت فلزی دارند و در هر طبقه چند واحد قرار گرفته است، سر و صدای بیشتری را منتقل می‌کنند.

– از ساکنین قبلی در مورد آرامش ساختمان و همسایگان واحدی که قرار است در آن زندگی کنید پرس‌و‌جو کنید تا مطمئن شوید بار دیگر گرفتار همسایه بد نخواهید شد.

– با ساکنین ساختمان از در دوستی وارد شوید و با آنها ارتباط داشته باشید. همسایگانی که صمیمی هستند بیشتر رعایت حال شما را خواهند کرد.


Be the First to Comment!

نشانی: تهران ، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت کلان داده شهر فناوران می‌باشد |

روش‌های از بین بردن آلودگی هوای خانه چیست؟

نوشته‌شده توسط تیم محتوای کیلید در تاریخ
20 تیر 1397

نوشته‌شده توسط تیم محتوای کیلید در تاریخ
20 تیر 1397

اگر با دوستان یا فامیل هم‌صحبت شوید حتما کسی را پیدا می‌کنید که از مزاحمت‌های همسایه‌اش عاصی شده و شاید تصمیم به شکایت از همسایه گرفته باشد. حالا این مزاحمت‌ می‌تواند سر و صدای بچه‌ها باشد، مشکلاتی باشد که حیوان خانگی همسایه ایجاد کرده یا هر چیز دیگری؛ مزاحمت‌هایی که گاهی می‌تواند طاقت انسان را طاق کنند و خانه را که باید محلی برای آرامش باشد تبدیل به میدان جنگ اعصاب کند.

اما در برخورد با همسایه‌ مزاحم چه باید کرد؟ چطور باید پاسخ آزار و اذیت‌هایش را داد؟ آیا اگر کار به جاهای باریک کشید قانونی برای حمایت از حقوق شما و شکایت از همسایه وجود دارد؟ در این مطلب برای پاسخ به این سوالات مرحله به مرحله به شما می‌گوییم باید چه کار کنید.چگونه همسایه طبقه بالا را اذیت کنیم

 

 

اولین نکته‌ای که در ماجرای درگیری و نارضایتی همسایه‌ها از همدیگر به چشم می‌خورد این است که افراد گاهی زیاد از حد سخت‌ می‌گیرند و با کوچک‌ترین چیزی از کوره در می‌روند. قبل از هر چیز سعی کنید موقعیت را بسنجید. ببیند آیا دلخوری شما به‌جاست؟ آیا مزاحمتی که همسایه‌تان برای شما ایجاد کرده ناشی از سهل‌انگاری‌ و بی‌توجهی‌اش است؟ شاید خود او نقش چندانی در آن مزاحمت نداشته باشد یا ممکن است مزاحمتش موقتی باشد.

مثلا درست است که صدای گریه‌ نوزاد طبقه‌ بالایی‌تان شما را اذیت می‌کند، اما حتما می‌دانید همسایه‌ شما هم دوست ندارد نوزادش در نیمه‌های شب بلند بلند گریه کند، خود او بیشتر از شما اذیت می‌شود. یا شاید همسایه‌تان ماهی یک بار مهمانی خانوادگی می‌گیرد که تا نیمه‌های شب ادامه دارد و سر و صدای مهمان‌ها امان شما را می‌بُرد.

باز هم حق دارید از مزاحمت همسایه ناراحت باشید، اما فراموش نکنید که ممکن است شما هم بخواهید روزی مهمانی بگیرید و عملا جای شما و همسایه‌تان عوض شود. بنابراین اگر می‌بینید همسایه‌تان در مزاحمت ایجاد شده تقصیر واضحی ندارد یا مزاحمتش موقتی است بهتر است با سعه‌ صدر با موضوع برخورد کنید.

 

 

 

این روزها مشکلات زندگی آدم‌ها آنقدر زیاد است که دیگر برای برقراری رابطه با همسایه‌ها وقتی باقی نمی‌ماند. اگر به دور و برتان نگاه کنید حتما خانواده‌های زیادی را می‌بینید که در واحدهای یک آپارتمان نه‌چندان بزرگ ساکن‌اند، اما از حال و روز هم خبر ندارند و حتی همدیگر را نمی‌شناسند! با این وجود بهتر است شما با همسایه‌هایتان روابط نزدیک‌تری داشته باشید.

انسان‌ معمولا بیشتر مراعات حال دوستانش را می‌کند. برای همین هم اگر با همسایه‌هایتان دوست شوید احتمال اینکه کاری بکنند که برایتان ایجاد مزاحمت کند کمتر می‌شود. البته فکر نکنید برای این کار لازم است رفیق فابریک همسایه‌تان شوید و با هم رفت و آمدهای خانوادگی داشته باشید. همین که هر روز یا هر چند روز یک بار که همدیگر را در محیط آپارتمان می‌بینید با هم گپی بزنید و از حال و روز هم خبر بگیرید کفایت می‌کند. همیشه گفته‌اند پیشگیری بهتر از درمان است.

 

 

 

از قدیم گفته‌اند یک سوزن به خودت بزن یک جوالدوز به دیگران. رفتار خودتان را بازبینی کنید. شاید رفتار همسایه‌تان برای شما مزاحمت ایجاد کرده باشد، اما ممکن است شما هم آن همسایه‌ خوب و همه‌چیز تمامی که فکر می‌کنید نبوده باشید. رفتارهایتان را مرور کنید و ببینید آیا شده شما هم به نحوی اسباب آزار و اذیت همسایه‌تان را فراهم کرده باشید؟ اگر پاسخ مثبت است سعی کنید قبل از فکر کردن به شکایت از همسایه رفتار خودتان را اصلاح کنید. به هر حال رطب خورده کی کُند منع رطب.

 

 

اگر رفتار خودتان را اصلاح کردید اما مزاحمت همسایه‌تان مداومت پیدا کرد شاید بهتر باشد کم‌کم دست به عمل بزنید. قبل از اینکه بخواهید سراغ فرآیند شکایت از همسایه بروید بهتر است که مشکل‌تان را با خودش در میان بگذارید. این احتمال وجود دارد که همسایه‌تان متوجه نیست رفتارش تا چه حد برای شما مزاحمت ایجاد کرده است.

در قدم اول اگر ترجیح می‌دهید با همسایه‌تان رودررو نشوید یا ساعات کاری‌تان جوری است که برای دیدن حضوری او وقت خالی پیدا نمی‌کنید بهتر است دست به دامن نامه‌نگاری شوید. سعی کنید در یک نامه با رعایت کامل ادب برای همسایه‌تان توضیح دهید که چطور رفتارش باعث مزاحمت‌تان شده است.

بهتر است بعد از مطرح کردن مشکل برای حل آن راهکار پیشنهاد دهید. مثلا اگر مهمانی‌های همسایه‌تان شما را عاصی کرده به او پیشنهاد دهید به جای وسط هفته، آخر هفته مهمانی بدهد. لازم نیست نامه‌تان لحنی کاملا رسمی داشته باشد. هر چقدر مودبانه‌تر و دوستانه‌تر بنویسید احتمال اثرگذاری نامه بیشتر می‌شود. نمی‌توانید حتی تصور کنید که کلمات چه قدرتی دارند.

 

 

 

اگر با نوشتن نامه هم مشکل حل نشد فرض را بر این بگذارید که نامه به دست همسایه‌تان نرسیده یا شاید منظورتان را واضح بیان نکرده‌اید. حالا بهتر است وقت بگذارید و حضوری به دیدن همسایه‌تان بروید.

بهتر است گفت‌و‌گویتان را با خوش و بش شروع کنید، کمی از احوالش بپرسید و بعد سراغ اصل مطلب بروید. سعی کنید لحنی دوستانه داشته باشید و لبخند نیز فراموشتان نشود. در بسیاری از موارد همسایه‌ خطاکار در این مرحله شرمنده شده و به شما قول می‌دهد که دیگر برایتان مزاحمت ایجاد نکند. یا ممکن است برایتان توضیح دهد که چرا چنین مزاحمتی شکل گرفته و اصلا موضوع آن طور که شما فکر می‌کنید نباشد. به هر حال در اکثر اوقات مشکل در همین مرحله حل و فصل می‌شود.

اما اگر همسایه با قلدری پاسخ شما را داد به هیچ وجه عصبانی نشوید. سعی کنید کنترل خودتان را حفظ کنید. هرگونه مشاجره می‌تواند همسایه‌‌تان را سر لج بیندازد و مزاحمت‌هایش را بیشتر کند.

 

 

 

حالا که مطمئنید همسایه‌تان قرار نیست به این راحتی دست از سرتان بردارد بهتر است بگردید و ببینید که در ساختمان چه کس دیگری از رفتار همسایه‌تان شاکی است. مثلا اگر همسایه‌تان نیمه‌شب تمرین گیتار الکترونیک می‌کند حتما غیر از شما سایر ساکنین ساختمان نیز با این حرکتش مشکل دارند.چگونه همسایه طبقه بالا را اذیت کنیم

وقتی گروه همسایه‌های شاکی را شکل دادید نامه‌ دیگری برای همسایه‌ مزاحم بنویسید و همگی زیرش را امضا کنید. یا اصلا یک روز جمع شوید و حضوری خدمت مزاحم عزیز برسید. البته باز هم یادتان نرود که ادب را رعایت کنید و جدا از اینکه دیدارتان به زد و خورد ختم شود پرهیز کنید. اما اگر باز هم همسایه‌ خاطی زیر بار نرفت دیگر باید کم‌کم ساز و کار شکایت از همسایه را فراهم کنید.

 

 

 

اگر قرار است اقدامی اساسی انجام دهید لازم است که دستتان پر باشد. شما باید از آزار و اذیت‌های همسایه‌تان لیست تهیه کنید. سعی کنید لیستتان دقیق باشد. مثلا زمان وقوع مزاحمت، نوع آن و حتی اگر امکانش هست ویدیویی از مزاحمت مذکور ضبط کنید. مثلا اگر سگ همسایه‌تان ساعت 3 صبح شروع به واق‌واق می‌کند و امانتان را بریده می‌توانید از خودتان فیلمی ضبط کنید که در آن ساعت مشخص باشد و صدای سگ هم به وضوح شنیده شود.

نیازی نیست که همسایه‌تان را از این مستندسازی‌ها مطلع کنید. اما اگر احساس می‌کنید مطلع کردنش ممکن است او را بترساند و وادارش کند از مزاحمت‌هایش دست بردارد می‌توانید این کار را بکنید.

 

 

 

اگر همسایه شما مستأجر است طبیعتا از صاحب‌خانه‌اش حرف‌شنوی بیشتری دارد. بهتر است پس از جمع‌آوری مستندات با صاحب‌خانه تماس بگیرید و مشکلتان را با او در میان بگذارید. ممکن است صاحب‌خانه‌ به شکایتتان محل ندهد، در این صورت برای شکایت از همسایه پیش مدیر ساختمان بروید. قانون تملک آپارتمان‌ها برای مدیر ساختمان اختیاراتی تعیین کرده که می‌تواند گره از کارتان باز کند (در این مطلب بیشتر درباره‌ اختیارات مدیر ساختمان توضیح داده‌ایم).

 

 

 

آخرین راه برای احقاق حق همیشه مراجعه به مراجع قضایی است. شما و سایر همسایه‌ها می‌توانید برای شکایت از همسایه خود با تنظیم یک شکایت‌نامه‌ به دادسرا یا شورای حل اختلاف محل مراجعه کنید. البته فقط زمانی خودتان را درگیر روند پیچیده‌ رسیدگی به پرونده‌های قضایی کنید که مزاحمت همسایه‌تان جدی باشد.

مثلا همسایه خسارت قابل‌توجهی به اموالتان وارد کرده باشد. شما حتی می‌توانید با پلیس 110 تماس بگیرید و از آن‌ها کمک بخواهید. فقط فراموش نکنید که معمولا شکایت‌های جزئی مثل شکایت از سر و صدای حیوان خانگی در مراجع قضایی راه به جایی نمی‌برد.

 

 

 

گاهی اوقات به هر دری که می‌زنید جواب نمی‌گیرید. همسایه‌ شما از خر شیطان پیاده نمی‌شود و شکایت از همسایه به صاحب‌خانه، مدیر ساختمان و مراجع قضایی هم به جایی نمی‌رسد. این‌جاست که دیگر باید پرچم سفید را بالا ببرید. اگر مزاحمت‌ها خیلی اذیتتان می‌کند به شکلی جدی به عوض کردن خانه فکر کنید. بالاخره قرار است یک عمر در خانه‌تان زندگی کنید و نمی‌شود تمام عمر بی‌شعوری همسایه را تحمل کرد.

 

مزاحمت همسایه‌ها فقط به سر و صدا و ریخت و پاش ختم نمی‌شود. ممکن است همسایه‌ای حاضر به پرداخت حق شارژ ماهانه‌اش نباشد. طبق قانون تمامی ساکنین ساختمان موظف‌اند هزینه‌های عمومی ساختمان را ماهانه تحت عنوان حق شارژ به مدیر ساختمان پرداخت کنند. اما برای مقابله با عدم پرداخت حق شارژ قانون سفت و سخت‌تری نسبت به سایر مزاحمت‌ها وجود دارد.

طبق قانون اگر مالک یا استفاده‌کننده ساختمان حق شارژ خود را به هر دلیلی پرداخت نکند مدیر ساختمان وظیفه دارد بدهی او را از طریق اظهارنامه به اطلاعش برساند. اطلاع دادن با نامه معمولی یا چسباندن آگهی به تابلوی اعلانات ساختمان وجهه قانونی ندارد و بعدا نمی‌توان در مراجع قضایی به آن استناد کرد.

 

راه حل قانونی عدم پرداخت شارژ ساختمان

 

برای این کار مدیر ساختمان اظهارنامه را روی فرم‌های مخصوصی که از دادگاه تهیه می‍‌شود ثبت کرده، در سه نسخه تنظیم و امضا می‌کند. بعد آن را در دفتر دادگاه به ثبت می‌رساند و مبلغ بدهکاری توسط مامور ابلاغ دادگاه به اطلاع مالک می‌رسد.

بعد از ابلاغ اظهارنامه به مالک بدهکار او ده روز وقت دارد تا سهم بدهی‌اش را بپردازد. اگر این کار را نکند مدیر می‌تواند به تشخیص خود ارائه خدمات به آن واحد را قطع کند. مثلا شوفاژ، تهویه آب گرم، برق، گاز و… را قطع کند تا بدهکار مجبور به پرداخت بدهی‌اش شود.

اگر مدیر اظهارنامه را به مالک بدهکار ارسال کند اما او همچنان از پرداخت بدهی‌اش سر باز بزند، حق شکایت از همسایه برای مدیر وجود دارد. برای این کار مدیر ساختمان با شکایت از همسایه از دفتر اسناد رسمی تقاضای صدور اجرائیه می‌کند. پس از صدور اجرائیه معادل بدهی بدهکار اموالش ضبط شده و پس از ارزیابی قیمت به حراج گذاشته می‌شود. درآمد کسب شده از طریق حراج صرف وصول طلب ساختمان می‌شود.

 

 

 


Be the First to Comment!

نشانی: تهران ، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت کلان داده شهر فناوران می‌باشد |

در مطلب قبلی با عنوان ”  چگونه با همسایه های مزاحم برخورد کنیم “ برای شما شرح دادیم که چطور با همسایه های خود کنار بیایید و چگونه بدون دعوا و منازعه مسائل را بین خود حل کنید و گاهی اوقات ممکن است شما با دیگران به تفاهم نرسید و لازم باشد شخص یا مرجع سومی پا به میان بگذارد تا مشکلات همسایگی شما را حل کند . به همین دلیل در ادامه برای شما مواردی را ذکر می کنیم تا بتوانید به درستی و به شکل قانونی با موارد آزار دهنده برخورد کنید و شما را درباره این موضوع راهنمایی می کنیم که چگونه علیه همسایه های متتخلف شکایت کنیم؟

ابتدا تمام مواردی که از آن شکایت دارید مشخص کنید و همه آن ها را در برگه ای ثبت کنید و همه حوادث و اتفاقات رخ داده شده را یادداشت کنید.

چنانچه مشکل شما به طور مداوم برقرار باشد و همچنان برای شما و خانواده تان آزاردهنده باشد احتمال بیشتری وجود دارد تا از سمت صاحبخانه تان، انجمن محله یا پلیس حمایت شوید.

تمام فعالیت های مربوط با همسایگان خود را مستند کنید. همه زنگ ها ، نامه ها ، ایمیل هایی را که قبل از شکایت با دیگران برقرار کردید ضبط کنید و نزد خود نگه داری کنید.

موضوع را به سادگی با همسایگان خود مطرح کنید و آن ها را از شکایت خود مطلع کنید و یادآوری کنید همه آن ها جمع آوری می کنید تا با فعالیت ها و رفتار های آزاردهنده شان برخورد کنید و عواقب کارشان را پذیرند.چگونه همسایه طبقه بالا را اذیت کنیم

در مورد سر و صدا، تعمیر و نگهداری اموال، بازدید کنندگان یا حیوانات خانگی ممکن است قوانینی وجود داشته باشد ، بهتر است از آن ها مطلع باشید.

اگر رفتار همسایتان شما را آزار می دهد و قوانین آپارتمان نشینی در ساختمان را نقض کرده است به آن ها به طور مودبانه گوشزد کنید که رفتارشان بر خلاف قوانین می باشد.اگر همسایه تان مستاجر است صاحبخانه شان را این موضوع مطلع کنید تا این مورد را به آن ها انتقال دهد.حتی اگر آن ها قوانین اجاره نشینی را نقص نکرده باشند اما موجب آزار شما و همسایه هایتان شده باشند باز می توانید رفتارهایشان را به صاحبخانه شان گزارش دهید.

با گروهی از اعضا و صاحبخانه های معترض جمع شوید. مستندات یا پرونده هایی از موارد آزاردهنده همسایه های متخلف را با آن ها به اشتراک بگذارید و کارهایی که در این مدت برای جلوگیری از تخلف افراد صورت گرفته شرح دهید.

صاحبخانه یا همسایه ها ممکن است مایل به شنیدن شکایات جزئی مانند مقادیر کم سر و صدا ،گریه نوزاد یا چیزهایی که خارج از کنترل آن هاست نباشند. اما شکایت شما در مورد مسئله بزرگتر مانند آسیب به دارایی ها یا فعالیت غیرقانونی، صاحبخانه، شرکت مدیریتی و همسایه ها را بیشتر مجاب خواهد کرد تا سریعا اقدام کنند. اطمینان حاصل کنید مدارک و مستندات شما به اندازه کافی مستحکم باشند تا مشکلتان را حل کند.زیرا ممکن است در صورت شکست همسایه  متخلف علیه شما شکایت کند و صاحب خانه ها و دیگر همسایه ها نمی خواهند تا با شکایت علیه خودشان مواجه شوند .

قوانین منطقه و شهر خود را بررسی کنید و مطمئن شوید تا مواردی در مورد آزار همسایه ها، سر و صدا و آسیب اموالتان از جانب آن ها وجود داشته باشد و قبل از هر اقدامی کاملا با آن ها آشنایی پیدا کنید.

مواردی که شما را آزار می دهد یاداشت کنید و در مورد آن ها مطالعه کنید که چه قوانینی برای آن ها وضع شده و با شرایط و تبصره های آن ها آشنا شوید.

سپس می توانید به دادگاه منطقه یا سازمان مربوطه شکایت کنید یا چنانچه نمی خواهید درگیر مراحل اداری شوید و از دادگاه دوری می کنید می توانید به پلیس ناحیه خود در مورد موضوع شکایت کنید و با نیروی انتظامی در میان بگذارید.

در صورتی که احساس می کنید اموال شما در خطر است یا آسیب خواهد دید می توانید سریعا به نیروی انتظامی ناحیه موضوع را اطلاع دهید.

نیروی انتظامی همیشه جوابگوی شکایات شما خواهد بود و مشکلتان را حل خواهد کرد.

چنانچه اختلافات داخلی بوجود آمد یا دعوایی در آپارتمان شما رخ داد هر چه سریع تر با پلیس در میان بگذارید تا شرایط بدتری ایجاد نشود و کسی آسیب نبیند. پلیس یا دادگاه می تواند هویت شما را ناشناس نگه دارد، بنابراین همسایگان نمی دانند چه کسی شکایت را انجام داده است بنابراین نگران این موضوع نباشید و از شکایت نترسید.

پلیس می تواند از اموال بازدید کند تا مشخص شود آیا نقضی در قوانین وجود داشته یا خیر. به عنوان مثال، اگر آنها  متوجه نقض دستورالعمل  در مورد سر و صدا  همسایگان باشد، پلیس می تواند آن را ارزیابی کند و یک استناد تهیه کند.

سعی کنید از شکایت موارد آزاردهنده ای که در آپارتمانتان  مساله مهمی نیست و زیاد به شما آسیب نمی رساند دوری کنید . زیرا این سری پرونده های بی اهمیت  در نیروی انتظامی بسیار زیاد است و کمتر رسیدگی می شود وبیشتر سعی می شود تا زودتر موارد ضروری تر حل شود.

مواردی را به پلیس شکایت کنید که در حوزه اختیارات آن ها باشند. به عنوان مثال وضعیت قرار گیری خطرناک تنه درخت در محل زندگی شما ربطی به وظایف آن ها ندارد.در آخر نیاز به ذکر است و توجه کنید که اگر بعد از انجام مراحل شکایت از سوی گروه یا شخصی مورد تهدید قرار گرفته اید حتما موضوع را با نیروی انتظامی در میان بگذارید.

پیشنهاد ما به شما این است که در وهله اول سعی کنید با صحبت کردن جدی اما بدور از خشونت و درگیری همسایه خود را مجاب به پرداخت هزینه نظافت کنید. از او علت این رفتارش را بخواهید و او رااز آسیبی که چنین رفتاری به ساختمان و سایر همسایگان می زند آگاه کنید.

سایر ساکنین و همسایه ها را در این موضوع با خود همراه کنید. از آنها نیز بخواهید که در پیگیری این موضوع پشتیبان شما باشند و نارضایتی خود را به گوش همسایه موردنظر برسانند.

با جملاتی مناسب و احترام آمیز لزوم رعایت نظافت ساختمان و سایر اصول آپارتمان نشینی را نوشته و در جایی که در دید همه است نصب کنید. خودتان نهایت سعی خود را بکار گیریدو نظافت و مقررات ساختمان را رعایت کنید تا دیگران بهانه ای برای سرپیچی از این مقررات نداشته باشند.

اما در نهایت قانون در چنین شرایطی اختیاراتی برای عنوان مدیر ساختمان مقرر کرده است که اگر راه های مسالمت آمیز و دوستانه به بن بست رسید می توانید از آن استفاده کنید:

اگر ساكن واحد مسكوني (مستأجر يا مالك) از پرداخت شارژ و هزينه‌هاي مشترك ساختمان خودداري كرد ابتدا هيئت مديره ساختمان موظف است به صورت كتبي به خاطي درباره عدم پرداخت هزينه شارژ تذكر دهد. در صورت پرداخت نشدن مجدد حق شارژ، هيئت مديره ساختمان مي‌تواند با مراجعه به نزديك‌ترين مجتمع قضايي محل سكونت اظهار‌نامه‌اي براي شخص خاطي ارسال كند و به او فرصت 10 روزه براي تسويه حساب با مدير ساختمان بدهد.

در اين زمينه قانونگذار اين اطمينان را مي‌دهد كه اگر براي بار دوم همين فرد از دادن شارژ امتناع كرد، مديران ساختمان مي‌توانند با مراجعه به اداره ثبت محل و به استناد اظهار نامه درخواست اجرائيه كنند. اگر در اين مرحله هم شخص خاطي توجهي به اجرائيه ثبت نكرد مديران ساختمان مي‌توانند به استناد تبصره يك ماده 10 به دادگاه حقوقي قانون مراجعه و شكايتي عليه مالك يا مستأجر تسليم دادگاه كنند.

دادگاه موظف است به اينگونه شكايات خارج از نوبت رسيدگي كند، حكم محكوميت فرد خاطي را در اولين فرصت رسيدگي صادركند، فرد را ملزم به تسويه حساب و جريمه دو برابر بدهي و گاهي محروميت‌هاي قانوني مانند خدمات مشترك ازجمله شوفاژ، آب گرم، گاز و. . . محكوم نمايد.

اگر در نهایت تصمیم گرفتید که به شکل قانونی با همسایه خود برخورد کنید پس از مطالعه دقیق قانون در مورد موضوع مورد شکایتتان، همسایه خود را از این موضوع مطلع سازید، سپس با سایر همسایگان نیز موضوع را به اشتراک بگذارید و شرایط را برای آنها توضیح  دهید و در نهایت اقدام کنید.

منبع : wikihow

یه همسایه داریم که رفت و آمد غیرمتعارف و سرو صداهای بلند همراه با الفاظ رکیک دارند . یه دختر مطلقه داره که خیلی بد دهن هست و یک پسر ۲۷ ساله که معتاد به مخدر صنعتی هست پدر هم ندارند . مادرشون هم حرفش تاثیر روی اونها نداره . وضعیت نابسامان این خانواده کل اهالی آپارتمان رو ناراحت کرده اگر راه قانونی هست لطفا راهنمایی کنید

باسلام،مادرمحله ای ازاطراف کرج هستیم که مخصوصاتابستونابچه های همسایه هاجمع میشن و فوتبال بازی میکنندباسروصدای شدیدوکوبیدن توپ به درپارکینگ ما،وازبعدازظهرتاساعت۹شب این روند ادامه داره،پدرومادراشونم حرف منطقی سرشون نمیشه ایاراه قانونی داره،ممنون ازشما

سلام همسایه ما مدام در امور داخلی بقیه واحدها دخالت میکند چگونه باید مساله را پیگیری کنیم چون تفاهم اتفاق نیفتاد

اگر مداخله ی همسایه شما از جمله کارهایی باشه که در قوانین آپارتمان نشینی به اون اشاره شده و یا موجب مزاحمتهایی میشه که قانون تعریف کرده، میتونین این موارد رو به صورت مستند تهیه کنین و همراه با سایر همسایه ها با مراجعه به دادسراها از طریق قانونی پیگیری کنید. این قوانین در سایت ها ی مختلف وجود داره، حتما اول اونها رو مطالعه کنید و یا با یک متخصص مسائل حقوقی در این زمینه مشورت کنید.
متأسفانه در قوانین ما برای حریم شخصی و حفظ اون قوانین دقیقی مشخص نشده، در نهایت پیشنهاد ما اینه که سایر همسایه ها رو با خودتون همراه کنید و با یکسری رفتارها اون شخص رو متوجه اشتباهش کنید. نادیده گرفتن و کم کردن حضور شخص در جلسات جمعی و همچنین برخورد جدی و مشخص کردن حریم شخصیتون برای اون فرد بدون در نظر گرفتن تعارفات و رودربایستی های مرسوم میتونه کمک کنه که از بحرانی شدن این قضیه جلوگیری کنید

همسایه ای داریم از قدیم الایام همسایه ازار بودند زیر لاستیک اتوموبیلها میخ میگذاشتند یا در خلوت اقدام به شکستن شیشه خودرو و قطع کردن سیم تلفن و از این دست کارها میکردند که با گذشت سالها هنوز هم اینکارها را انجام میدهند بارها با اونها حرف زدیم منکر شدند شکایت هم مدرک میخواست صبر کردیم گستاخ تر شدند واسطه فرستادیم بازهم نشد تا اینکه مقابله به مثل کردیم ادم شدند

لعنت خداوند بر همسایه مردم آزاری که حرف زور میزنه بجای معذرت خواهی

والسلام مشکل منم همینه خسته شدم بخدا

دیدگاه

نام

ایمیل

چگونه همسایه طبقه بالا را اذیت کنیم

در جارجو عضو شوید، پست گذاشته و تبادل نظر کنید و در رویدادها شرکت کنید.

با انجام هر فعالیت در سایت، شما به عنوان یک جارچی امتیاز کسب خواهید کرد.

امتیازها مثل سکه هایی در دست شماست. با امتیازهایتان جایزه و تخفیف های سایت را بخرید.

چگونه همسایه طبقه بالا را اذیت کنیم
چگونه همسایه طبقه بالا را اذیت کنیم
10

1 thought on “چگونه همسایه طبقه بالا را اذیت کنیم

  1. پدر من خودش دهاتی هستش ولی بسیار به آپارتمان نشینی خو گرفته ، اولین نفر شارژش رو میده و کلا رعایت میکنه ، به نظر این بیشعوری مشکلات روانی آدم هاست که باعث رنج ما میشه نه محل تولدشان ، بله ما هم چند تا فامیل داریم از شهرستان میان و کمتر رعایت میکنند ،
    همسایه طبقه بالای ما خودش معلوم نیست کدوم گور رفته خونه رو داده دست داماد گردن شکسته اش ، انقدر پر رو هستش که نگو ، بچه اشان انگار علاقه شدیدی به نشادر داره ، مدام خودش رو پرتاپ میکنه و جیغ میزنه می دوه از ساعت ۸ صبح الی ۲ بامداد ، هیچ بلایی هم سرش نمیاد ، پدر و مادر هم خود بیشعور هستن ، به صاحبخونه هم میگی انگار نه انگار ، خدا لعنت کنه به خدا ، راست گفتن که همسایه باید از آدم راضی باشه ، خداییش این آدما باید دچار سیل بشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *